Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monis190

gwałtowny przyrost wagi w ciąży- czy mam się martwić?

Polecane posty

Gość monis190

Szybkie tycie w ciąży- czym może być spowodowane? Przybrałam 4 kg w tydzień! Panikuję, bo to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadlam 4 razy dziennie i nie jadalam miesa. Pilam w wiekszosci wode, szalwie i miete. Przytylam 7 kg chyba. I po ciazy schudlam zaraz. W trakcie ciazy troche cwiczylam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praca taki life
1. który to tydzień ciąży? 2. ważyłaś się na tej samej wadze czy na dwóch różnych? 3. przyczyną może być zatrzymywanie wody w organizmie. lepiej skontaktuj się z lekarzem. Puchną ci nogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprawdź ciśnienie
i białko w moczu, bo to może być opuchlizna. te trzy czynniki są objawami zatrucia ciążowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jest NIEPOKOJĄCE
i na pewno powinnaś poinformować o tym lekarza i to jak najszybciej przyrost wagi w ciąży nie powinien byc wyższy niż 5 kg NA MIESIĄC u Ciebie 4 kg w tydzień na pewno nie są czymś normalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
taka woda- a kogo obchodzi, co jadłaś i ile przytyłaś idiotko? autorka ma być może poważny problem a ty pierdolisz o szopenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalalakakakakaka
Trochę szacunku, Woda też ma prawo coś napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaacdff
Autorko, ja też bardo przytyłam w ekspresowym tempie. Głowa do góry... Przy karmieniu sporo nam zejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaacdff
Autorko, ja też bardo przytyłam w ekspresowym tempie. Głowa do góry... Przy karmieniu sporo nam zejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie jest normalne
Ale tu nie chodzi o to czy schudnie czy nie! 4kg w tydzień!!!! ciąża trwa 40tygodni po 4kg na każdy to ile autorka przytyje-160kg????...!!!! to na bank dzieje się coś złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaacdff
Niekoniecznie, ja miewałam tak, że np 4 kg w 2 tygodnie. Może akurat vteraz woda sie bardziej odłożyła? Zresztą i tak lekarz rozwieje te wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tirli tirli trutu tu tu
4Kg w tydzień?! Dziewczyno ty pędź do lekarza,bo to prawidłowe nie jest. To może być zatrucie ciążowe! Aaacdf-4kg w 2 tygodnie? to ile ty już przytyłaś? pewnie ze 20 :O jak się można tak zapuścić. tak i karmiąc kilogramy będą leciały na łeb na szyję wieprzowinko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miswduzymniebieskimdomu
w pierwszej ciazy przytylam 40kg polowe w szpitalu spedzilam bo tez za szybko i za duzo tylam.nie zwlekaj z wizyta u lekarza.ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miswduzymniebieskimdomu
w pierwszej ciazy przytylam 40kg polowe w szpitalu spedzilam bo tez za szybko i za duzo tylam.nie zwlekaj z wizyta u lekarza.ktory to tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjklqwerty
mi na początku I trymestru waga podskoczyła błyskawicznie apetyt też miałam nieziemski a teraz mi się unormowało ja usłyszałam, że tkanka tłuszczowa jest niezbędna do podtrzymania ciąży i stąd moje nagłe otłuszczenie:) więc jeśli jesteś wysportowana i szczupła, to nabierzesz tłuszczyku na udach, biodrach a później Ci się unormuje po porodzie wszystko wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhdhdjd
Glupie krowy przestancie oceniac ja tez orzytylam 20 kg bo mi sie woda zbierala,w tydzien po porodzie spalo mi 17 kg,wiec nie kazda tyje bo je bez opamietania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjklqwerty
rozumiem, że te głupie krowy to nie jest ocenianie, ba, to przejaw Twojej wysokiej kultury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis190
Jestem w 22 tygodniu ciąży, do 20 tygodnia (wtedy miałam ostatnią wizytę) przytyłam niecały kilogram- dokładnie 0,8 kg. Jem cały czas tak samo jak przed ciążą, apetyt mi nie wzrósł, z resztą wiem, że od obżerania nie przytyje się aż tak szybko. Ważę się na tej samej wadze, zawsze rano po przebudzeniu i w bieliźnie, wagi nie przestawiam w inne miejsce. Co do opuchlizny to na nogach jej nie zauważyłam- chyba, że wieczorem po długim staniu lub siedzeniu, ale na pewno spuchły mi palce dłoni i na twarzy dziwnie się zaokrągliłam nagle. Brzuch rośnie mi szybko, ale podobno to normalne między 20 a 30 tygodniem. Wyniki moczu mam z początku grudnia i jedyne co mam zaznaczone w karcie to ciężar moczu 1010 mg/dl, ph 7.0 i ketony 5ml/dc, reszta b/z. Krew w normie. Ciśnienie mierze sama i waha się pomiędzy 120/60 do 135/80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Ciała ketonowe moga wskazywać na cukrzyce. A nogi rano sa spuchniete? Na tym etapie jeszcze nie powinnaś mocno puchnać. 4kg to b.dużo,ale może jak ktoś tu napisał - inna pora,inna waga i po jedzeniu? Nie mniej jednak-kontroluj ciśnienie i skonsultuj sie z lekarzem tak szybko jak to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj tam,oj tam;-)
Napisałas wszystko,nim wysłałam. To tym bardziej zasiegnij porady lekarza. Ciała ketonowe moga świadczyć o cukrzycy, ph- jesz może b.dużo warzyw? Nawet gdyby.od tego sie nie tyje. Nastepna sprawa-ciężar właściwy -norma,jednak dolna granica. Nie wypiłaś za dużo dzień przed? JEśli nie,może to być problem z nerkami-i stad też opuchlizna- badałaś keratynine? Wesz,nogi opuchniete to norma,ale już twarz przy niecałych 5kg na plus już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty nie powiesz
ja jak zobaczyłam wynik z cukrzycy-akurat u nas zabiera wyniki położna ale ja mam na internecie poprzez karte stałego klienta-dzwoniłam od razu do mojej lekarki, powiedziałam ile mi wyszło (146 po 2h po glukozie 75g) kazała mi przyjść w piątek(dzwoniłam w środe) i dała skierowanie do szpitala, ponieważ dla niej ten wynik był wątpliwy. W szpitalu okazało się, że nie mam cukrzycy. Więc zadzwoń do lekarki lub położnej i sie zapytaj czy masz przyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis190
w cukrzycę nie chce mi się wierzyć, bo wcześniejsze badanie poziomu glukozy miałam dobre... Lekarka widziała moje wyniki moczu i nie mówiła, że są złe. A co do nerek, to na samym początku ciąży miałam odmiedniczkowe zapalenie nerek- bardzo długo już je miałam, jakieś 8-9 miesięcy wcześniej pierwszy raz miałam z nim problem, ale durna internistka dała mi leki na katar i kaszel, bo jedynym objawem, który wtedy zauważyłam była wysoka gorączka, dopiero w sierpniu pojawiła się krew w moczu i wyszło szydło z worka. W ostatni dzień brania antybiotyku zrobiłam test ciążowy i był pozytywny. Keratyniny nigdy nie badałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o cukrzyce, to ze mialaś idelane wyniki na początku o niczym nie świadczy. Też miałam, a w 26 tyg. wyszła mi cukrzyca pomimo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×