Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Izydorek

Ból w dolnej częsci kręgosłupa/pleców,leki nie działają.:(

Polecane posty

Gość Izydorek

Witam od 3 miesięcy mam ból w dolnej części kręłosupa/pleców,byłam u lekarza który stwierdził że są to korzonki ale nie był pewny bo nie zrobiono zdjęcia RTG , ból nasila się przy zginaniu,i promieniuje w zdłuż uda,brałam tabletki Aulin,Tolperis,mydocalm, i na końcu zastrzyki diklofenak i do tego róznego typu maście i plastry, żaden z tych leków nie pomógł,poniewaz po odstawienu leków ból powrócił.Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u gina byłaś
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska2112
Chyba nie ma lekarstwa. Ja mam 23 lata i dyskopatiępo ciązy. Bol jest czasami tak silny, ze wstac z lozka nie umiem:) Trzeba cwiczyc, po wysilku fizycznym sie poprawia. Czasem boli a czasem nie. Przypadlosc towarzyszaca juz chyba na zawsze. Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może wypróbuj rozgrzewające plastry pyralginy termo hot, naprawdę są skuteczne i szybko przynoszą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzmi jak rwa kulszowa, a nie zapalenie korzonków. no ale z lekarzem spierać się nie będę. na rehabilitacji żadnej pewnie nie byłaś? elektrostymulatory pomagają przy takich schorzeniach, popatrz sobie na stronę econovy, urządzenie do elektrostymulacji możesz mieć po prostu w domu, także dużo łatwiej uśmierzyć takie bóle, bez konieczności wychodzenia gdziekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko fizykoterapia
jeśli boli kręgosłup to znak że masz osłabione mięśnie, trzeba ćwiczyć codziennie minimum pół godziny na problemy z kręgosłupem najlepsza jest joga i basen pewnie masz pogłębioną lordozę i początki dyskopatii, praca siedząca, mało ruchu itp poczytaj o metodzie Mc Kenzie, poszukaj w necie ćwiczeń: "joga na ratunek plecom" 3 stycznia w Lidlu mają być płyty dvd z książką o ćwiczeniach na mięśnie pleców....sama zamierzam ją kupić i koniecznie ćwicz codziennie, ruszaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram miodowocynamonową ;) elektrostymulatory mają likwidować ból pleców,ale nie tylko. Jednak działa to, gdy przyczyną bólu jest ból mięśni ... lub ból stawów, w momencie gdy bolą nogi lub ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvdfvxdvsxf
korzonki to nazwa ,,potoczna'' mi na rentgenie wyszla dyskopatia, na tomografie już powazna przepuklina ale potocznie mam własnie korzonki diklofenak jest słaby dobre są zastrzyki movalis , ale sa drogie jeden kosztuje 10 zł, można podać w jednej serii zastrzyków trzy iniekcje, ja jak miewałam ataki brałam 9 zastrzyków dzien po dniu, ale dzięki nim nie leżalam w łóżku miesiąc tylko wracałam do pracy plastry to tylko profilaktycznie, podobnie profilaktycznie można brac zastrzyki milgamma plus dodatkowo wit b 12 w zastrzykach, to milgamma to wzmacnia nerwy przy kręgoslupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastry pyralginy znajdują zastosowanie głównie przy nadwyrężeniach mięśni po wysiłku fizycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie jeśli bolą mięśnie w części lędźwiowej to zawsze te plastry rozgrzewające pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście są bardzo skuteczne, zdecydowanie warto zaopatrzyć w nie domową apteczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastry rozgrzewajace są w dość przystępnej cenie, dlatego warto wzbogacić o nie naszą domową apteczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rgtrgrgreeerg
pilates, joga, basen. wlasnie w tej kolejnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda to co podałaś jest istotne jeśli stosunkowo wcześniej chcemy zadbać o dobrą pracę naszego kręgosłupa i mięśni, ale jeśli już przydarzy się taka nie p0rzyjemnna przypadłość to trzeba się jakoś ratować i szukać doraźnych środków które zwalczą nasze bóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sffafaf
ja pisalam wyzej o pilatesie, jodze i basenie i wlasnie chodzilo mi o to,ze dla mnie są to dorazne srodki. Nie dzialaja na mnie leki przeciwbolowe, plastry i poduszki grzejace. Zdarza mi sie nie miec czasu pojsc na cwiczenia i wtedy bol czasami powraca, wystarczaja jedne zajecia, czasami w gorszych przypadkach dwa, zeby poczuc ulge. Zanim odkrylam pilates mialam bol "korzonkow" przez pol roku:/ Na poczatku 3 tygodnie lezenia, potem chodzenie, stanie, siedzenie z bolem. Z ciekawosci poszlam na jedne zajecia pilatesu a rano obudzilam si bez bolu, dla mnie to byl cud, dlatego polecam dalej, moze komus pomoze, tylko trzeba powiedziec instruktorce ze mamy problemy z plecami a ona odradzi, czego na poczatek nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09jjsjs
masaz,basen,termofor i cwiczenia --nic lepszego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, ćwiczenia są najważniejsze. Ja osobiście poleciłabym jeszcze akupunkturę. Miałam rwę kulszową spowodowaną skurczem mięśni (zespół mięśnia gruszkowatego) koszmar. Zabiegi akupunktury wpływają na rozluźnienie mięśni i ich wzmocnienie, Za każdym razem jak wychodzę po zabiegu u doktor Łączkowskiej czuje się dużo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze i wszędzie to piszę ******** wypoczynek to podstawa. Wiem, co mówię ponieważ mam dyskopatię w 3 odcinkach kręgosłupa- trzech! Ważne jest znaleźć dobrego rehabilitanta, który odpowiednio cię poprowadzi i doradzi odpowiednie pomoce ortopedyczne. Ja ćwiczę regularnie w domu, rehabilituję się i wypoczywam tylko w pozycji leżącej- nigdy siedzącej na materacu i poduszce Viscotherapy, który mi właśnie rehabilitant doradził/ Zupełnie inna jakość życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek_D
Na bóle kręgosłupa bezbłędny jest Magneton – www.140longlife.eu/magneton-max . Super sprzęt, zwłaszcza na ból w lędźwiach działa 10 razy lepiej niż najlepsze maści przeciwbólowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zdania ze grunt to znalezc przyczyne bolow kregoslupa. Do tego najlepsza jest metoda mckenzie (zobacz na http://www.mckenzie.pl/ ). I pozniej przy pomocy terapeuty wykonywac cwiczenia odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na bóle miednicy, korzonków pomogła metoda BSM ale żeby to stosować to nie można pić kawy ani herbaty, ani alkoholu ani brać żadnych leków (ale to chyba nie problem skoro g****o pomagają) no i nie można mieć kamieni w organiźmie ani zakrzepicy no tych przeciwskazań jest sporo ale warto bo mi już po jednym zabiegu ból minął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podczas terapii należy jak najwięcej leżeć - by odciążyć kręgosłup. Polecam zaopatrzyć się w świetnej jakości materac, dostosowany do tego typu schorzeń - Viscotherapy . Ma zmienną twardość i jest dobierany indywidualnie do potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja natrafiłam na dobry materac Viscotherapy i spokojnym sumieniem mogę go polecać. Natomiast wcześniej używałam za twardego, kupionego w sieciówce i to nie było to. Często budziłam się jak po jakichś torturach. Myślę, że najlepiej testować i dobierać indywidualnie z pomocą ekspertów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze mówiąc leki to tylko zagłuszanie bólu, mi jakoś nie dodały zdrowia, a tylko rozwaliły wątrobę. myslę, że lepiej zainwestować pieniądze w coś, co rzeczywiście przynosi efekty i jest jakąś formą terapii, leczenia, sama wyleczyłam się kiedy kupiłam łóżko masujące, bardzo dobrej marki hot stone, takie łóżka działają na podczerwień, dodatkowo jeszcze jonizuje podczas masażu, czyli bardzo dobre przy alergii, na pracę serca itp. i mogę powiedzieć, że takie seanse są bardzo relaksujące. na prawdę to sprzęt który ma wszechstronne działanie, warto pomyśleć o czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też testowałam różne leki na swoje bóle kręgosłupa (odcinek lędźwiowy i szyjny). W końcu pomogła mi pyralgina i teraz jak coś się dzieje, to od razu ją biorę i ból bardzo szybko ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam do odsprzedania 6 opakowań Movalisu po 20 tabletek i 3 opakowania po 10. Mnie dla odmiany nie pomaga usmiech.gif kasia.maliniak@inter ia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona696
a próbowałaś Pyralginy lub plastrów z Pyralginy do naklejenia na ciało? Ja mogę je szczerze polecić ponieważ na mnie działają. Czasem po na prawdę ciężkim treningu, jak jestem cała obolała to nie ma lepszego lekarstwa niż Pyralgina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja plastrów pyralginy jeszcze nie miałam okazji testować, ale tabletki na ból pleców sprawdzają się rewelacyjnie. Szybko i skutecznie łagodzą ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×