Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katarynka 00009

jak wygladaly wasze przygotowania do ciazy?

Polecane posty

Gość katarynka 00009

jw. mam pco i tez nie wiem, jak zadbac o to, zeby ewentualnie albo zajsc w ciaze albo regularnie dostac okres? biore yasminelle, jak na razie. jak nie biore zadnych lekow, to moj okres spoznia sie i wtedy lekarz zapisuje luteine albo duphaston? jak z tym jest? starania chcemy zaczac za 2/3 miesiace. na poczatku roku skoncze 22 lata i sama nie wiem ile zejdzie nam na samych staraniach ze wzgledu na pco. jak bylo u was i jak wygladaly wasze przygotowania? bralyscie jakies witaminy, czy folik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bralam tylko kwas foliowy
i unormowałam wyniki tsh bo mam niedoczynność tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo ciekawe
po co zakładasz dwa takie same tematy???:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
bo jeden temat mi sie nie wczytal w ogole i dlatego drugi zalozylam. chyba serwer troche wolno dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu ty juz góry zakladasz
ze ci sie nie da? zajdziesz wtedy kiedy bedzie na to pora mloda jestes do 30masz czasu ze ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bardzo ciekawe
jak to nie wczytał?Nie zaśmiecaj.Mogłaś ponowić pytanie w poprzednim temacie:/ 15:24 jadzia spod 39 hej dziewczyny. niebawem zaczynamy starania o dzidziusia. chcialabym dowiedziec sie, jak wygladaly u was przygotowania do zajscia w ciaze? na razie biore jeszcze tabletki yasmienelle i mam pco. gdy nie biore zadnych lekow nie dostaje prawie okresu albo mam bardzo dlugie cykle i nie wiem, czy wtedy lekarz zapisuje jakies leki na to, zeby szybciej zajsc w ciaze, czy w razie potrzeby dostac okres? mam na mysli luteine albo duphaston. czy wy jak szlyscie do lekarza to informowalyscie go o tym, ze chcecie zajsc w ciaze i on wtedy radzil co i jak? niebawem bede musiala wybrac sie do lekarza tylko musze jeszcze zrobic pewne badania, ktore akurat nie sa zwiazane z ciaza i pojecia nie mam jak to rozegrac. boje sie tez o moj okres lub ta ciaze, bo jak nic nie biore, to w pewnym momencie nie wiem, czy to juz ciaza, czy raczej hormony:/ niedlugo koncze 22 lata i tez nie wiem ile zajma nam starania o dziecko, bo niezbyt fajne mam to pco:/ doradzcie prosze, co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
no dobrze, ale ja mam partnera 10 lat starszego od siebie:) a na pewno nie bede czekac do swojej 30, bo on bedzie mial 40;) bez przesady. to kiedy zajde w ciaze to moja sprawa, a nie mam 18 lat, zeby ktos twierdzil, ze jestem bez szkoly i pracy. starania moga nawet trwac 2 lata, wiec mialabym 24 lat, co jest rowniez bardzo odpowiednim wiekiem na 1 dziecko. moja kolezanka, ktora jest zdrowa jak ryba o dziecko starala sie przez 2 lata, a starania zaczela tez w wieku 22 lat. problem z pco mam nie od dzis...kazdy cykl mialam bezowulacyjny, czyli nieplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ty 1wsza nie ostatnia z
problemami ludzie staraja sie cale lata i nie lamentuja tak jak ty a pozatym nie masz i tak na to wplywu a kto wie moze i bedziesz czekac do 30tki tego nie przewidzisz nie panikuj z góry jeszcze sie nie zaczelas starac a panjki wiecej niz tego wszystkiego daj na luz dziewczyno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
to bardzo ciekawe czy to nie rozumiesz, ze po przeslaniu pytania nie pokazalo mi sie to w ogole na liscie?? wiec ponownie napisalam pytanie, a czy to ze zasmiecam to sorry, ale ile jest tematow, ktore sa jak spam albo ktos glupoty wypisuje? nie chcesz nie czytaj. problem z glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojku
ja bralam tylko kwas foliowy i zrzucilam nadprogramowe kg. Tez sie balam ze nie wyjdzie bo mialam juz prawei 30tke i od 10 lat niemal bez przerwy na tabl anty + jakies zawirowania hormonalne w młodosci - zatrzymania okresu, zastrzyki hormonalne. Ale pojechalismy na wakacje z fajna ekipa, codziennie sport w dzien i imprezki wieczorem i w 3 cyklu sie udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
to bede starac sie do 30. jak uda mi sie zaciazyc w wieku 30 lat to tez super. jak wczensiej zaczne, to lepiej dla mnie bo bede wiedziec na czym stoje. a jak zaczne po 30 starac sie o dziecko to rownie dobrze moge byc w ciazy przed 40, czego nie chce. bedziesz krytykowac czyjas decyzje bo wlasnego zycia nie masz? pytanie bylo jasne, wiec oczekuje jasnych odpowiedzi, a nie to kiedy ktos za mnie bedzie planowal dziecko. materacem jestes? nie sadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja powiem cos
mi z pco udalo sie zajsc w ciaze po 4 -latach dopiero a mojej znajomej po 2 mc także róznie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynoooo
nie irytuj sie tak i nie unos:D bo z taki podejsciem do do 50tki ci sie nie uda zajsc co nie które maja racje uda sie wtedy kiedy przyjdzie na to pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
a skoro twoim zdaniem ludzie tyle lat sie staraja i nie lamentuja, to ciekawe ile jest takich watkow gdzie dziewczyny wzajemnie sie wspieraja, bo nie moga zajsc w ciaze, albo ile jest tez takich o in-vitro. i one za kazdym razem lamentuja, jak to okreslilas, bo sa zawiedzione tym oczekiwaniem na ciaze. nie wiem skad biora sie tacy ludzie jak ty:/ nie chcesz to nie pisz, bo robisz spam takimi wypowiedziami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srujka
ojejku-> 2 cylke bylas na wkacajcach? zazdroszcze urlopu ;) Autorko, zrob podstawowe badania, a potem sru do lozka, jak pol roku bedziesz miala problemy to zglos sie do kompenentego lekarza. Tak doradzil mi ginekolog, ktory mnie z pco wyleczyl. Tez zaszlam w ciaze w 3 cylku, gdy po dwoch nieudanych probach juz mnie wizja leczenia naszla. I przygotowania do ciazy polegaly na wyjechaniu na ulop, odprezeniu sie i kochaniu sie z mezem dla przyjemnosci przede wszystkim, a nie porannym sikaniu na test owulacyjny:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagaa dagaaa
] tu niema co sie przygotowywac tylko brac ewentualnie kwas foliowy i uprawiac sex:D i tyle a jesli sa problemy leczyc sie i tyle nie mozna od razu pisac ze sie nie uda jak nawet sie jeszcze nie zaczelo starac:D i zycze wiecej cierpliwosci na przyszlosc i mniej nerwów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
a moze ja bym chciala wiedziec jakie leki sie przyjmuje przed ciaza? czy jakas dieta musi byc odpowiednia? cokolwiek, a wy od razy "ze jak bedzie odpowiednia pora". odpowednia pora jest caly czas, ale i do niej trzeba sie przygotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srujka
dziewczyno, a skad ja mam wiedziec, jakie leki beda dla Ciebie odpowiednie? odzywiaj sie zdrowo, Ty i partner, zadnych fast foodow, gotuj codziennie, ale nie z polproduktow. Jesli chcesz wiedziec, jakie leki brac, to idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
srujka pco nie da sie wyleczyc, a co najwyzej zaleczyc!:) a to roznica;P pco ma sie do konca zycia. mnie troche wkurza po prostu, jak ktos wchodzi i wypisuje jakies bzdury, jak oczekuje konkretnych odpowiedzi, a nie wpiep..rzania sie, kiedy mam zajsc w ciaze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z takimiiiiiii
a moze ja bym chciala wiedziec jakie leki sie przyjmuje przed ciaza? czy jakas dieta musi byc odpowiednia? z takim pytaniami do do lekarza !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
srujka myslalam, ze jak tutaj sa takie kompetente matki, to wszystko wiedza i na wszystko potrafia odpowiedziec:D a tak na powaznie to i tak wybiore sie do lekarza tylko zastanawiam sie, jakie leki moga byc ok i czy zawsze bierze sie np kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z takimiiiiiii
a kto sie dziecino wpieprza? nikt ci na to konkretne pytanie nie odpowie spokojnie nie denerwuj sie tak:D :O bo nerwy nie sluza zajsciu w ciaze starania starania starania a jesli masz watpliwosci to do lekarza jednym z PCO udaje sie od razu a innym nie i trwa to nawet cale lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proponuje isc
do lekarza twojego i z nim ustalic wszystko ja tez mam PCO przed zajsciem w ciaze bralam prenatal baby i kwas foliowy udalo mi sie 15 mc mam 3 miesaczna córcie diety nie mialam zadnej w cyklu ktorym sie udalo miala stymulowany Clo u mnie tez pecherzyki nie pekaly ale udalo sie tlyko mi sie udalo jak mialam skonczone 29 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srujka
dieta z tego wzgledu, ze z tego co czytalam, osoby z pco maja problemy z nadwaga czesto (akurat mnie nie dotyczy, ale to moze dlatego ze ja lubie zdrowo gotowac i jesc), a poza tym witaminy znajdujace sie w owocach i warzywach, sa duzo lepiej przyswajanie niz te syntetyczne. Polecam swiezy szpinak, w czasie ciazy cala zime jadlam (ot taka jestem nienormalna, ze lubie) i moje zelazo bylo na naprawde wysokim poziomie. Spokoju i luzu w tym wszystkim zycze i jak najrzadszego wchodzenia na kafe:) Bo tutaj na tematach staraczkowych naprawde mozna oszalec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
dzieki za odpowiedz. no ja akurat nie chce czekac az tyle, bo raczej myslalam zeby zajsc w pierwsza ciaze do 25 lat jak sie uda. i tez sie zastanawiam, czy chodzic do lekarza prywatnie, czy moze do tego samego lekarza do szpitala do poradni ginekologicznej, bo wtedy badania mam za darmo ale kolejki za to dlugie...:/ a wiem, ze ten lekarz prywatnie zajmie sie lepiej mna, bo tak to duzo pacjentek jest na zapisy w szpitalu. a prywatnie czekam gora 2 tyg, a jak ktos jest w ciazy to nawet bez kolejki moze wejsc. nie wiem, co byloby lepsze. u mnie z pco to jest kiepsko. zanim zaczelam brac leki to okres dostalam po 2 miesiacach i to musialam wywolac i od tamtego czasu jade na yasminelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam 22 lata i pco, staramy sie od roku, może sie wkońcu udało, robie test po nowym roku. i Myslę że: powinnas iść do dobrego ginekologa od niepłodności lub zykłego tylko dobrego. Odstawić już tabletki i chodzic na monitoring czy wystapi owulacja.Jak będzie owulacja to nic tylko sie starać, możesz już zacząć brać falvit a mąż androvit. Zrob badania na różyczke toksoplazmoze i cytomegalie. (czy przechodziłaś czy nie-w laboratorium bedą wiedziały). i Jak wyjdzie że nie masz owulacji pewnie ginekolog przepisze leki stymulujące owulacjeplus coś na pęknięcie pęcherzyka(jak nie będzie pękał). Ale najpierw odstaw tabletki i radziłabym w tym miesiącu po odstawieniu już próbować(wtedy podobno największa szansa na zajscie.No i czesto ginekolodzy zanim dadzą coś na wywołanie owulacji zyczą sobie badanie nasienia które w tym wypadku jest podstawą!-bo po co w kobiete pchać chemie jak facet niepłodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojku
strujka - jak ktos uparcie chce niezrozumiec , to nie zrozumie :) Mam jednak nadzieje, ze autorka zakumala o co mi chodzilo, mimo zamieszania w szyku wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
srujka dzieki. nadwage troche mam, ale jak musialam zrzucic pare kg to musialam dodatkowo brac leki czyli siofor i jeszcze dietetyk, zeby to wszystko nadzorowal. wiesz mi chodzilo wczesniej o to, ze ktos napisal mi, ze do 30 mam czas, a moze ja nie chce byc matka w wieku 30 lat dopiero? poza tym podstawowe rzeczy wiem tylko myslalam, ze ktos mi napisze cos wiecej na ten temat. a i tak swoja droga pojde do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I JA mimo tego pco nadwagi tez nie mam (przy 164cm 57kg). Jedyne co u mnie było to brak owulacji -ale nie działał na mnie lek stymulujący owulacje i 3 grudnia miałam laparoskopie i nadpalane jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarynka 00009
mala czarna kawka 22 przepraszam, ze zapytam o to. co na to twoi rodzice? czy rozumieja, ze mozesz miec problem z zajsciem w ciaze i ze teraz chcesz, a nie pozniej? cos komentowali? bo ja mam mame, ktora twierdzi, ze musze miec od razu szkole skonczona, miec prace na stale i najlepiej wlasne mieszkanie:D i takie wmawianie co ja musze zrobic...dla NIEJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×