Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Caraxa

Nauka liter , pisania i czytania

Polecane posty

Gość a mi sie wydaje
dla swojego spokoju mozesz isc do poradni w swoim miescie, oni zrobia mu takie cwiczenia, zabawy i pani okresli na jakim poziomie rozwoju jest - czy miesci sie w normie.. pamietaj ze to zawsze sa pewne "przedzialy" wiedzy czyli np. czterolatek powinien znac przynajmniej kilka liter i liczyc w granicach od 1 do 20 ale niekoniecznie az do 20.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu słodycze nie >> dokładnie. dlatego nauka samych literek jest bezwartościowa, ponieważ wiele dzieci, nawet znających wyśmienicie poszczególne litery - NIE POTRAFI złożyć ich w słowa. i odwrotnie, "piszący" swoje imię 2 czy 3 latek odtwarza znak po znaku znany mu ciąg lub potrafi go rozpoznać w tekście. co jest bardziej skuteczne? nauka liter czy słów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goonies
ja od pol roku ucze czytania swoja 3,5 letnia corke, to jest nauka czytania wg Glenna Domana Mala zna wszystkie literki alfabetu i bez problemu liczy do 20, sklada proste slowa z liter. To jest nauka czytania dla dzieci juz 2 letnich wiec 5 latka na pewno ta metoda mozna uczyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caraxa
nieprawdopodobne.. pierwszy raz korzystam z forum .. nie przypuszczałam że tak można podnieść sie na duchu po ciężkim dniu :) i waleniem głową w ścianę :P Dziękuje wam. Tymczasem dziś kończę marudzenie . Na jutro mamy w ćwiczeniach : czytanie a w miejsce obrazka dziecko ma wstawić słowo oraz co czuje będzie problemem w czterech miskach umieść 5 jabłek tak aby w każdej mice było chociaż jedno. :) no cóż zobaczymy ... Jutro wieczorem napisze jak wyglądał nasz dzień i chęć do współpracy Stefana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caraxa
goonies - przed snem poczytam o tej metodzie. Bardzo dziękuję za podpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skakanka....
To ja mam z synkiem inny problem. Ma prawie 4 latka.liczy do 13.ale mylą się mu cyfry po angielsku.tzn.jesteśmy np,w przychodni,siedzimy przed gabinetem i bawimy się w czytanie liczb które widnieją na drzwiach.powie po angielsku tylko.Literki zna,nie wszystkie.Nam pomógł dziecięcy laptop. Jest strasznie wygadany.Jeszcze nie chodził a już gadał.Teraz to ust nie zamyka. Myślę że autorka nie powinna się martwić.Ma czas na naukę. Ja sama mając 5 lat umiałam czytać,ale ogromny problem z liczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos na gorze zauwazyl, ze
maly ma wszystkie atrakcje - nie a motywacji do uczenia sie literek, bo co mu to w zasadzie ma dac. Logiczne - czlowiek uczy sie liter, zeby czytac. Jesli nie chce u sie czytac, to po co ma sie uczyc liter. Sprobuj wycofac troche atrakcji, wycisz go, zainteresuj czytaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka.jedna.ja
ja nie wiem co to za problem moj syn skonczyl 6 lat, dopiero teraz w przedszkolu/zerowce poznaja literki syna w domu sama nauczylam czytac, nie sklada jeszcze wszystkich wyrazow, dodaje i odejmuje do 20tu do tylu tez potrafi bezblednie policzyc corka ma 4,5 roku (grupa 4latkow w przedszkolu) tam nie ucza ani cyfr ani liczb potrafi policzyc prawie do 20tu nie zna liter, oprocz takich jak mama, tata i swoje imie napisze tylko swoje imie i to nie zawsze i nie zawsze w dobrej kolejnosci co roku dzieci maja wywiad ktorego efekt ja dostaje na kartce i zawsze wszystko jest ok syn jak chodzil do 5latkow to mial ksiazke i cwiczenia, tam poznawanie literek tzn szlaczkow i liczb do 10, prawie same szlaczki i liczenie do 10 i to wszystko jak chodzilam na lekcje pokazowe to dzieci jedno od drugiego patrzalo albo robilo wspolnie zadania i tak to wygladalo wg mnie nie masz co sie martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na poczatek odstwa dziecko od
komputera, tv wifii, i phone zobaczysz kjak sie bedzie rowijal>. Moja 3 latka do 2 roku zycia nie ogladala tv i w wieku 2 lat zanal juz niektore literki. zacela oglada bajki w tv po skoczeniu 21 roku zycia ale i tak woli czytanie z mama i szukanie wyrazow i literek w ksiazce. komputer a zwlaszcza tabelty sa atrakcyjne dla dzieka, bo poslugije sie nimi intuicyjnie. LAe do nauki czytania liczenia itp potrzebne jest skupienie a nie nadmiar bodzcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość od literek
Też słyszałam, że teraz liter uczą dopiero w szkołach. Rozumiem jednak autorkę. Mój bratanek na 5 urodziny czytał płynnie, liczył wczesniej, na zegarku też się znał. Sama (i mój brat) tez potrafilismy to w tym wieku. Rodzicow mamy prostych, nie ślęczeli nad nami. Wydaje mi się, że to siedzi w dziecku, ta chęć i ciekawośc nauki. Pamietam, ze sama chcialam, zeby mama napisala mi moje imie i nazwisko, pozniej to probowalam sama pisac. Intrygowalo mnie, ze dorosli tak szybko pisza;) Mam dwulatka i tez chcialabym niebawem zaczac uczyc go literek i liczenia. Wydaje się kumaty, ale nie mozna go zatrzymac w miejscu. Skupia się nad czyms, ale nie widzę nas przy stole, przy nauce. Pewnie jakoś poprzez zabawę, bez spiny. Kolezanki syn przed 3 urodzinami znał z połowę liter. Teraz ma 3,5 roku i chodzi na angielski. Liter ponoc wiecej nie przyswoił, ale zapamietuje, mówi nawzy kolorów po ang., cos spiewa. To tylko pokazuje, że można, ale głównie zalezy to od dziecka. Nie w każde tak wczesnie uda się wtłoczyć wiedzę. Pamiętam, że u mnie w podstawówce był chłopak, co w 4 klasie dukał, a nie czytał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do nauki literek dla dzieci polecam platformę edukacyjną Zdobywcy Wiedzy. Dziecko może uczyć się alfabetu i wielu innych przydatnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslacytatusiek
Ja też korzystam. Gry edukacyjne zdobywcy wiedzy to świetna alternatywa jeśli ktoś nie ma czasu na tworzenie własnych materiałów. Polecam artykuł https://zdobywcywiedzy.pl/nauka-literek-dla-dzieci/ Mają demo tych gier edukacyjnych, każdy może wypróbować zanim kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia8921
Na tej stronie https://juniora.pl/kocham-czytac-ksiazki-c-56.html znajdziecie bardzo fajne książeczki - pomoce dydaktyczne do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną. Książki są bardzo fajne wydane, przez co zachęcają dziecko do wspólnej nauki i zabawy. Warto sobie sprawdzić ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×