Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Lonia37
Trzymaj sie Coconut, bedziesz sie dobrze czula, zawsze rozmowa z osoba kompetentna pomaga, a Ty z pewnoscia jestes silna :-) Poza tym jeszcze troche i wiosna przyjdzie! Powystawiamy buzie do slonca i od razu wszystko sie rozjasni! Przesylam Ci buziaczki *;*;*;*;***** :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,witam ja juz po atrakcjach psychologicznych:)Mam zakaz spania w dzien i juz.I wtedy moze w nocy zasne jak czlowiek.Bardzo smieszne.I filmow mam nie ogladac na noc i nie czytac i nie pic herbaty.To ja w takim razie robie na to phi i zupelnie odechciewa mi sie spac. Witam arizone:):):) dziekujemy za dobre slowo.A czy masz jakies sugestie odnosnie diety i odpowiedniej suplementacji?Bardzo mnie to interesuje i chetnie sie podszkole.Loniu jak tam sloneczko Twoje zakwasy?Beziku jak sie czuje M i co tam dobrego na obiad zapodajesz?Terri jak pyszczek,goi sie koncertowo mam nadzieje?Saadee co tak cicho siedzisz,pochwal sie co tam kupilas?Ja zlamalam obietnice i nabylam kolejna tunike o rozmiar za mala,ze to niby bedzie jak znalazl na wiosne jak schudne.I za chwile taka bylam na siebie zla,ze musialam sie pocieszyc w McDonalds:(:(Anuuuula,yuvena pozdrawiam Wasze brzuszki.Andziiii:):) co to sa kochana oocyty m2?Mam usg za dwa dni i juz marudze,ze nie czuje zeby mi pecherzyki rosly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terri9
Coconut2009 Kochana goi sie goi :) na szczęście w środę ide zdjąć szwy hurrrraaa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonia 37 cieszę się, że mój opis podniósł Cię trochę na duchu. Zawsze chętnie podzielę się informacjami. Sama usilnie szukam wpisów dziewczyn, które z niskim amh zaszły w ciąże i jak tylko udaje mi się coś znaleźć, a nie jest to łatwe, cieszę się jak małe dziecko :-) Coconut2009 oocyty typu M2 to po prostu komórki jajowe, prawidłowej budowy, dojrzałe, zdolne do zapłodnienia. Tak określają je labolatoria po punkcji. Jeśli komórka jest niedojrzała, bądź przedojrzała to nie wykorzystują jej w dalszej procedurze IVF. Dziewczyny teraz zmagam się też z innym problemem. Do piątku tego tygodnia mam wyliczone tabletki Biosteronu 25mg DHEA. Mam je brać minimum 10 tygodni. Okazuje się, że póki co lek jest nie do zdobycia w aptekach bo przechodzi jakieś badania i na kilka tygodni producenci wstrzymali jego produkcję. Lekarz powiedział mi, że jest świadomy trudności w znalezieniu go, ale jak to ujął "nich pani wykopie go spod ziemi dopóki nie wróci do obiegu, musi utrzymywać się w organiźmie" Mąż odwiedził chyba wszystkie możliwe apteki, pytałam też rodzinę i znajomych bez rezultatu. Powiedzcie czy któraś z Was go może bierze? czy też macie problemy z kupieniem go? a może któraś z Was ma i nie używa? chętnie bym odkupiła. Byłabym naprawdę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witammmmmm serdecznie! ależ jestem zabiegana...nawet nie mam czasu na spokojnie przeczytać tych Waszych wpisików...super, że piszecie, ale jutro zasiądę i spokojnie się wczytam, fajnie ze pojawił siętemat hormownów, cyklów... Coconut Ty to dla mnie zostaniesz już Sylviaak ;) nie potrafie zapamietać Twojego nowego nicku ;) A daj spokój, nogi mnie bolaly od latania po tch sklepach, ale (ja to się chyba starzeje ;) nic nie wybrałam dla siebie, wszystko jakies takie rozfleczone, rozciagniete, wyglądam o 2 nr wieksza niż w rzeczywistosci i wisi wszystko jak nawieszaku ;) aleeee za to wlasnie! po drodze dobrze pojadłam! hehe Nie poddam się i w week mam plana pojechać no jeszcze jednego duuuzego centrum ;) Trzymaj się Kochana! Nie poddajemy się i czekamy na pierwsze promyczki słoneczka! :) Wszystkiego dobrego dla wszystkich Was dziewczynki bez wyjatku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki , u mnie nic ciekawego , chciałam tylko sie na jakiś czas z wami pożegnać , mąż dostał sterydy jest bardzo wychudzony , dzidziusia musimy sobie odpuścić co najmniej na pare miesięcy , więc nie będe miała o czy pisać , trzymajcie sie kobietki i dziękuję wam że mnie wspierałyście i mogłam z wami porozmawiać , życzę wam wszystkiego najlepszego , dzidziusiów i spełnienia wszystkich marzeń , pozdrawiam Bezik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
Cześć dziewczynki:) mogę dołączyć. Moje amh to 0,1 i to jeszcze z taką krechą na dół, czyli poniżej jeszcze niż 0,1:( przygotowuję się obecnie do szóstego programu, niestety niemiałam nigdy zamrożonych zarodków:( ale nie poddaję się, chociaż jest ciężko to jeszcze wierzę że się uda. Andziii odnośnie biosteronu to możesz kupić na allegro pod nazwą DHEA ten sam skład a dużo tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc anowi ja zawsze serdecznie witam kazda nowa kolezanke bo wiem jakie potrafia byc olewajace staraczki z innych topikow.Tym bardziej sie ciesze,ze dolaczylas wlasnie do nas:)Andziii a moze przez internet w Kwiatach Polskich uda sie zamowic.Albo wyguglaj biosteron kupie.Beziku nie wyobrazam sobie,ze nas opuszczasz:(Skrobnij chociaz czasami usmieszka i daj znac jak sie sytuacja rozwija.Twoje poczucie humoru i cieple slowa tuz po punkcji daly mi wiele i prosze nie zapominaj o nas.Musi byc taki dzien,ze wreszcie dla Twojej rodziny zaswieci sloneczko i duzo dobrego Ciebie spotka moj chudziaczku:)czego z serca zycze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów luknęłam tylko na chwilke... Beziczku, ale jak pewnie zauważylaś ten post nie zawiera tylko inf. na temat niskiego AMH (chociaż jest to kluczowy wątek tego postu) ale poruszamy także inne tematy, wspieramy się i pocieszamy i o to w tym chodzi, by wykazać zrozumienie. Mam nadzieje, ze czasem się odezwiesz i zwyczajnie napiszesz co u Ciebie, jak zdróweczko Twoje i szanownego M ;) ...moja droga ja ze staraniami też mam póki co "zakaz" musze dojść do siebie po tej operacji, a później? czas pokarze jak to wszystko zaskoczy.... tez jestem pełna obaw co i jak....ale jak w mojej stopce - jestem pełna wiary! I Ty też bądź, będzie dobrze, trzymaj się ciplutko i koniecznie pojawiaj się u nas na tyle na ile mędziesz miała czas i ochotę :) Bądź silna! Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terri9
Witajcie kochane ,a ja dziś przeglądałąm wózki w necie :) nie wspominałam ale z mężem idziemy na szkolenie dla rodzin zastępczych na wiosnę ,więc pomalutku zaczynam planować , przeglądać i to daje mi radość , że kiedyś w końcu doczekam się maluszka w domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anowi32 Jeśli możesz opowiedz swoją historię. Jak długo starsz się o dziecko? W jakich odstępach czasu podchodziłaś do tych procedur? Co mówią lekarze, jakie są rokowania? Nie proponują po tylu próbach IVF z KD? Za każdym podejściem miałaś zarodki, dochodziło do transferu? Czy niskie amh to jedyny Twój problem?...Dzięki dziewczyny za info odnośnie Biosteronu. Jutro z samego rana popatrze w necie może coś uda się wynaleźć. Wejdę też do apteki kwiaty polskie jest stosunkowo blisko może będą mieli jakieś pozostałości na stanie. Póki co pozdrawiam i zyczę wszystkim spokojnej nocy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
Andzii więc zacznę od początku, staramy się już 9 lat, zaczęliśmy rok po ślubie i po roku jak nie wychodziło udalismy się do lekarza wg którego wszystko było ok, ale stwierdził że jednak jak nie wychodzi poleca nam Novum. W novum po długiej liście badań wyszła wrogość śluzu reszta ok, rezerwa też chociaż wczesniej niemiałam nigdy robionego AMH nawet go jeszcze wtedy nie robili, tylko fsh i podgląd pęcherzyków antralnych. Na wrogość śluzu zaproponowali nam inseminacje miałam ich cztery niestety bez sukcesu. Potem po 2 latach przerwy znowu 2 inseminacje i decyzja in vitro. Mój lekarz który mnie stymulował stwierdził że u mnie wszystko jest ok i nie będzie większych problemów a ja już wtedy miałam FSH ok. 10 decyzja długi protokół i niestety klapa baardzo długa stymulacja i sześć pęcherzyków potem 2 zarodki i beta 0. Następne cztery programy były krótkie, raz miałam tylko 2 komórki, a trzy razy po 6-7 komórek powstawały 2 zarodki. Na tych pięć prób 2 razy nic nie załapało, 2 razy miałam c.b. i raz poronienie. A co do kd lekarz zostawia mi decyzję, ale twierdzi że jeszcze może się udać bo załapuję. Aha i jeszcze nasienie mojego męża w Invimedzie badane dwukrotnie morfologia wychodzi 0% a w Bocianie 8%, taka moja historia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonia37
Witajcie Kochane i nowa Anowi :-) Moje zakwasy po weekendowych nartach juz sie rozchodza, odkrylam kilka nowych siniakow na swoim ciele - to chyba ze stoku :-) a poza tym jestem w dobrym humorze, nie zepsulo mi go nawet poranne skrobanie zamrozonego samochodu! Wczoraj wieczorem juz nie odpisywalam, bylam poprawic sobie nastruj u fryzjera (raz na tzry miesiace...). Tak jak Wam wczesniej mowilam czekam na miesiaczke, zeby rozpoczac monitorowanie cyklu. Jeszcze nie przyszla, to w sumie dobra wiadomosc, moje cykle jak do tej pory byly bardzo regularne (nawet co do pory dnia) ale tez bardzo krotkie (20 dniowe). Poniewaz niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynnosc tarczycy (a od ilu lat ja mialam nie wiadomo...)lekarka mowi, ze to wlasnie wysokie TSH moglo wplywac na krotkie cykle i czeste plamienia. Teraz TSH mam ponizej 2 i widze, ze obecny cykl ma juz 22 dni a @ jeszcze nie widze :-) Tak sobie myslam, czy niskie AMH 0,2 w moim przypadku nie jest spowodowane wlasnie bardzo krotkimi cyklami przez cale zycie, przez co rezerwa jajnikowa ubywala szybciej... Zaczelam miesiaczkowac w wieku 13 lat, o niedoczynnosci i Hashimoto dowiedzialam sie niedawno (lat 37). Pozdrawiam Was serdecznie *: Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czzzzzzzeeeeesc to ja:)Loniu ja tez mysleze te krotkie cykle moze rozjechaly nam amh.Po 30 przez kilka lat mialam takie po 19 dni a do lekarza sie nie pofatygowalam.Anowi a czym Cie stymulowali na krotkich protokolach?Tak podpytuje bo juz wczesniej pisalam,ze w poprzedniej klinice lekarz nawet mnie nie zaprosil na fotel tylko zobaczyl moj pesel i amh i zaczal mnie kierowac na dlugi protokol?Dlaczego?Dlaczego ja nie odpowiadam na leki?Jestem zdrowa jak byk w porownaniu z problemami jakie maja dziewczyny to moje podwyzszone tsh to male miki.Saadee,teri:):):)Andziii jak tam poszukiwania biosteronu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonia37
Coconut A ile masz juz wiosen? jesli moge zapytac? Ja mam 37 i pani lekarka oczywiscie na samym poczatku zapytala, dlaczego tak pozno :-)))) Powiedzialam, ze to moja prywatna sprawa dlaczego i ze przyszlam po pomoc tu i teraz :-) A dopoki moge to bede sie starala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze mam 39 ale od wrzesnia 4 z przodu:(Staram siedlugo bo 5 lat ale duzo czasu zmarnowalam czego jestem swiadoma.Jestem smierdzacym tchorzem a lekarzy balam sie jak ognia.Balam sie nawet isc zrobic hsg i inne badania.Ale od roku to sie tak wychodzilam po tych klinikach,ze az na zapas.I od jutra od nowa Polska Ludowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
coconut- stymulowali mnie różnie raz menopurem innym razem gonalem a jeszcze innym menopurem i gonalem, dlaczego nie odpowiadasz na leki czym byłaś stymulowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonia37
Coconut Ja jestem z konca sierpnia :-) (tez spod Panny jestes?) :-) Ostatnio bylam na USG tarczycy i przemily pan doktor opowiadal mi jak to jego znajoma w wieku 45lat wlasnie urodzila dzieciatko na 10 pkt! I ze zycie kobiety nie konczy sie na 40-tce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coconut siedze i szukam i szukam i szukam, ale póki co bez rezultatu. Mąż też nie daje za wygraną, ale i tak się martwie bo piątek zbliża się wielkimi krokami, a ja leku jak nie miałam tak nie mam. Już nawet zmniejszyłam sobie dawkę na 50mg 2Xdziennie żeby to co mam na dłuzej wystarczyło i żeby lek był cały czas w organiźmie. Anowi32 Twoja historia jest naprawdę ciężka i wzruszająca. Życzę Ci z całego serca żeby się w końcu udało. Tyle prób podjełaś, nie wiem czy mi wystarczyłoby sił, nadziei i pieniędzy na tak długą walkę. Z drugiej strony zastanwiam się dlaczego mój lekarz postawił sprawę, że jak drugie IVF nie wyjdzie to kolejny raz powinien być z KD? Myślałam,że po prostu przy niskim amh nikt nie bedzie chał się podjąć kolejnych prób, ale Ty jesteś przykładem, że nie do końca tak jest. Co teraz zamierzasz? Nadal jesteś pacjentką Novum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
Andzii - a nie chcesz tego z allegro jest w takiej niebieskiej butelce pod nazwą DHEA firmy Puritans na pewno jest dostępny, do piątku by ci doszedł a to jest to samo. Dr Karwacka z Invimedu własnie mi doradziła żeby zamówić przez allegro bo dhea pod nazwą biosteron jest dużo droższy. Ja co planuję , podejść jeszcze raz w Bocianie, bo tam własnie załapywałam, jutro jade na wizytę i zobaczymy co mi dr powie. A co do czasu ile już się staram, pamiętam jak po roku starań spotkałam się z koleżanką która mi powiedziała że oni starali się 8 lat, wtedy odpowiedziałam że ja po takim czasie chyba bym zwariowała, a minęło 9 lat i jakoś narazie mam się dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
a co do tego że lekarz po drugim programie mówi że kd , to pewnie szanse są zmniejszone ale nie zerowe. Znam wiele par które nie miały niskiej rezerwy a dopiero udawało się za 4,5,6 i kolejnym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
a tak dla pocieszenia znam dziewczynę z innego forum która miała AMH 0,1 ostatnio podchodziła 2 razy do in vitro ale niestety niebyło co transferować bo nie powstawały zarodki, przed ostatnią próbą postanowiła pić zioła ojca sroki nr 3 i zaciążyła naturalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anowi wiesz może i bym zamówiła, ale mój lekarz powiedział mi żeby nie brać zadnych zamienników dlatego teraz nie bardzo wiem co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziii anowi ma racje wyroby Puritans sa fajne ja nawet folik mam tej firmy.Anowi ja bylam pod koniec stycznia na gonalu 400 dziennie ale nic nie roslo to lekarz zmniejszyl dawke do 75.Urosl jeden pecherzyk 20mm,dostalam przez trzy dni orgalutran,pozniej ovitrell i mialam punkcje.W dniu punkcj estradiol mialam 141 czyl szalu nie bylo.Moze dlatego byl pusty?Teraz mam 3 razy dziennie clo od jutra gonal po 75 przez cztery dni.Jutro pierwsze usg w tym cyklu i zobaczymy co dalej.Mam ten program poor responders.Loniu:)jasne,ze jestem spod panny.Z calym dobrodziejstwem inwentarza,mam tu na mysli charakterystyczne dla tego znaku wady i zalety:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały czas się też zastanawiam co oprócz biosteronu można brać na poprawę jakości komórki jajowej? czy biorąc biosteron można też pić np. zioła i właśnie jakie? w co wzbogacić codzienną dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lonia37
Andziii To dobre pytanie, sama chetnie poczytam na ten temat! Lubie wszystko co naturalne i prawde mowiac przed pierwsza w moim zyciu stymulacja i tak wielka dawka hormonow chciala bym wiedziec jak moge wspomoc swoj organizm. Piszcie jezeli macie jakies doniesienia czy doswiadczenia :-) O ziolach. cwiczeniach i dietach. Albo czego nam w ogole nie wolno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terri9
Andziii Ja brałam biosteron przed kolejną próba ivf nie bierz niczego inneg prócz tego leku bo on sam w sobie ma już silne działanie i tylko mogła byś narobić sobie bałaganu ten lek przetważa się w estrogeny .U mnie był taki efekt że po trzech miesiącach stosowania kiedy czekałąm na kolejna próbe ivf zaszłam naturalnie w ciążę ale poroniłam w 6 tyg :( a moje amh z przed roku to 0,2 teraz nie wiem ile wynosi ,a przy ivf jak podchodziłam trzy komórki wychodowałam ale niestety 2 były zdegenerowane a jedna dobra klasy B się zapłodniła do transferu doszło ale ciąża z niej nie wynikła i wtedy właśnie postanowiliśmy z doktorem że będę brać biosteron .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anowi32
Andziii- dhea to dhea biosteron zawiera tylko ten składnik, wybór należy do Ciebie coconut- to że nie zareagowałaś na stymulację gonalem nieznaczy że drugi raz nie zareagujesz, ja też za pierwszym razem miałam tylko dwa pęcherzyki z czego jedna komórka a później 6-7 komórek. Trzymam kciuki za tą stymulację. Aha i jeszcze ważne jest ile pęcherzyków antralnych jest w 3 d.c. bo z mojego doświadczenia wiem że jeżeli pęcherzyków antralnych widać np 5 to na większą ilość podczas stymulacji nie ma co liczyć. Na poprawę jakości komórek dobry jest koenzym Q10 ja obecnie biorę aż 300mg no i oczywiście jak najmniejsza ilość słodyczy podobno fatalnie wpływają na jakość komórek, ale z tym już u mnie gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez lubie slodycze i weglowodany,z owocow pomidorki a z warzyw bigos i pizze.Bardzo tez lubie kawe,czerwone wytrawne wino,mocna herbate i papieroski.Czy ktoras z Was pali czy tylko ja jestem taka niegrzeczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×