Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Jagodzianka13
Właśnie allegro, zupełnie zapomniałam, kiedyś przywoził ktoś od mojej znajomej do racy do mnie, ale tylko proszki, teraz już nie mam dojścia, dlatego szukam na allegro, kupię więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Loniu 3mam kciukaski za jutrzejsze badania!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Lonis też jestem ciekawa badań szczególnie po suplementacji, a jeszcze jak będzie porównanie z wit D i innymi hormonami to już masz raczej pełny obraz. Mam tylko jedną wątpliwość czy Twój zabieg nie zafałszuje wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagodzianka - A myślisz, że histeroskopia z 29 stycznia i wkładka domaciczna mogą zmienić / zafałaszować wynik AMH?... To hormon, a wkładkę mam bez hormonów... Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam taki cytat: ... "Badanie AMH wykonywane jest niezależnie od dnia cyklu gdyż poziom hormonu jest taki sam w trakcie całego cyklu miesiączkowego. Na poziom AMH nie ma wpływu terapia hormonalna ani antykoncepcyjna. "... Ja zrobię badanie w 3dc - tak kiedyś wyczytałam, że jest lepiej. Zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Nie mam pojęcia właśnie czy to ma wpływ, ale jak piszą, że jest to niezależne, to raczej nie ma wpływu. Radzę tylko robić AMH w dobrych laboratoriach najlpiej tych od klinik :) Lonia powtarzasz inne hormony FSH i reszt ę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to zrobię tylko AMH w Novum. Nie chcę robić innych badań, ponieważ jutro wyjeżdżam i nie będą mi one teraz do niczego potrzebne. Poza tym nie chcę płacić za nie prywatnie, ponieważ mam pachet ubezp.z pracy, który pokrywa wszystkie inne badania hormonalne, ale w wybranych placówkach. Tak więc poczekam na wynik AMH i wtedy zobaczę, czy uda mi się załapać na refundację IVF. Jeżeli nie to w następnym cyklu na własną rękę zaczniemy myśleć o IVF, ale to się odwlecze w czasie - musimy poczekać na finanse :-) Poczekajmy na wynik AMH - a to trochę potrwa, 2-3- tyg.w Novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Ja na początku marca jadę do Gamety, ale zanim dojdzie d in vitro pewnie będę musiała jeszcze zrobić szereg badań, wiec podejrzewam, że potrwa to kolejnych kilka tygodni, i jeszcze trzeba na dawczynię czekać, ciekawe ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj zrobiłam test ciążowy..i mimo że mówiłam sobie by się nie nakręcać to było to silniejsze..w związku z tym wynik negatywny dobił mnie kolejny raz...:( nie wiem ile razy muszę zrobić test by nie podchodzić do tego z nadzieją dalej....Dziewczyny a co Wy myślicie o tym liczeniu pęcherzyków antralnych? co myślicie o moim przypadku, niskie amh, wysokie fsh, inhibina za to 111 i 12 pęcherzyków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella Kochana u mnie było to samo, w każdym cyklu.. teraz miałam 2 miesiące przerwy bo brałam tabsy anty! raz to byłam normalnie pewna że zaszłam, bo naczytałam się, że po drożności jajowodów dużo dziewczyn zachodzi w ciąże, oczywiście wszystkie możliwe objawy ciąży miałam, ile testów zrobiłam to nie zliczę:( i wiecznie ta jedna wredna krecha:( teraz miałam brać drugie opakowanie tabsów i na początku marca INF ale zmieniłam zdanie wydaje mi się że zbyt pochopnie podjęłam decyzję o INF, chcę najpierw wyregulować tarczycę i poprawić śluz i spróbować 2-3 cykle naturalnie, no i jeszcze jestem bardzo ciekawa co powie Czech z Gamety na moje wyniki od tego też zależy podjęcie ostatecznej decyzji o INF ... a w jakich jednostkach miałaś badana Inhibinę?? bo mój wynik to 7,2 < 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Ps a może powtórz AMH??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagodzianka13
Justka jak poprawiasz śluz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 111 pg, amh powtarzałam...pierwsze badanie w grudniu i wynik 0,88, drugie badanie w styczniu - wynik 0,51 ;/, fsh 28 i powtarzam jak tylko okres dostanę (powinnam dziś lub jutro) więc badanie w poniedziałek..Justka ja Ci powiem że nastawiałam się po czechu na in vitro potem zmieniłam na śliwińskiego-fajny lekarz i wogóle, ale on po moim usg powiedział że wygląda ok, że powtórzyć fsh i nie ma wskazań do ivf, a zresztą z takim fsh to mam znikome szanse na powodzenie z ivf....troszkę mnie to wybiło ze wszytskiego bo np Czech mi rozpisał że z ivf moje szanse to 30-40 % (nie wspomniał o wpływie wysokiego fsh na stymulację) i teraz już sama nie wiem...bo w sumie tak w rzeczywistości i tak dopiero podczas stymulacji widzą jak kobieta reaguje.....fsh mam plan zrobić w 2 niezależnych klinikach - lux med jak ostatnio +gameta i zobaczę co wyjdzie w badaniu z tego samego dnia w obu....amh mnie tak nie rozwaliło jak właśnie to fsh wystrzelone, chociaż niby fsh jest charakterystyczne tylko i wyłącznie dla tego konkretnego cyklu w którym jest badane, niemniej taki wynik jest niepokojący....ogólnie szperam po różnych forach o takich anomaliach jak ja: wysokie fsh/niskie amh/wysoka inhibina/afc w normie i powiem Wam że kurcze niewiele tego...ale np na wielu anglojęzycznych opracowaniach piszą że afc jest najbardziej prognostyczne..i potem człowiek głupieje bo mamy parametry :fsh,amh, afc,estradiol, progesteron, lh i z tych wsyztskich amh i fsh mam marne areszte super ...no i ciąży brak pomimo owulacji i strzelania w owulację...;/ za 2 tygodnie mam monitoring owu..ciekawe ile teraz będę miała tych pęcherzyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Jagodzianko zakupiłam już Oeparol i muszę kupić jeszcze siemię lniane czytałam, że pomaga, zobaczymy czy zaobserwuję jakąś różnicę.. czytałam jeszcze o tym że należy ograniczyć kawę, alkohol, mięso, nabiał, słodycze, mąkę pszenna i jej przetwory i spożywać jak najwięcej owoców i warzyw, do tego 2 litry wody dziennie i zielona herbata ale najlepiej bez kofeiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bella ja mam podobne AMH do Twojego bo 0,55 wynik sprzed około 4 miesięcy.. FSH akurat miałam ok bo 6,7 tylko te nieszczęsne TSH mam nadal wysokie:( no jestem MEGA ciekawa co mi powiedzą w Gamecie... w Invicta nikt nigdy nie powiedział mi ile mam pęcherzyków antralnych, słyszałam tylko, że obraz USG ok ale bez żadnych szczegółów.. a co to jest AFC?? o a kiedyś jak sobie robiłam testy na owulację to wychodziło z nich, że nie mam owulacji być może była to przyczyna podwyższonej prolaktyny a teraz prolaktynę mam w górnej granicy normy... może to też ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Justka, oeparol sama bralam , uważam że pomaga, ale jak skończą Ci się tabletki, chociaż życzę już po pierwszym braniu dwóch kresek :), ale na wszelki wypadek polecam z zielarskim kupić sam olej z wiesiołka bo taki jest Pozdrawiam Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie babeczki :) mam pytanko , czy orientujecie sie od którego dnia cyklu bieże sie lek dostinex na prolaktyne ? pytam bo na ulotce nic na ten temat nie jest napisane a endo mówił że obojętne od którego dc , jak wcześniej brałam bromegon to brałam od 1 dnia cyklu tak ginekolog mi kazał , pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bezik ja biorę Dostinex, nie było mowy od którego dnia cyklu, po prostu wzięłam od razu po wizycie i generalnie biorę 1/4 tabletki raz w tygodniu wydaje mi się że dzień cyklu nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1/4 tabl a z ilu miligramów ? ja mam tabl takie jasne podłużne po pół miligrama cabergolinum , mam brać 1 tabl co 7 dni , czyli np jak wezme w poniedziałek to potem następna też w poniedziałek ? sorki że tak pytam ale lekarza wogóle nie zrozumiałam :( pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezik ja też biorę 1/4 co tydzień, 1 tab to strasznie duuuża dawka, jaki masz poziom prolaktyny że aż taką Ci lekarz dał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ostatnio mało się tu udzielałam, ale mocno Wam kibicuje, gratuluje dziewczynom którym się udało :) ...pod koniec ubiegłego roku miałam pogrzeb w rodzinie, ciężkie to były dla mnie chwile.... W ogóle się posypało u mnie, wyniki kiepskie - Prolaktyna i FSH na wysokim poziomie :( Brak motywacji i chęci do dalszych starań....dałam na luz... :( Beziczku jaką masz tą Prolaktynę i FSH? (Ja na biorę Bromergon pol tab. co drugi dzień....) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0,5 miligrama cabergolinum , lekarz mówił że to malutka dawka, teraz mam tsh 3 z czymś a prl koło 33, koło 4 miesięcy temu tsh miałam koło 6 a prl 66 więc lekarz mi dawke zwiększył letroxu , do 75 a na prl nic nie dał, po ok 2 miesiącach tsh 1 z czymś , prl 24 ,ale ft4 poszło w góre więc zmniejszył do 50 letrox, znowu prl i tsh idzie do góry więc tym razem przepisał mi dostinex i dał znowu dawke letroxu 75, tylko nie wiem czy dobrze myśle że tabl raz w tygodniu to np co poniedziałek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sade super że się odezwałaś, chociaż miałam nadzieję, że napiszesz, że się udało. Czasami jak się odpuszcza, to właśnie się powodzi Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka87
Bezik ja płace 30 zł za tabletkę (jedna tabletka to 0,5 mg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, jak już urodzę to moje maleństwo, to taki napis pojawi się na ścianie mojego domu: Marzenia nie spełniają się ot tak, w tym cała ich magia, że są wyczekane :) No to najwyraźniej nasze marzenia są tak duże, że musimy na nie trochę poczekać Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, ale się dzisiaj podbudowałaam, że aż muszę się pochwalić :D powtórzyłam badania hormonalne fsh,estradiol, lh i..... :D:D (2dc) fsh - 9,41 mlU/lm (poprzedni cykl 28,72!!!) estradiol 266,9 pmol/l (poprzedni cykl <5) lh-6,64 mlU/ml jestem w kompletnym szoku, może to wiele nie znaczy, ale nawet sobie nie wyobrażacie jak ja się podbudowałam patrząc na mooje fsh ...:D normalnie taka radość że szok..bo otwierając wyniki, po moich ostatnich bliskich 30!! spodziewałam się teraz nawet 40.... a tu nagle ok 9 :D zaczynam kochać poniedziałki :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem że lepiej jakby FSH było poniżej 9, bo wynik 9-10 to dalej niska rezerwa...ale w zestawieniu z FSH powyżej 28, to jest to baaaardzo pozytywny wynik :) widac jednak ta liczba moich pęcherzyków coś tam jednak dobrze mówiła, że nie może być tragicznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bella jak najszybciej uciekaj teraz do lekarza z tymi wynikami, niech coś zaradzi, może będzie miał jakiś pomysł, to jest na stówę dobry cykl :) przynajmniej tego Ci życzę Jagodzianka13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×