Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czekoladkowa91

Infekcje miejsc intymnych

Polecane posty

Część dziewczyny! Od kilku dni czuję dyskomfort w okolicach intymnych. Byłam u lekarza i stwierdziła, że mam delikatną infekcję bakteryjną. Przepisała mi leki : Pimafucin żel i globulki dopochwowe oraz Flucofast 1 tab= 150mg. Wybrałam już wszystkie 3 globulki i Flucofast, widzę poprawę ale czuję jeszcze taki leciutki dyskomforcik. Miałyście kiedyś tak? Będę smarować jeszcze okolice intymne tym żelem. Czy mogę dodatkowo płukać TamtumRosa? Od wizyty u gina minęły 3 dni. Co do tych globulek... używał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liljana=
Tantum rosa używaj tylko doraźnie do podmywania, nie rób irygacji. Najlepiej myj się płynem do higieny intymnej z kwasem mlekowym i włącz w leczenie probiotyk żeby odbudować zaburzoną mikroflorę pochwy. Mi przy ostatniej infekcji znajoma położna poleciła invag, mówiła że jest skuteczny, ponieważ szczepy bakterii mlekowych w nim zawarte są pochodzenia polskiego. Mi naprawdę szybko pomógł i dzięki niemu nie miałam nawrotu choroby. Możesz tu doczytać: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fginekolpol.com%2Ffulltxt.php%3FICID%3D991220&ei=DZWTUJ7uOMmSswa5y4HABA&usg=AFQjCNHwdXIBgTcfsaceRUVu9wiO5FdEqw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intymne takie wazne
tez polecilabym stosowanie probiotyku, oraz oczywiscie jak najdokladniejsze przestrzeganie zasad higieny miejsc intymnych, zeby nie doprowadzic do nawrotu choroby, link do ciekawych rad dbania o te miejsca:http://www.provag.pl/profilaktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intymne takie wazne
tez polecilabym stosowanie probiotyku, oraz oczywiscie jak najdokladniejsze przestrzeganie zasad higieny miejsc intymnych, zeby nie doprowadzic do nawrotu choroby, link do ciekawych rad dbania o te miejsca:http://www.provag.pl/profilaktyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irygacji nie rób, bo w ten sposób wypłuczesz i zaburzysz naturalną florę bakteryjną. Po przebytej infekcji powinnaś stosować żel dopochwowy, który zapobiega nawrotom infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clotrimazolum i po sprawie
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Clotrimazolum ma działanie przeciwgrzybiczne, a nie przeciwbakteryjne - i wcale nie pomoże, a wręcz może pogorszyć probiotyki brać, irygacji nie robić, tylko podmywanie smaruj żelem, jogurty jedz bez cukru i ogranicz w diecie słodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wszystko jest ok. Wzięłam probiotyk, smaruję się tą maścią o której pisalam wcześniej, wybrałam globulki i wszystko przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Znów czuję takie delikatne swędzenie. Co mam robić ??:( Globulki wybrałam, smaruję tym pimafucinem... było dobrze ale znów zaczynam czuć ten dyskomfort. Smarować dalej tą maścią czy Clotrimazolum ?? A może Vagisil ? Pierwszy raz w życiu mam taki problem. Od jutra kupuje jogurty, kefiry i bede pic 10 dziennie normalnie. Jutro rano wyjeżdżam i nie dostanę się do gina niestety o 5 rano :/ Co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie do lekarza, jak tylko będziesz mieć możliwość. Infekcja powinna zostać wyleczona do końca, może konieczne jest podanie kolejnej dawki leków. A po zakończonym leczeniu trzeba dołożyć starań, aby odbudować florę bakteryjną narządu rodnego. No i nie możesz współżyć do momentu, kiedy nie partner nie podda się leczeniu lub nie sprawdzi się, że jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
potwierdzam że powinnaś pójść do lekarza, pewnie nie doleczyłas infekcji-nie wiem czy clotrimazol pomoże jeśli to infekcja bakteryjna, napewno probiotyki-ja brałabym dopochwowo/np.invag/- stosuje zasadę że jezeli lek jest doustny to probiotyk też doustny, a przy lekach dopochwowych stosuję probiotyki dopochwowe. Płukanie faktycznie nie wskazane-jeśli już to tylko podmywanie.No i może wymaz i posiew dla pewności jakie to bakterie i co je leczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betty Q
Podpisuje pod poradą aguli8. Co do jugurtów i kefirów to oczywiście są zdrowe i należy je jeść ale nie mają większego wpływu na mikroflore pochwy, bo zawierają inne bakterie. Najlepiej w takiej sytuacji stosowac probiotyki dopochwowe typu Invag właśnie czy Lactovaginal, działają szybko bo w miejscu podania i zawierają odpowiednie szczepy bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady bronka
idź do lekarza niech cię skieruje na wymaz, warto się dowiedzieć co leczyć i czym. probiotyki na pewno nie zaszkodzą, możesz spokojnie brać np. provag doustnie, nawet już podczas leczenia, żeby uzupełnił prawidłową florę bakteryjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szara myszka1221
Zgadzam się z Lady Bronką, robiąc wymaz dowiesz się dokładnie z czym masz do czynienia, dodatkowo jeśli wyjdzie jakaś bakteria to dzięki antybiogramowi możesz się skutecznie leczyć. Probiotyki są równie ważne ponieważ pomagają odbudować prawidłową mikroflorę, ja stosuję lactovaginal, bardzo mi pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula8, clotrimazol w infekcjach bakteryjnych nie sprawdza się. Ale często jest polecany do stosowania zewnętrznego, np u bezobjawowego partnera. Leczenie powinno być ukierunkowane na dany rodzaj drobnoustroju. Objawy szybciej znikną, jeśli zastosuje się żel dopochwowy, do kupienia w aptece, gdyż nie tylko przynosi ulgę (zmniejszenie dyskomfortu, ilości upławów, swędzenia), ale też przywraca odpowiednie ph i florę bakteryjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam non stop nawroty infekcji, glownie po goleniu sie tworzyly, ale odkad zaczelam uzywac multi gynacti gel nic nie wrocilo ponowanie. ponad pol roku nic sie nie pojawilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaanaa
a ten multi coś gel jest to smarowania zewnętrznego jak provag żel czy do wewnętrznego też???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaanaa, to stosowania wewnętrznego też jest preparat w żelu, ale o innych właściwościach (przywracanie prawidłowej flory bakteryjnej, odpowiednie ph), które mają chronić przed nawrotem infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irygacji na własną rękę nie polecam, można sobie zaszkodzić, można posmarować się provag żelem, ma on działanie łagodzące, ochronne, jeśli objawy nie miną powiedz o tym lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justhynkaa
po irygacji to koniecznie probiotyk dopochwowoy, zeby szybko distarczyc bakterie kwasu mlekowego, ktore ifegacja wyplukuje, a jak ich nie mam, to przeciez infekcja zaraz sie przyplata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marudna zosia
irygacje nie są najlepszym sposobem na leczenie infekcji, mogą tylko pogorszyć sytuację. lepiej podmyć się tantum rosa, zaaplikować lactovaginal na uzupełnienie flory bakteryjnej i pójść do ginekologa jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multi gyn o ktorym pisze Ewcia27as jest do stosowania zewnetrznego i wewnetrznego, ale nie jest do irygacji jak piszecie tylko jest on do smarowania i zapobiega gromadzeniu sie bakterii, a tym samym mozna go stosowac wraz z kuracja antybiotykiem. nie rozumiem co tak sie przyczepiliscie ze jest do irygacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nettka29
ja używam provag żelu do smarowania i jestem zadowolona, uśmierza świąd, natomiast jeśli po leczeniu lekami od ginekologa czujesz dyskomfort, to może nie do końca zostałaś wyleczona, najlepiej zapytaj o to lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×