Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 5latki...

Córka pokazała mi język - porażka wychowawcza?

Polecane posty

Gość Mama 5latki...

Córka jest mądrą i dojrzałą jak na swój wiek 5 latką. Jednak przed koleżankami szpanuje, popisuje się, udaje że mnie nie słyszy. W przedszkolu nie sprawia żadnych problemów wychowawczych, panie ją chwalą i obsadzają w przedstawieniach dając główne role. Jednak w towarzystwie córka próbuje mnie zlekceważyć, w domu też czasami mnie słucha i wykonuje szybko polecenia, a czasami robi na złość i przedłuża w nieskończoność. Dzisiaj gdy poprosiłam ją aby posprzątała swoje i brata zabawki, to pokazała mi język...Wkurzyła mnie strasznie, złapałam ją za ucho i powiedziałam, że to nie była prośba i że ostatni raz zrobiła coś takiego...Nie wiedziałam jak się zachować, boję się, że wychowałam ją na rozpuszczoną dziewczynkę. Czy to taki wiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslę ze to taki wiek
pamietam jak sama szpanowalam przed dzieciakami i one tez, dobrze zrobilas pokazujac jej ze zle zrobila. Najwazniejsze to ni dac się i nie ignorowac takich rzeczy bo inaczej wtedy będzie z niej rozpuszczona dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem, nie wiem
no cóż...mój syn (4,5l) bez przerwy używa słowa głupek. już mi nerwy szarpie, jak to słyszę. Tyle, że on tak do swojej młodszej siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 5latki...
Często powtarzam małej, gdy na przykład się wymądrza, że zgadzam się słuchać jej mądrych pouczeń, jeżeli zrobi dla nas obiad, pokazuję tu są ziemniaczki, tu mięso, a tak warzywka, do dzieła...oczywiście zaczyna się płacz i gadanie, że ona jest taka mała...Nie mam czasami pomysłu na nią, boję się co będzie gdy podrośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może Cię lekceważy
bo ty ją lekceważysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wychowanie dziecka to nie
dyktatura :P dziecko też człowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77nadniach
Każda 5-latka jest mądra i dojrzała jak na swój wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhytfa
weź ją na rozmowę jak będziecie same... tak luźno, na spokojnie jak mamusia i córcia... przytul i powiedz o czujesz... że Ci przykro, że Cię rani jak się tak popisuje i wszystko co tu napisałaś... ZROZUMIE. Wiem to z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Po pierwsze to nie corka ma sprzatac zabawki po bracie tylko jak juz cos on sam za siebie, a jak jest za maly to Ty to powinnas robic,a nie corka ,a po drugie no to, jeszcze 5 lat temu polecilabym ci ją pacnąc, ale z perspektywy czasu i drugiego hardego osobnika to wiem, że to jest nic inego jak celowe starania aby wyprowadzic cie z rownowagi, ale nie daj sie Powiedz cos raz, drugi raz powtorz, za trzecim razem wyznacz kare, lecz nie za to ze brata nie chciala zabawek pozbierac, bo to nie lezy w jej obowiazkach, ale za to ze swoich nie chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry, ale...
sorry, ale gdybys mnie kazal sprzatnac zabwki po bracie to tez bym ci jezyk pokazal, ew. powiedziala cos srednio milego czemu corka ma sprzatac po swoim bracie? ty powinnas to zrobic, jesli on jest za maly... wychowasz sobe corke, ktora w wieku dorosym bedzie miala w sobie wiele zalu, czy naprawde najbardziej zalezy ci na posluszenstwie, czy na tym, zeby wyrosla na czlowieka z zasadami? bo wymagajac podporzadkowania niekoniecznie wpajasz zasady, natomiast wyslugujac sie nia i targajac za ucho (co to w ogole za glupia metoda???) uczysz ja jedynie tego, ze ma robic wszystko bez szemrania, nawet za brata i za ciebie - za 10 lat masz jak w banku "spier...aj" na kazde twoje roszczenia wzgledem niej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×