Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Anna Em

Rzucanie palenia - pomysły?

Polecane posty

Gość gośćAlleicja
Też jestem ciekawa, jak Wasze postępy? Czy ktoś bierze te tabletki Tabex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gość
Brałam Tabex. Udało mi się rzucić. Jedna kuracja, jedno opakowanie i ja nie palę. Więc warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćKasska88
U mnie kuracja z Tabexem trwała jeden miesiąc, nawet nie cały chyba, ale postanowiłam sobie że rzucę, udało się, jak na razie nie mam myśli, że chciałabym zapalić, więc jest dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MonikaMooniak
A co ty też brałaś Tabex?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yemmii
Ja się zastanawiam, czy nie kupić tabexu, chce w końcu rzucić ale boję się że się nie uda. Poza tym w pracy kiedy wszyscy idą na fajkę, tez mnie będzie ciągnęło a że zaraz zaczynam urlop to może to jest odpowiedni czas żeby podjąć wyzwanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkannaa
Nie zastanawiaj się tylko kup i rzucaj! Pamiętaj że walczysz o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yemmii
Tabex kupiony. Nie ma wyjścia. czas rzucić, liczę że w końcu mi sie uda i się uwolnię z tego nałogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi tez tabex pomógł i moja silna wola . Bo bez niej to tez ani rusz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba się zaprzeć w sobie i postanowić „NIE BĘDĘ PALIĆ!” Mi to mogło ale wspomogłam się tabletkami tabex które na prawdę dały rade . Nie uzależniły mnie bo nie posiadają nikotyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haguski
Hejka. Jak ta czytam to jestem pełna podziwu , że jednym tak łatwo przychodzi z dnia na dzień rzucić palenie a innym nie. Ja już chyba ze trzy razy podchodziłam do rzucania palenia ale ciężko, wytrzymuję dwa dni. teraz chcę spróbować z Tabex, może w końcu się uda zerwać z nałogiem. Jestem tylko ciekawa jakie będą obiawy rzucenia palenia, wiem że głód nikotynowy to najgorsze co może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkanaa
Tabex zawiera cytyzynę która stymuluje wydzielanie dopaminy, dlatego osoba uzależniona od palenia tytoniu nie odczuwa jej braku, a pozwala stopniowo zmniejszać uzależnienie organizmu od nikotyny i odzwyczajenie od palenia tytoniu bez objawów odstawienia nikotyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama brałaś tabex ? Bo bardzo ładnie napisane ale ciekawe czy tak działa . Ja jestem już na skaraju wyczerpania bo nic mi się pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Tabex się u mnie sprawdził i po całej kuracji udało mi się rzucić palenie . Nie pale jak narazie od pol roku ale mam silna wole .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkanaa

Brałam. To info z opakowania, mnie to głównie przekonało, żeby kupić, bo bałam się tego głodu, tego że będzie mi się non stop chciało palić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werciaa898

U mnie tabex nie sprawdził się :/ używałam już różne preparaty ale dopiero blog byłej palaczki pomógł mi tak naprawdę rzucić palenie :) warto poczytać blogbylejpalaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola

Mi tabex pomógł ale silna wola i samozaparcie jest najwaznjsze . Musisz się zawziąć i na pewno dasz rade !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszulla_pani

A gdzie mozna kupić te tabletki? Jak przebiega taka kuracja? Co warto wiedzieć na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Mozna tabex kupić w aptece . Wydaje mi się w każdej . Kuracja trwa nie cały miesiąc . I na początku musisz sobie twardo postanowić ze nie będziesz palić bo bez silnej woli mało zdziałasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Tak to racja silna wola przede wszystkim ale te tabletki mi tez pomogły .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EMPiria  prowadzi w Rybniku wielotorową, innowacyjną terapię antynikotynową metodą HappyEnd.  Fundamentem tej autorskiej metody jest kompleksowe podejście do uzależnienia poprzez jednoczesne zastosowanie kilku najnowocześniejszych i najskuteczniejszych strategii trwałego i łatwego uwalniania się od nałogu tytoniowego. Wyeliminowanie uzależnienia następuje w wyniku pracy ze świadomym i podświadomym umysłem pacjenta. Metoda ma podstawy naukowe: bazuje na faktach, wynikach badań, logicznych argumentach i wnioskach z eksperymentów . Nie ma tu żadnych trików, magii, sztuczek, czy oszustwa z pseudo cudownymi gadżetami, medykamentami lub metodami odwykowymi działającymi na zasadzie placebo. Zasadnicza część sesji jest oparta o terapię behawioralno – poznawczą. Po obnażeniu  wszystkich  iluzji i błędnych przekonań na temat powodów palenia, które tkwią w umysłach palaczy usuwane są przyczyny  sięgania po papierosy. Następnie uświadamia się palaczowi, na czym polega i jak przebiega  mechanizm uzależnienia od nikotyny. Zrozumienie tego mechanizmu jest warunkiem koniecznym łatwego wydostania się z pułapki nikotynowej. Równolegle, przy wykorzystaniu najefektywniejszych technik stosowanych w psychoterapii rozwiązuje się sedno problemu - uzależnienie psychiczne. Następuje ugruntowanie w podświadomości podjętej decyzji uwolnienia się od nałogu. Wyeliminowanie wszystkich lęków związanych z rzucaniem palenia pozwala przeciąć liny trzymające palacza w nałogu i osiągnąć taki stan umysłu w którym  nie ma on ochoty ani potrzeby, by zapalić.  Rzucenie palenie okazuje się łatwe, bez żalu, tęsknoty i strachu,  gdyż nie wymaga żadnych poświęceń.

Na zakończenie, dla osób zdecydowanych dodatkowym wzmocnieniem efektu , przeprowadza się seans profesjonalnej i w pełni bezpiecznej hipnozy terapeutycznej, która jest pełnoprawną metodą psychoterapii. Podczas lekkiego transu hipnotycznego, w którym pacjent ma całkowitą kontrolę nad własnym ciałem, zostają zaindukowane w podświadomości sugestie i wizualizacje uwalniające od nałogu nikotynowego.

Podczas jednodniowej 5- godzinnej sesji terapeutycznej oprócz przeprogramowania umysłu następuje przebudowa schematów myślenia i zasad postępowania, dzięki czemu pacjent jest w pełni przygotowany na wszystkie scenariusze zdarzeń i ewentualne pułapki związane z kontaktami z innymi palaczami, nawykiem palenia i „wyzwalaczami okazji”. Przy użyciu naturalnych metod (lub/ i najnowszych osiągnięć w farmakoterapii – opcjonalnie!!!*) pacjent bez żadnego problemu i bez tycia radzi sobie z resztkami głodu nikotynowego i przechodzi kurację oczyszczenia organizmu z toksyn.

Palacz definitywnie wyzwoli się z nałogu, jeśli zastosuje się do kilku prostych zasad, które otrzyma wraz kluczowymi założeniami terapii w „karcie ex-palacza”. Najbliżsi/ rodzina uczestnika terapii otrzymają specjalny list wraz z listą zachowań pożądanych i niepożądanych, instrukcjami wparcia palacza i głównych zasad działania HappyEnd.

Istotą Happyend jest nauka czerpania radości i dumy z procesu rzucania palenia. Każda myśl o papierosie zamiast przygnębienia będzie uszczęśliwiać pacjenta i wprawiać w cudowny nastrój z faktu bycia wolnym od nałogu tytoniowego.

Podczas  sesji przeprogramowania umysłu posługujemy się językiem obrazowym,  prostymi przykładami i związkami przyczynowo – skutkowymi. Kwestie medyczne, chemiczne, biologiczne pomija się lub sprowadza do niezbędnego minimum. Terapia prowadzona jest w miłej, kameralnej atmosferze, w tle gra przyjemna muzyka, a pacjenci mogą palić papierosy!. Na koniec sami decydują, czy i kiedy chcą wypalić ostatniego .

Dr Ewa Mura-Pancerzyńska – była nałogowa palaczka

*UWAGA!!! Nie zajmujemy się sprzedażą ani reklamą nazw handlowych leków, produktów, czy producentów farmaceutycznych! Służymy tylko radą i pomocą odnośnie sposobu działania poszczególnych substancji czynnych, gdyby pacjent zechciał się nimi wspomóc. Ich stosowanie absolutnie nie determinuje skuteczności terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paliłam 19 lat. Pod koniec około 2.5 paczki na dobę. Miałąm za sobą kilka nieudanych prób rzucenia palenia.
Aż do października 2012 roku, kiedy stał się cud. W momencie przebudzenia doznałam jakby olśnienia. Od pierwszej sekundy WIEDZIAŁAM, że jestem już definitywnie wyzwolona z nałogu i że już NIGDY nie zapalę.Towarzyszyła mi od samego początku niesamowita euforia, zalewały mnie fale szczęścia. płakałam ze wzruszenia i śmiałam się w głos na zmianę. To był zupełnie inny stan, niż podczas poprzednich prób rzucania palenia za pomocą silnej woli, kiedy odczuwałam strach, pustkę i musiałam walczyć z chęcią zapalenia. Tym razem nie miałam ani jednej chwili tęsknoty za papierosem. To mnie przekonało, że głód nikotynowy to pikuś. Że uzależnienie było w mojej głowie. Długo by opowiadać, co takiego się wydarzyło, bo był cały szereg szczęśliwych zbiegów okoliczności.
6 kolejnych lat zgłębiałam tajniki tego fenomenu, który mi się przydarzył. Dużo czytałam, słuchałam, docierałam do badań, wyników eksperymentów, zrobiłam kilka kursów, szkoleń i studia podyplomowe. I decyzja zapadła: będę pomagać ludziom w uwolnieniu się od nałogu palenia!!! Odeszłam z pracy i kilka miesięcy temu założyłam firmę
EMPiria - łatwe rzucanie palenia.

EMPiria prowadzi w Rybniku wielotorową, innowacyjnąterapię antynikotynowąmetodą HappyEnd.
Fundamentem tej autorskiej metody jest kompleksowe podejście do uzależnieniapoprzez jednoczesne zastosowanie kilku najnowocześniejszych i najskuteczniejszych strategii trwałego i łatwego uwalniania się od nałogu tytoniowego. Wyeliminowanie uzależnienia następuje w wyniku pracy ze świadomym i podświadomym umysłem pacjenta. Metoda ma podstawy naukowe: bazuje na faktach, wynikach badań, logicznych argumentach i wnioskach z eksperymentów . Nie ma tu żadnych trików, magii, sztuczek, czy oszustwa z pseudo cudownymi gadżetami, medykamentami lub metodami odwykowymi działającymi na zasadzie placebo.
Zasadnicza część sesji jest oparta o terapię behawioralno – poznawczą. Po obnażeniu wszystkich iluzji i błędnych przekonań na temat powodów palenia, które tkwią w umysłach palaczy usuwane są przyczyny sięgania po papierosy.
Następnie uświadamia się palaczowi, na czym polega i jak przebiega mechanizm uzależnienia od nikotyny. Zrozumienie tego mechanizmu jest warunkiem koniecznym łatwego wydostania się z pułapki nikotynowej. Równolegle, przy wykorzystaniu najefektywniejszych technik stosowanych w psychoterapii rozwiązuje się sedno problemu - uzależnienie psychiczne.
Następuje ugruntowanie w podświadomości podjętej decyzji uwolnienia się od nałogu. Wyeliminowanie wszystkich lęków związanych z rzucaniem palenia pozwala przeciąć liny trzymające palacza w nałogu i osiągnąć taki stan umysłu w którym nie ma on ochoty ani potrzeby, by zapalić. Rzucenie palenie okazuje się łatwe, bez żalu, tęsknoty i strachu, gdyż nie wymaga żadnych poświęceń.
Na zakończenie, dla osób zdecydowanych dodatkowym wzmocnieniem efektu , przeprowadza się seans profesjonalnej i w pełni bezpiecznej hipnozy terapeutycznej, która jest pełnoprawną metodą psychoterapii. Podczas transu hipnotycznego, w którym pacjent ma całkowitą kontrolę nad własnym ciałem, zostają zaindukowane w podświadomości sugestie i wizualizacje uwalniające od nałogu nikotynowego.
Podczas jednodniowej 5- godzinnej sesji terapeutycznej oprócz przeprogramowania umysłu następuje przebudowa schematów myślenia i zasad postępowania, dzięki czemu pacjent jest w pełni przygotowany na wszystkie scenariusze zdarzeń i ewentualne
pułapki związane z kontaktami z innymi palaczami, nawykiem palenia i „wyzwalaczami okazji”. Przy użyciu naturalnych metod (lub/ i najnowszych osiągnięć w farmakoterapii – opcjonalnie!!!*) pacjent bez żadnego problemu i bez tycia radzi sobie z resztkami głodu nikotynowego i przechodzi kurację oczyszczenia organizmu z toksyn.
Palacz definitywnie wyzwoli się z nałogu, jeśli zastosuje się do kilku prostych zasad, które otrzyma wraz kluczowymi założeniami terapii w „karcie ex-palacza”. Znajdzie tam też szereg fenomenalnych, prostych i niesamowicie skutecznych porad na pierwsze, kluczowe dni. Najbliżsi/ rodzina uczestnika terapii otrzymają specjalny list wraz z listą zachowań pożądanych i niepożądanych, instrukcjami wparcia palacza i głównych zasad działania HappyEnd.
Istotą metody Happyend jest nauka czerpania radości i dumy z procesu rzucania palenia. Każda myśl o papierosie zamiast przygnębienia będzie uszczęśliwiać pacjenta i wprawiać w cudowny nastrój z faktu bycia wolnym od nałogu tytoniowego.
Podczas sesji przeprogramowania umysłu stosuje się język przyjazny,obrazowy, wypełniony prostymi przykładami i związkami przyczynowo – skutkowymi. Kwestie medyczne, chemiczne, biologiczne pomija się lub sprowadza do niezbędnego minimum. Terapia prowadzona jest w miłej, kameralnej atmosferze, w tle gra przyjemna muzyka, a pacjenci mogą palić papierosy!. Na koniec sami decydują, kiedy chcą wypalić ostatniego .
Dr Ewa Mura-Pancerzyńska – była nałogowa palaczka
696 366 884 www.empiria-terapia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oto najskuteczniejszy i najprsotrzy sposób: https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,chcesz-rzucic-palenie-ale-jak-to-zrobic,wia5-3305-39185.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merh5s8

Wystarczy poważna choroba i ryzyko utraty wzroku, bezpłodność, zawał czy rak płuc i po paleniu. Chcesz zyć nie jarasz bardzo szybko. Szybko podejmiesz decyzję że już nie zapalisz  bo chcesz żyć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli chodzi o pomoc w rzucaniu palenia to mnie pomogła terapia aparatem mora. Wystarczy 40 min i juz po nałogu polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zosia

Znalazłam ostatnio w sieci ciekawy artykuł na temat środków, które mogą pomóc w rzucaniu palenia, sama zaczynam od jutra - tym razem się nie poddam, o nie! :classic_biggrin::classic_biggrin::classic_biggrin:

 

http://forum.gazeta.pl/forum/w,176,107693464,107693464,Rzucam_palenie.html?t=1559133246#p168181065

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flippola

Mi ostatnio w rzucaniu palenia pomagają tabletki Recigar. To taka 25-dniowa kuracja, czyli po prostu kupuje się jedno opakowania i bierze tabletki według ustalonego harmonogramu. Jestem w 9 dniu i na razie 9 dni bez ani jednego papierosa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wenika

Ja już jestem po kuracji. Wytrzymałam tydzień jak na razie i z każdym dniem jest coraz lepiej. Trochę jeszcze kaszel mi został, ale przynajmniej nie mam już tej chęci zapalenia, która świdrowała mi głowę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w trakcie kuracji tabletkami recigar  a dokładnie mija 10 dzień ... i nie jest źle 😉 Nie chce mi się palić co uważam za ogromny sukces, nawet nie myślę o tym 🙂 Do końca zostało mi dwa tygodnie ale wierzę, że będzie dobrze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A ja jestem w trakcie kuracji tabletkami recigar  a dokładnie mija 10 dzień ... i nie jest źle 😉 Nie chce mi się palić co uważam za ogromny sukces, nawet nie myślę o tym 🙂 Do końca zostało mi dwa tygodnie ale wierzę, że będzie dobrze 🙂

Keksa zaglądasz tu, jestem ciekawa czy już przestałaś zupełnie palić. Postanowiłąm sobie okres kwarantanny wykorzystać na rzucenie fajek, myslałam o jakimś wspomaganiu i ten recigar mnie zastanawia. Czy od razu czuje se mniejszą chęć palenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×