Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kooolka

Płyn do soczewek

Polecane posty

Gość Kooolka

Noszę soczewki jednodniowe ale zastanawiam sie nad zmiana na miesieczne. Wiem ze potrzebny jest płyn. Jaki polecacie? (na soczewki pewnej firmy już raczej jestem zdecydowana)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9kij8uhg
ja używam najtańszego z Rossmanna i jestem zadowolona. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femina nina
Ja od 10 lat używam bausch & lomb. Nie widze potrzeby kupować droższego, zresztą jak będziesz trzymać w soli fizjologicznej to też będzie dobrze :P Nie przesadzajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9kij8uhg
ale czemu? ja go używam już długo i jest ok. co niby ma z nim być nie tak? przecież na pewno jest przebadany, skoro go sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solo care jest jak najbardziej ok ale to pewnie zależy od oczu - miałem bausch'a i trochę mnie po nim oczy piekły ps: aqua air optix ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9kij8uhg
ten płyn kosztuje ok. 30zł z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uladana
ja kupuję ReNu 360ml w sklepie internetowym za 20zł. Czyli mam iść do vision express i zapłacić za niego 46zł (ten sam płyn), bo 20zł to za tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femina nina
Karolina z czasem może się nauczysz, że czesto płacisz za firmę, nie za jakość. Warto zapoznać się ze składem danego płynu a nie z jego ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReNu jakoś wysusza strasznie oko - ponadto przy niezdejmowaniu soczewek pow 3 dni potrafi wręcz zakleić soczewkę i podchodzi ona wtedy pod powiekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jakie nie byłyby soczewki - superpower to fakt, że możesz skroić całą piwnicę cebuli a łza ani drgnie w oku :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość femina nina
Sic a normalne to jest żeby nie zdejmować soczewek przez 3 dni? Przeciez oko tez musi odpocząć a soczewki trochę zdezynfekować, wyczyścić. Dezynfekcja polega na przechowywaniu soczewek w płynie przez dłuższy czas, w trakcie, którego zabite zostają wszystkie bakterie i wirusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
generalnie należy zdejmować ale w air optixach da się spać bez problemu - kiedy się człowiek napije tzn zapomni :D solo care mi np leży najlepiej - soczewki są bardzo dobrze nawilżone po tym płynie - przy Bauschu i ReNu już następnego dnia czułem że soczewka jest jakby sucha (lekkie pieczenie) i sklejała się. To moje doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynałem od setu i dali mi solo care dlatego go używam - później dostałem próbki innych płynów. W VE wciskają iWear tweirdząc że to to samo co SC ale płyn jest jakby trochę innej konsystencji jak się przeciera soczewkę - nie zostawia tego jakby filmu słabiej go też soczewka wchłania - najlepsza była oczywiście sól - nie dało się w ogóle soczewki szybko założyć bo nie miała efektu lepkości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michnikowa
Ja nosze Eyeye All In One i jest bardzo dobry. Fajnie czyści, odświeża soczewkę. Wcześniej mialam inne plyny i ten zdecydowanie jest najfajniejszy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gadek
Ja tez uzywam plynu eyeye (bo ma ich soczewki) i jesem zadowolona wiec chyba mozna na niego liczyc. Pozdrawiam, gadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wodzio
Ja od lekarza dostałem zalecenie aby używać tego: http://eyeye.pl/pl,mp_view-produkty-0-3-0-BIOXY.html Korzystał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konsja
Ja kupuje clean active premium i nie narzekam. W dobrej cenie a czasami nieraz dostaje gdy kupie wieksza ilosc soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynałam od jednodniowych, więc płynu mi nie proponowali, ale kiedy już przeszłam na "wielorazowe", to oczywiście miałam ten sam dylemat... W każdym "optyku" co innego proponowali, zazwyczaj to było uzależnione, jaką f-mę dany salon preferował, wiadomo ... Teraz mam ReNu, bo dostałam gratis przy zakupie soczewek przez internet - w sumie nawet nie zdążyłam wypróbować, bo okazało się, że właśnie stracił ważność :( Leżał trochę w szufladzie, czekał na swoją kolej, a nawet na to nie wpadłam, żeby datę sprawdzić... - teraz wiadomo skąd ten gratis... i tak by go nie sprzedali z kończącą się datą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do Rossmanna - wpiszcie w Google ten składnik "hydraflex". I co Wam wyskoczy? Że są to płyny o identycznym składzie jak holenderskiej firmy Barnaux B-Lens - to odpowiednik Eyeeye All-in-one, zaś B-Lens Exclusive - Eyeeye I-MAXX Ceny możecie same porównać :) Ale najlepiej i na polskich i zagranicznych porównywarkach oceniany jest Bausch & Lomb Biotrue. Zawiera hialuronian sodu - naturalną substancje nawilżającą wystepującą we łzach oraz zatrzymuje lizozym - naturalne białko , majce działanie antybakteryjne. Doskonale czysci i nawilża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamacóreczki
Hejka! Potwierdzam ponad 5 lat z Rossmana jest super . Cena około 30 zł. Nie piecze świetnie nawilża od początku noszę miesięczne starczają na około 6-7 tyg firma Bausch&Laumb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×