Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość margggarittta

Ogrzewanie domu - co stosujecie?

Polecane posty

Gość AwinPaulina

Mi firma Klimamika z Warszawy w domu jednorodzinnym montowała klimatyzację i jest okej. Fajnie działa, niedrogie utrzymanie, do tego prosta obsługa. No i nie ma sprzątania, czyszczenia pieca itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu świetnie sprawdza się rekuperator, odzyskuje ciepło, oczyszcza powietrze. Postawiliśmy na polską firmę ALNOR i ich system HRU PremAIR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promienniki podczerwieni mam zamontowane, radość dla oka bo mam z nadrukowanymi zdjeciami rodziny i ciepło plus wygoda stsowania - sterowanie smartfnem. Mega ta nowoczesnosć! Promienniki polskie , świetna jakość, nazywają sę Oxyly, zobaczcie sobie ich realizacje na stronie jakie możliwosci i rozwiazania w salonie czy kuchni - nawet nie widać że to grzejniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promienniki podczerwieni mam zamontowane, radość dla oka bo mam z nadrukowanymi zdjeciami rodziny i ciepło plus wygoda stsowania - sterowanie smartfnem. Mega ta nowoczesnosć! Promienniki polskie , świetna jakość, nazywają sę Oxyly, zobaczcie sobie ich realizacje na stronie jakie możliwosci i rozwiazania w salonie czy kuchni - nawet nie widać że to grzejniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałam się z opiniami, że w przypadku niewielkich domów dobrze sprawdza się ogrzewanie kominkowe połączone z tzw. podłogówką (ogrzewanie podłogowe). Warto dobrze dopasować materiał na podłogę do założeń kosztowych. Przykładowo, z ogrzewaniem podłogowym dobrze współpracują panele winylowe, bo winyl bardzo dobrze przewodzi ciepło. Więcej informacji można uzyskać wpisując w wyszukiwarkę "afirmax opinie". Kominek ma z kolei pewne wady (np. wokół niego trzeba często sprzątać), ale w pełni rekompensuje je klimat, który tworzy - szczególnie zimą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie paliwa takie jak węgiel czy gaz. Już w tym sezonie grzewczym były wysokie, w przyszłym ceny będą jeszcze wyższe i przez obecną sytuację polityczną i gospodarczą nie zanosi sie na obnizki. Z tego co wiem, nie da się również założyć sobie ogrzewania gazowego bo odrzucane są wnioski o nowe przyłącza.

Najlepsze obecnie są odnawialne źródła ciepła, takie jak fotowoltaika plus pompa ciepła albo kable czy maty grzewcze. 

Obecnie można dostać również dofinansowanie na wymianę instalacji grzewczej https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/ Więcej szczegółów na temat programu jest na stronie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że teraz dominującym źródłem ciepła staną się pompy ciepła, a kotły gazowe zostaną za jakiś czas całkowicie wycofane. Warto wiedzieć, że kluczem do efektywności energetycznej budynków jest przede wszystkim bardzo dobrze termoizolowana powłoka oraz odpowiednio dobrane okna. Z polecanych rozwiązań warto zwrócić uwagę na okna Schuco Living z oferty firmy Oknovid z Dąbrowy Chełmińskiej, które mogą być produkowane nawet w standardzie budownictwa pasywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam najpierw zrobić porządne ocieplenie domu. U mnie to przyniosło mega oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×