Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamamamamaammama

wakacje za granicą z maluchami - może być fajnie? kto jeździ i dokąd?

Polecane posty

Gość mamamamamaammama

dotychczas wakacje spędzaliśmy nad polskim morzem, na mazurach, w górach. teraz chcielibyśmy zwiedzić trochę świata. tyle, że mamy dwójkę dzieci - latem będą mieli rok i 3,5 roku. gdzie na początek moglibyśmy ich zabrać i jak szukać wycieczek? macie jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madera lub kanary-nie jest za goraco wieczna wiosna...... uwielbiam i mala zawsze swietnie sie czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodsze na plecy a starsze
sobie bardziej poradzi - mozecie jechac absolutnie wszedzie, dokad chcecie -lepiej nie od razu w trpiki. Ja jezdzilam indywidualnie, zeby sie nie wiazac terminami, ludzi na swiecie sa zyczliwi dzieciom, w samolocie, w knajpach, zawsze znajdziesz nocleg, ludzie pomagają. Oczywscie lepiej w cieply klimat,zeby bylo jak najmniej ciuchów do noszenia, a głowne "plecaki" to dzieci. A wszytko, co potrzebne dziecku i tak mozna kupic po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nierasistka
Nie pojechalabym jedynie do krajow muzulmanskich.mam 2 dziewczynki I jakos nie czulabym sie z nimi bezpieczne tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nvgjkkbb
Myślę, ze wszędzie gdzie jest w miarę dobry klimat - nie tropiki itp. My byliśmy z prawie 2 latkiem w Chorwacji na kampingu. Świetne warunki dla małych dzieci - bylo mnóstwo niemowlaków, małych dzieci. Przydala sie chusta do noszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja polecam Bułgarię
chociaż w zasadzie wszędzie można się wybrać, włochy też są bardzo przyjazne dla dzieci i blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zeszłym roku we wrześniu byliśmy w Chorwacji (Orebic),córka młodsza miała 1,5 roku,starsza 8lat.Ładnie zniosły obie podróż(ponad 20 godz.samochodem).My z mężem padaliśmy na pysk,oboje nie spaliśmy.Następnym razem lepiej wziąć gdzieś po drodze nocleg.Pogode mieliśmy super 28-30 C,dwa dni tylko mieliśmy pochmurne(na 2 tygodnie),plażę wybraliśmy w miarę piaszczystą(część piasek,część żwirek.Mała miała radochę.Ogólnie patrzyliśmy pod kątem dziecka,czy plaża blisko,pogoda mniej upalna,itp.Teraz marzą Nam sie Włochy,sa znacznie bliżej więc mysle że będzie już coraz lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaammama
serdeczne dzięki za podpowiedzi. myślałam o Chorwacji,Bułgarii itp na początek. Nie ukrywam, że tropiki i drogie kurorty na razie nie wchodzą w grę, musimy zacząć od tańszych podróży, bo mamy jeszcze kilka innych ważnych wydatków w niedalekiej przyszłości. Wiecie, boję się trochę lecieć/jechać tak na własną rękę, tej organizacji, załatwieniu wszystkiego i myśleniu o wszystkim, także o bezpieczeństwie. Wolałabym na początek wybrać się z biurem podróży, z jakim jeździcie? Czy jest jakaś inna możliwość rezerwacji powiedzmy lotu i hotelu poza biurem podróży? zupełnie się na tym nie znam, a znajomi to albo latają gdzieś do rodziny albo w naszym kraju spędzają wakacje, będę wdzięczna za pomoc drogie mamy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jak ja
:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jak ja
:0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie jak ja
:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w kazdym kraju się rodzą dzieci, więc i Wasze dzieci na wakacjach sobie poradzą bez problemu. jedynym wyjątkiem sa tak jak inni piszą tropiki albo np. dżungla afrykańska, dlatego ze czarne dzieci sa do slonca bardziej dostosowane. Elbo dzieci eskimoskie są bardziej odmorne na mroz ;) A poza tym mozna jechac gdzie się chce. Bez roznicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze latam z biurem podróży. Nie mamy głowy do tego aby samomu sobie planować. W tym roku myślimy właśnie o Chorwacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my znaleźliśmy w internecie na własną rękę,pełno się ogłasza ludzi co wynajmują mieszkania,pokoje.Rezerwacja przez internet,wpłata 10%zaliczki i jedziesz:) jechaliśmy pierwszy raz i polecam prywatne kwatery..Pamiętam że w marcu robiliśmy rezerwację na wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaammama
takie jak ja - a Tobie się pogorszyło? czemu zaśmiecasz tymi buźkami powykręcanymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamamamaammama
milkyway, a gdzie szukać takich prywatnych kwater? czy to są Polacy? przyznam, że nie mówimy biegle po angielsku, znam tylko dość dobrze rosyjski i w stopniu podstawowym niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wynajem namiotu
vacansoleil tanio i komfortowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam traumę po ciąży
My jeździmy do Włoch lub Hiszpanii. Ciepła woda, ładne plaże a klimat podobny do naszego. My jeździmy sami. Do typowo wypoczynkowych miejscowości i tam szukamy małych pensjonatów. z tą różnicą że w sumie władamy 5 językami-ja angielski, niemiecki i włoski, mąż- francuski i hiszpański,więc wszędzie sobie poradzimy. Jeśli nie znacie języków to nie warto ryzykować jadąc z dzieckiem-poza tym bez obrazy ale nikt cię tak nie oszuka za granicą jak Polak. nasi rodacy robią na swoich złote interesy i często taniej jechać z biurem niż wynająć u miejscowych Polaków-kilka razy mieliśmy na lotnisku propozycje noclegu od jakiegoś Polaka który okazyjnie chciał nam wynająć pokój :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomaranczowo piszę teraz
Chorwacja, Cypr, Hiszpania, Egipt z tych najbliższych kierunkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pomaranczowo piszę teraz
i oczywiście pokój w hotelu a nie jakieś kwatery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tak czytam to jestem w szoku co Wy tu piszecie, jak wakacje to wakacje a nie ciagnie sie z torbami jak tragaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość htc02
Bedac w IThailand spotalam mloda dunska pare z dwojgem malych dzieci Chlopiec ololo folk i dziewczynka. 3 lta. Tak pdrozowali 6 miesiecy i nie bylo zadnego problemu. W Szwecki jest bardzo popularne ze rodzice w czasie urlopu macierzynskiego wlasnie jjada na pare miesiecy z niemowllakim Do egzotycznego kraju. Nia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zależy ile macie kasy i czego oczekujesz od takiego pobytu. Bo ja np. zaliczam się do tych co na wakacjach lubią leżeć i mieć wszystko pod nos podstawione - dlatego nie interesuja mnie wakacje we własnym zakresie, gdzie musiałabym sama martwić się o jedzenie czy chociażby chodzić i szukać jakichś knajp - wg mnie taka opcja zawsze wychodzi drożej, bo wiadomo gastronomia rządzi się własnymi prawami a jeść trzeba i zapłacić rachunek również. My w tym roku jedziemy z córką do Egiptu. Jedzie z nami jeszcze jedna para z dwójką dzieci: z roczniakiem i 4 latką - za roczniaka nic nie płacą bo do 2 lat pobyt i przelot dziecka jest za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teneryffa mam to samo, lubię luksus na wakacjach a nie robienie zakupów i samemu jedzenie w domku przyrządzać(bo wiele ludzi tak robi) lub jak piszesz szukać knajp. to nie dla mnie, tez musze miec ma miejscu i duzy wybor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamammamama
dziewczyny, no ja też wolałabym mieć wakacje sprawdzone, bezpieczne, wygodne, a mając na myśli tańsze nie chodziło mi o gotowaniu obiadów w niechlujnej kwaterze tylko, że nie stać nas (obecnie) dajmy na to na Brazylię, Meksyk czy Malediwy, więc dlatego tak tu Was napisałam z zapytaniem gdzie w fajne miejsce można pojechać z dziećmi. A moglybyście zdradzić w przybliżeniu ile trzeba na taką wycieczkę w sezonie zapłacić? Piszę o całym koszcie, czyli hotel z przelotem, wyżywienie i atrakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlacze sie z pyt.
Zainteresowal mnie temat. Jakie biuro podrozy polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam traumę po ciąży
my płacimy jakieś 5tysięcy za 2dorosłych i dziecko na 10dni za wszystko. To że nie jeżdżę z biurem podróży nie znaczy że gotuję na obmirzłej kwaterze :O w większości pensjonatów,a w zasadzie w każdym w którym ja byłam za granicą jest wyżywienie. my stawiamy na zwiedzanie. w hotelu przy basenie to wszędzie mogę poleżeć-również w Kołobrzegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za Chorwację 3 os/2 tyg wynioslo nas ok 20tys (z wlasnym dojazdem autem, ale paliwo wliczyłam), z tym,ze my lubimy luksus wiec hotel 5*, bliziutko morze, widok na morze, pokój o ton niższy niz apartament:) co do atrakcji to wykupilismy resj do Wenecji wiec koszt sie podwyzsza(nie pamietam ile to wyniosło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×