Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dili

Co na ślub dla siostry

Polecane posty

Nie mam w góle pomysłu na prezent ślubny. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Dziwi mnie że pytasz się nas co kupić na ślub siostry. To Twoja najbliższa osoba i to ty powinnaś wiedzieć co jej kupić i czego potrzebuje. Nie mam siostry ale gdybym ją miała zapytałabym co jest im potrzebne. Jeśli siostra chciałaby np lodówkę to nie przyniosłabym jej na ślub :P tylko siostra z przyszłym mężem wybraliby lodówkę wcześniej. Zapłaciłabym za nią a na ślub przyszłabym z kartką z życzeniami bo lodówka stałaby już u nich wcześniej. Gdyby siostra nie potrzebowała niczego to dałabym pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herrr
pieniądze, a co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fcwsfsefdesad
daj jej 1000 zl w kopercie, będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co myślice o wyciecze gdzieś do ciepłych krajów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Sztućce chyba trochę za tanie jak na prezent dla siostry. Zawsze możesz zapytać czy nie potrzebuje. Możesz kupić jakieś porządniejsze za 600 zł a resztę dać w kopertę. Z wycieczką nie ryzykowałabym bo jadąc na wczasy podejmuje się decyzję o miejscu, o standardzie hotelu, o wyżywieniu, o miejscu wylotu. To zbyt poważne sprawy żeby decydować. A może oni już mają podróż poślubną zaplanowaną i co wtedy. Drugiego urlopu pewnie nie dostaliby. Poza tym taki prezent w ciepłe kraje na podróż poślubną kosztowałby cię w przedziale 5 tys do 8 tys a to już są dość pokaźne sumy jak na prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpada mi do głowy jeszcze jeden pomysł pościel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorociczka
porządne sztućce kosztują 3 tys,pasują na prezent dla siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tys? Ja pamiętam jak ona dała mi prezent obraz przez nią na malowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Wszystko zależy od tego czy ktoś potrzebuje takiego prezentu. Gdybym miała wybrać czy dostanę od kogoś sztućce za 3 tys czy 3 tys w gotówce to wolałabym pieniądze. Wolałabym kupić tańsze sztućce powiedzmy za 600 zł a resztę odłożyć na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Nie no to trzeba było od razu tak pisać. Ogólnie rodzeństwu daje się ok 1000 -2000. Ale jeśli tobie siostra dała obraz przez nią malowany to ty również nie wykosztowuj się tak bardzo. Wystarczą kieliszki, wazon, pościel (pod warunkiem że dowiesz się jakie wymiary ma łóżko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Wydaje mi się że będzie ok :) Skoro siostra się nie wysiliła to i ty też nie musisz. przynajmniej ja bym też dała jej prezent o małej wartości pieniężnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvrfdegrdf
no to nie ma gadania, jak się siostra nie wysilała to ty też olej temat...mnie dała siostra 1 tys. to ja też tyle dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysilila nie wysilila, skoro dostalas od niej obraz malowany przez nia, to moze lepszy bylby prezent tez majaca taki osobisty rys. Mysmy na nasz slub dostali troche rzeczy typu zrobiony dla nas maly witraz czy - od pasjonatki tego typu rzeczy - filizanki malowane przez nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzcien
jesli chodzi o obraz to wlozyla w to na pewno wiele pracy i serca. Zreszta jak dawno Ty mialas wesele? w 2005 roku czyli 8 lat temu. Mozliwe, ze tyle lat temu siostra po prostu byla mloda, pieniedzy nie miala, moze i uczyla sie jeszcze (ja nie wiem ile ma lat i miala te 8 lat temu, gdybam i probuje cos zrozumiec). Powiedzmy, ze ma teraz 25 lat to w dniu twojego slubu byla nastolatka, skad miala dobierac na drogie prezenty. Namalowala obraz - dala prezent od serca. A ty chcesz kupic jej posciel? sorry.. glupie myslenie. I durne rady tutaj daja. Jesli nie stac Cie na prezent za 1000z. lub taka sume to oczywiscie nie musi to byc az taka suma. Ale posciel to wedlug mnie zerowy wysilek i posciel to wlasnie moga dac nastolatkowie/studenci/kuzyni bez pracy, a nie siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marz.dokładnie materialistka
z tej autorki,taki obraz to prawdziwa pamiątka osobista ,bo stworzona przez daną osobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
Nie każdy ma talent żeby zrobić jakiś witraż albo namalować obraz. Dlatego w tym przypadku drobny prezent typu pościel jest jak najbardziej ok. Siostra jak byłą nastolatką to powinna dostać pieniądze od rodziców i dać w kopertę. U mnie tak zawsze było jak miałam naście lat i nie zarabiałam. Jeżeli rodzice nie zadbali o to by siostra siostrze dała w kopertę to dlaczego teraz Dali ma dać siostrze 1000 ? Ona dała jej drobną pamiątkę to Dali też ma prawo dać siostrze równie mało kosztowny prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak mogłam dać w kopercie, ale chcałam dać jej coś fajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herrr
i te "coś fajnego" to sztućce albo pościel? żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezentnaslub
A obraz to coś fajnego ? Siostra autorce podarowała obraz który sama namalowała więc ile ją to kosztowało. Zakładając że nie każdy człowiek ma talent i nie namaluje sam obrazu czy witraża zatem może podarować coś innego w podobnej cenie np pościel. Gdyby siostra dała autorce 1000 w kopertę to podejrzewam że autorka dała by tyle samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście żebym dała, może jednak dam jej forse w kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejirktly;u
Albo podróz albo pracę jakiegoś dobrze rokującego artysty (o ile nie stac kogoś na Sasnala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysz:)ka
Zapraszam na moje forum ślubo-weselne z regionu Śląsk-Małopolska Adres: www.Wianeczek.pl Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzosowia
a ja mam tez problem. nie pracuje a chcialabym dac cos siostrze. ona wolalaby pieniadze ale nie stac mnie zeby dac jej 500 zl. wolalabym cos kupic tylko nie wiem co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska898989
Zapytaj panny młodej, ja zostałam uraczona blenderem od siostry, a takowy posiadam i dobrze o tym siostra wiedziała, bo nawet pożyczała gdy urodziło jej się dziecko. Pewnie jakaś promocja się trafiła to kupiła nie patrząc na nic. Wolałabym już dostać 100 zł niż taki blender dużo groszy od mojego. Gdyby mnie siostra zapytała to bym już bardziej wolała jeśli musiała kupować coś tego typu to żelazko, bo akurat przed ślubem mi się rozwaliło. Ale jak się nie pyta to się robi nietrafione prezenty. A najrozsądniej jest dać kasę. Jak dla mnie to najlepszy prezent, bo mieszkanie urządzone od a do z. I ciężko znaleźć rzecz, którą potrzebuję. Traf chciał, że żelazko się rozwaliło więc byłby pomysł na prezent. Ale nikt z gości na to nie wpadł:P widać bardzo oklepane się wydaje. Ze sztućców nie byłabym kompletnie zadowolona mam walizeczkę dostałam na parapetówkę. Ale od kilku lat w ogóle z nich nie korzystam. W szufladzie leży komplet dla 6 osób. Mimo, że mieszkamy we dwoje. Ale to w zupełności wystarcza nawet jak goście się zjawią. Tamto leży, leży i się kurzy. Pościel? mam aż nadto, a miejsca coraz mniej. Dostałam na ślub wielką kołdrę nie mam gdzie jej trzymać. I wywiozłam do rodziców, bo ja nie potrzebuję. Dostałam też wazon, no stoi, ale to taka pierdółka. Reszta to kasa. I najbardziej się ucieszyliśmy za połowę wyjechaliśmy na podróż poślubna, a za drugą połowę wymieniliśmy wypoczynek w salonie. I spożytkowaliśmy jak chcieliśmy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anyegbjufvmbjhxchnd
wrzosowia A kogo to interesuje czy pracujesz czy nie. We wrześniu wychodzę za mąż ;pracę straciłam i myślisz że kogokolwiek z moich gości interesuje ten fakt ? Przecież nikt do wesela mi nie dołoży. Każdy zapewne skomentuje - jak cię nie stać to odwołaj wesele. No właśnie. Proste. Mnie też nie interesuje skąd goście wezmą pieniądze i czy pracują czy nie. Skoro robię wesele to jakoś pieniądze muszę na nie zdobyć. no a skoro goście przyjdą na wesele to też jakoś muszą te pieniądze wyczarować. Przestańcie zatem dawać te idiotyczne wymówki że się uczę ;że nie pracują itp. Kogo to obchodzi. Idziesz na wesele to musisz być w stanie dać odpowiednią kopertę i po temacie. A o weselu siostry to wie się dużo wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzosowia
ty tam wyzej. o weselu siostry dowiedzialam sie tydzien temu to rzeczywiscie o wiele wczesniej:) nie wiem jakie ty masz rekacje z siostra ale ja to przynajmniej wiem ze siostra nie zaprasza mnie zebym dala koperte jak najwieksza. napewno zrozumie to zze nie mam teraz pieniedzy i napewno tez ucieszy sie z kazdego prezentu jaki jej dam. tylko mam problem jaki ten prezent jej dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×