Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomarańczka.........

SEGREGACJA ŚMIECI ...

Polecane posty

Gość Rozsądna
Dnia 10.05.2019 o 14:07, MoniaPl88 napisał:

Ja także staram się segregować śmieci. Zamówiłam niedawno grube worki o pojemności 60l z www.partner.kielce.pl. Podzieliłam je na plastik, szkło i resztę odpadów. Jak na razie jestem wytrwała w swoim postanowieniu. Myślę, że każdy z nas może dołożyć małą cegiełkę w celu ochrony środowiska.

Ciekawe,  ja worki do segregowania dostaje od firmy zajmującej się wywozem śmieci - w ramach opłaty smieciowej, na początku brałam też z gminy, bo za mało dawali. Teraz zmieniłam styl zycia, mniej jem przetworzonych, kupnych produktów, to i ilość plastiku radykalnie zmalala i mam zapas workow. Tylko do domu, do zmieszanych kupuje, ale na początku zainwestowalam w duży pojemnik i teraz wrzucam tam mniejsze domowe worki ze śmieciami plus jeden większy zawsze jest w pojemniku, na wrzucanie mniejszych smieci, jak nie chce aby czekaly w domu az sie uzbiera. Ale czesto wykorzystuje worki w ktore pakowane sa produkty typu karma dla zwierzat, zwirek dla kota itp Jak sie ma dom, to często zamawia się większe opakowania, bo jest gdzie przewychowywać, to lepiej dac im potem drugie życie i tak  produkować mniej śmieci 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U ,mnie z tą segregacją bywa różnie. Ale staram się to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanko

wysiłek a dla srodowiska ogromna sprawa . Wiele informacji na ten temat znajdziesz tutaj [link]http://eko-logis.com.pl/wplyw-segregacji-smieci-na-srodowisko[/link] polecam poczytać i zastosować się do tych wskazówek bo wszystko to robimy dla siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smieci

Klopot ze smieciami robia same firmy recyklingu rworza przepisy ...ne powinno byc zarzadzenie ze smieci sa smieciami Przyklad sasiad kupil posesje  na posesji z garazem obok garazu zostaly resztki odpadow gumy kawalki opon kanapa fotel samochodowy lampy poprosil o kontener nie dostanie bo smieci po samochodowy  odbieraja tylko z warstatow samochodowycy Juz dyskryminacja osoby prywatnej pytal gdzie to wywalic chcial zaplacic za utylizacje oni takie maja przepisy co nam zostaje no las  A scalego swiata zworza syf .Jaki podle przpisy tworza nasi rzadzacy .przepis powinien byc jaden kazdy smiec do utylizacji za swoja cene nawet bombe atomowa jaktos ma  po armi Radzieckjei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×