Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

lulika - to jest po prostu test ciążowy z krwi, innymi słowami oznaczenia poziomu hormonu HCG (beta HCG). Normalna sprawa, tak jak np. morfologia. Na to nie ma skierowania od ginekologa, tzn. ginekolog owszem może cię wysłać, ale skierowania nie potrzebujesz (ja takiego badania nigdy nie robiłam, za to jedna z moich koleżanek chyba z 5 razy robiła we wczesnej ciąży, żeby zbadać przyrost ;) ) Ech, dziewczyny, u was się już na dniach wyjaśni, a u mnie dopiero połowa cyklu, jeszcze 2 tygodnie czekania przede mną. Wyjątkowo mi się ten czas dłuży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efie - zazdroszczę, ja bardzo tęsknię za chodzeniem po górach, ale niestety mój mąż nie lubi, więc wczasy spędzamy zazwyczaj inaczej. No i druga sprawa, że z małym dzieckiem lepiej jechać nad morze, niż w góry. Ok, zmykam, zaraz synek mi się obudzi, bo już dość długo śpi. Możliwe, że zajrzę jeszcze wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika - to badanie to b-Hcg czyli test ciążowy z krwi. Nie trzeba mieć skierowania, nie trzeba być na czczo, w laboratorium kosztuje ok 20 zł, wynik najczęściej jest tego samego dnia. Wykrywa poziom hormonu "ciążowego" tak samo jak testy domowe, tylko że w o wiele mniejszym stężeniu (czyli szybciej, kiedy testy z moczu wychodzą jeszcze negatywnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pokazywały mi się posty i widzę, że temat b-HCG został już wyjaśniony :) tak apropo's - też macie jakieś zawieszenia strony Kafeterii co jakiś czas? np. odświeżam stronę, nic nowego się nie pojawia, a za jakiś czas wskakuje kilka postow na raz z dłuższego czasu wstecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym opoznieniem na cafe tez mam problem dlatego zawsze wchodze od nowa na forum szukam tematu i klikam w napis (ost) i wtedy przenosi mnie do ostatnio wyslaniej wypowiedzi Troche to meczace ale trudno :-( Kurcze to badanie bylo by dobrym rozwiazaniem tylko mieszkam w malym miescie i jest tu tylko jedno miejsce gdzie moge zrobic badania..ale tam niestety pobiera krew przyjaciolka mojej szefowej a chyba wole powstrzymac przeplyw informacji na ta chwile Musze pokombinowac bo skoro place to da rade to chyba zrobic w innym miescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulika - jak pech, to pech. Dobrze, że chociaż wiesz, że to przyjaciółka twojej szefowej. Gorzej jakby za twoimi plecami informacja o twoich planach przedostała się do niej. Niestety z planami ciążowymi nie ma się co obnosić, zwłaszcza jeszcze przed faktem. Również wchodziłam na forum przez (ost.) i czasem zadziałało, a czasem nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka - ja też mam problem z niewyświetlaniem postów. I też niepotrzebnie z tego powodu wyjaśniałam "betę HCG" ;) Była dziś u mnie przyjaciółka z synem w wieku mojego syna - chłopcy są bardzo do siebie podobni jeśli chodzi o rozwój, a jeśli chodzi o wygląd, to też razem fajnie wyglądali, jak jin i jang :P bo sylwetki mają podobne, ale mój synek to blondynek, a jej brunecik :) Idę małego kłaść, bo i tak długo się trzyma dziś na nogach, a widzę, że już jest słabiutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Kochane, wczoraj sie rozpisywalam kilka razy i ciagle wyslakiwal blad a moja wiadomosc byla traktowana jako spam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka dziekuje Ci za przepis, jutro nadrobie co pisalyscie. Ja musze zaprzestac starania :/ mam cyste na korzeniu zeba :( dostalam silny antybiotyk, ale nie biore go dopoki sie nie upewnie ze nie zaszlam w ostatnim tyg. w ciaze :( .. Nie wierze ale nigdy nie wiadomo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bridgetjones28 masz racje nie ma co ryzykować, ja tez walczylam z zebami w ostatnim czasie, ale na szczęscie antybiotyk skonczyłam zaraz po okresie... A cafe tez mnie ostatnio cos blokowało i po 4 razie sie poddałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxien21
RybkaPLUM Ty też masz dzisiaj termin więc jest nas już dwie:) Tymianek rozumiem Ciebie doskonale, u Ciebie połowa a u mnie już powinno się wyjaśnić. Wczoraj w pracy poczułam jakbym dostała @, ale to nie było to. Dziś za nim wstałam z łóżka miałam dokładnie to samo uczucie. Też chciałabym wiedzieć, póki co musze cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxien, ja mam termin pojutrze lub w pt;) Tylko sobie testuję wcześniej, bo mam dużo testów;PPP Ale z Synkiem bardzo późno mi testy sikane pokazywały, więc zobaczymy jak będzie:) Trzymam za Ciebie kciuki!!!! Bridget, o Kochana, zęby to masakra:/// Współczuję:/// A kiedy masz termin @?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kochane :/ we wtorek ide do dentysty . Zrobie chyba dzis probny test czy za wczesnie?? Staramy sie od 7-ego a dzis jest 15:/ chyba za wczesnie .. Dzis rano jeszcze zdazylam sie z tesciowa poklucic :/ jak zawsze .. Ona hest jak trucizna dla mnie !! Pewnie skads to znacie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka to i tak już bliżej jak dalej. Ja na razie czekam. Dwa razy w życiu @ spóźnił mi się 4-5 dni. Po jakim czasie najlepiej zrobić test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Gratuluję przyszłym mamą!!! Bardzo się cieszę, że Wam się udało i życzę aby ciąża przebiegała bezproblemowo!!! Ja od wczoraj czuję ból podbrzusza, taki na okres wiec myślę, że w piątek pojawi się @. Poza tym mam kilka pryszczy na twarzy ... jak zawsze na kilka dni przed. Mi okres nigdy się nie spóźniał, zawsze cykl 28/29 dni, identycznie jak z tabletkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema! jaki piękny dzień dzisiaj :) tylko szkoda, że nie można się cieszyć nim i ciążą w moim wypadku :( kurcze, czasem się boję, że starania o ciążę zajmą mi dużo czasu, bo mam tyłozgięcie macicy. To podobno nie musi wyrokować długich starań, ale gdzieś tam jakaś obawa jest... Dziewczyny trzymam kciuki! Dajcie znać jak poszło testowanie. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! mam pytanie: jakie testy owulacyjne najlepiej kupić? miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxien, no tak, bliżej już niż dalej;) Choć ja to się na razie przestraszyłam ciążą i w sumie dobrze by było, gdybym jeszcze nie była;PPP Ale co Bóg da:)))Na razie test negatywny, ale jestem 2 dni przed @...W pt lub sob powinnam dostać...Zobaczymy:) Jak na razie boli mnie brzuch i cycki-a nigdy mnie przed okresem nic nie boli.Znaczy po ciąży przestało...No ale może coś tam mi się jeszcze przestawia;) Albo wyobraźnia płata figle;)))) Test najlepiej w dniu @ lub po jej terminie. Efie, to my testujemy razem:)))) Dziki-dzik, doczekasz się prędzej niż myślisz:)))I jeszcze nam będziesz narzekać na zarwane nocki;))) Z testami owulacyjnymi nie pomogę, bo nie używam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Normalnie nie wyrabiam się z czytaniem was :) bo dużo ostatnio napisałyście ale fajnie że topic żyje :) U mnie 27dc nie wiem kiedy okres przyjdzie skoro niedawno była owulacja, bo zawsze tydzień przed mnie brzuch bolał i piersi a teraz narazie nic, jedynie jajnik mnie całą noc bardzo kuł jak zawsze lewy, tak aż nogę musiałam prostować. Dziewczyny czy któraś z was bierze luteinę? Ja kiedyś brałam ale nie miałam wtedy takiego dylematu bo niby luteina pomaga jeśli jest ciąża ale jeśli np zajdę a w tym 25dc ostawię to to może nie spowodować okresu mimo ciąży? Bo przecież też jest na wywołanie okresu. Wcześniej nad tym nie myślałam a teraz ciągle mi to chodzi po głowie. Dopadła nas jeszcze jelitówka, dziś trochę lepiej ale wczoraj był prawdziwy hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do testów owulacyjnych to ja często używałam tych z allegro po 1 zł i były ok, choć dla mnie najlepsze były takie z rossmana takiej niemieckiej firmy strumieniowe ale teraz już ich od dawna nie widziałam więc chyba już ich nie ma, są jeszcze takie LHtest czy jakoś tak coś ok 30 zł kosztują w rossmanie, często też jest promocja że dają do nich test ciążowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zdążyłam nawet napisać, że brzuch mnie boli. Wróciłam właśnie z zakupów a tu @ przyjechała :(. U mnie już po zawodach. Czyli 2 cylk czas zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Smykolandia_pl
Roxien, nie poddawaj się! Na pewno się Wam uda. Trzeba nieco popracować, by cieszyć się maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka ---> :-) to będzie testowanie w weekend :-) oczywiście jeśli miesiączki nie będzie, ale coś czuję, że u mnie jednak się pojawi. Prawy jajnik strasznie mnie "ciągnie" i mam takie twarde podbrzusze, dokładnie jak zawsze przed @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmęczona - ja biorę luteinę. Lekarz mówił, że albo wywoła okres, albo podtrzyma ciążę, tak więc gdyby ci się udało zajść, to odstawienie nie powinno spowodować pojawienia się okresu. Piszę "nie powinno", bo zawsze mogą się zdażyć jakieś anomalia tak jak np. "pseudookresowe" plamienia w pierwszych miesiącach ciąży i to nawet bez stosowania luteiny. Ja robię test jutro rano w 33 dc. Sama nie wiem - objawy trochę inne niż na okres, mocniejsze, ale z drugiej strony temp. spadła dziś o 0,1. Jeśli jutro znowu trochę spadnie, to pewnie nic z tego nie będzie. Jakoś specjalnie się nie nastawiam na wygraną z @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxien21 - mało której parze udaje się za pierwszym razem. Ale wiadomo, że każdy @ to rozczarowanie, sama też bardzo chciałam zajść za pierwszym podejściem. Powodzenia w 2 cyklu :) zmęczona - oby jelitówka szybko wam minęła. dziki-dzik - ja mam tyłozgięcie, o czym dowiedziałam się.... na wizycie kontrolnej po porodzie ("Ma Pani tyłozgięcie macicy, ale na pewno już wcześniej o tym Pani mówiłem, prawda?" :D ). Przy pierwszych staraniach udało mi się za 4 razem, mam nadzieję, że tym razem też nie będzie to trwało dłużej. Trzymam kciuki za wszystkie wkrótce testujące, mam nadzieję, że przynajmniej kilku z nas się uda w tym miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyt długo trwa to czekanie :) ja po tamtych kilku płatkach @ nadal nie mam. Testy negatywne więc czekam dalej. Pewnie cykl mi się przesunął albo za bardzo się nakrecilam że w tym miesiącu się uda i organizm teraz reaguje tak a nie inaczej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stempelek1983
czesc dziewczyny oj tylko czytac i czytac sie rozpisalyscie ale juz wszystko nadrobilam od wczoraj robie testy owulacyjne i krew mnie zalewa jak nawet na tych testach nie ma 2 kresek :( ale starania w tym miesiacu uwazam za rozpoczete tymianek chyba tak bywa ze o roznych problemach dowiedujesz sie albo chwile przed bad po fakcie ja mam nierozmiarowa macice(jest mniejsz niz standardowa) i dowiedzialm sie o tym chwile przed rozpoczeciem staran a wczesniej tez mialam kilka razy usg i nikt nigdy nie mowil ze cos moze bys nie tak zmeczona jak sie czujeszpo tej luteinie?ja zaraz bede zaczynac 4 cykl brania i powiem ze chyba z cyklu na cykl jest coraz gorzej no i te objawy ala ciazowe mam juz dosyc ale jeszcze zastalo mi na 2 czy 3 cykle wiec dokoncze ale chyba juz wiecej nie dam sobie tego wcisnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempelek ja dopiero będę brała od nowego cyklu bo mam od 16 do 25 dc brać a u lekarza byłam właśnie w 25 dc jak mi ją teraz wypisał. Kiedyś brałam pod język i miałam takie lekkie mdłości i dziwny posmak przez pierwsze dni ale potem już było ok może się po prostu z nią wtedy oswoiłam ale pierwsze dni przyjemne nie były. Zobaczymy jak teraz będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×