Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joasia818

PRZYKRA ROZMOWA Z SZEFOWĄ...CO ROBIĆ? PRACOWAĆ Z PASJĄ CZY DLA KASY? POMOCY

Polecane posty

Gość Joasia818
kiedys miałam oj przepraszam;) a więc z tym olejem kokosowym, to najwazniejsze aby był on NIERAFINOWANY, ja używam firmy Bio Planete (16 zł), lub nasz Polski Efavit (15 zł) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys miałam
oo dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
patissa_M ojjj, o olejach to ja bym mogła pisać godzinami. olej ma zbawienny wpływ na włosy! nawlilża, wychładza, nadaje połysk...po czasie wyjdzie ci pełno nowych włosków;) chroni przed uszkodzeniami, końcówki się nie rozdwajają...po prosto to jest cudo na włosy, moja mama, która odkryła olejowania w wielku lat niemal 50 ciągle marudzi, że dopiero teraz ma piękne włosy i dlaczego wcześniej tego nie odkryła? haha;) tylko z olejami jest jedno ALE- czasami trzeba poczekac aby zobaczyć efekt... niektóre odzywki , maski- naładowane silikonami "DZIAŁAJĄ" po pierwszym użyciu- a tak na pradwde, to tylko obklejają nam włosy, i wydaje nam się, że jest ok...a to nie prawda... olej wnika w głąb włosa! i na prawdę go odzywia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasiaaaaak
Asiu a czy można olejować farbowane włosy? czy będzie widać efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patissa_M
dzięki, zachęciłaś mnie do tej olejowej kuracji :) a tak na marginesie, fajny kącik porad ci wyszedł... :) Dobrej nocy, późno już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
jasne, że można olejować farbowane włosy! nawet powiem, że się powinno:) ja mam jeszcze taką metodę, że farbuje włosy na olej- wtedy nie niszczą się, i pięknie błyszczą, a farba super się"ślizga":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys miałam
sorry ale musze jeszcze zapytać. czyli jesli chodzi o kokosowy nie ma znaczenia czy spożywczy czy kosmetyczny, a arganowy lepszy kosmetyczny od spożywczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
ojjj, z arganem to kiedyś sama się nabrałam! otóż zawsze wybieram oleje spożywcze- np. olej spożywczy kokosowy jest o wiele lepszy niż olej kokosowy kosmetyczny (ma niepotrzebne dodatki)...zatem kupując arganowy też kupiłam śpożywczy- i co? mega rozczarowanie! okazuje się, że olej arganowy spożywczy jest wyrabiany z prażonych ziaren arganu, a kosmetyczny ze świeżych. prażone ziarna tracą właściwości kosmetyczne, ale za to zyskują aromat który podkreśla smak potraw. dlatego przy oleju kokosowym śmiało kupuj spożywczy, ale przy arganowym już musi być kosmetyczny, bo spożywczy się nie sprawdzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys miałam
właśnie tak wyczytałam. super porady, dziękuje Ci bardzo i powodzenia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"mgslmlrs Sama na miejscu Twojej szefowej wkurzyłabym się jak pracownica odradzałaby wszystko w imię naturalnego piękna? Na jakich kosmetykach pracujecie? Moim zdaniem w profesjonalnym salonie nie powinno mieć miejsca że fryzjer używa jakiś własnych specyfików,nawet jeżeli klient ma być zadowolony. Salon fryzjerski ma mieć swoją firmę,która zajmuję się szkoleniami i doradztwem odpowiednich kosmetyków. Jest wiele farb które nie zawierają amoniaku. Nie wyobrażam sobie ścięcia włosów,jakiegoś asymetrycznego gdzie włosy klienta są w połowie siwe. Bez przesady. Lakier do włosów? w takim razie jak utrwalasz fryzury np uczesania na wesela? Cukrem? " Co za błkot:P.Tu o "światowej klasy" kosmetykach: http://www.halat.pl/kosmetyki.html :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapytanie mam jeśli można
Joanna moglabys mi coś doradzić? Mam farbowane na ciemny braz włosy a właściwie czarne, do pasa włosy , brązowe oczy, okrągłą twarz. Może moglabys mi doradzić jakaś fryzurę ? Nie chciałabym scinać włosów, może jakieś cieniowanie, może rozjaśnić? Jakich odżywek używać żeby były piękne? Czy też olej kokosowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanno a w jakim salonie pracujesz? Szukam fryzjera z takim podejściem i jestem gotowa za taką poradę zapłacić Tobie i twojej szefowej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatha...
Joasiu czy i mnie moglabys doradzic? moje wlosy są dosc dlugie, jest ich dosc sporo ale bardzo bardzo cienkie i najgorsze to koncowki sie plączą, czasem, zeby je rozplątac potrzebuje sporo czasu. jak sobie zrobie masaz glowy to juz w ogóle nie idzie rozplątac. do tego przetluszczaja sie. ale to moze przez to, ze stosuje pewna kuracje na oczyszczanie organizmu i najwyrazniej toksyny wyłażą przez skore glowy. inna opcja to taka, ze moge miec candidę. w ogole nie uzywam odzywki czy to blad? jesli tak to jaka na takie wlosy? myje szamponem z babydream dla dzieci. chcialam cie zapytac o olejowanie czy na takie wrazliwe wlosy nakladac olej u nasady czy tylko na koncowki? czy moglabys napisac jak dokladnie wyglada olejowanie? bede ci niezmiernie wdzięczna :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ooooo ja tez chce porady, mam popieprzone wlosy, u gory stasznie przetluszczają sie a od polowy w dól suche jak pieprz, poza tym moje koncówki wygladają jak miotly, takie sa porozdwajane a nie uzywam suszarki ani prostownicy ani nic. co ja mam z tym wszystkim zrobic, w szczególnosci z koncówkami....plissss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
Hejka, dziewczyny:) Ale jesteście kochane, jeszcze nowe wpisy:)! Dziś miałam cięzki dzień w pracy, bo szłam już na 6 rano, więc pobudka 4:30... Jeśli chodzi o porady, to chętnie z Wam posiedzę i poodpisuję;) Chociaż cięzko tak na odległość, bo chciałabym zobaczyć, dotknąć, poczochrać:) A więc- zapytanie mam jeśli można wow! ciemne włosy do pasa, to musi być jeden z Twoich największych atutów:) Absolutnie nie ścinaj, możesz delikatnie je wystopniować, ale nie w sposób klasyczny, jak to robi wielu fryzjerów- czyli takie szarpanie końcówek, co czesto daje efekt wyskubanych, zniszczonych włosów...nie rób warstw z włosów, a poproś o obcięcie na trójkąt. Dobrze, aby włosy z przodu sięgały przed ramiona- będą ładnie opadać na twarz, co je wyszczupli (przy okrągłej buzi)...Nie radziłabym kombinować Ci z kolorem- rozjaśniać, farbować:/ Możesz wydobyć ich kolor - płukanki z kory dębu, olejek rycynowy czy z orzechów włoskich:) ...Można też zrobić sobie samej farbe do włosów, na bazie łupinki z włoskiego orzecha. Olejowanie włosów jest zdecydowanie dla Ciebie! Olej kokosowy, oliwa z oliwek, makadamia, olej jojba- a także olejki przyciemniające o których pisałam wyżej. Ciemne włosy potrafią lśnić jak żadne inne, jak o nie zadbasz, nie będziesz myślała o rozjaśnianiu:) Na pewno jesteś zmęczona długością, może znudzona- ale masz pole do popisu jesli chodzi o upięcia, i na tym się skup! Ja poleciłabym Ci falowanie włosów na chusteczkach nawilżanych! Przy takich długich włosach wyjdą Ci piękne, naturalne fale...A do tego jak je nabłyszczysz olejami...Ohhh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
sexiflexi ojjj, końcówki to problem...jeśli są bardzo zniszczone mam dla Ciebie smutną wiadomość:(- nic nie "sklei" końcówek, musisz je obciąć:( a następnie pielęgnować włoski tak, by już się nie rozdwajały! Po pierwsze- odpowiedni szampon- nie myj głowy agresywnymi szamponami...jeśli zmienisz szampon na delikatny, włosy będą bardziej zadbane, a skóa głowy się uspokoi (i nie będzie przetłuszczała). Polecam (standard:D) olejowanie włosów. Myślę, że to wypięlegnuje, odzywi Twoje włosy, końcówki będą wyglądały lepiej. Pamiętaj, aby zabezpieczyć czymś końcówki po myciu! Może być lekki olej (kokos , argan)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do autorki
Można jakoś się dowiedzieć, gdzie pracujesz? Szukam fryzjerki, a Twoje podejście szalenie mi się podoba! zostaw maila czy coś... Pozdrowienia! Oby przyszła klientka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
agatha... o tak, przy kuracjach oczyszczających czesto skóa wydziela więcej sebum :) ale później będzie już tylko lepiej. Może spróbój na razie złagodzić skórę głowy maseczką z glinki? Bardzo dobrze , że używasz delikatnego szamponu, ale odżywka t podstawa!!! Najlepiej wybierz taką, która nie ma siliknoów w składzie. Taka odzywka cudownie zadba a Twoje włosy a w ogóle ich nie obciązy (przy cieniutkich włosach na pewno się tego obawiasz)- ja poleciłabym Ci odzywkę Garnier Masło karite i awokado (6 zł), alterra (seria z rossmanna) granat i aloes (9 zł) ...do tego olejowanie raz w tygodniu Mamy kilka sposobów olejowania, na wilgotne włosy (nie umyte, tylko zmoczone wodą) lub suche (też przed myciem)...Do olejowania wystarczą nam dwie łyzki stołowe oleju! Nie więcej , bo trudno go spłukać;) Trzymaj go na włosach minimum dwie godzinki, a najlepiej na całą noc!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również polecam olejowanie włosów. Moje włosy wyglądają o wiele lepiej, są mięsiste, pięknie lśnią. Do olejowania używam na zmianę oliwy z oliwek z biedronki, Amli Gold, olejku do masażu Alterra z papają i migdałami i Sesy. Najbardziej lubię swoje włosy po oliwie i olejku Alterry. Polecam także aloesową maskę do włosów Natur Vital, którą można kupić w naturze. Do wcierania w skórę głowy polecam wodę brzozową. Jako odżywkę jak wcześniej pisałyście Alterra z granatem, a z szamponów Babydream z rossmanna na co dzień, a raz w tygodniu ziołowy szampon (ja używam Barwy tataro-chmielowej, skrzyp polny i brzozowy) żeby dobrze oczyścić skórę głowy i włosy. Wewnętrznie polecam picie skrzypu polnego (ziele gotować 15-20 min.), siemię lniane i Calcium Pantothenicum (można kupić w aptekach sieci Dbam o Zdrowie), które u mnie przyśpiesza porost włosów. Polecam też poczytanie o pielęgniacji włosów na forum wizaz.pl http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97 Stamtąd dowiedziałam się o tych wszystkich rzeczach. Autorko wątku, również jestem z Gdańska. Zostaw maila, bo w wakacje planuję podciąć końcówki, a z chęcią wybrałabym się do fryzjerki z takim podejściem jak Twoje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
jam jest czupurek o taaak, szampony barwa są super, raz na jakiś czas porządnie oczyszczają włosy...a cena też powala na kolana :D całe 2,60:) ta aloesowa maska Natur Vital bardzo mnie zainteresowała...na pewno sprawdzę, dziękuje:) Wiecie, chyba ząłoże nowy e-mail , i podam tutaj na forum, bo jednak troszkę się boję , że szefowa mnie "namierzy", a wtedy to już na bank wylecę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mze bys mi polecila jakis fajny szampon albo jakąs miksture na wlosy, moja fryzjerka mi powiedziala ze dobrym sposobem aby troche nawilzyc te suche wlosy jest wtarcie w koncówki oliwki dla dzieci, ponosila to z 2-3 godz i potem umyla. troche to dla mnie dzowne bo nie chce miec łoju na glowie, co ty o tym sądzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam także mieszanie oleju bądź maski z innymi produktami, np. z naftą, miodem, sokiem z aloesu, olejem rycynowym. Dobra jest też płukanka nawilżająca z glutka lnianego. Gotujemy nasiona lnu ok. 20 min., potem przecedzamy przez sito i dolewamy do wody taką ilość żeby była lekko zagęszczona i płuczemy tym włosy. Tego już nie spłukujemy. Glutek można trzymać w lodówce 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
sexiflexi zalezy jaka oliwka dla dzieci? słyszałam o tym, ale moim zdaniem to zły pomysł, ponieważ często takie oliwki mają w składzie parafine (obciąży włosy), środki zapachowe, konserwanty - co może podrażnić skóre głowy i spowodować wypadanie. Może spróbuj metody omo- czyli ODZYWKA, MYCIE, ODZYWKA. na brudne włosy nakładasz odżywkę, masujesz głowę, spłukujesz szamponem, następnie znów odżywka;) a do olejkowania użyj nie oliwki dla dzieci, a olejku kokosowego lub innego (oliwa z oliwek, olej z pestek winogron, makadamia, itd)...:) nie dawaj go dużo, a jakieś dwie łyżki:) wtedy włosy wypiją olejek i nie będziesz miałą problemu z myciem co do szamponu, to może delikatny, dla dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3333czy3333
dobra oliwka dla dzieci bez pearafiny jest z HIPP :) do tego pieknie pachnie bo jest z bio olejkiem migdalowym. autorko :) szkoda ze mieszkasz na drugim koncu polski ;) poradzisz mi tez? mam naturalne blond wlosy, przetluszczaja sie u nasady, a konce suche :( myje codziennie i codziennie susze, prostuje :( jak pozwole zeby wyschly same to wstyd sie ludziom pokazac. mam juz dosc prostych wlosow, sa nudne, ale z natury mam proste i nie podatne na skret. czasem nakrecalam na gruba lokowke ale wyglada to sztucznie i nie podoba mi sie. nie wiem co z nimi zrobic :( mam je teraz do polowy lopatek (najdluzsze) a z przodu lekkie pazurki-najkrotsze do polowy szyi. jakbys chciala podac maila to chetnie podeslalalbym zdjecie jak wygladaja po myciu bez stylizacji. nie mam juz do nich sily :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3333czy3333
jeszcze polecam dla blondynek wcieranie we wlosy maki ziemniaczanej-zamiast suchego szamponu, pochlania sebum i wlosy sa puszyste. ja posupuje rowniez zaraz po myciu bo sa bardziej puszyste przy skorze i jasniejsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joasia818
3333czy3333 wiesz, chyba kazda z nas to przechodziła- czyli katowanie włosów prostownicą, suszarką. niestety to dla nich "zabójstwo". Na tłustą skórę głowy- delikatny szampon, ABSOLUTNIE NIE ŻADEN Z TYCH "DLA WŁOSÓW TŁUSTYCH"- one są bardzo agresywne, i mogą tylko pogorszyć sprawę. Kup sobie wcierkę- wodę brzozową (3 zł) lub Jantar Framony (11) zł, ładnie odbijesz włosy od nasady, będą dłużej świeże. Zrezygnuj z prostownicy, włosy susz suszarką z jonizacją powietrza (to wcale nie droga inwestycja) . Co do układania to śliczne i delikatne (naturalne fale) wyjdą Ci na...chsuteczkach nawilżanych!!!Efekt naturalniejszy niż lokówka, a w dodatku nie niszczy włosów http://www.youtube.com/watch?v=h5T6JyPzeqE&feature=player_embedded na tym filmiku jest to fajnie pokazane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania939
Autorko sądzę po Twoim stylu, że jesteś bardzo miłą, sympatyczną, dobrą, bezinteresowną dziewczyną :) Gdybym ja np. była szefową to bardzo bym chciała mieć takiego porządnego, uczciwego pracownika :) Tak jak już wcześniej dziewczyny pisały - to Ty nakręcasz klientów i Ciebie klienci lubią.Ja np. chętnie bym wpadała do salonu zostawić 30zł a w zamian mieć piękne włosy, byłoby mnie stać by częściej wpadać. I byłabym wdzięczna, że ktoś pokazał mi jak mieć piękne włosy bez farbowania (ja nie farbuję i też jestem tego "przeciwniczką") Bardzo fajny pomysł, żeby założyć własną działalność. Pomyśl nad tym mocno, wiem, że to ciężko, ale raz się żyje. A jesteś stworzona by pracować w dobrych warunkach i robić to z pasją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasikkk_
joasiu 818 a co mogłabyś powiedzieć o pielęgnacji włosów kręconych?? jakie oleje będą dobre, jakie kosmetyki??mam włosy osłabione po ciąży i chciałabym je jakoś wzmocnić, odżywić, nawilżyć będę wdzięczna za wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×