Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak to jest z tymi kosztami

Allegro - jak to jest w kosztami wysyłki?????????????????????????

Polecane posty

Gość jak to jest z tymi kosztami

Słuchajcie, jak to jest z kosztami wysyłki w sytuacji, gdy Kupujący zakupił więcej niż jeden towar u tego samego sprzedającego? Nieraz zdarza się, że na stronie aukcji jest informacja "Kupujac na kilki moich aukcjach za przesyłkę płacisz tylko raz". Ja takiej notatki na swoim aukcjach nie daję i teraz wysłalam maila babce, która kupiła u mnie dwie rzeczy, że ma mi przelać określoną ilość kasy, a ona do mnie z pretensją że nie będzie płacić koszty przesyłki za jedną i drugą rzecz i że jestem pomylona:( pewnie zaraz tutaj tez mnie zjadą wszyscy, bo w większości ludzie są tacy, że po kosztach by chcieli wszystko, nieważne że rzeczy nietknięte o wartości 200zł kupione za zaledwie 40 i jeszcze sępi się kilku zł więcej za przesyłkę:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dodam do tego tyle
no ale po co ma placic dwa razy jak mozesz to w jedna paczke zapakowac i wyslac raz???pomysl! na marginesie mysle ze to porow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie ludzie często szukają produktów u tej samej osoby, aby zaoszczędzić na przesyłce i nie ma w tym nic złego, bo w końcu po to kupują w necie. Jeżeli kupię u kogoś, kto każe 2 razy płacić za przesyłkę, to najpierw płacę za jedną rzecz, potem za drugą, aby przysłał mi 2 paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesyłka to nie twój zarobek
koszt przesyłki to nie jest dodatkowy zysk dla sprzedawcy. Spakuj rzeczy razem i wyceń paczkę - jeśli przekroczy próg i jest droższa niż pojedyncza to prosisz o dopłatę różnicy, ale nie za dwie paczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi kosztami
jezu ludzie, dla was to wszystko jest prowo! nie, to nie prowo po prostu ja nie rozumiem takich ludzi jak ten moj kupujacy, rozumiem to co tu ktoś napisał, żę ludzie szukają rzeczy jakie potrzebują u jednego spzredajacego żeby raz zapłacić za przesyłkę, jednak ja zawsze czytam czy na stronie mają napisane, że kupujac u nich na kilku aukcjach za przesyłkę płaci się tylko raz, jak nie ma to trudno, zdarzyło mi się już dostać coś z jednej paczce, a zapłącić w tej i w tej aukcji za przesyłkę i co? no decyzja sprzedajacego taka była i musiałam zaakceptować jego wymóg, a tutaj widze każdy byleby tylko po kosztach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariuszu
No jak wywaiłaś cenę 20zł za list jak niektórzy i jeszcze Ci mało to co się dziwisz? Napisz dokładnie co to za rzeczy i ile zażądałaś od kobiety za przesyłkę to Ci powiem kto tu jest oszustem - Ty czy Kupująca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem, dlaczego krytykujesz, ze każdy chce zaoszczędzić. A ty za wszelką cenę chcesz zarobić i to już jest ok? Dla mnie było oczywiste, że skoro kupuję u jednej osoby to za wysyłkę płacę raz i nie sprawdzałam takiej informacji. Kiedys się naciełam, ale sprzedający i tak musiał wysłać 2 paczki, więc mu się nie opłaciło. Dla mnie takie rozwiązanie, ze płaci się oddzielnie za każdą wysłana rzecz jest na krótka metę, bo takich sprzedających ludzie unikają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to nie jest wcale oczywiste, jeżeli nie ma informacji że za wysyłkę płaci się raz to znaczy że przy każdej kolejnej rzeczy kwota za wysyłkę wzrasta, żaden sprzedający nie ma obowiązku wysyłać w jednej cenie wszystkiego. Ja jak nie ma takiego info to wysyłam maila z zapytaniem ile będzie za wysyłkę kilku rzeczy razem (podaję które chcę kupić), bo wiadomo że z każdą rzeczą wzrasta wielkość i waga przesyłki. Ale jak mi ktoś napisze że suma kosztów z każdej aukcji to dziękuję i nie kupuję, bo to już zdzierstwo. Jak najbardziej rozumiem że koszty wzrosną (zwłaszcza jak paczką pocztową czy listem). Przy czym przy przesyłce kurierskiej nie mają prawa aż tak wzrastać, bo kurierskie są do 30 kg (chyba że dziwne wymiary, ale to inna inkszość). I jak ktoś sobie przy kurierskiej dolicza za każdą kolejną rzecz to niech się cmoknie, nie kupię od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika12345679854784390450-65
Sprzedałaś za tanio towar i chcesz to zrekompensować sobie dodatkowymi kosztami przesyłki??? a feeeeeeeeeeeeee!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rtyertyrt90
trzeba to było jasno określić przed wystawieniem aukcji. twoja wina, że nie potrafisz korzystać z allegro. trzeba poprawnie wypełnić szablon i zaznaczyć ile kosztuje każda kolejna zakupiona sztuka czy napisać, że nie łączysz wysyłek. ja nie mam wątów jak ktoś liczy oddzielnie każdą paczkę- mogę w końcu nie kupić jak mi nie pasują warunki- tylko że to trzeba okreslić jasno!! nic dziwnego że babka jest wkurzona, bo np kupiła od ciebie 3 pary majtek i od kazdej pary ma zapłacić 10 zł za wysyłkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra Passa
Ja tez zawsze jak chcę kupić kilka rzeczy na allegro to staram się u jednego sprzedawcy. Jesli nie okresliłaś na swojej aukcji, że za więcej niż jedną rzecz koszty przesyłki są większe to racja jest po stronie kupującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shopoholiczka - ale ja napisałam, że dla mnie kiedyś "było" to oczywiste. Teraz już wiem, że musi być informacja, że wszystko za jedną opłatą. Jeżeli takiej informacji nie ma, to albo się dopytuję (jeżeli na czyms mi bardzo zależy) albo przechodzę do następnej aukcji. Nigdy nie kupuję u osób, które zarabiają na przesyłkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keep calm and take my money
czasem jets napisane, z enp koszt wysłki 7 zł plus np 1 zł za każdą dodatkowa rzecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra Passa
Dokładnie, jeśli tego nie ma, to znaczy że koszt jest jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z tymi kosztami
trzeba to było jasno określić przed wystawieniem aukcji. twoja wina, że nie potrafisz korzystać z allegro. trzeba poprawnie wypełnić szablon i zaznaczyć ile kosztuje każda kolejna zakupiona sztuka czy napisać, że nie łączysz wysyłek. hahaha no chyba ten kto to napisal żartuje?:D mam pisać, że nie łączę? przecież skoro nie napisałam, że niezależnie od ilości sztuk płaci się tylko raz za przesyłkę to chyba jest równoznaczne, że jak nie ma takiej notatki to nie płaci się tylko raz:/ dla was to trzeba jeszcze robić adnotacje, że nie łączę i inne takie, kupujący tylko myślą o sobie i nie, nie nie byłabym taka jak ta kupująca, która chce zapłacić tylko jedną przesyłkę, w dodatku w kwocie 10zł:/ bo jak już pisałam, nieraz kupowałam od kogoś dwie rzeczy i płąciłam sumę wysyłki z obu aukcji i nie nie są to 3 pary majtek jak ktoś tu napisał bo jakby to były takie lekkie rzeczy i to z jednej aukcji 3 sztuki to wg mnie inna sparwa, ale jeśli to dwie osobne aukcje i w dodatku jedna to skórzana torebka cieżka, druga to skórzana kurtka chyba logiczne, że też cieżka a babka chce za przesyłkę zapłącić 10zł:/ o opakowaniu tego już nie wspomne:/ i jak dla mnie kupujacy NIE MA RACJI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Passa - nie masz racji. Jeżeli nie ma informacji że koszt jest jeden to oznacza że koszty się łączą lub że wzrastają. Absolutnie nigdzie w regulaminie allegro nie ma informacji bądź nakazu wysyłania wszystkiego jednym kosztem, czy też domniemania że jak nie ma takiego info to i tak wysyła ktoś jednym kosztem. Jest masa takich wątków na cafe pomoc (allegrowe forum) i racja jest zawsze po stronie sprzedającego - on ustala koszty wysyłki, Ty albo się na to godzisz albo nie, nikt Cię nie zmusza żeby u tej osoby kupować. Messol - ja też nie. Szczytem było jak chciałam kupić kilka torebek (w dobrej cenie, to fakt), i przy przesyłce kurierskiej koszt wzrastał o dodatkowe 5 zł od torebki (w tej tabelce tak było, że każdy dodatkowy przedmiot to 5 zł więcej). Jak pisałam - w granicach rozsądku jest zrozumiałe że koszt wzrasta przy paczce pocztowej, liście - bo tam zależy od wagi, i tutaj jak najbardziej jestem skłonna ponieść dopłatę (ale nie podwójną zapłatę za wysyłkę) do wagi. Ale przy kurierskiej (do 30 kg!) ktoś chyba kpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przyszłość to napisz że przy zakupie kilku przedmiotów proszę dopytać o koszt przesyłki, bo jest zależny od wagi. Wiele sprzedających ma też takie tabelki, waga od do i koszt przesylki przy liscie, paczce, itd., i przy kazdym przedmiocie jest podana waga, to sobie można łatwo obliczyć. Jak soczewki kupuję to zawsze tak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie ma informacji, że za wszystko płaci się raz teoretycznie powinna za każdą rzecz płacić oddzielnie. Niestety większość (jak zauważyłaś) uważa, że za wysyłkę płaci się raz dlatego od razu warto podnieść cenę przesyłki do takiej sumy, żeby opłacało się wysłać kilka. Unikniesz negatywów i nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgdhyeryry
ale dlaczego ktos ma ci za jedna paczke placic podwojnie?? powinnas wpisac info ze z dodatkowym przedmiotem koszt wzrasta ...ale bez rpzesady by za jedna paczke placic np 20 zlotych. Ja w sklepiej C&A za kilka przedmiotow kurierem z niemeic place 10 zlotych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesyłka to nie twój zarobek
poczytaj sobie regulamin allegro, to sie dowiesz ze ty nie masz racji, probując doliczać koszty opakowania czy liczyć za dwie paczki podczas gdy w rzeczywistości wyślesz jedną. http://allegro.pl/help_item.php?item=1383 Do ceny końcowej przedmiotu możesz doliczyć wyłącznie koszt przesyłki/transportu w rzeczywistej wielkości, w oparciu o cenniki firm pocztowych i kurierskich. Koszt przesyłki to zarówno podstawowe koszty przesłania przedmiotu, jak i opłaty za opcje dodatkowe oferowane przez pocztę i firmy kurierskie, np. ubezpieczenie. Nie jest dozwolone zawyżanie cen za przesyłkę. Dopuszczalne jest jedynie zaokrąglenie lub zmniejszenie tych kosztów w celu uproszczenia zasad dla kupujących. Do ceny końcowej nie możesz wliczać prowizji Allegro lub prowizji za płatności kartą płatniczą. Do ceny końcowej nie możesz doliczać kosztów związanych z przygotowaniem przedmiotu do wysyłki (opakowanie, obsługa). Koszty te powinny być wliczone w cenę przedmiotu. Ceny przedmiotów muszą być cenami brutto podanymi w złotówkach. Koszty wysyłki możesz powiększyć o stawkę VAT, jeśli są nią objęte. Odbiór osobisty powinien być darmowy. W opisie oferty jesteś zobowiązany podać rzeczywisty koszt dostawy towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to widze
napisz tak -niezaleznie od ilosci kupionych przez panstwa wystawionych przezemnie rzeczy koszt wysylki paczki 20 zl dotyczy jednego wylicytowanego przedmiotu --jezeli sie nie zgadzasz ,prosze nie licytuj bo nie odwoluje aukcji ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ja w sklepiej C&A za kilka przedmiotow kurierem z niemeic place 10 zlotych!!!" - Porównujesz ogromny sklep z dziewczyną która musi kupić koperty, taśmy klejące, jechać na pocztę samochodem lub autobusem ? Ponieważ dawno temu sprzedawałam na allegro powiem Ci autorko, że takie problemy są ze szmatkami najczęściej używanymi. Jak sprzedajesz drogie nowe przedmioty szczególnie jako sklep nie ma takich przebojów. Masz przesyłkę 10 czy 30zł płacą bez żadnego 'ale'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesyłka to nie twój zarobek
Rosalinda czytałaś regulamin Allegro? co to kogo obchodzi, że sprzedawca ma daleko na pocztę? jak dla mnie to może sobie jeździć nawet limuzyną z szoferem i obwiązywać przesyłki złotą taśmą, ale ten koszt ma wrzucać w cenę towaru a nie wysyłki. zwykłe oszustwo i dorabianie na przesyłkach, nie kupuję od takich krętaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się patrzę na to z dwóch stron, bo i kupuję i sprzedaję (jako firma), ale akurat u mnie w grę wchodzą tylko paczki kurierem, to wszystko wysyłam w jednej i wsio, no i też to piszę na aukcjach. Prawdą jest że na wysyłkach nie wolno zarabiać - bo pomniejsza to prowizję dla allegro, no i dochodziło do absurdalnych sytuacji że towar kosztował 1 zł a wysyłka 150 zł ;) Ogólnie wygląda to tak że większość firm wysyła wszystko w jednej paczce za jednym kosztem (najwyższym z aukcji), choć oczywiście są tacy którzy hmmm... manipulują kosztami. Ale przy zakupach u zwykłych użytkowników trzeba na koszty patrzeć i o koszty dopytywać - to tak z autopsji. A często też jest tak że ktoś wystawia i się nie orientuje ile kosztuje wysyłka (bo np. zwykle kupował) no i później na poczcie ma szok że musi z własnej dopłacić. Przy czym jak pisałam wyżej - nie ma odgórnie narzucone że zakupy u jednego sprzedającego idą jednym kosztem wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to widze
jeszcze jedno -tego typu wysylka moze dotyczyc duze przedmioty objetosciowo lub wagowo ...bardzo wazny jest opis aukcji i warunki kupna jasno okreslone ...prawda jest taka to ty dyktujesz warunki sprzedazy -- klient zawsze ma prawo nie przystapic do licytacji nikt go do tego nie zmusza ....sprzedaje na 1 aukcji 2 laptopy takie same ,ale wysylka i koszt przy kupnie obu przez jednego kupca dotyczy zawsze 1 sztuki ,czyli przy kupnie przez 1 osobe ,laptopy zawsze wysylane sa w osobnych paczkach ,nigdy nie wysylam razem i to scisle okreslam w wystawionej aukcji .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam0124
witam niedawno założyłem konto na allegro, jak kupuje coś przykładowo listem poleconym za 10zł to za ten list polecony odrazu musze przelać kase razem z kosztem rzeczy czy płace za nią przy odbiorze, z góry dzięki moze to banalne ale zaczynam przygode z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam brokera kurierskiego zlapkuriera.pl Niskie ceny i duży wybór przewoźników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym w tym momencie nie zapłaciła w ogóle i odrzuciła tą aukcje. Jak się kupuje u jednego sprzedawcę dwie rzeczy kto normalny bierze za dwie przesyłki ? ja ostatnio u dziewczyny co sprzedawała zabawki kupiłem z 30 rzeczy jakby ona mi policzyła razy 30 bym się załamał;P a tak to zapłaciłem 30 zł i tyle bo paczka była mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×