Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość dna moczanowa

dna moczanowa

Polecane posty

Gość dna moczanowa

witam mam w rodzinie strasznie upartą osobę ,ktora ma t chorobę za nic nie chce się przekonać do diety i woli cierpieć . Chciałam si zapytać ,jakie posiłki jecie przy takiej chorobie . Mam na myśsi produkty wiem że w goglo można sprawdzić i też sprawdziłam . Podobno wskazana jest woda alkaiczna i sok z buraków na obniżenie tego kwasu we krwi może ktoś zna sprawdzony sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna moczanowa
podobno jest dobra kuracja sokiem z cytryny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna moczanowa
podzielcie się swoimi doświadczeniami proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dna moczanowa
naprawdę nikt na to nie choruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea55
Ja nie choruje akurat na dne, ale sa na internecie gotowe przepisy przy diecie moczanowej, trzeba po prostu najlepiej wprowadzic proszek zasadowy, on sie sklada z 4 mikroelemntow wapn, potas, sod i magnez, one reguluja nadwyzke zakwaszenie organizmu, w zielarskim badz w aptece mozna sobie kupic taki proszek, dodatkowo dieta, czyli napewno nie wolno jest chleba pszennego ani maki pszennej bo ona zakwasza organizm, tak samo czekolada, natomiast wlasnie woda z cytryna dziala na odwrot i pomaga odkwaszac, na google poczytaj sobie szerzej, w diecie sa wypisane wszystkie produkty na tak i na nie, niedawno ja czytalam bo myslalam ze mam tez ta dne, ale zrobilam badania i nie wyszla, mam w normie stezenie i mocznika i kreatyniny i bilbiryny i kwasu moczowego :) Dne powoduje zakwaszenie organizmu wiec trzeba go odkwasic po prostu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani domu
mój mąż choruje na dnę , z przepisu lekarza bierze milurit , dodatkowo gdy już zaczyna czuć ból zero alkoholu , rosołów , kawy ,wędzonych mięs , dużo wody , herbatę moczopędną , banany , parę dni i przechodzi . Zawsze go atakuje gdy przedobrzy z jedzeniem i używkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akurat chleb pszenny jest wskazany , a banany nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój mąż bierze milurit i nie przestrzega żadnej diety. a dostał po stosowaniu diety dukana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w dawnych czasach mówiono na to choroba królów, bierze się ze zbyt tłustego jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 16:51 to że jest wskazany to nie znaczy, ze go wolno. Dna moczanowa to choroba będąca następstwem silnego zakwaszenia. Pszenica zakwasza i to bardzo, to ze ma nioski poziom puryn to nie jest ważne. xx gość 22:22 twój maż miał dnę już przed dukanem. Mężczyźni rzadko kiedy tyją z innych powodów niż obżarstwo, czy śmieciowe jedzenie, stąd mój wniosek, że choroba była wcześniej. Jeśli dukanem chorobę doprawił, tzn, że nie jadł takiej ilości jarzyn jak powinien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heniek Bieniek
ja osobiście mam dnę -gadanie że to od jedzenia to takie pierdoły -tylko jedzenie trzeba samemu zrobić bez tych śmieci ze sklepu chleb razowy kupować mięso świeże w dobrym sklepie zrobić sobie pasztet kiełbaskę czy szynkę (dawnymi sposobami bez chemi )słaba herbata kawa inka z mlekiem i co tydzień w sobotę piję i wszystko w porządku a najlepiej wszyscy mówią żeby praktycznie żadnego mięsa nie jeść paranoja ja nie potrafię żyć bez mięsa i nie zamierzam wykluczać z jedzenia,poza tym jaja ser o niskiej zawartości tłuszczu można wypijać nadczo sok z cytryny świeżo wyciśniety bez żadnych dodatków piwo i wino odstawiamy pijemy bimber to zdrowe.Pozdrawiam chorych na dnę - nie poddajcie się trzeba żyć normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od siebie polecam przede wszystkim unikanie mięs i alkoholu oraz stosowanie Urathone od firmy Lehning. To ostatnie jest o tyle dobre, że wspomaga zarówno łagodzenie przyczyn dny, jak i likwiduje bóle reumatyczne i stan napięcia. Ponadto jest naturalnym lekiem a nie suplementem, wiec działa na zasadzie prawdziwego specyfiku a nie placebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gotiko
Też mam dobre doświadczenia z Urarthone :) I też zauważyłam mniejszy ból, plus zmiany w na plus jeżeli chodzi o postęp choroby. A co do diety to zrezygnowałam z tłustego jedzenia, praktycznie nie smażę, mięsa nie jem, ale to mi akurat najmniej przeszkadza. Polubiłam wiele owoców i warzyw, których wcześniej jakoś nie lubiłam. Także dieta+wspomaganie lekiem to klucz do sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kazdemu, kto boryka się z problemem dny moczanowej wspólczuje i szczerze polecam od siebie lek, sprawdzony juz od kilku lat: URARTHONE. naprawde nie ma nic lepszego. oprocz uśmierzania bólu i obrzęku dziala rowniez na gospodarke w organizmie, ktora złą dietą odklada kwas moczowy tworzac stany dny. przy regularnym stosowaniu poprawily mi sie wyniki i co najlepsze nie mam juz tych strasznych atakow bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ocet jabłkowy odkwasza organizm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w tamtym roku meczylam sie z dną. stosowala rozne diety i bralam dziwne preparaty, wcale to mi nie znikło. trafiłam na urarthone i po kilku tygodniach odczulam ulge, mi akurat on pomogl i teraz mam spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbujcie urarthone, ja już biore jakiś miesiąc. Mam poprawę. Lekarka twierdziła, że skuteczny, ale trzeba dłużej stosować. Mniej alko i nie forsowanie do tego i jakos bedzie powoli lepiej.paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zainteresowani pozbyciem się dny moczanowej niech piszą do mnie na adres: knp.wyszkow@gmail.com Pozdrawiam. Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Urlino, ale czy po tej suplementacji nadal bierzesz leki? Pozdrawiam. Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Córa
Witam serdecznie moja mama ma dnę moczanową pieką ją strasznie stopy i dłonie, oraz mam bóle kręgosłupa i strasznie się poci w związku z tym mam pytanie ile czasu należy przyjmować ten lek URARTHONE oraz jakie dawki bardzo proszę o pomoc i poradę moja mama strasznie cierpi od 2014r a leki na rzs nie pomagają, a rzs nie stwierdzono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fts
Witam. Mam prawie 50 lat a od trzech lat mecze się z podagrą. Ostatnio trzymał mnie ból palca ponad tydzień i nie pomagal milurit czy ketonal. Przez prawie dwa tygodnie zero wychodzenia do pracy, nawet na zakupy ledwo,ledwo a do tego zarwane noce. Miałem spokój ze dwa miesiące i na własną prośbę miałem nawrót bólu ale już w łagodniejszej formie. Piwa nie pije wcale ale pozwoliłem sobie na parę drinków i smażone jedzenie chociaż z umiarem i ból wrócił. Teraz staram się pilnować diety, biore tez milurit i liczę ze będzie dobrze chociaż kilka miesięcy bo najgorsze jest w tej chorobie to że w lato jeszcze w jakiś klapkach można wyjść chociaż z domu ale w zimę nie ma jak bo nawet człowiek buta nie założy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś kto borykał się z dną moczanową ten wie, że nie da się tak od razu z niej wyleczyć. U mnie problem był złożony: złe wyniki kwasu moczowego we krwi, bóle nerek, wieczne ograniczenia, bo noga wciąż obolała. Szkoda czasu na okłady i pastylki przeciwbólowe. Mi na szczęście pomógł lek Urarthone, nie brałem naprawdę nic lepszego. Zdecydowanie go polece kazdemu, kto cierpi tak jak ja kiedys. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas moczowy którego podwyższone stężenie i krystalizacja w n tkankach jest przyczyną dny powstaje z puryn ( adenina , guanina itp) . Puryny są naturalnym składnikiem jąder komórkowych i w dużej ilości występują w pokarmach bogato białkowych , najwięcej w mięsie . Ale to nie dieta bogata w tłuszcz a bogata w białko może być przyczyną dny i jest przy niej przeciw wskazana . Mięso kurczaka jest np bardzo chude ale ma dużo białka , także należy wykluczyć raczej produkty bogate w białko , tzn znacząco ograniczyć bo białko bez względu na to czy chorujemy na dnę czy nie jest nam niezbędne do życia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poragość
Nie palę nie nie piję żadnego alkoholu, od 5-lat, nie jadam żadnego tłustego mięsa ale moja dna cały czas rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carolain
Jak jak zaczynają mnie boleć stawy z dny to chodzę na zabiegi na słomczyńskiego 12 w Krakowie. Po nich zawsze jest lepiej. Osobiście wolę to niż faszerowanie się lekami. Można się zapisać tam przez stronę www.rehabilitacje.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie zabiegi sa jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×