Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarny Rycerz

Platforma Obywatelska jest obywatelska jak Milicja Obywatelska

Polecane posty

Partia liberalna co podnosi podatki i socjal. Są tak samo obywatelscy jak milicja obywatelska. Ich piekne obietnice wyborcze, które realizują w skali odwrotnej. Rzygać mi się chce jak o nich słyszę. Wolę już PiS, ale tylko jako trochę mniejsze zło. PS. Ciekawe czy CBŚ o 6 rano mnie odwiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie
Nikt cię nie odwiedzi. Jeszcze nie teraz :D PiS nie jest taki straszny jak go malują. Ta partia ma liczne wady, ale niekoniecznie takie, za które jest piętnowana. Państwa nie okradli i próbowali na serio zwalczać korupcję na najwyższych szczeblach. Nakreślali interesy Polski i starali się je realizować, bez względu na wycie TVNu i GW. I najciekawsze na koniec. PiS ma opinię partii prosocjalnej. Niby tak. Taka jest ich retoryka i w znacznej mierze założenia programowe, ale to oni obniżyli podatki, nie naciskali na zwiększenie fiskalizmu i wzięli sobie na ministra finansów kobitę o przekonaniach jakoś tam liberalnych. Tymczasem jak sam napisałeś, PO co sobie na czole i dupie kiedyś nakleiło, że jest partią gospodarczych liberałów, drze pasy z obywateli, na dodatek bezczelnie łżąc, że tak trzeba, bo bezpieczeństwo na drogach, bo wymogi unijne, bo to i tamto... Ja też nie jestem wyznawcą PiSu. Po prostu obecnie innej patriotycznej, antykorupcyjnej partii, która mogłaby wygrać wybory NIE MA. I jeszcze długo raczej nie będzie. Co do Smoleńska. Trzeba mieć świadomość, że bez względu na to, czy to był zamach, czy wypadek, to postawa Rosji jest wroga. To wyraźnie widać i to jest, że tak powiem tradycyjne i historycznie uzasadnione. Tego nie można zmienić i trzeba nauczyć się z tym żyć i tak prowadzić politykę, by nie dać się Moskwie ograć. Niestety w tej sprawie PO poległo na całej linii. W stosunkach z Moskwą trzeba mieć jaja i ten wyśmiewany śp Lech Kaczyński, miał je. Może dlatego nie żyje? Nie wiem... Nie przesądzam tego. Nasi sąsiedzi zrobią wiele, by z nas ostatnie soki wycisnąć i nie ma się co mamić unijną kasą, bo te pieniądze, gdy się przyjrzeć, wracają do Niemców. No cóż, głupi oni nie są :D Tylko brać z nich przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
pis to niby taka "sila" co ma bronic Polski ale po smolensku na taka parte nie wyglada przeciwnie jest delikatniejsza niz PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
wszyskie partie wydaja mi sie skompromitowane po tym wydarzeniu euro 2012 czym jest Polska ??? kkazdy wie ze dali nam to i kraj sie posypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przyznawaniu sobie nagród i premii jakoś tego kryzysu nie widzą. A w smoleńsku czy był wypadek czy zamach to nie wiadomo. Pewne jest to że rząd i prokuratura dali dupy. Tak jak by coś chcieli ukryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiadomo. wystarczy przeczytać
raport komisji Milera. ani rząd ani prokuratura dupy nie dali bo niby z czym i co mieliby ukrywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość premie i nagrody
to drobiazgi kwotowe w skali państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie
obniżyli podatki i nie naciskali na fiskalizm z prostego powodu. panowała hossa na rynkach. gdyby rządzili w czasach kryzysowych jak to robi PO to postepowaliby dokładnie tak samo jak PO tylko że prawdopodobnie duzo głupiej. x Mam odmienne zdanie, choćby dlatego, że PiS jest po prostu uczciwszy. Na dodatek ani ta hossa nie była takim wiatrem w żagle polskiej gospodarki, ani ten kryzys nie jest taką udręką. To raczej indolencja i zachłanność (narastająca korupcja!) są główną motywacją obecnej władzy w zakresie zwiększania fiskalizmu. To się bezpośrednio wiąże ze stopniem skorumpowania władzy, na skalę tak dużą, że czymś to złodziejstwo trzeba łatać. x x łże? takie sa potrzeby i nie podlega to dyskusji. x Co nie podlega dyskusji? :D Ordynarne kłamstwa? Owszem, są potrzebne PO i jej zapleczu politycznemu, czyli postkomunistycznemu biznesowi, który ją korumpuje. Obywatelom te kłamstwa nie są potrzebne, wręcz odwrotnie. Polityka wymaga pewnego teatru, nawet kłamstw, ale nie może to mieć charakteru totalnego, tak jak w wykonaniu PO. x x patriotyzm PiSu też jest mocno dyskusyjny a świadczy o tym chociażby wykorzystywanie tragedii narodowej jaką jest Smolensk do doraźnych interesów partyjnych a własciwie to do walki partyjnej. x Tak? Od samego początku jakiekolwiek uwagi były określane tak jak to napisałeś: wykorzystywanie tragedii narodowej. Może ci przypomnę, że przed ustaleniem, że jednak ciała pozamieniano, podejrzenia w tej kwestii były wyszydzane. Upominanie się o dogłębne zbadanie miejsca upadku samolotu, zostało skwitowane ordynarnym kłamstwem, że skopano ziemię dokładnie i tak dalej i dalej. To się teraz nie dziw, że wielu ludzi myśli, że to był zamach, skoro od początku nie można mieć jakichkolwiek wątpliwości. x x jaka Rosja jest, każdy widzi i nie zmienia się to od lat. x To jest głupie kłamstwo. Nie każdy widzi, bo na przykład doradca prezydenta Komorowskiego, niejaki Kuźniar, nie widzi, wręcz ufa Rosji, tak jak jego prezydent, który razem z całą elitą PO, podkreślał, że Rosji przecież zależy na wyjaśnieniu sprawy. Nie widzi także pan Wajda, który leciał ze zniczami na groby sowieckich żołnierzy. Nie widzą tego liczni dziennikarze, którzy ufnie patrzyli i patrzą na działania Rosji. W Polsce nie sposób powiedzieć, że Rosja jest tradycyjnym wrogiem Polski, by nie zostać nazwanym rusofobem. :D A przecież to jest prawda. Gdy Kaczyński wspierał Gruzję, robił to świadomie, by budować jakąś koalicję zdolną do oporu wobec polityki rosyjskiej, której celem jest odbudowanie strefy wpływów z okresu przed 89 rokiem. To jest oczywiste, ale pan Kuźniar zawsze zaprzecza. I między innymi w tym wyraża się patriotyzm PiS, że tę wrogość Rosji widzi i coś z tym stara się robić, przynajmniej nie udaje, że tak nie jest. x x oczywistym jest również to, że żadnego zamachu nie było. za to był normalny wypadek lotniczy spowodowanych przez niedoszkolonych pilotów. kto jest sprawca tego niedoszkolenia? oczywiście gen.Blasik, pan Szczygło a dokładniej jeszcze polityka prowadzona przez PiS, podczas rządzenia krajem. x Jak mam to rozumieć? Samolot spadł bo PiS źle rządził? :D Rozumiem złe wyszkolenie ale co ma do tego polityka en masse? Ta właśnie polityka była patriotyczną. Robiona była lepiej, gorzej, nierzadko bardzo nieumiejętnie, ale generalnie zgodnie z interesami Polski. Wyszkolenie to sprawa starsza niż rządy PiS, więc bez przegięć. W sprawie smoleńskiej oczywiste jest tylko jedno, mianowicie, że Rosja blokuje możliwość przeprowadzenia solidnego śledztwa, co mnie nie dziwi, bo taki jest ich interes, by Polskę gnoić. Tusk im w tym bardzo pomaga, od samego początku. x x PO nie poległa na całej linii i żadna Moskwa jej nie ograła. to tylko fakty widziane przez PiS a faktycznie nie istniejące. x Oddanie śledztw Rosjanom było aktem zdrady narodowej. Używam tego określenia po wielokrotnym przemyśleniu sprawy. Bez względu na niewielkie możliwości Polski w bezpośrednim starciu politycznym z Rosją, należało od samego początku traktować Rosjan PODEJRZLIWIE i głośno mówić o wszelkich nieprawidłowościach i zaniedbaniach strony rosyjskiej. Tymczasem wielką energię PO włożyło w udowadnianie, że należy zaufać śledczym rosyjskim i poczekać na wynik. No i jest wynik. Polacy sami sobie winni. I o to chodziło. Powiem tak. Ktoś kto dba o interes własnego kraju NIGDY BY Z TAKĄ ŁATWOŚCIĄ NIE PRZYJĄŁ WINY NA SIEBIE, SWÓJ KRAJ, BEZ WZGLĘDU NA FAKTY. Tego się nie robi, bo za to się potem płaci polityczną pozycją. I to jest miarą patriotyzmu PO, że jest gotowe, przyznać, że to sobie Polacy sami zrobili. Zakładając nawet, że winna była tylko strona polska (co jest oczywistym nieprawdopodobieństwem w świetle faktów), nie należy tej winy podkreślać, tylko ja tuszować. KIM TY jesteś i twoje PO, skoro tak łatwo się przyznajecie? Ja ci powiem :D głupcami, dyletantami i niestety wypada powiedzieć, że ci na samej górze, czyli Tusk i jego bliscy koledzy to po prostu zdrajcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ja myślę....
jedną nogą w rowie-> zgadzam sie z Tobą, ja akurat jestem za pisem. a ten debil co pisze, ze pis wykorzystuje tragedie narodową do swoich celow... no cóz, lecz sie czlowieku, jeszcze nie jest za późno. Ludzie chcą wyjasnic tragedie a taki tlumok ci pisze, ze oni to wykorzystują do jakich celow. I nie wiesz, pis na pewno by nie podnosil podatkow jak to jest teraz i na pewno by nie kazali ci dziadzie zapierdalac do smierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ja myślę....
jedną nogą w rowie -> nie kloc sie z debilem bo tylko stracisz czas i sprowadzi cie do swojego niskiego poziomu. ja stąd spadam, bo z gownem nie bede dyskutowac. a zaraz sie tu zlecą Poowcy i zaczna pisac glupoty. swoją drogą chcialabym ich wszystkich wdiziec za 50 lat, z czego beda zyc na emeryturze i gdzie znajda pracę w wieku 64 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ja myślę....
nie martw sie, PO to dopiero jak chamstwo, obejrzyj sobie czasem obrady sejmu; pomijam juz wpisy na forach poowcow pod artykulami o pisie na gazecie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
jak widzisz, mimo, że bardziej jestem zwolennikiem PO niż przeciwnikiem, potrafię zachowac umiar i zachowywac się kulturalnie. dodam że, w sprawie śledztwa smoleńskiego, nikt nie oddal Rosjanom śledztwa. Polska prowadzi swoje a oni swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie choroba grzesiu -DEWIACJA
ty chyba amciu oczu nie masz...rozumu na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedną nogą w rowie
Trudno się rozmawia z ludźmi, którzy fakty mają za nic. Pomijam już nawet to, że Polska zgodziła się na określoną podstawę prawną, która wcale nie musiała być przyjęta. Rosja prowadząc swoje "śledztwo", bez polskiego udziału, nadzoru, po prostu realizuje własną politykę, polegającą na jednoznacznym obciążeniu winą strony polskiej i wykazaniu przez to, że Polska jest krajem nieodpowiedzialnym, słabym i nie ma sensu się z nią liczyć. To jest clou tej sprawy. Rosja jest krajem bandyckim, rządzonym przez policję polityczną. Wszyscy świadomi ludzie to wiedzą. Ten fakt i liczne rosyjskie błędy polityczne, wpadki, zbrodnie mądry, patriotyczny rząd wykorzystywałby w relacjonowaniu sprawy smoleńskiej przed opinią międzynarodową. Śledztwo i propaganda, to dwie sprawy odrębne, chociaż wzajemnie na siebie wpływające. Zakładam, że nawet bardzo sprytne polskie władze miałyby wielki problem z dojściem do prawdy ("złapaniem za rękę"), ale mogłyby z Rosją wygrywać propagandowo. Pamiętam te tłumy Rosjan, które tak nam współczuły. Ja nie wiem, czy to było szczere i na ile, czy bardziej inspirowane, ale zostało wykorzystane, by wykazać jak cudownym narodem są Rosjanie, tak by splendor tej empatycznej postawy spłynął na Putina. To się doskonale udało. Bardzo w tym pomógł Tusk, cała masa dziennikarzy, ludzi opiniotwórczych jak Wajda. Skala serwilizmu, włazodupstwa wobec Rosji, była tylko porównywalna do okresu PRLu. Kreml to świetnie rozegrał. Rosja ukazała się światu jako współczujący sąsiad, pełen zrozumienia i pragnienia by wyjaśnić sprawę. Oczywiście to jest typowe ruskie kłamstwo, bo Rosja ma na celu maksymalne udupienie Polski, co robi konsekwentnie. Premier RP powinien być bardzo ostrożny wobec Rosjan i nieskory do przyjmowania gestów, tak by w oczach opinii międzynarodowej sprawa wyglądała na śmierdzącą. x a co ja myślę Tak masz rację. Nie da się ze zwolennikami PO rozmawiać, bo fakty mają za nic. Przede wszystkim te fundamentalne fakty, jak oczywista wrogość Rosji wobec Polski, jak dążność Rosji do politycznego panowania nad Polską i dawną sowiecką strefą wpływów. Kto to neguje, nie zauważa albo nie rozumie, nie zna się, albo rozumie i ma w tym kłamstwie interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
dlatego własnie Polska prowadzi swoje, niezależne śledztwa nie związane z Rosja i wynikami ich śledztw. i takie własnie sa fakty. innej podstawy prawnej przyjąć nie można było bo ta inna, po prostu nie istnieje. porozumienie które mogło wchodzić w grę nie ma przepisów wykonawczych a wiec nie ma żadnego znaczenia. i takie sa fakty. czyli jak widzisz poruszam się w obszarze faktów i tylko na nie się powołuje. poza tym fakty są takie, że to polscy piloci zawalili, nie stosując się do tego co podawała wieża (nie ma warunków do przyjęcia). potem nastąpił szereg błedów które w efekcie doprowadziły do katastrofy. i trudno się do tego nie przyznawac skoro wszystkie dostępne fakty potwierdzają taka wersję wydarzen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie choroba grzesiu -DEWIACJA
No nie da się tego czytać co Ty wypisujesz amciu. A już najlepsze jest to sformułowanie "prowadzi swoje NIEZALEŻNE śledztwo"...- ironizujesz czy kpisz jak nasze władze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie choroba grzesiu -DEWIACJA
cyt. "i takie są fakty" mówi sam za siebie amciu - swoją ogromną wiedzę czerpiesz chyba z jednego niezależnego;) źródła FAKTY TVN :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
to może jakieś konkretne zarzuty poparte faktami w formie np linków do wypowiedzi specjalistów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie choroba grzesiu -DEWIACJA
Amciu, to się tak nie da w paru słowach i linkach. Ty jesteś już "urobiony" jak widać po postach. Zacznij od zmiany środków przekazu na faktycznie niezależne /np. tygodnik SIECI, DO RZECZY/ reszta, to już tylko udział Twojego intelektu i umiejętność kojarzenia FAKTÓW /Twoje ulubione słowo;)/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
da się wtedy kidy człowiek wie o co mu chodzi. wybierz cokolwiek z twoich zarzutów i podaj patę konkretoów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni Macierewicz niestety zaszkodził sprawie .Niepotrzebne było to gadanie o "trzech osobach które przeżyły".W ten sposób stawia swoja osobę w złym świetle co wykorzystują przeciwnicy rysując go jako "oszołoma". Robi dużo dobrej i ciężkiej roboty na rzecz wyjaśnienia katastrofy -teraz jednak go poniosło. Sprawa smoleńska nie jest wyjaśniona.Budzi wątpliwości.Zamach?Nie.Przyjmowanie jako prawdy objawionej "raportu Millera" ?Nie.Jest tak samo prawdopodobny jak" fakt "przeżycia trzech osób. Prawda jest taka że to rosyjska bylejakość,postradzieckie standardy byly główna przyczyną.Do tego ochrona prezydenta i pozostałych dziewięćdziesięciu pięciu osób przez kilku borowców zakrawa na kpinę Nawet plemiona dzikiej Amazonii lepiej dbają o swojego bossa. Ktoś za te przygotowania powinien byl ponieść cywilną odpowiedzialność ,może nawet karną.Tymczasem co mamy?Awanse,wyjazdy na placówki dyplomatyczne,laski marszałkowskei.Ogólnie zasada odwrotna do tej panującej w cywilizowanym świecie w którym -/spieprzyłeś --odchodzisz/W Polsce jak w bantustanie/ spaprałeś-dostaniesz fanty/.Byłoby to nawet śmieszne gdyby nie było straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
ale co dokładnie było przyczyną? dasz radę podać konkretne rzrczy? moze to ze mówili ze nie ma warunków do przyjęcia samolotu? a moze to ze piloci mimo wszystko usiłowali wylaądować a potem odejśc w automacie co na lotnisku bez ILS jest niewykonalne? a moze złamanie przez pilotow procedur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciu amciu
to była ochrona prezydenta. reszcie ochrona nie przysługiwała a wiec ilość borowców była wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raport milera opiera
się na dowodach, głównie na taśmach ze skrzynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×