Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość anita z elbląga

problem z fotografem

Polecane posty

Gość anita z elbląga

słuchajcie mam problem. minęło 1,5 miesiąca od sesji ślubnej i nadal nie mamy zdjęć choć fotograf się deklarował ze realizuje zamówienie do 4 tygodni.na smsy nie odpisuje, telefonu nie odbiera. na razie nie zapłaciliśmy mu na szczęście, calości, tylko zaliczkę 500zł, ale co teraz ? jak ma się z nim skontaktować? martwię się:( wszyscy już pytaja co ze zdęciami a ja musze oczami swiecić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita z elbląga
upup:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzzzzzzzzzzzzzz
pojedź do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowe pytanie, czy podpisaliście umowę? Jeśli tak, to na umowie powinny być dane fotografa. Podjedźcie do niego i wyjaśnijcie sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my sie nacielismy
Ja mialam taki sam problem z fotografem. Dwa miesiace migal sie by oddac material. W koncu przyznal sie, ze material przepadl. Eh, ale tak to jest jak sie chce zaoszczedzic. To byl facet, ktoremu mielismy zaplacic 1500 zl. To nie malo, ale z renomowanej firmy nie byl.. I sie nacielismy. Zaliczke oddal, oddal rekompensate, ktora nijak nie zrekompensowala nam straty. Na szczescie rodzina robila zdjecia. Mielismy sie sadzic, ale ugodowo zalatwilismy sprawe. Jednak pieniadze to nie wszystko, pamiatka byla wazniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my sie nacielismy
* To mało i z renomowanej zadnej firmy nie byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita z elbląga
jeży, gdyby ten materiał przepadł to chyba bym się zapłakała:( przecież takiej pamiątki nie da się odtworzyć...mam nadzieję, ze tak się nie stało...mam z nim oczywiście spisaną umowę...ale jak się z nim skontaktowac skoro nie odbiera i nie odpisuje...mieszka w miejscowości oddalonej o 60 km..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy w umowie jest zapis o odszkodowaniu dla Was w przypadku, gdy w ogóle nie dostaniecie zdjęć? Czy jest też zapis, że w przypadku gdy termin oddania zdjęć się przedłuża, to fotograf ponosi jakąś odpowiedzialność finansową? Sam jestem fotografem i w umowach, które podpisuję z klientami mam takie punkty. Przykładowo - termin oddania zdjęć mam 60 dni, a z każdy dzień zwłoki zobowiązuję się do zapłaty na rzecz zamawiającego odsetek w wysokości 1% z ustalonej kwoty wykonania zlecenia. Uważam, że tak jest uczciwie wobec klienta. Natomiast gdybym w ogóle nie oddał zdjęć, to muszę zapłacić odszkodowanie w wysokości 2x kwota wpisana do umowy. Oczywiście to samo tyczy się klienta, czyli np. jeśli będzie spóźniał się odbiorem zdjęć, to również zapłaci karę, tak samo jak i za zerwanie umowy np. na kilkanaście dni przed ślubem. Zwracajcie uwagę na takie kwestie, potem w razie problemów łatwiej bronić się przed sądem (czego oczywiście w tym przypadku nie życzę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzisiek znad przeciwka
Radecki no co ty 80% fotograów jak nie więcej działa na czarno, albo na szaro, ty byś chciał żeby płacili odsetki, jak oni zusów i podatków nie płącą ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzisiek znad przeciwka - jeśli podpisali umowę, to zakładam, że fotograf działa legalnie. A jak podpisuje umowy i robi na czarno to musi być kretynem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdzisiek znad przeciwka
O takich właśnie kretynach pisze, nie mierz kogoś swoją miarą, to że ty działasz legalnie to nie znaczy, że większośc tak robi, bo to nie prawda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita z elbląga
eh, pewnie już tych zdjęć nie zobaczę:O chuj z tymi 5 stówami ale szkoda pamiątki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ognista Agnes
Przepraszam Mam wrażenie ze wszystkie te wypowiedzi w tym temacie są dziełem wyłącznie jednej osoby. Jestem ciekawa jaki będzie koniec tego tematu. Wcale się ni zdziwię jak zostanie polecony jeden lub dwóch super sprawdzonych fotografów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita z elbląga
straciłam zdjęcia, straciłam 500 zł a Ty o jakiejś reklamie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viktoriush
500 zł? To co to był za fotograf. Raczej legalnie nie pracował co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×