Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cukratywna

wesele w piątek

Polecane posty

Gość cukratywna

Dziewczyny, to największa mini-tragedia w historii organizacji mojego ślubu. Wiem, że większość z Was już zaklepała termin u księdza - ja nie miałam tego szczęścia Dowiedziałam się wstępnie od proboszcza z mojej parafii, że można udzielać ślubów kościelnych w piątki, wystarczy, że księżulo podczas mszy udzieli dyspensy (zwolnienia z postu) gościom weselnym... Czytałam też o dziesiątkach takich ślubów w necie, nikt nikomu nie robił problemów, więc się tym kompletnie nie martwiłam. Podpisaliśmy umowę z salą, zaliczka wpłacona, zespół i fotograf wstępnie umówieni na datę... Sęk w tym, że odłożyliśmy na koniec rozmowę z księdzem z kościoła TŻta, w którym ma być ślub. Chcemy uniknąć ceremonii w mojej parafii, bo jest oddalona o jakichś 30-40 km od domu weselnego, jedzie się tam przez straszne wertepy, przejazd trwa beznadziejnie długo, ślub chcemy o 17-ej lub 18-ej (na wypadek gdyby ktoś nie miał wolnego w pracy na piątek po Bożym Ciele), więc samo wesele zaczęłoby się bardzo późno. Oczywiście okazało się, że ksiądz proboszcz TŻta odmówił piątkowego ślubu To trochę moja wina - codziennie wychodzę z domu po 7-ej, wracam 22-23, w efekcie kazałam TŻtowi samemu iść do jego księdza i zaklepać datę, sądziłam, że to nic problematycznego. Mam nadzieję, że to mój TŻ nie potrafił się księdzu przymilić, poprosić i że gdy pójdziemy tam razem to zmieni zdanie. Moja Mama dzwoniła nawet do archidiecezji warszawskiej, gdzie powiedzieli jej, że rzeczywiście nic nie zabrania piątkowych ślubów. Rodzice TŻ jak się dowiedzieli o problemie, to sami zaczęli rozważać, czy lepiej nie zmienić daty na sobotę Żeby była jasność - na weselu w piątek oszczędzamy ponad 6000 zł! Co więcej, jeszcze nie dzwoniliśmy do menadżera sali weselnej, ale prawdopodobnie nie mają już wolnych sobót w czerwcu No i najgorsze jest to, że mój TŻ, do tej pory nie obcujący bezpośrednio ze swoim proboszczem, po całym incydencie serdecznie go nie cierpi. Ja też dowiedziałam się o tym człowieku kilku brzydkich spraw: że wygłasza bardzo uwikłane politycznie kazania, bardzo agresywne, że zorganizował rekolekcje "antyseksualne" dla gimnazjalistów, na których jakaś sekta kazała uczniom np. jeść spleśniałe jabłka, wołając "tak będziecie się czuć, gdy ulegniecie brudnemu pożądaniu!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ostatecznosci wzielabym tylko cywilny a koscielny jakos pozniej w gronie rodziny tylko. troche nieodpowoedzialnie postapiliscie. ksieza sa bardzo rozni i maja swoje fanaberie i trzeba sie z tym niestety liczyc. ale kombinujcie pojedzcie razem do niego wyjasnijscie ze to bedzie dla was duzy klopot przekladac na sobote ladnie poproscie moze sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zasobna sakiewka
pomoże Wam w rozmowie z księdzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm a tam nie ma innych księży w Waszej parafii tylko ten proboszcz? Jeśli On nie chce dać ślubu to niech wyśle księdza... Na pewno jest ich tam paru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghghghg89
ślub w inny dzień- tydzien wcześniej np, a wesele zostawić na pt. co za problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My co prawda nie bralismy koscielnego ale tez mieliśmy w piatek slub i wesele i tragedi nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez slub i wesele mielismy w piatek i zanim poszlismy do ks,to wlasnie milismy zaklepana sale bo jak sie okazalo po dlugich poszukiwaniach ze w wiekszosci soboty do konca roku byly zaklepane i zostaly piatki.Gdy ks zapytal sie o piatek to powiedzielismy w czym byl problem i skad taka decyzja i nie robil zadnego problemu.Jedynie to zakonnica cos tam stekala i miala jakies ALE ale na szczescie nie ona decydowala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×