Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rocia

Szkolenie indywidualne z urzędu pracy POMOC

Polecane posty

Witam, proszę o poradę osoby które mają jakiekolwiek doświadczenie/wiedzę w zakresie sfinansowania szkolenia indywidualnego przez urząd pracy. Od dawna chciałam zrobić kurs na instruktora fitness, jednak gdy miałam stałą pracę w systemie zmianowym nie miałam na niego czasu, teraz jako bezrobotna czas mam, jednak po prostu mnie na takie szkolenie nie stać. W związku z tym postanowiłam złożyć wniosek do PUP o sfinansowanie szkolenia w Polskiej Akademii Sportu, ale zanim udam się do urzędu chciałabym uzyskać odpowiedź na kilka pytań. 1.Warunkiem sfinansowania szkolenia przez PUP jest przedstawienie dokumentu od potencjalnego pracodawcy, który gwarantuje przyjęcie mnie do pracy po ukończeniu szkolenia lub zaświadczenie o chęci podjęcia działalności gospodarczej. Jakie są konsekwencje zadeklarowania przed PUP o chęci prowadzenia działalności, a nie podjęciu jej? 2.Czy pracodawca pomimo deklaracji zatrudnienia może jednak nie przyjąć mnie, i czy muszę wtedy zwracać koszty szkolenia? 3.Jaki czas po ukończeniu szkolenia miałabym na otwarcie takiej działalności i czy mogę ubiegać się o dofinansowanie na zakup sprzętu lub dzierżawę miejsca, w którym mogłabym prowadzić zajęcia? Bardzo proszę o konstruktywne odpowiedzi, może Wy też ubiegałyście się o szkolenie z PUP i jak to u Was wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nbbn
ja mam zamiar składać wniosek,ale działalności nie otwieram...z tego co wiem UP finansuje w pierwszej kolejności szkolenia osobom,które mają zaświadczenie od pracodawcy,że zostaną zatrudnieni,albo osobom bez kwalifikacji,ale pewności nie mam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, wniosek szkolenia indywidualnego (w moim urzędzie pracy) ma takie pole do uzupełnienia: "Informuję, że po ukończeniu wskazanego szkolenia planuję (właściwe podkreślić): podjąć pracę (w przypadku planowania podjęcia przez Pana/Panią pracy, należy do wniosku dołączyć dokument od pracodawcy potwierdzający możliwość uzyskania zatrudnienia po ukończonym szkoleniu), rozpocząć działalność gospodarczą (w przypadku działalności gospodarczej, należy w uzasadnieniu przedstawić działania podjęte w celu jej uruchomienia). Uzasadnienie celowości podjęcia wyżej wymienionego szkolenia:" Tak więc nie wiem czy można bez konsekwencji zadeklarować chęć rozpoczęcia działalności gospodarczej, a później jej nie założyć... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na prawie sie nie znam,ale chcialam ci co innego doradzic. w nowym yorku jest babka,ktora prowadzi zajecia z fitness na swiezym powietrzu,miedzy innymi na moscie i w parku.praktycznie zerowy wklad, bo wynajmu placic nie musisz, tylko jakies gumy kupic i ciezarki i tyle. ona zbila na tym gruba kase,jest tam super popularna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O proszę, to jest bardzo dobry pomysł ;) zresztą jeśli chodzi o miejscówkę to wynajęcie sali to najmniejszy problem, zawsze przecież można wynająć na godziny jakieś pomieszczenie w centrum konferencyjnym za niewielkie pieniądze, wtedy tak jak mówisz, kupienie mat, gum i innych sprzętów które można sobie przywozić na własne zajęcia to już nie tak wielki koszt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×