Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iga stomatolog

Nie jestem pewna czy chce mieć dziecko...

Polecane posty

Gość Iga stomatolog

Mój mąż strasznie chce mieć ze mną dziecko, ale ja nie jestem pewna czy dam sobie radę. Mam swój gabinet i ciąża wiązała się z przerwą w pracy. Mam wsparcie męża. Nie wiem czy będę dobrą mamą. Przepraszam, ale muszę się wyżalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz na imię tak
jak chcę dać swojej córeczce-za ok 3mce z kawałkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz na imię tak
fajnie by było jakby była stomatologiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
Hehe. Imię mi się podoba. Brzmi stanowczo. A stomatolog...hm zawód nie dla wszystkich. Potrzebuje rady, bo naprawdę nie wiem czy każda kobieta tak ma i czy to mija jak dziecko jest na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj jak nie jesteś gotowa, to poczekaj (jeśli możesz). Moja koleżanka z pracy pierwsze dziecię powiła mając 35 lat, bo wcześniej nie była gotowa i już. Ale jest super mamą;) Niestety na tym forum jest bardzo dużo tematów o tym jak to mamy rodzą dzieci i potem nagle się okazuje, że im się to wcale nie podoba, że dziecka nie kochają, więc jeśli jesteś myślącą osobą, to rozważ i to. Dziecko to rewolucja w życiu, ale skoro masz własną praktykę, to będzie cie stać na pomoc. Ja jestem z córki mega zadowolona, a też typem macierzyńskim raczej nie byłam. Ale nie zamieniłabym tego za nic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
Z jednej strony chce mieć dziecko, ale z drugiej... nie wiem czy będę dobrą matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz na imię tak
ja nie chciałam mieć dziecka (nigdy) i wpadłam i dalej mam wątpliwości, czasem się cieszę jak czuję te małe stópki czy rączki które stukają od środka ale też mam wątpliwości czy będę dobrą matką, bo niestety idealna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
A mężowi do pełni szczęścia brakuje tylko dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
No niestety idealny nikt nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nikt z nas nie jest idealny... ja zmieniłam całe moje życie dla malucha i męża, i nawet gdybym miała żyć w mozambiku to bym to zrobiła raz jeszcze;) dlaczego martwisz się, że możesz nie być dobrą mamą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_prawda
mnie dzieci póki co nie wzruszają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bhvjh
Sory za pytanie, ale ile zarabia stomatolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
Dużo tego dlaczego się boję, że będę złą mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
A tak wg to dzięki że odpisujecię. Wreszcie mogę się wygadać. Wśród znajomych wszystkie mają min. 1 dziecko no i wiadomo co mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
-praca -boję się że nie dam sobie rady z dzieckiem -że nie będę go kochać -że nie będę umiała się nim zająć -że będę ograniczona, a teraz jestem bardzo aktywna To takie podstawowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnmnmnmn
Ja też nie byłam pewna czy chcę dziecko ale u mnie takie myśli pojawiły się dopiero jak zobaczyłam dwie kreski na teście. Bałam się tej ogromnej zmiany w życiu...Dziś jestem najszczęśliwszą kobietą pod słońcem kiedy mój maluszek się do mnie usmiecha:) .Chyba każda kobieta ma wątpliwości czy będzie dobrą mamą, czy da sobie radę z wychowaniem itd, to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
No właśnie i jeszcze zmian w życiu też się strasznie boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
Ja mam skończone 28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
Całe dziewięć miesięcy ciąży przygotowuje kobietę do roli matki, hormony robią swoje. Jak urodzisz to zobaczysz ,że te wszystkie wątpliwości dotyczące pielęgnacji i zajmowania się noworodkiem były bezpodstawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
A mąż 33.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ominikanka
jest też sporo tematów że nie mogą zajść w ciążę bo się za to biorą po 35 roku życia. spokojnie, masz czas, ale pamietaj o tym, że nasz organizm niestety różne ma plany co do naszego życia i plodnosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga stomatolog
Nie wiem czy będę umiała oddać się całkowicie dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz mieć dziecko i zastanawiasz się czy będziesz dobrą matką to bardzo dobrze i takie rozmyslania są naturalne! Sama bałam sie dzieci i nie zaglądalam nikomu do wózka. Ty ty bobasku było dla mnie idiotyczne. A teraz mam dzieci i to moje największe skarby. Czy jestem dobrą matką okaże sie jak dorosną :-) dziecko nie musi oznaczać dużej przerwy w pracy i z własna praktyką możesz dobrze to rozegrać. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego się nigdy nie wie na pewn
Jak masz wątpliwości, czy się nadajesz na mamę, to na pewno się nadajesz, tylko poważne, dojrzałe kobiety mają takie dylematy :) Opieka to najmniejszy problem, z czasem robi się to automatycznie, po prostu dodatkowe obowiązki i to dość proste, tzn. chodzi mi o te pierwsze miesiące. Jeśli ma zdrowe podejście do życia, nie jesteś labilna emocjonalnie, to prawie niemożliwe, że nie będziesz kochać dziecka. Praca, na pewno jej nie stracisz skoro masz własną praktykę, nikt cię nie zwolni ;) Owszem na początku choćbyś miała 5 opiekunek, to i tak rozsądnie jest maksymalnie dużo czasu poświęcać dziecku, ale czas tak szybko leci, po roku już dziecko coraz mniej potrzebuje mamy, więc co to jest rok wyrzeczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
Jeśli nie jesteś pewna to poczekaj jeszcze z decyzją rok , dwa, może ci się odmieni. Nic na siłę bo dziecko musi być chciane i kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość montveto
No właśnie ile zarabiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tego się nigdy nie wie na pewn
Jak pisałam całkowicie oddać się dziecku powinno tylko przez ok. pierwszy rok...nie jest wskazane podporządkowanie całego życia rodziny pod 3, 4, 6 latka...nikomu to dobrze z rodziny nie robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadlas z nieba
jak ja zaszlam w ciaze tez nie bylam pewna ale jak wzielam moje malenstwo wszystkue watpliwosci przeszly... autorko ja tak troche z innej beczki mam straszny problem i jak przeczytalam ze jestes stomatologiem kamien spadl mi z serca... od 3 dni strasznie boli mnie prawa 5 na dole okolo 2 miesiecy temu sie troche ukruszyla boli przy naciskaniu nawet przy dotknieciu jezykiem a czasem tak rwie cala prawa sttona twarzy... wiem ze bez wizyty u dentysty sie nie obedzie wizyte mam za trzy dni a strasznie boli zadne proszki na bol nie dzialaja vo tam moglo sie stac i moze jakies fomoee sposoby pomoga... przepraszam ze zawracam glowre ale jestem zdesperowana :-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×