Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość to jest dylemat

do osób, które uważają ze opieka zdrowotna powinna być prywatna

Polecane posty

Gość situlinka
ja też mam abonament medyczny w lux medzie no i też mogę korzystać z portalu pacjenta, dużym plusem jest to, że można zamawiać wizyty online, sprawdzać wyniki badań, albo przsuwać lub odwoływać wizyty, a to bardzo duże ułatwienie, więc warto pomyśleć o takim prywatnym abonamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spamerze/spamerko luxmedu; luxmed był dobry 10 lat temu, teraz nasprzedawaliście tyle abonamentów, że na wizytę do durnego internisty czeka się 1-2 tygodnie, do specjalisty nawet 3 miesiące!!!!! Albo dostajesz opcję na drugim końcu województwa. I to jest prawda o luxmedzie, przynajmniej w warszawie A co do meritum; prywatną służbę zdrowia zachwalają tylko ludzie zdrowi, chodzący do internisty czy okulisty. Wy naprawdę sobie nie zdajecie sprawy jak potworne pieniądze kosztuje poważne leczenie. I 99,9% z Nas w życiu nie byłoby na to stać. A wasze cudowne prywatne polisy zawierałaby tyle wyłączeń i klauzul, że goovna byście się doczekali nie leczenia. Wystarczy poczytać właśnie jak to wygląda w wychwalanych USA; większości ludzi nie stać tam na leczenie, przypadkowa wizyta w szpitalu, poważniejsze schorzenie i ludzie lądują na bruku zlicytowaniu po otrzymaniu rachunku ze szpitala. Parę lat temu nasze szpitale również wystawiały rachunki za leczenie. Do wiadomośc***acjenta, choć płaciła wtedy kasa chorych. Uwierzcie że tańszy bywa pobyt w dubaju w najlepszym hotelu niż w naszym zapyziałym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ~KaMi
Nie wiem, skąd bierzesz takie terminy? Może nie mówimy o tej samej firmie? Wizytę u Internisty możesz mieć w tym samym dniu - wystarczy na bieżąco śledzić dostępność w Portalu Pacjenta. Jak się „pali”, można zadzwonić na infolinię i przedstawić sytuację konsultantowi - mnie nigdy nikt nie odmówił. Dodatkowo masz „od groma” placówek współpracujących. Z wizytami u specjalistów jest podobnie. W razie nagłych zachorowań, dostępne masz placówki dyżurujące, wizyty domowe itd. Co do warunków - wszystko jest opisane w dokumentach - wystarczy przeczytać albo dokładnie zapyatć - nikt nikogo nie oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nigdy nie miałam problemów z umówieniem wizyty. Tak jak napisał KaMi jest dużo placówek i lekarzy do których umówić się można przez Portal Pacjenta i dodatkowo infolinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dodatkowy pakiet medyczny w Lux Med i jeszcze nigdy nie miałam problemów z umówieniem wizyty. Teraz przeniosłam sobie tam lekarza rodzinnego i w jednym miejscu mam pełną dokumentację medyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żałośni luxmedowi spamerzy; przestańcie oszukiwać ludzi niestety luxmed stał się największym syfem z prywatnych opcji. I uciekają z niego nie tylko pacjenci, ale i lekarze. To jest fabryka azbestu na akord a nie żadne leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No powinna, powinna. Ostatnio znajoma wylądowała w szpitalu to nawet nie wrócił do sprawności, a już chcieli się jej pozbyć. Myślę, że prywatna opieka jest lepszym kierunkiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerellka
ja zdecydowanie polecam prywatną opiekę medyczną, bez porównania z państwową, zdecydowałam się na Lux Med, bo łatwo można u nich umówić się na wizytę drogą online i sprawdzać wyniki badań bo jest to super rozwiązanie dla pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzenna

ja mam wykupiony pakiet medyczny w lux medzie i zawsze zamawiam wizytę przez portal pacjenta dlatego zawsze bez problemu jestem w stanie umówić wizytę zawsze wtedy kiedy mi pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifka

takie rozwiązanie jest super bo masz podgląd na wolne terminy do wielu lekarzy i wielu terminów, można wybierać lekarzy jakich sie chce i kiedy się chce bez problemu, każda placóka powinna mieć obsługe online tak jak w lux med.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walker

Co wy ludzie piszcie. Do DOBREGO specjalisty w Luxmed są terminy na 3 do 5 miesięcy. Większość lekarzy to matołki nadające się tylko do przepisania recepty na kontynuację leczenia. Jak nawet jakiś internista jest sensowny to terminy są do niego na 2 tygodnie do przodu. Do pediatry czesto mam szybsze terminy na NFZ niż w luxmedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinówkaa

Ja tam nie narzekam na lux med , jak potrzebuje wizyty umawiam sama przez portal pacjenta, czekam do paru dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nina Kowalska

Też umawiam się przez Portal Pacjenta to dużo wygodniejsze niż dzwonienie na infolinię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎28‎.‎04‎.‎2013 o 22:13, Gość to jest dylemat napisał:

ja się z tmy w zasadzie zgadzam bo jak funkcjonuje NFZ i w ogóle idea PUBLICZNEJ służby zdrowia każdy widzi...smród, brod i kolejki, ale zawsze mnie zastanawia jak będzie wyglądało leczenie chorób kosztownych i przewlekłych np. białaczki czy innych nowotworow...bo jak ktoś raz na jakiś czas potrzebuje odwiedzić lekarza to ok- stać go żeby zapłacić 100 zł za wizytę ale gdyby to było bardzo długie i bardzo kosztowne leczenie...co wtedy? jak to rozwiazac?

mylisz skutek z przyczyną

tak funkcjonuje NFZ BO jest publiczny

myślisz pewnie o zachodnich nfztah

to my byśmy musieli napaść się wpierw kapitalizmem i opiertolić jakieś państwo na wojnie, żeby coś takiego mieć

i prywatyzacja samej służby zdrowia będzie jak kwiatek w gównie potrzeb

x

ceny na wolnym rynku są NIŻSZE  i PRAWDZIWE nie są z nieba

a nawet jeśli - powstaną prywatne fundacje wyspecjalizowane: dla osób z rakiem takim a takim w takim stadium z takimi zarobkami itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr. pravi

prywatyzacja sluzby zdrowia automatycznie oznacza stworzenie rynku na ktorym dominowac bedzie konkurencja o klienta, przez co ceny uslug medycznych beda spadaly.

 

ale nie, bo NFZ JEST PRZECIEZ ... ZA DARMO CO Z TEGO ZE CZEKAM 2 MIESIACE W KOLEJCE ZA DARMO JEST MOGE KUPIC WIECEJ CEBULI I KIELISZKOW CHLEBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość dr. pravi napisał:

prywatyzacja sluzby zdrowia automatycznie oznacza stworzenie rynku na ktorym dominowac bedzie konkurencja o klienta, przez co ceny uslug medycznych beda spadaly.

 

ale nie, bo NFZ JEST PRZECIEZ ... ZA DARMO CO Z TEGO ZE CZEKAM 2 MIESIACE W KOLEJCE ZA DARMO JEST MOGE KUPIC WIECEJ CEBULI I KIELISZKOW CHLEBA

ja u mogę wkleić tylko jedno 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wer

Prywatna opieka medyczna to naprawdę duże ułatwienie. Znajoma ma pakiet w Lux Med i na wizyty umawia się na Portalu Pacjenta bez wychodzenia z domu. Tam też, można sprawdzić sobie wyniki badań, zamówić recepty. Fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×