Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość komunia problem!!!

KOMUNIA CHLOPCA PILNIE PROSZE O RADE!!!

Polecane posty

Gość komunia problem!!!

mam powazny problem. dotyczy to prezentu. chlopak nie jest moim chrzesniakiem, a mojej mamy. dokladniej to syn mojej mamy siostry, wiec moj kuzyn. bliska rodzina. nie wiem czy wypada nie dac prezentu, czy moze tylko bombonierke dac. mam 22 lata, nie pracuje, bo niedawno stracilam prace (w marcu) i naprawde trudno dostac nowa. do tego place za studia, mam kredyt studencki, o ktorym wiedza tylko nieliczni. mieszkam z rodzicami, a wiec logiczne, ze nie doplacam sie do niczego i to oni mnie utrzymuja. ale do rzeczy...dostalam zaproszenie na komunie od ciotki z osoba towarzyszaca. od ponad 2 lat jestem zareczona. narzeczony owszem pracuje, ale mieszka sam, wiec wydaje mi sie, ze nie wypada, zeby to on sponsorowal mojemu kuzynowi prezent, bo po pierwsze, jak mamy sluby znajomych od strony mojej polowki, to nigdy nie daje na prezent, bo zwyczajnie nie stac mnie :( i tak zastanawiam sie, czy wypada nie dac prezentu...myslalam tez o tym z moim facetem, zeby dac mu koperte, a w niej 200zl (po polowie z moim facetem) + bombonierka albo sama bombonierka. i nie wiem, czy wypada nie dac koperty...myslelismy tez o kupieniu prezentu, ale jest problem, bo kuzyn przez 3/4 lata nie slyszal i dopiero od paru lat nosi aparaty sluchowe i mowi pojedyncze slowa, a tak to jest to jakis belkot:/ myslelismy o kupnie jakiegos zegarka sportowego, ale co mozna kupic do 200zl...jemu tym bardziej trudno cos kupic, bo jest to chlopak "opozniony" przez ten sluch. znowu ja jestem za jakas pamiatka, ale kuzyn i jego rodzina nie bardzo przykuwaja uwage do takich prezentow i maja to gdzies:/ wiem, ze kuzyn zbiera kase na komputer, ale na pewno uzbiera kase na komputer, a chcialabym dac mu cos wyjatkowego...albo nic...bo nawet 100zl w tym momencie, to dla mnie duzo:/ co proponujecie? mama mowi, ze jak ona da kase w kopercie, to powie, ze to od nas, czyli ode mnie, mojego chlopaka i rodzicow. mozecie pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvdsafhbrgfnj
narzeczony powinien cos dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iksen froggggg
no jak to tak isc i nic nie dac? tym bardziej że ciagniesz narzeczonego. Albo jestes dorosła idziesz z narzeczonym i dajesz kase/prezent jak od doroslej osoby Albo jestes dzieckiem i podpinasz sie pod mame ale idzesz sama. denerwuje mnie takie tłumaczenie -a bo opłacam kredyt, a bo to a bo tamto. kazdemu jest cięzko ale jesli idzie się na jakąs uroczystosc to wypada dac prezent. a nie tak że ide z narzeczonym ale nic nie damy bo nie mamy kasy. jak się nie ma kasy to się siedzi w domu i nie naciąga ludzi na koszta swoją osobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No to Cię zgnoili
w pierwszy poście :D Kafeteryja, co? ;) Autorko, a jakie masz układy z rodzicami dziecka? Jeśli dobre, przyjacielskie, to ja bym szczerze się wytłumaczyła, że dasz drobiazg, bo po prostu w tej chwili nie stać Cię. Zapytaj zwyczajnie czy lepiej kupić drobiazg, czy dać drobną sume pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komunia problem!!!
wiem, wiem...tylko zastanawiam sie czy dac mu w kopercie 200zl, czy prezent...a jesli tak, to jaki w przypadku TAKIEGO dziecka????? zegarek...? co jeszcze zamiast tego??? :/ narzeczony tez nie zarabia kokosow, a w tym roku mamy 3 sluby, z czego na jednen nie poszlismy, wiec czekaja nas 2 sluby i tez trzeba dac cos w kopercie:/ w tym roku to jest jakas masakra pod wzgledem kasy:/ tym bardziej, ze chcemy tez gdzies pojechac na wakacje, na wesele tez trzeba sie ubrac, uczesac ;/ ehhh...a co chlopcom kupuje sie na komunie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cvdsafhbrgfnj
no tak-powiedz temu chlopcu, ze jeszcze sie musisz uczesac na 2 sluby... i ubrac i nic dla niego nioe masz. nam sie tlumaczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iksen froggggg
mp4, zegarek na rękę, album na zdjęcia, album zwiazany z jego zainteresowaniami moze o zwierzętach albo roslinach, encyklopedia, słowniki rózne, fajna lampka do pokoju, rolki, deskorolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komunia problem!!!
myslalam o prezencie, bo przeciez przy prezencie nie jest doczepiona cena, ale co kupic, zeby chlopak w tym wieku ucieszyl sie? wiem, ze jak ide z narzeczonym to nie wypada nic nie dac, ale w takim razie co kupic w rozsadnej cenie i zeby chlopak mial pamiatke z 1 komunii? a co do kasy, to moja mama rowniez daje malo, bo moj tata dzisiaj stracil prace:/ jako chrzestna daje 400/500zl. myslalam tez o kupnie biblii, ale chyba takie cos to kupuje sie dziecku na chrzest:/ ewentualnie faktycznie kupic zegarek, ale co jesli taki prezent powtorzy sie? dzieki za wczesniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komunia problem!!!
mp4 odpada bo nosi aparaty sluchowe...rolki tez ma...:/ chyba, ze jakas encyklopedia z obrazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to by iść z mega wypasioną kopertą czy super prezentem.Ale iść z pustymi rękami to ja bym się wstydziła! I nie ważne czy to komunia,chrzciny czy też urodziny. Wiesz mój brat 2 lata temu miał komunię.Jest dzieckiem chorym - nie mówi, przy sobie nic nie zrobi. Kupiła pościel z jego ulubionymi pieskami (chodzi na dogoterapie i na widok psa "wariuje" :D ) oraz wykupiłam roczny karnet na basen bo uwielbia pływać. Ja bym dała 100 - 200 zł w kopercie (kasa może przydać się na badanie słuchu,lekarzy itd ) lub może coś karnet na basen ? A może hulajnoga ? Zegarek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radse
prezent nie musi byc mega drogi . Jak idziesz i na dodatek ciągniesz ze sobą faceta to złóżcie sie na prezencik a nie pasożytujcie jak tasiemce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×