Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dukat

Aparat ruchomy dla dorosłego na diastemę

Polecane posty

Gość Dukat

Witam. Mam problem. Mianowicie. Mam 17 lat i diastemę pomiędzy jedynkami u góry. Chciałabym to jakoś zmienić. Zastanawiam się nad aparatem ruchomym. Nosiłabym go praktycznie całą dobę. Czytałam, że stały byłby skuteczniejszy, jednak nie stać mnie na niego. Ile może kosztować aparat ruchomy i czy będzie on skuteczny w przypadku diastemy? Proszę o szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannazmokrymiwłosami :)
ruchomy w zależności od rodzaju kosztuje od 400 do 1000 zł... ale zazwyczaj to jest ok. 500. nie wiem, jak w przypadku diastemy, ale myślę, że można by spróbować... jednak polecam wybrać się do ortodonty, on obejrzy zęby i stwierdzi, czy można i czy się da, ja mam 21 lat i mam ruchomy, bo mi się zaczęły krzywić zęby i mam tylko po to, żeby utrzymać je w ten pozycji, co są w tej chwili. płaciłam 450 (razem z wyciskami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dukat
a czy noszenie takiego aparatu boli? jakie to jest uczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pannazmokrymiwłosami :)
boleć, nie boli... ale ja mi zęby w ciągu dnia się rozjadą, to jak zakładam wieczorem, to takie dziwne uczucie, ale nie boli... czuć, że coś napiera na zęby. taki ucisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhidihs
Hej Ja mam diastemę, 23 lata i od prawie 3 tygodni aparat stały, z tego co się orientowałam to diastema to bardzo "upierdliwa wada", bo zęby lubią wracać na swoje stare miejsca, nie wiem czy da się ją naprawić aparatem ruchomym, ale wydaje mi się że nie. Ja mam stały, gdy go zdejme, to na stałe będę miała przyklejoną taśmę od wewnątrz aby mi sie zęby nie rozsunęły oraz na noc specjalna płytkę. uwazam, ze powinnaś zainwestowac w stały aparat, bo efekt będzie na 100%. Nie przejmuj się ja na aparat nazbierałam dopiero teraz, wcześniej nie było mnie stać. Najlepiej udaj sie do ortodonty na konsultacje, a wszystko się wyjśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosilam stały aparat 4 lata i zeby mi sie rozsunely i znowu mam diasteme. Dlatego sama sie zastanawiam nad ruchomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też miałam stały dwa lata i po paru latach się rozjechaly mimo doklejonego reteinera. Też myślę o ruchomym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×