Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ooogienia

rower czy spacer?

Polecane posty

Gość kitkakidi
simba może romet? Słyszałam, że są bardzo dobre i względnie tanie jeśli chodzi o stosunek jakość / cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie lepiej wybrać rower. Ja na swoim rowerze zrobiłem już dziesiątki kilometrow, czego na nogach nigdy bym nie dokonał. Dobry rower, jakiś trekingowy romet i mozna korzystac z pieknych tras rowerowych w miescie i poza nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze efekty uzyskuje się jeśli miesza się rodzaje aktywności fizycznej, a wiec myślę, że rower i spacer na przemian co drugi czy trzeci dzień dadzą równie dobre efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość acordeon
Każda forma ruchu jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku roweru też warto zaopatrzyć się w fajne akcesoria rowerowe. Ja polecam bardzo stąd: www.grawitacyjny.pl - mają świetne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kimoki

Spacery są fajne, ale nie dają takiego kopa kondycyjnego jak rower. 
Jak poszukujecie dobrych rowerów, w dobrej cenie to polecam przejrzeć Multibike -  portal rowerowy https://multibike.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość legins

Zdecydowanie rower. Wystarczy intensywne trzy-cztery godziny i masz niezłą gimnastykę zaliczoną. Oczywiście o ile w twojej okolicy jest to możliwe. Ja mam to szczęście, że Łódź stała się miastem przyjaznym rowerzystom. jest sporo ścieżek rowerowych i pasów wyznaczonych dla rowerzystów na ulicach. Również kierujący samochodami zaczynają rozumieć, że rowerzysta też człowiek. Co ważne Łódź ma wiele parków i zieleńców. Jak się zna topografię miasta to łatwo jest szybko opuścić zatłoczone samochodami centrum i wyjechać na łono przyrody i leśne ścieżki. Na blogu Inside Your Life jest opisane najciekawsze trasy rowerowe www.insideyourlife.pl/2019/07/trasy-rowerowe-odzkie.html .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werronicka

Z pewnością ruch jest wskazany. Nie ważne jaki. Tylko sam ruch nie wystarczy. Trzeba też trzymać dietę. Zwłaszcza jak się dużo siedzi za  biurkiem. Tak jak ja, ciągle przed komputerem. Najgorsze jest to podjadanie. Czytałam o wielu pomysłach na zdrowe przekąski. W poradniku Zachowajmy Zdrowie znalazłam kilka ciekawych propozycji na temat zdrowego odżywiania. Najbardziej spodobał mi się pomysł na podjadanie popcornu http://www.zachowajmyzdrowie.pl/zdrowe-przekaski-popkorn/ . Oczywiście takiego bez przypraw i soli z maszynki do robienia popkornu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa8

dieta, dieta i jeszcze raz dieta...... Racja!

rankingkobiet.pl/Dieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz

Nie bardzo mogę jeździć na rowerze ze względu na protezę-mocno mi utrudnia.Ale teraz odchudzając się z fit2be.pl mam właśnie spacer-tylko ustalany mam czas co 2 tygodnie na konsultacjach.28 kilo temu zaczynałem od 10 minut..teraz już jest to znacznie dłużej co mnie cieszy.Dostałem też dietę, precyzując dostaję zawsze nową co 2 tygodnie na konsultacji i jakoś tak powoli ale waga coraz niższa i widzę też poprawę w kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam jeździć na rowerze. Ostatnio była na etapie poszukiwania roweru który spełni moje wymogi. Moja znajoma poleciła mi sklep  https://www.domenasportowa.pl/  . Znalazłam tam zdumiewający rower, który w zupełności skradł moje serce, na wiosnę postanowiłam  go sobie zakupić.  Jak dla mnie jest obłędny i idealnie nada się do codziennej jazdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

cokolwiek wybierzesz, to aktywność ruchowa jest dobra 🙂

Dokladnie.  Ja bym wybrala spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po prostu się ruszać a nie siedzieć w domu na tyłku! ja także czasem posiłek sobie zastąpię czymś dobrym, zdrowym sokiem np sportfood i wtedy od razu mi lepiej. spoo wartości odżywczych i błonnika! a to wielki plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda forma aktywności jest dobra, ale teraz lepiej jest zostać w domu, więc najlepszą opcją wydaje się być rower stacjonarny. Sama też tak jeżdżę 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że pieszo, marsz jest lepszy niż pedałowanie. Wypróbowałam oba sposoby dotarcia do pracy i wybrałam marsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Wydaje mi się że pieszo, marsz jest lepszy niż pedałowanie. Wypróbowałam oba sposoby dotarcia do pracy i wybrałam marsz.

Bo marsz jest wolniejszy i dłuższy. Jazda rowerem 5 km to 15 minut wysiłku, a pieszo to godzina drogi. Godzina umiarkowanego wysiłku zmusza organizm do przejścia w spalanie tłuszczu zamiast cukru 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Bo marsz jest wolniejszy i dłuższy. Jazda rowerem 5 km to 15 minut wysiłku, a pieszo to godzina drogi. Godzina umiarkowanego wysiłku zmusza organizm do przejścia w spalanie tłuszczu zamiast cukru 🙂

I tu sie z Tobą zgodzę. Lecz nie o spalenie tłuszczu mi chodziło, tylko o ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja więcej ruchu wprowadziłam w swoje życie....i zwracam uwagę na to co jem. I soki sportfood idealnie się nadają na wlaśnie odchudzanie! super smakuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już jest kwestia indywidualna co wybierzesz. Osobiście wolałabym rower, bo nie przepadam za spacerami szczególnie samotnymi 😜 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrała rower. Większy fun :D Chociaż ostatnimi czasy nie było mi aż tak do śmiechu... Wiosenno-letni okres to męka jeśli chodzi o alergie i te wszystkie pyłki! Próbowałam wielu środków, ale ostatnio najlepiej pomagają mi takie shoty z naturalnym składników. Alergii się dzięki nim nie pozbędziesz, ale objawy mam dużo słabsze, oczy tak nie łzawią, skóra nie swędzi prawie wcale. Alergicy będą wiedzieć, że wyjść na dwór i cieszyć się dobrą pogodą bez tych dolegliwości to naprawdę coś :D Polecane przeze mnie shoty to IMMUNOSTART od NatureEssence.ch 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 11:42, Gość ooogienia napisał:

witam mam takie pytanie bo do pracy mam ok 3 kilometry i tak się zastanawiam czy lepiej jechać na rowerze co zajmuje ok 10 min czy po prostu się przejść co zajmuje ok 25 min. odchudzam się i nie wiem właśnie co lepsze

raz tak a raz tak 🙂 bedziesz miec urozmaicenie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂 ja od zawsze wybieram spacer. Kiedyś gdy do pracy miałam 5 kilometrów to jak tylko pogoda pozwalała - spacerowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje jaki rodzaj roweru jest najfajniejszy do podróżowania po mieście bądź do pracy taki jak https://andzik.pl/ rowery białystok. Ważne jest dla mnie aby rower był rzetelnie przygotowany i nie rozpadł się po kilku miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klempidior napisał:

Może ktoś się orientuje jaki rodzaj roweru jest najfajniejszy do podróżowania po mieście

Po jakim mieście chcesz jeździć? Są różne miasta, z różnym ukształtowaniem terenu i infrastrukturą rowerową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no własnie dużo zależy od miasta, wcześniej prawie w ogóle nie wychodziłam na rower, brak tras, beznadziejna infrastruktura, nawet do parku ledwo dało się dojechać bez potrącenia przez samochody... jak się przeprowadziłam ścieżki wszędzie, więcej miast powinno w takie szlaki rowerowe inwestować bo to oszczędność na transporcie, mieszkańcy zdrowsi bo więcej ruchu, mniej korków no i bezpieczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×