Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość perfumentka

Kiedy odpada pępowina noworodkowi ? Nie doświadczona

Polecane posty

Gość perfumentka

Niedługo rodzę i wszystko okej ale ta pępowina mnie przeraża ;( Boję się że ją chwycę ubrankiem, czy szarpnę, już mi się po nocach śni;/ Czym Wy ja smarujecie? I jak długo trzeba czekać az odpadnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uppp
kiedyś kazali przemywać 70% spirytusem teraz w modzie jest octenisept albo nic. Ogólnie nie bój się nie urwiesz ubrankiem. Sama odpada -co do czasu to różnie bywa zależy od grubości. Gdy zobaczyłam jak położna obchodzi się z pępowiną to aż się zdziwilam że tak ostro działa. Ale nie było z tego powodu problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup Octenisept i raz dziennie psikaj, potem wytrzyj do sucha jałowym gazikiem. Pampersa wywijaj, żeby nie zasłaniał pępka. Tak mi kazali w szpitalu postępować. A odpadł po 2 tygodniach. Poproś położne, żeby pokazały Ci jak czyścić, zobaczysz że one się nie pitolą z nim i wywijają na wszystkie strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guduuusaaaaaa
nie martw sie... ja nie przemywalam niczym w kapieli tez normalnie nie uwazalam zbytnio na to zeby nie zamoczyc tylko po kapieli dodladnie osuszylam wacikiem.... odpadla po okolo 3 tygodniach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
Mi w szpitalu powiedzieli,że mydlić i osuszać... położna jak przyjechała do domu zaleciła octenisept, paprało się około 2 tygodnie.. położna stwierdziła,że zaczęła się robić ziarnica, na wizytach smarowała fioletem i kazała spirytusem, dopiero wtedy się zagoiło.Moim zdaniem jednak spirytus jest niezawodny. Moje siostry dzieciom tylko tym przemywały i nie miały takich problemów ja jak, pępek odpadał szybko i bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez sie tego obawialam
Ale okazalo sie, ze nie jest tak zle. Polozna smialo odginala i wycierala patyczkiem,ja delikatnie byle wytrzec brud/wydzieline czy co tam sie zbiera. I mimo, ze zalecaja octenisept,to nam polozna po cichu polecila.spirytus, ale nie 70%!!!! Zwykly salicylowy, i tak jak dotknelam delikatnej skory na brzuszku patyczkiem to bylo zaczerwienienie. Pepowina z dnia.na dzien schla i odpadla rowno po 2 tyg. Po prostu raz odpinam bodziaki i jakos.dziwnie czegos.brak, a to normalny pepek;) kikut ususzony sobie wpadl do pieluszki. Nam przypominal on plasteline zanim zasechl;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perfumentka
Nie wiem , jakoś mnie to przeraża ze mu krzywdę zrobie . Wywijać pampersa? tzn? że ma ten pępek być pod materiałem? a nie pod pampersem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faustynaa
Tylko spirol 75%.kikut odpadł po 6 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgbfsd
nie martw się nie taki diabeł straszny:) Ja przemywałam 70% spirytusem i nie pamietam dokładnie ale odpadł po ok tygodniu albo dwóch Jeśli się boisz to są specjalne pampersy new born z wycięciem na pępuszek a jak nie to spokojnie zapinasz pampersa pod pępuszkiem i będzie ok. Przy każdym przewijaniu będziesz mu to przemywać (nie wiem czy spirytusem czy tym drugim preparatem) i zobaczysz to nic strasznego Powiem Ci tylko tyle ja zawsze bałam się krwi i takich innych uszkodzeń skóry więc ten pępuszek też mnie przerażał ale jak już wiesz że musisz to zrobić to jakoś tak oswajasz się z tą myślą ze mnie to nawet nie ruszało:) POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgbfsd
pampersa musisz zawijać od góry kikut musi być na wierzchu Ja pamiętam że też właśnie wywijałam na wszystkie strony pępuszkiem bo on będzie na takiej klamerce to trzymasz za klamerkę i najlepiej weź sobie patyczek taki do uszu i namocz go w spirytusie i czyść naokoło środek zobaczysz jak to robią położne dla mnie póxniej to była bułka z masłem nawet mi się to spodobało:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojej odpadł po 2 tygodniach. przemywałam octeniseptem. nie taki diabeł straszny ;) starszej przemywałam spirytusem - nie bylo wtedy mody na octenisept. nie pamietam kiedy odpadl, ale wydaje mi się, że szybciej niż drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cóż......
ja używałam huggiesów z wycięciem na pępek, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paplitos
U nas po tygodniu już odpadł, w szpitalu mi pokazali jak się pępkiem zajmować- jałowym gazikiem z octanispetem powycierać wszędzie gdzie się dało odgiąć, spryskać, zostawić moment do wyschnięcia. Pieluchy te najmniejsze i tak u nas pępka nie zasłaniały. A kikut jest maleńki, u nas ubranko nie zahaczało, ciężko też jakoś przypadkiem ręką złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjhgbfsd
o właśnie to są pieluszki huggiesy z wycięciem i new born chyba jeszcze jest napisane na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niczego nie
stosowałam pępek odpadł sam po 6 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasfasfsafa
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam 2 lata temu, wowczas kazali myc gazikiem z woda I mydlem. Poza tym wywijac pampersa, no I odpadla szybko, bylam zdziwiona juz po 2 tygodniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymooszka
Moje dzieci sie urodzily w niemczech. Tutaj sie niczym nie przemywa -okreca sie gazikiem i sie wymienia,jak maluch zasika. tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikgfj
odpadnie wam, odpadnie! jak gowno z waszej dupy przy sraniu, czym sie martwicie? i po co myc? z brudem samo odpadnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×