Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Emil88

Nie stawienie się na policję na wezwanie

Polecane posty

Gość Emil88

Dostałem w piątek wezwanie na świadka na policję,dziś miałem się stawić na 9 ale nie poszedłem,czy mogę ponieść jakieś konsekwencje? dodam ,że nie wiem czego sprawa dotyczy ,nie mam bladego pojęcia kto i dlaczego mnie wzywa.W wezwaniu nie pisało jakiego przestępstwa to dotyczy,podejrzewam ,że chodzi o jakąś błahą sprawę.Co mogą mi teraz zrobić?:)Kto miał podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro sam sie nie stawiles na wezwanie, to teraz zostaniesz doprowadzony. A jeśli śledczy bedzie miał zly humor, to może zamknąć cię na 48h, a dopiero później przesłuchać, w celu nauczenia szacunku i innych takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GretaBarboo
na litość boską: było napisane, a nie "pisało" za analfabetyzm mogliby Cię prewencyjnie zamknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emil88
Już widzę jak mnie doprowadzają ,proszę cię ,żałosny jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xnsduweuf
Też się kiedyś nie stawiłem, przyjechali po mnie i zawieźli do sądu w kajdankach mimo że miałem być tylko świadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem czegoś...
na wezwanie do sądu grozi do 10 000 kary, ale jak jest przy nie stawieniu się na policji, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkoooo
TAK, MOGĄ CIE DOPROWADZIĆ NA ROZPRAWE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno.. na wezwaniu masz napisany art. z którego zostałeś wezwany. Zobaczymy czy tak będziesz kozaczył jak cie do radiowozu bedą pakować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W necie znalazłam taką odpowiedź: "Zgodnie z art. 285 1 kpk, na świadka, biegłego, tłumacza lub specjalistę, który bez usprawiedliwienia nie stawił się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie albo bez zezwolenia tego organu wydalił się z miejsca czynności przed jej zakończeniem, można nałożyć karę pieniężną w wysokości do 3.000 złotych. Jest to kara porządkowa ;) W wypadkach określonych w 1 można ponadto zarządzić zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie świadka (art. 285 2 kpk)." Oraz: "Zgodnie z art. 177 1 kpk, każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania. W zależności od wagi Twoich spraw, to od organu prowadzącego postępowanie zależy uznanie Twojego niestawiennictwa za usprawiedliwione bądź nieusprawiedliwione i ewentualne nałożenie kary porządkowej, o której wyżej." http://www.specprawny.pl/wezwanie-na-policje-t6250.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liverpool!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda1234
mieszkam obecnie w uk ostatnio byla u mnie policja zostawic mi wezwanie oczywiscie w polsce na adresie zameldowania nikt go nieodebral co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie poszedłeś. Nie masz problemów, to sobie je tworzysz na własne życzenie? Mogą cię doprowadzić na przesłuchanie i po co to? A stawiaj im się, to cię szybko doprowadzą do pionu. Ktoś cię podał w jakiejś sprawie i trzeba pójść jak wzywają. Możesz np. zadzwonić i się jakoś usprawiedliwić dlaczego nie poszedłeś i się umówić na inny termin. Aż tacy nie są i nie karzą od razu, ale jak się będziesz uchylać i ich unikać, to cie dorwą i doprowadzą i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eisjssjsa
Nic nie zrobią. Ja kiedyś też nie poszłam bo odebrałam polecony tego dnia w którym mnie wzywali a miałam masę innych spraw nie do przesunięcia i po prostu drugie wysłali (bardzo błaha sprawa a moje zeznanie nic nie wnoszące).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co mogą zrobić? nałożyć karę 3tys zł, doprowadzić siłą, zamknąć na 48 jeśli bardzo będziesz się rzucał, ale pierwszy punkt, czyli kara pieniężna, najbardziej prawdopodobna (bo z największą korzyścią dla nich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój partner nie wstawial się na policje a ma w zawiasach został nie dawno zatrzymany do aresztu śledczego nic dalej nie wiem czy mogą mu odwiesić zawiasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
temat pewnie juz nieaktualny,ale na przyszlosc dzwonic i cos tam wymyslec...poprosic o nastepny termin,nikt za to glowy nie urwie.moj list zostal kiedys przez pomykle wrzucony do skrzynki sasiada,sasiad byl wtedy na urlopie,wiec list dostalam dopiero po 3 tygodniach,wiec kazdemu teoretycznie moze sie takie cos zdarzyc,a mpote tez posluzyc za dobra wymowke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi to juz nawet wezwań nie przysyłają tylko odrazu przyjeżdżają :D 3x tak mialem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie stawiał się do sadu to mogli kare pozbawienia wolności na niego nałożyć. Myślę, ze 72h lub po rozprawie go wypuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>tylko ze mojego faceta zatrzymali w piątek a dziś już mamy poniedziałek i wciąż cisza ile tak mogą trzymać ? przecież za to ze nie wstawial się na wezwania od policji to nie mogą mu odwiesić wyroku bo to nie przestępstwo nie wiem co już myslec . doradzie mi cos.<<< To zależy, jakie są te "zawiasy". Jeżeli zawieszono mu wykonanie RESZTY kary, po odsiedzeniu części, to bezdyskusyjnie MUSIAŁ stawiać się na policji. To wystarczy do odwieszenia reszty wyroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
gość dziś 48 h w praktyce do 72 h ,a w uzasadnionych (uzasadnienie prokurator zawsze znajdzie) aż do rozprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój facet miał się wstawiać tylko po to aby mowic gdzie pracuje czy ma kogos na utrzymaniu i takie tam p*****ly ale nie mieszka już tam gdzie przychodzily wezwania a jego glupia mamusia nas nie informowala a zawiasy ma zupełnie o co innego . najgorsze jest to ze jestem w ciąży nie długo mam termin rodzenia a on jedyny utrzymywal nas i mieszkanie nie jstesmy tez malzenstwem i nikt mi niechce nic powiedzieć mam ndzieje ze jutro go wypuszcza w sumie prokurator ma na wszystko czas a ta nie pewność to jest najgorsza a ja tez za bardzo na sprawach karnych się nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to potrzymaja go do końca kary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćula
to jak nie wyjdzie do 72 h to niech ktoś spokrewniony idzie na policje się dowiedziec ocb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wielkie dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nik

Ktoś się pyta o nie wstawienie się na policję a grozicie mu karami za niwwstawienie się da sądu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzka

Witam, mam pytanie odnośnie nie wstawienia się na policje w charakterze świadka. Dostałam list wieczorem dzień przed datą wezwania i niestety miałam pracę i nie mogłam się wstawić. Dodam iż wykonałam pełno telefonów żeby wytłumaczyć dlaczego nie mogłam przyjść. Dziś mija mi 4 dzień kiedy dzwonię i nikt nie raczy odebrać. Czy mimo tego mogę zostać ukarana grzywną? Czy poprostu muszę czekać na kolejne wezwanie? A może po prostu muszę do nich iść? W ogóle mam być świadkiem w sprawie z 2015r nawet nie pamiętam o co może chodzić.

Z góry dzięki za pomoc. 😊 Pytam bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji i chwytam się każdej opcji bo niestety na komisariacie chyba nikogo nie ma skoro nie odbierają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×