Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna...23...

Praca za granicą

Polecane posty

Gość Justyna...23...
No nie bardzo, znajomi jeszcze studiują więc są tutaj i z tego co wiem nikt na razie nie planuje wyjazdu. Co do pieniędzy to ile wypadaloby miec tak optymalnie na taki wyjazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierczyna
zalezy gdzie chcecie wyjechac, jesli do duzego miasta to o wiele wiecej niz do malej miesciny, ja ci powiem na przykladzie londynu, ze np wynajecie na poczatek pokoju dla pary to koszt okolo 120 f za tydzien, mozna taniej mozna drozej zalezy od dzielnicy i ilosci osob w domu, do tego dochodzi transport, dosc drogi, jedzenie, w mniejszym miescie koszta beda o polowe mniejsze, ale i z praca ciezej niz w wiekszym miescie, jak dla was na start to minimum z 1500 funtow lub z 2000 tys euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uk  lolka
slonko al e gdzie ty chcesz spac?i jak szukac sama pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla i juz
A jakie macie z chlopakiem wyksztalcenie? Nie wiem czemu wiekszosc Polakow jedzie do fabryk i na zmywak do UK, podczas gdy np. w Niemczech czy Austrii mozna nawet bez jezyka niemieckiego znalezc prace w zawodzie - ale zalezy to wlasnie od wyksztalcenia i doswiadczenia zawodowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna...23...
Ja skonczylam studia pedagogiczne, z powodzeniem moglabym zajmowac sie dziecmi, nawet niepelnosprawnymi, gdyz jestem po pedagogice zarowno ogolnej jak i specjalnej. Tylko ten jezyk. Dlatego tez mi zalezy na wyjezdzie teraz, bo tam na pewno latwiej zalapę jezyk niż tutaj uczac sie z ksiazek. Nie mowie ze nie znam jezyka wogole ale nie na tyle by pracowac w zawodzie za granica. Widze ze zdania sa podzielone, jedni mowia - przez agencje, inni odradzaja. Prace poki co, szukalam tylko przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla i bla i juz
Justyna, mowisz o jezyku angielskim czy niemieckim? W obu przypadkach (zarowno UK jak i DE), na starcie byloby ci najlatwiej zalapac sie na opieke nad osobami starszymi i byloby to bardziej oplacalne niz zmywak, bo liczy ci sie do doswiadczenia zawodowego. Chociaz jezeli masz troche czasu, to staraj sie od razu o prace z dzieciakami. Napisz porzadne CV po angielsku (radzilabym dac komus do sprawdzenia, gramatyka i pisownia bardzo sie liczy) i rozsylaj bezposrednio do np. osrodkow zajmujacych sie opieka dziecmi niepelnosprawnymi. Odradzalabym na wstepie duze miasta, w szczegolnosci Londyn. Finansowo sie to w ogole nie oplaca. W malych miasteczkach zarabiasz porownywalnie tyle samo, ale juz koszty zycia sa znacznie nizsze, wiec mozna lepiej zaoszczedzic. I te pieniadze inwestowac w podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Z twoim wyksztalceniem praca na zmywaku czy w fabryce to marnowanie studiow. W Niemczech mozesz probowac bez jezyka niemieckiego (tylko z polskim i angielskim) w malych miasteczkach we wschodnich landach, bo sami Niemcy emigruja na Zachod i tam moze byc latwiej o prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla i bla i juz
PS znam osoby, ktore dorabiaja sobie jezdzac do Niemiec opiekowac sie osobami starszymi, a po niemiecku mowia naprawde kilka slow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja znam kilka dziewczyn, które jeżdżą do niemieckich burdeli - a wszędzie w Polsce opowiadają, że w Niemczech opiekują się starymi ludźmi nie znając języka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla i bla i juz
biorac pod uwage wiek i aparycje osob, o ktorych pisalam, to szczerze watpie...nawet Niemcy nie sa tak zdesperowani. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, żebyś się nie zdziwiła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
włączę się w dyskusję i zapytam, bo widzę pomocne głosy ;-) mój mąż kilka razy miał propozycję pracy za granicą - w DE, Norwegii, Szwecji... jest inżynierem, architektem. Nie zdecydowaliśmy się, ponieważ mamy fatalne doświadczenia z życia na 2 domy a ja wyjechać nie chciałam. Zawsze myślałam, że bez dobrze opanowanego języka nikt mnie nie zatrudni, a w domu siedzieć nie chcę. W Polsce pracuję jako terapeuta, głównie z ludźmi uzależnionymi i autyzmem. Może podpowiecie mi, gdzie ze słabą znajomością języka mogłabym pracować? szukać pracy? Angielski znam biegle, rosyjski też, reszta słabiutko ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może podpowiecie mi, gdzie ze słabą znajomością języka mogłabym pracować? xxxxxxxxxxxx a jak myślisz? co z tego, że masz dyplomy i tytuły jak nie znasz języka - możesz wykonywać proste prace, oczywiście te najniżej płatne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę, zastanawiam się co w dzisiejszych czasach robią w życiu takie młode osoby, skoro nawet tego angielskiego nie znają. I (o ironio) to właśnie tacy wybierają się na podbój zachodu w kryzysie. 3 tysiace złotych, biorąc pod uwagę bilety na jakieś tanie linie, dojazd do miasta, pierwszy nocleg, to jest kasa na jakiś tydzień. Nie wygłupiaj się i chociaż skombinuj sobie więcej pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę, zastanawiam się co w dzisiejszych czasach robią w życiu takie młode osoby, skoro nawet tego angielskiego nie znają. xxxxxxxxxxxxxx jak co robią? nic nie robią - mamusia im zapłaci za studia, na których nic nie trzeba robić - a później konfrontacja z dorosłym życiem jest bardzo bolesna - jak mama nie załatwi pracy - to leżą i kwiczą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla i juz
Nawet ze slaba znajomoscia jezyka mozna znalezc prace za granica, pod warunkiem, ze akurat brakuje tam ludzi z tym zawodem. I na odwrot - swietna znajomosc jezyka nic nie da, jezeli nie ma miejsc pracy. Problem polega na tym, ze czesto Polacy jada do fabryki czy na zmywak, bo tak jest najlatwiej znalezc prace. @gosc z mezem inzynierem Moim zdaniem w Niemczech moglabys szukac pracy wykorzystujac znajomosc polskiego i rosyjskiego wlasnie jako atut, bo nie watpie, ze jest tam dostatecznie duzo Rosjan i Polakow, ktorzy szukaja terapeuty mowiacego w ich jezyku, szczegolnie jezeli chodzi o terapie uzaleznien. Kiedy pracowalam w Niemczech, do mojej polskiej lekarki w kole tlumy zawsze byla dluga kolejka Polakow i Rosjan wlasnie, mimo, ze wiekszosc mowila po niemiecku. Po prostu dla komfortu psychicznego najczejsciej wybierali rodaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za podpowiedź, nie jest to temat na już, bo ja do odważnych nie należę, ale zorientuję się na pewno. Na razie mamy całkiem dobrą pracę na miejscu, ale czasy są niepewne i nie ma co się na siłę trzymać, jeżeli są firmy, które oferują pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LOL. I wy przy 'całkiem dobrej pracy' w Polsce chcecie jechać na zmywak biorąc ze sobą jakieś grosze i nie znając języka? :D A o pracę to ze swoimi zawrotnymi kwalifikacjami będziecie musieli się raczej prosić, a nie korzystać z ofert firm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bla bla i juz
@gosc z mezem architektem Mysle, ze to jest najrozsadniejsze podejscie do sprawy - na znalezienie dobrej pracy za granica lepiej wyznaczyc sobie wiecej czasu, zeby dobrze zorientowac sie w zapotrzebowaniu na rynku. Chociaz ja pracowalam w ok. 200 tys. miasteczku i mozna bylo znalezc tam zarowno polskojezycznych lekarzy, jak i terapeutow, wiec raczej zapotrzebowanie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna...23...
Ja bym chciala pracowac w zawodzie czyli z dzieciakami, ale nie czuje sie az tak pewnie z jezykiem dlatego najpierw chce pojechac i pracowac "byle gdzie" w sensie zmywak czy jakas produkcja ale byc tam na miejscu i obyc sie z jezykiem, a potem oczywiscie szukac pracy w zawodzie. Zapytam jeszcze o tę opiekę nad osobami starszymi. W zwiazku z tym, ze chcemy jechac z chlopakiem i tak na poczatku dobrze by bylo pracowac tez razem lub przynajmniej w niedalekiej odleglosci dopoki sie nie rozejrzymy i nie poczujemy pewniej w danym miescie dlatego moje pytanie brzmi czy mezczyzni tez moga pracowac jako opiekunowie osob starszych czy tylko kobiety sa preferowane w takiej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz1987
Każdy kto wyjeżdżał miał takie problemy na początku choć macie dużo za mało kasy na wyjazd, później już jakoś leciało, człowiek obył się z językiem bardziej, lepsza kasa, lepsza praca, inne miejsce zamieszkania i tak cały czas, kasę można odłożyć i wrócić do kraju a i jeszcze o zwrot podatku się ubiegać, chwila papierologii i nadpłacony podatek dostajemy na nasze konto, warto korzystać z tax-polu, oni są we wrocławiu ale można przez neta wszystko załatwić, tak więc jak będziesz wracać nie zapomnij też o tym, powodzenia!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre oferty pracy za granicą można znaleźć na http://epser.com :) zaufane biuro z wrocławia, polecam z własnego doświadczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Londyn, tutaj sama zaczynałam, polska piekarnia w Londynie jako moje pierwsze doświadczenia, ale moim zdaniem miasto najlepsze na początek. Zwłaszcza, ze wielu tutaj rodaków i nie jest się tak osamotnionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDAX
Każdy kto pracuje za granicą ma prawo do odzyskania podatku! Międzynarodowe Biuro Podatkowe EDAX zajmuje się reprezentowaniem polskich obywateli przed zagranicznymi urzędami skarbowymi. Odzyskujemy podatki z NIEMIEC, HOLANDII, WIELKIEJ BRYTANII, AUSTRII, USA, KANADY. W przypadku braku potrzebnych dokumentów, nasza firma pomaga w ich uzupełnieniu. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz e-maila , wejdź na nasz profil na facebook'u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam wyjazdy z firma gowork solidna rzetelna wyjazdy sa jako opiekunka osob starszych do niemiec. jesli nie umiesz niemieckiego idziesz wczesniej na kurs przygotowawczy z tej samej firmy w okazyjnej cenie. polecam ja juz wyjechalam kilka razy i zawsze bylam zadowolona, chociaz praca do najlzejszych nie nalezy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na waszym miesjcu to wyjechalabym do niemiec,ale trzeba znac PODSTAWY niemieckiego i mysle,ze pace znajdzieicmoja mama mieszka w niemczech i jej kolezanka szukala rpacy niedawno i mialaby 2 oferty- kelenrka lub sprzatczakw hotelu gdyby umiala podstawy podstaw niemieckiego. a ze kobieta nigdy niemeickeigo sie nie uczyla to i tak znalazla prace w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calibre
Obecnie nasza agencja w Watford poszukuje kobiet na stanowisko opiekunek do ludzi starszych w UK/ Londynie.Stawka moze przekraczac minimalne wynagrodzenie brutto (ok.6.19 funtow za godzine lub wiecej). Doswiadczenie nie jest wymagane jako,ze zapewniony bedzie trening. Praca dostepna jest w trybie zmianowym: tymczasowa lub stala. Maximum pracy to: 48 godzin/ tydzien. Praca wymaga zamieszkania w Watford. Zakwaterowanie jest zapewnione oraz odbior z i do domu.Tylko zmotywowane i empatyczne osoby z dobrym anigielskim sa mile widziane. W razie zainteresowania prosimy o telefon na numer: 00447424694900 lub o maila na adres: admin@nooriab.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo ofert pracy można znaleźć na stronie http://epser.com . oferty są głównie z zachodu typu Niemcy, Francja i Holandia a w większości z nich doświadczenie nie jest wymagane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
calibre Obecnie nasza agencja w Watford poszukuje kobiet na stanowisko opiekunek do ludzi starszych w UK/ Londynie.Stawka moze przekraczac minimalne wynagrodzenie brutto (ok.6.19 funtow za godzine lub wiecej). Doswiadczenie nie jest wymagane jako,ze zapewniony bedzie trening. Praca dostepna jest w trybie zmianowym: tymczasowa lub stala. Maximum pracy to: 48 godzin/ tydzien. Praca wymaga zamieszkania w Watford. Zakwaterowanie jest zapewnione oraz odbior z i do domu.Tylko zmotywowane i empatyczne osoby z dobrym anigielskim sa mile widziane. W razie zainteresowania prosimy o telefon na numer: 00447424694900 lub o maila na adres: admin@nooriab.org xxxxxxxxxxxxxxxxxx a to zakwaterowanie i dowożenie ile kosztują? bo boję się, że po rozliczeniu z wami na chleb może nie wystarczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko do UK tam przynajmniej oprócz zarobkowania jeszcze życie w miarę wygląda w niemcowni byłem i wróciłem z powrotem do UK bo u szwabów nie dość że pracy nie ma tej dobrej ma się rozumieć to jeszcze ten naród jest tak debilny nudny i do d**y pod każdym względem że o niebo wolę UK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja polecam wrocławski Eurokontakt, mają dużo ofert i są porządni. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×