Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Undefined

LAKTATOR

Polecane posty

Gość Undefined

Witajcie! Kobitki mam pytanie, jaki laktator byście poradziły? ręczny czy elektroniczny ? ( nie chodzi mi tu akurat o cenę,lecz o wygodę i praktyczność? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używałam elektrycznego, bo mogłam odciągać mleko jedną ręką- najczęściej po nocy jak synek z jednej piersi ciągnął, ja odciągałam z drugiej bo nazbierało mi się dużo mleka i ne wytrzymałabym do kolejnego karmienia. Zresztą taki laktator właściwie sam odciąga. Fakt, cena wysoka ale planuję go używać przy kolejnych dzieciach. Jak chcesz odciągać np. w pracy czy jak wyjeżdżasz, generalnie poza domem, to jednak może to być trochę krępujące, raz mi się przytrafiło odciaganie w toalecie publicznej na mieście i chyba wszyscy słyszeli bzyczenie z kabiny ;) A są też ręczne porządne. Przede wszystkim doradzam takie do których dopasujesz butelkę którą karmisz, no i warto ten zakup na po porodzie odłożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze w ciąży kupiłam ręczny Philips Avent (chyba hormony mnie zamroczyły i nie sprawdziłam opinii). Po porodzie nie miałam od razu pokarmu, jedynie jakieś kropelki, jak chciałam pobudzać tym laktatorem to wydawało mi się, że jest za słaby, jakoś 5 czy 6 dobie po porodzie rozkręciła się laktacja,odciąganie tym laktatorem to był koszmar - długo, musiałam pobudzać wypływ mleka też ręcznie, do tego non stop kontrolowanie wypływu (więc głowa schylona w dół i ból karku) do tego ból ręki od ciągłego pompowania, a przy bolących sutkach odciąganie to był koszmar - używałam go w sumie niespełna 3 tygodnie. 3 dni temu kupiłam na Allegro używany przez 3 tygodnie laktator Lovi Prolactis za 250 zł. Jest to laktator elektryczny (w zestawie są też części dodatkowe dzięki którym można zmienić go na ręczny z regulacją siły ssania) ma dwa tryby - płytkiego ssania, które pobudza wypływ mleka i głębokiego ssania do tego ma 8 poziomów mocy i na jednym i drugim trybie można dostosować siłę do własnych potrzeb. Jestem b. zadowolona, na dzień dobry odciągnęłam 70 ml z obu piersi przez 30 minut, później po południu 30 ml z obu w 15 minut - na ręcznym wyciągałam z trudem 40 ml i musiałam odciągać jakieś 15 ml ręcznie a piersi i tak nie były do końca opróżnione, a dzięki temu laktatorowi opróżnione są do zera. Mam nadzieję, że uda mi się pobudzić nim laktację bo zniechęcona Aventem odciągałam na początku dwa razy po 60-80 ml a później już szło coraz gorzej i raz dziennie po 50 ml z dużym bólem. Warto zainwestować w elektryczny, choćby używany - b.często części zamiennie nie są nawet używane przez poprzednią użytkowniczkę, a lejek można dokupić za grosze. Wybierając elektryczny ważne żeby miał dwa tryby ssania i dla mnie też super rozwiązaniem jest dostosowanie siły ssania bo za pierwszym razem dałam na max. a za drugim razem już na 6(z 8). Właściwie Prolactis jest to tańszy odpowiednik Medeli Swing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LOVI PROLACTIS (elektryczny) albo PROTECT (ręczny). nic innego nie daje rady. koleżanka wyżej ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem za ręcznym, nie boli tak jak elektryczny. A na pewno jest potzrebny w czasie karmienia piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
medela electric, polecam w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam reczny Aventu i rozgrzewam piers (oklad z cieplej pieluchy) przed odciaganiem i wtedy odciaga sie bez problemu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam okazję próbować zarowno ręczny i elektroniczny i w moim przypadku ten drugi to był strzał w dziesiątkę. Bez bólu i szybko odciagnął u mnie pokarm, ktory mialam w nadmiarze. Uzywałam Lovi Prolactis, ktory jest na kabel i baterie. Żałuje, że na oddzialach szpitalnych tak mało jest dobrych laktatorow, bo to skróciłoby mękę wielu mam, choc moze akurat Wy trafiłyście na odpowiedni szpital :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też wolę elektroniczny, ale np. wygodniej mi jest wziąć ze sobą ręczny, żeby w razie przepełnienia móc szybko sobie pomóc. Zajmuje mniej miejsca. W domu natomiast cenię komfort i siedząc wygodnie na fotelu właczam sobie elektryczne odciąganie. Też mam lovi i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jak często masz zamiar odciągać. Jak codziennie to lepiej elektroniczny. Ale jak tylko raz na jakiś czas to wystarczy ręczny. Ja kupiłam laktator medeli i mam możliwość podłączenia elektrycznego i w szpitalu tak odciągałam (można było wypożyczyć całą elektrykę i podłączyć do swojego laktatora). Przez pierwsze cztery dni tak odciągałam i zanosiłam córce na obserwację noworodków, bo tam była karmiona. Jak już ją dostałam to przestałam odciągać, bo jadła bezpośrednio z piersi. Po powrocie do domu też zdarzyło mi się odciągać ale dosłownie raz na kilka tygodni, więc jak jak muszę ręką trochę się napracować to jeszcze da się wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskiereczka81
ja polecam laktator elektryczny. Reczny u mnie sie nie sprawdzil. Mam Lovi Prolactis. Odciaga bardzo szybko i ma mozliwosc regulacji sily ssania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lopis
Ja mam reczny lovi i odciagam terazmleko prawie codziennie, wczesniej sporadycznie. Odciaga wg mnie bardzo latwo, z tym ze teraz bym kupila elektryczny, bo jak sie czesto odciaga, to recznym jednak trzeba sie namachac. Cenowo wg mnie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Philips Avent
Witam. Wybór laktatora zależy od Twoich potrzeb. Do regularnego odciągania w domu większych porcji mleka lepsze będzie urządzenie elektroniczne. Laktator ręczny sprawdzi się z kolei w przypadku sporadycznego odciągania pokarmu, lub też w sytuacjach, kiedy trzeba to zrobić bezgłośnie, np. przebywając poza domem (laktator ręczny jest lekki i poręczny, można go z pewnością zabierać ze sobą chociażby na spacery). Jeśli nie ma ku temu przeciwwskazań zachęcam jednak do podejmowania prób karmienia naturalnego i nie rezygnowania z niego całkowicie na rzecz laktatora. Karmienie piersią pozwala na budowanie głębszej więzi między matką a dzieckiem. Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania, pisz bezpośrednio na adres: ekspert@philips.com. --- Ekspert Philips Avent, udziela porad i odpowiada na pytania internautów związane z produktami Philips Avent, a także opieką nad dziećmi i karmieniem. Zapraszam do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominajka000
Ja osobiście nie wyobrażam sobie karmienia piersią bez laktatora. Właściwie tylko dzięki pobudzaniu (.)(.) laktatorem karmię córeczkę od 6 miesięcy. Co więcej gdybym nie miała dobrego laktatora to również nie sądzę żebym wytrwała. I tu wielki ukłon dla Lovi za Prolactis. Cichy, delikatny, z regulowaną siłą ssania i możliwością ściągania ręcznego i elektrycznego. Genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandrazet
Używam Lovi elektroniczny - na początku z powodu nawału, teraz ponieważ mrożę sporo mleka, żeby móc zostawiać synka z tatą a wkrótce pewnie będę go potrzebowała, bo chcę przestać karmić piersią. Jak dla mnie bardzo dobry sprzęt, pokarm odciąga szybko i w dużych ilościach, NIE BOLI ;) Można ustawić siłę ssania i dostosować do własnych potrzeb. Łatwo się go czyści co jest istotne przy tego typu sprzętach. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia85675
ja też polecam Lovi Prolactis. Pracuje szybko, cicho i sprawnie, posiada dwie prędkości ssania, więc można dostosować wg własnych preferencji. Ja osobiście wolałam opcję elektryczną - szybciej i nie takie męczące ;) lovi prolactis pomógł mi nie raz, szczególnie ratując w czasie nawału i zastoju pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika R
Tak jak większość mam tu polecam markę Lovi, a wersja elektryczna Prolactis spełnia moje wszystkie oczekiwania:) Siła ssania powoduje pożądne opróżnienie piersi bez machania! Cena fakt nowego zestawu nie należy do niskich ale można trafić używany w necie:) Polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
A co sądzicie o ręcznym laktatorze firmy Naturel? Znalazłam go na http://www.lulajbaby.com/dla-mamy-c-30.html i zastanawiam się nad zakupem. Myślałam tez o elektrycznym SWING Medela ale cena mnie trochę odstrasza. Co byście mi poradziły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olad
Ja polecam elektryczny laktator LOVI Prolactis. Jest maly i swietnie sie sprawdza. Odciagam pokarm kilka razy dziennie i nie czuje bolu ani w trakcie ani w po odciaganiu. Mozna sobie swobodnie ogladac tv w trakcie sciagania mleka:) Mi zajmuje sciagniecie z jednej piersi ok 15 min w zaleznosci od pelnosci. Mozna regulowac sile ssania co jest duzym atutem. Dodatkowo mozna go zasilic tez bateriami i uzywac poza domem. Mozna rowniez zamontowac raczke do laktatora recznego. Jest wart swojej ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam elektryczny Lovi Prolactis :) mam używam i jestem zadowolona :) szybko odciąga, nie boli nic, pełen komfort! nie zmienię go na inny nie ma mowy :) a co do Twojego pytania elektryczny czy ręczny to Lovi odpowiada na to pytanie :D bo Prolactis można przerobić na ręczny jak potrzebujesz :) są w zestawie odpowiednie części. więc masz 2w1 :) pozdrawiam AGGI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatiR
Miałam przy pierwszej córci początkowo ręczny - bolało przy odciąganiu, przy nawale nie dawał rady i porobiły mi się straszne guzki i w efekcie miałam zapalenie piersi :( Kupiłam od znajomej medela mini electic i mnie uratował, chociaż guzków sam nie ściągał, trzeba było długo masować i tym samym mu pomagać. Poza tym głośny bardzo... Przy drugiej córci kupiłam LOVI PRILACTIS i to był strzał w 10! Cichutki, wygodny i bardzo efektywny - nawet guzki sam ściąga! Odciąganie wogóle nie boli no i przy kryzysie laktacyjnym mogłam pobudzać piersi metodą 7-5-3 bez patrzenia na zegar na ścianie bo ma wbudowany zegar elektroniczny :) Bardzo dziewczyny wam go polecam, nie żałujcie pieniędzy na niego gdyż komfort użytkowania jest ogromny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacias
Hej. Jeśli chodzi o laktatory elektryczne to ja używam Lovi Prolactis i jestem zadowolona. Najpierw jak otworzyłam karton z przesyłką rzuciła mi się w oczy piękna biała walizeczka, w której laktator jest schowany. Po otwarciu walizeczki trochę mina mi zrzedła na widok wszystkich elementów, uszczelek itp. Jednak pierwszy montaż poszedł bardzo szybko, jak puzzle. Każdy kolejny trwa tylko moment. Do zestawu dołączona jest instrukcja, ale ja jej nie potrzebowałam. Laktator jest dwufazowy (stymulacja i odciąganie). Dla mnie rewelacja, bo mogę w każdej chwili przełączać między fazami i jak mleko przestaje lecieć wracam do stymulacji. Laktator ma spory wyświetlacz pokazujący czas odciągania i siłę ssania. Nie muszę siedzieć z zegarkiem w ręku, widzę ile już odciągam i w ten sposób nie przemęczam piersi zbyt długim odciąganiem. A podczas odciągania lubię poczytać gazetę więc zerkam tylko co jakiś czas ile to już trwa. Urządzenie pracuje dość cicho, mojego śpiącego dziecka nie budzi. W szpitalu słyszałam dużo głośniejsze laktatory. No i jest możliwość zmontowania laktatora ręcznego. Więc mamy 2w1, a nawet 3w1 (prąd, baterie i ręczny). Odciąganie jest szybkie, bezbolesne i komfortowe. Urządzenie jest estetycznie i porządnie wykonane. Ładnie wygląda u mnie na półce :P Szczerze polecam. Ja nie zamienię Lovi Prolactis na żaden inny, a następny jaki kupię będzie to ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również korzystam z laktatora firmy Lovi. Jest co prawda drogi ale wart swojej ceny. Uratował mnie podczas pierwszych dni karmienia (faza stymulacji wyciąga sutek i dziecku łatwiej złapać pierś) i podczas nawału pokarmu. Odciąga szybko i bezboleśnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medela swing, polecam. Drogi ale warty swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a jakiej wielkości/średnicy jest lejek w laktatorze Lovi Prolactis? Pytam, ponieważ wiem, że jest on uniwersalny, a np. Medela ma możliwość wyboru rozmiaru. Z góry dzięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karina882
Szukam opinii na temat laktatora Lakta Mila, o którym można przeczytać na stronie http://www.simed.pl Jestem bardzo zainteresowana, ponieważ słyszałam kiedyś o nim dobre opinie, ale było to dawno i nie wiem, jak teraz sytuacja wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karina też się nad nim zastanawialam bo był w rozsądnej cenie ale zdecydowałam się na Canpol elektryczny. Miałam tt ręczny a znajoma przerobiła kilka i powiedziała mi że i ty i lakta miła pracują identycznie a że tt nic nie ściągał więc nie kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksenia8222
A co sądzicie o laktatorze Lakta Electric ze strony http://www.simed.pl/ ? Zastanawiam się nad nim, ponieważ bardzo spodobał mi się opis i to, że laktator ma aż więcej trybów pracy i że można ustawiać sobie moc według własnych preferencji. Chętnie dowiem się czy macie dla mnie jakieś wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×