Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moge jej jeszcze raz dac czy nie?

Polecane posty

Gość gość

Wczoraj podalam corce 9 miesiecznej serek na bazie twarogu. Dzisiaj ma delikatna wysypke za uszami. Nic na policzkach i reszcie ciala, brzuch ja nie bolal. Po jogurcie nie miala takiej wysypki. To alergia? Nietolerancja? Moge podac znowu czy lepiej nie? Nie wymiotuje, kupa normalna po nocy, tylko ta wysypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tylko za uszami to mogą być potówki. Na kilka dni zrezygnuj z tego twarogu i jak wysypka zniknie to podaj ponownie i obserwuj. Jeżeli wysypka wróci to idz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, ale wl;asnie dziwne ze po jogurcie nie a po twarogu juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wcale nie jest to dziwne. Po 1 jogurt i ser to nie to samo-jest różny poziom "ukwaszenia" białka, a po 2. alergia może wyjść dopiero po dłuższym podawaniu alergenu w większej ilości. Czyli po podaniu samego jogurtu organizm się jeszcze bronił, a jak doszedł biały ser to skapitulował. Mój syn 5 miesięcy pił mleko i dopiero po tych 5 mcach wyszła alergia na białko mleka. Niestety nawet lekarze nie mają pewności co i dlaczego dzieci uczula. Trzeba obserwować wszystko. Łącznie z tym,że dziecku może się pojawić wysypka od czyjegoś potu, proszku do prania, kosmetyków czy perfum kiedy ktoś weźmie dziecko na ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, dziekuje, to odstawiam poki co i popatrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas tak
dziecko kp ja jem nabiał a dałam kilka razy jogurt naturalny jak miał 9 miesięcy i dostał po nim szorstkie poliki, masło jadł od dawna nic się nie działo. Przez kolejne 3 miesiące nie dawałam, po tym czasie dostał żółty ser nic się nie działo, jogurtem zaprawiam zupę, dodaje do past, je bułki pieczone z dodatkiem mleka, twaróg nie smakował bez cukru jeszcze trochę i zrobię pastę ze szczypiorkiem. Może tak samo zrób przerwę u nas pomogło, widocznie organizm nie radził sobie jeszcze z białkami krowimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas tak
* dostał szorstkich polików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alergia pojawia się najczęściej za uszami na zgięciach kończyn. Może nawet po 72 h od podania produktu pojawic się. Ja bym nie dawała juz tego serka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podawaj. I obejrzyj sobie to www.youtube.com/watch?v=4Trm7a4SEiw‎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InhalatorDlaDzieci_pl
Lepiej nie podawać, może to spowodować jeszcze większe uczulenie. Udaj się do alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość InhalatorDlaDzieci_pl
Lepiej nie podawać, może to spowodować jeszcze większe uczulenie. Udaj się do alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×