Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miarka

Oduczanie nocnego jedzenia.

Polecane posty

Za kilka dni mała kończy roczek. Nadal pije mleko w nocy ,ok 2/3 dostaje ok 150 ml mm. Próbowałam już wielu rzeczy, większa kolacja np manna, kaszka na noc W nocy dawałam herbatkę , wodę sok. Nic tylko mleko chce. Smoczek czy noszenie też nie pomaga wybudza się jeszcze bardziej. Jakieś pomysły? Może jeszcze dać jej czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też bym chiała poznac magiczny sposób,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu chcesz oduczać, dziecko do 2 lat ma prawo jeśc w nocy- lakarz mi tak powiedział i to nie jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie bym pospała to raz;-) dwa czy to nie szkodzi na zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w nocy się nie je!!!!!!! lekarz który tak mówi to chyba nie wie, że żołądek też ma prawo odpocząć, a nie trawić ciężkie mleko dodatkowo w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie ma jednego magicznego sposobu na oduczenie dziecka nocnego jedzenia. Mogę tylko powiedziec jak to przebiegało u mnie i mojego syna. Początkowo - kolacja około 20, potem jadł o 2 i 5. Jak skończył 4 miesiące zapragnął tak jak mama spac nieco dłużej i budził się około 4 w nocy, kolacja była jak wcześniej, śniadanie o 8. Jak minął 6 miesiąc życia, zaczęłam stopniowo przedłużac podanie mleka. Udawało się o 15 minut czasem o pół godziny. Po jakimś miesiącu z kawałkiem, doszliśmy do godziny 6. A następnie jak już zaczął jeśc w ciągu dnia papki jarzynowe to budził się około 8. U mnie przeciągnie podania mleka się sprawdziło. Czasem musiałam podac smoczek, kiedy indziej brałam na ręce i bujałam - po prostu przedłużałam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Był czas że jadła np o 3 lub 4 a i noce bez jedzenia były. A teraz nieraz o 1 30 się domaga i potem śpi do rana do 7. A przeciąganie ma przeciwny skutek bo rozbudzamy się obie. A tak zje i śpi. Chyba jeszcze muszę poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też chciałabym oduczyć moja córkę picia mleka ale tak jak miarka piszesz,nie da sie teraz póki co i chyba bede czekać jeszcze trochę aż sama przestanie się domagać.ostatnie mleko pije około 19:30 i budzi się juz o 1,2 znow na mleko,za miesiąc kończy rok.jak daje jej mleko to słyszę jak jej w brzuszku chlupie jakby pusty był. Też bym po spala i chciałabym zeby małej w nocy brzuch odpaczal i w ogóle,moze ma ktoś jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też chciałabym oduczyć moja córkę picia mleka ale tak jak miarka piszesz,nie da sie teraz póki co i chyba bede czekać jeszcze trochę aż sama przestanie się domagać.ostatnie mleko pije około 19:30 i budzi się juz o 1,2 znow na mleko,za miesiąc kończy rok.jak daje jej mleko to słyszę jak jej w brzuszku chlupie jakby pusty był. Też bym po spala i chciałabym zeby małej w nocy brzuch odpaczal i w ogóle,moze ma ktoś jakieś inne pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosa- dokładnie mojej małej tak samo się robi. Słychać jak łapczywie pije bo brzuszek pusty. A o 20 wypiła 240 ml z kaszką lub manną. Może taka szybka przemiana materii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas bylo tak, ze nieważne ile syn zjaxl na kolacje, nic czy cala miske kaszy i tak budzil sie ok 1 i 4. i tak do dwoch lat. od dwoch lat budzi sie raz ok. 4-6. Sa metody, wyplacz sie, ale ja jestem przeciwna takiemu traktowaniu dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecko zjada w ciągu dnia normalnie to co dacie i mimo wszytko budzi się w nocy ewidentnie głodne to oznacza ZE JESZCZE POTRZEBUJE NAJEŚĆ SIĘ W NOCY a wystarczy to sprawdzić podając wodę zamiast mm lub zwykłe ciepłe mleko,bo dziecku może się chcieć również zwyczajnie pić,a jeżeli tego nie będzie chciało i będzie głodne to dać mm-można też dawać częściej jedzenie w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko że ona wcina i apetyt ma. A niby jak można wepchnąć w dziecko jedzenie skoro ono więcej nie chce? Sok lub wodę próbowałam, pół godziny później kolejna pobudka i chce mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żaden sok-ciepłe mleko krowie pomaga uspokoić głód i pomaga dziecku zasnąć jak dziecko ma rok można podać spokojnie podgrzane. Ważne,aby nie oduczać na siłę. Jak chce to niech się naje jeżeli z wagą też wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała ma skazę więc krowie u nas odpada A z wagę nas krucho bo jest bardzo drobna. Dlatego jej nie żałuje tak bardzo tego nocnego jedzenia. Tylko o zęby się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko ma 2 lata pije w nocy butle kaszy zeby ma sliczne i zdrowe myte regularnie wciagu dnia i od razu po wstaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też ma skaze ale dziś w nocy mleka nie chciała choc przebudziła się ale lekko i nawet nie usiadła co zwykle robi:) robiłam dwa razy i wypiła dwa lyki.nie nastawiam się ze to koniec nocnego jedzenia bo juz tak bylo ale moze moze.... Na noc dostała mleko 180 bo więcej nie wypije i dosypalam kaszkę na dobranoc Nestle zbozowa z lipa.nie wiem czy to przypadek czy nie,dziś znow dam i zobacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z moją tak dobrze nie było. Zjadła 220 z manną na noc a i tak o 3 mleka się domagała Chyba mam taki egzemplarz. A bardzo lubi tą kaszkę na noc z lipą, muszę znowu kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja była na nutramigenie od urodzenia potem przez 3 tyg hipp 2 ha -skóra nadal brzydka i podałam jej mleko 3,2 % z kartonu (musiałam -wszystkie mleka maja wit D a mała nie może jej) i o dziwo skóra piękna, kupa codziennie ładna, gazy ładnie odchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 14 miesięcy i też się budzi na mleko koło 3. Tyle, że jest niejadkiem więc daję jej MM bez mrugnięcia okiem. Zresztą mleko je tylko na wieczór i o tej 3 więc widać potrzebuje. Potem śpi grzecznie do 7 a 7:30 śniadanko sinlac z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojej nie daje żadnych kaszek tych smakowych tylko kleik ryżowy i dodaje owoce albo tą lipą póki co, skórę ma zawsze sucha i place czerwone na nogach.czeste smarowanie pomaga i jak nie je bułek,paluszków itd to jest ładna skórka a tak to ciagle coś ale póki nie ma kup ze śluzem to się tak nie stresuje.najgorzej po biszkoptach i sliwkach ze słoika.na jajka ma alergie i mleko na pewno a reszta to różnie. Może jak w dzień się więcej nasze najedza tovw nocy będą mniej glodne? Już sama nie wiem.moja pije mniej mleka niż zalecają ale wazy 9 kg wiec ok.ale mam nadzieję ze juz przejdzie jej to picie mleka w nocy. Moja còrcia cieszy się na widok mleka i trzyma butelkę ale wypija 120 max.tylko wieczorem więcej a rano i w nocy właśnie tyle,choc jak zrobię jej 90 to też do rana wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak się kończy karmienie na żądanie... polecam książki Tracy Hogg- "jej" dzieci w nocy nie jedzą tylko robią to co powinny- śpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tracy hogg to psychopatka
Podziekowalam tej pani jak uslyszalam ze podczas karmienia dwumiesiecznego dzieckanie mozna mu sie patrzec w oczy bo poczuje sie zagrozone... niech wytlumaczy to mojemu synkowi ktory uparcie szuka kontaktu wzrokowego podczas karmienia,usmiecha sie i gada :P zagrozenia nie wyczuwa. Ona nie uczy wychowywac dzieci tylko tresowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×