Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzyna-mama

Skaza białkowa

Polecane posty

Gość Katarzyna-mama

Witam mam takie pytanie,czy któraś z mam ma problem u swojego dziecka ze skaza białkowa?jeśli ktoś może mi napisać co może jeść takie dziecko a czego powinno unikać.czy u waszych dzieci również długo utrzymywała się wysypka,głównie na twarzy?moje dziecko ma 10 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Unikasz wszystkiego co zawiera mleko krowie i jego przetwory np masło serwatkę itp. Trzeba pilnować składów bo nawet w zupkach dla niemowląt bywają. Serki, twarożki, jogurty odpadają. Możesz dawać mannę, kaszki bezmleczne ,sinlac, pieczywo bezmasła.kleiki. Owoce, musy, warzywa. Masz jakieś leki dla malucha do smarowania i dousntnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
Właśnie w tym problem jak już ma przepisaną maść i mu smarujemy to jest ok ale jak juz ma zakończoną kuracje to na nowo mu wychodzi.Głównie na czolę i pod oczami.Dostaje również fenistil w kropelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
bebilon pepti 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, gdy córeczka skończyła 3 ms zdiagnozowano skazę, na stałe smarujemy ją maścią plus kąpiemy w płynie też na receptę, na stałe tez jest na mleku sojowym, unikam produktów gdzie może być krowie mleko i pochodne, poza tym zjada wszystko to co 6,5 miesięczne dziecko może jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
a co to jest za maść i płyn do kąpieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
nie cieleciny nie jada jedynie tylko królika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
co jeszcze można podawać dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek pije nutramigen. obiad to warzywa z mięskiem unikamy selera i pietruszki ponieważ często uczulają ( bezpieczne warzywa to brokuł, kalafior, ziemniak, marchew, kalarepa, dynia, cukinia) na nich też bazuje. zjada również kaszke sinlac z dodatkiem owoców z słoiczka - są to śliwki, jabłko, jagody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
czy banan może też uczulać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak banan może uczulać. jak również wywar z mięsa czyli rosołek. dlatego ja gotuje osobno mięso, a zupke rozcieńczam wodą z warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
a czy jakieś przekąski wchodzą w grę?jak się poda jakiś dany produkt to po jakim czasie wychodzi wysypka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
Czy Twoje dziecko od samego początku jest na mleku nutramigen?Słyszałam że w smaku jest troszke gorsze od bebilonu?ile ma Twój synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
a co sadzicie o takich ciasteczkach dla dzieci bobovita albo hipp?nadały by sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie podaje żadnych chrupek kukurydzianych. nowości wprowadzam raz na dwa tygodnie. piore w jelpie bez płynu do zmiękczania tkanin, ubrania bawełniane kolory jasne ponieważ ciemne mają w sobie jakiś barwnik, który też może uczulać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój synek niebawem skończy 7 miesiąc. na początku był na bebilonie pepti. w szpitalu lekarz zmienił mu na nutramigen ponieważ jego skóra była mocno podrażniona. dostaje również kropelki fenistil. plus maście do smarowania. podstawa to częste nawilżanie skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
a po nutramigenie jest lepiej?nie było problemu przejscia na inne mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smak ma na pewno gorszy, ale na szczęście synek pije z chęcią mleko. a czy jest lepiej. chyba tak chociaż są dni, że mocno się drapie i skóra jest w gorszym stanie. alergolog również zaleciła mi by kąpać go tylko dwa dni w tygodniu, a kąpałam go codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
No właśnie mój mały też sie drapie.głownie na głowie i czole.też go kąpie 2 razy w tygodniu.Juz sama nie wiem czy mu zmienić mleko na nutramigen.do allergologa długie kolejki.chociaż wiecej człowiek dowie sie z internetu niz od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my też mieliśmy kłopot z główką. wszycy mówili, że to ciemieniucha, aż w końcu trafiliśmy do alergologa i okazało się, że to zapalenie skóry głowy. musieliśmy zastosować maść z sterydami. przeszło błyskawicznie. my jezdzimy prywatnie, wizyta trwa max 10 minut. też czytam co inne mamy piszą na ten temat bo od lekarza niewiele wiadomości można uzyskać. moja starsza córka również miała skaze moge tylko Cię pocieszyć, że mineło około 5 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
no to faktycznie pocieszyłaś mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
a od kogo dostajecie recepte na mleczko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam zaświadczenie od alergologa, że musi pić nutramigen ze względu na alergie. kolejne recepty uzyskuje już w przychodni od rodzinnego lekarza pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
no właśnie coś mi pediatra mówił że recepte na mleczko bedzie mi wypisywac do czasu az dziecko nie skończy roku.Później potrzebne bedzie mi zaświadczenie od allergologa.Tylko terminy takie długie do tego allergologa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie w ogóle lekarka nie chciała bez tego zaświadczenia wypisać recepty. a alergolog za wypisanie zażądała 50 zł dodatkowo do opłaty za wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna-mama
straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×