Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła Panna Młoda...

Ślub cywilny w ciąży

Polecane posty

Gość Przyszła Panna Młoda...

Witam drogie panie. Może wy mi pomóżcie i rozwiejecie wszelkie wątpliwości. Otóż aktualnie jestem na początku 33 tygodnia ciąży. Pomimo zaawansowanego jej wieku brzucha wcale nie mam dużego. Pod koniec lipca biorę ślub cywilny i moje pytanie brzmi czy wypada iść na własny ślub w czarnej sukience? Pytam ponieważ nie opłaca mi nie kupować specjalnie nowej sukienki na 20 minut ceremoni. BędZiemy tylko my i świadkowie. Dla rodziny będzie ślub kościelny w przyszłym roku. Oboje nie podchodzimy do tego jak do ślubu a raczej do uroczystego przyjęcia nazwiska ojca dziecka. Nawet obrączki będziemy mieli srebrne. I moje pytanie brzmi czy nie będę źle wygladac jako czarną panna młoda? Niewyobrazam sobie siebie też w jakiejś jasnej sukience by wygladac jak ogromną beza w lukrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nigdy nie czytałam większej bzdury. Czarna sukienka nawet na cywilny nie pasuje !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Panna Młoda...
A dlaczego nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja ja ja
Kurcze jakby nie było to masz zawrzeć związek małżeński i na tę okazję szkoda ci na sukienke??? Zreszta do tego czasu mozesz zdążyć urodzić....Nie oceniam Cię, tylko dobrze radzè: nie bierz ślubu w ciąży ani nie ustalaj teraz jego daty na później, bo na zawsze distaniesz łatkę, że ślub bo wpadka...Lepiej kiedy się rodzi i potem spontanicznie ( po roku, 2) decyduje na ślub!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziecko może przyjąć nazwisko ojca nawet jak ślubu nie będziecie mieli. Czarna sukienka na własny ślub moim zdaniem to przesada :o Poza tym osoba wyżej ma racje, bierzesz ślub bo wpadliście? bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Panna Młoda...
Nie. Ponieważ chcemy stworzyć kompletna rodzinę z wspólnym nazwiskiem a nie każdy swoim. A bez sensu molo zdaniem wydać 200 zł na sukienkę która założe raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Panna Młoda...
Nie nie nie. Nic z tych rzeczy ;) po prostu dobrze czuje się w tym kolorze. A moim zdaniem jest różnica pomiędzy czarnym wieczorowym i czarnym pogrzebowym. Będę mieć duży naprawde duży srebrny naszyjnik do tego eleganckie buty na koturnie. Jasny bukiet. Wydaje mi się iż to będzie bardziej elegancko wyglądało niż żałobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie poszła, ty rób co chcesz, ja kupiłam w 4-5 mcu ciąży, potem dostałam inną, stwierdziłam że ta będzie do chrztu i... już miałam ślub cywilny, kościelny i był chrzest a sukienka czerwona dalej wisi w szafie. Na cywilnym miałam taką sukienkę, że nie wyglądałam jak beza w lukrze, wręcz przeciwnie, wyglądałam szczuplej niż przed ciążą... sukienka ekri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka1986
Ja też brałam ślub cywilny i byłam w zaawansowanej ciąży, nie chciałam wydawać wielu pieniędzy na sukienkę, którą założę raz. **** Wpisz w allegro: sukienka s00 Ja kupiłam taką. Wydatek niewielki, a wyglądałam całkiem elegancko, na dodatek teraz (schudłam po ciąży 12kg wracając do swojej wagi) też nadaje się do założenia np. do pracy. Zrobisz jak zechcesz, ale ja tam bym się w czarną nie ubrała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka1986
Musisz wpisać w allegro: sukienka s00 (dwa zera po s)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego nie czarna?? ja bralam slub KOSCIELNYY w czarnej sukience, uwielbiam ten kolor (jestem metalowa) i nikomu nic do tego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna panna młoda :)
ja brałam też 'szybki' ślub, tylko ze świadkami, nie byłam w ciąży. założyłam czarną sukienkę, którą po prostu miałam w szafie i lubiłam. to nie jest sukienka na 20, tylko na 5 minut (bo chyba tyle łącznie to trwało), niczym się nie przejmuj. z drugiej strony - naprawdę pod koniec lipca może już być po ptakach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka1986
Bo Wy metalowe moze nie jestescie przesądne:P Ja ciążę uważałam za radosny czas i unikałam wtedy czarnego koloru, choć bardzo dobrze się w nim czułam wcześniej i często ubierałam, ale każdy jest inny. Jeśli autorka tematu ma się źle czuć na własnym ślubie i oprócz stresu przeżywać dodatkowo, że "wygląda jak beza", to lepiej założyć czarną i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masz problem rzeczywiście chyba czekasz na jakąś małą awanturkę na kafe rób jak chcesz w czarnej będziesz wyglądać jak czarna beza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siostra brała ślub cywilny w czarnej sukience z fioletowymi dodatkami, uwielbia czerń i chciała czarną koniecznie, wyglądała bardzo dobrze, ale - nie była w ciąży i była to zima latem, czarna sukienka na ślubie nie wygląda elegancko, nie włożyłabym jako gość a co dopiero aktor pierwszego planu i to w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam ciemnogranatową sukienkę na cywilnym, po prostu taka sukienka mi się spodobała w sklepie i była dostępna od ręki. Ślub brałam wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie brałabym ślubu w ciąży
na zawsze zostanie, że wzięliście ślub bo musieliście, i nie raz twój mąż ci to wypomni w kłótni, nawet, jak teraz tak nie myśli, co innego jak byś urodziła i wtedy za jakiś czas podjęlibyście decyzję o ślubie. dziecko nie zwiąże tego co ma się i tak rozpaść, a fakt, że bierzecie ślub nagle tylko pogorszy sprawę i zepsuje coś co miało szanse przetrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwielbiam czarny kolor, na sluby chodze w czarnych sukienkach, jestescie chore, ze wam sie tylko czaarny z zaloba kojarzy w ciazy tez ubieralam sie w czarne rzeczy bo mimo, ze nie jestem katoliczka, w przesady nie wierze noz kurfa co mialoby sie stac mojemu dziecku, bo czarny sweter albo czarne spodnie zaloze? ale wy jestescie p******e a cywilny bralam w tej sukience http://www.impressionen.de/shop/produkt/bandeaukleid/5832489?query=*&filterKategoriebaumROOT%2FMode=Kleider&filterPreOrder=false&filterKategoriebaumROOT=Mode&sortScore=desc&origPos=1&pos=256&origPageSize=9&pager=true&page=1 wyjatkowo nie czarna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Panna Młoda...
Termin mam na 9-20 sierpnia więc myślę że zdarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła Panna Młoda...
W 37 tygodniu myślę że babel nie będzie pchal się na świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej:) ja biorę ślub w 33 tyg. mieliśmy odłożyć to na po porodzie, jednak lepiej wyjdziemy na tym jak weźmiemy teraz cywilny. Zaraz musicie tu pisać że bo dziecko bo wpadka, i to nie powód bla bla. Ale to jest powód, bo jednak będe się czuła lepi nawet w durnym szpitalu inaczej będą traktować męża anieżeli konkubenta.pozatym rodzice jedni i drudzy chcą nap pomóc w remoncie domku ktory po ślubie będzie nasz, i napewno lepiej do tego podejdą jak już będziemy małżeństwem. Nie musimy czekać aż do kościelnego który odbędzie się za rok, bo może do tego czasu już wszystko będzie zrobione:) także nie oceniajcie jakimiśtam o bo wpadka to już lecą do ślubu bo nie wypada. dzidziuś przyspieszył nam wszystko , ale na lepsze, bo pojdziemy na swoje, będziemy małżeństem i nawet lepiej to brzmi niż konkubinat:) chociaż też chcieliśmy odłożyć ślub ale w pore sie zdecydowaliśmy:) Co do sukienki to czarna odpada. ja dziś kupiłam w TOP Secret , ładnie leży. W innych normalnych sklepach cieżko znaleźć bo jak jest brzuszek to automatycznie sie podnoszą do góry i to nie ładnie wygląda. Z ciążoych happy mum jest spoko ale pani ekspedientka stwierdziła ze nie zamawiają rozmiarów z innych sklepów, jak przyjdzie to przyjdzie jak nie to nie..... pozatym mają dziwną rozmiarówke, jak na brzuchu ładnie leży to w plecach szeroka;/Polecam też orsay jak ktoś lubi kolorowe:)w sumie tam też ładnie leżały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alone86
Czytam niektóre wypowiedzi i oczom nie wierzę. Dlaczego przyszły mąż autorki miałby Jej kiedyś powiedzieć,że wzięli ślub tylko z powodu ciąży? Dlaczego ktoś z góry zakłada,że ten związek się rozpadnie? Masakra. A wracając do tematu-autorko jeśli dobrze się czujesz w tym kolorze to nie widzę problemu w czarnej sukience:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sobie kieckę malinową, jest bardzo twarzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaaasienica
Ja jestem katoliczką i w przesądy nie wierzę, ale wg mnie symbolika jest ważna, dużo mówi. Wg mnie czarna sukienka na własny ślub nie bardzo pasuje. Naturalnie, nikt nie może Ci zabronić jej założenia, ale czarny symbolizuje smutek, a sądzę, że cieszysz się, że wychodzisz za mąż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też biorę cywilny pod koniec lipca. U mnie będzie to wtedy 25 tydz ciąży. Ale czarna sukienka? Bez przesady! Nie będę też kupowała sukienki za 200 zł :P tak do 100 max. Też mamy srebrne obrączki, a ślub bierzemy, bo chcemy. Dziecko nie było wpadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mieliśmy ustaloną date ślubu na wrzesien tego roku i też cywilny i okazało sie ze jestem w ciązy i co też powiecie ze to wpatka nie rozumiem takich ludzi którzy tak myśla i wkurzają mnie bo nie zawsze bierze sie ślub bo sie wpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Ubierz się jak chcesz.Nikogo to nie powinno interesować.Jednak w czarnej sukience na swój ślub, nawet cywilny to już przegięcie.Nie uważasz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
slub to radosne wydarzenie dodatkowo jestes w ciazy drugie radosne wydarzenie i czarna sukienka odpada ,no i jeszcze lato. ja nawet na czyjes wesele bym nie przyszla w czarnej sukience . Mysle ,ze czarna sukienka jest na inne przyjecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×