Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

jak wyploszyc zaskronce z ogrodu?pomocy

Polecane posty

Gość gość

już od kilku lat mozna spotkać w moim ogrodzie zaskrońce ,ale w tym roku to już przesada praktycznie co drugi dzień jakiś się pojawia -mam male dziecko i boje się go wypuszczać na podwórko -czym je wyploszyc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia polowanie u mnie ślimaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zaskrońce są niegroźne i bardzo pożyteczne - wyżerają robaki i ślimaki z ogrodu ty widziałaś, jakie one mają zęby? mniejsze od małego kolca róży łebek jak duży paznokieć i malutkie zęby akurat na ślimaki daj spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głosnym tupaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukaj w google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś kosilam trawe a obok mnie zaskroniec z 1,2m dlugosci także tupanie raczej nie pomoze-niby nie groźne ale niechce żeby krecilly się mi o działce,poki co wynoszę do lasu ,ale ilez można w tym roku to naprawdę plaga i podchodzą coraz bliżej domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli mieszkasz przy lesie to mogą pojawić się też żmije:-( a dziecko nie odróżni od bezpiecznego zaskrońca, wprawdzie są bardziej płochliwe ale jak się poczuje zagrożona to nieszczęście gotowe. Mój teść zawsze radzi puszczać psa po ogrodzie i często kosić trawę. No i węże lubią oczka wodne oraz różne kupy gruzu, kamieni, desek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trawa regularnie koszona ,oczka nie ma gruzu itp. tez nie dziś na szczęście nic nie spotkałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale w czym ci zaskrońce przeszkadzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwyczajnie brzydze sie nimi a dwa bojeco dziecko wiem ze nie sa jadowite ale wole dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie koty je odstraszają też ich się niesamowicie brzydzę i właściwie to chyba mam już fobię na ich temat, jeden kiedyś mi wśliznął się do ganku, myślałam, że zawału dostanę ten pies to też dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to za pytanie "Ale w czym ci zaskrońce przeszkadzają? " ; wielu ludzi ma pierwotny lęk przed wężami, ja tak mam i chociaż wiem, że są bardziej bezbronne ode mnie to w życiu nie wejdę w wysoką trawę, na mokradła, albo do lasu bez wysoko zabudowanych butów. To paniczny lęk i wolę im w drogę nie wchodzić oraz nie chciałabym ich gościć na własnej działce. Biegające psy to chyba najlepsze rozwiązanie, wypłoszą je samym hałasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam psa i 3 koty i niestety u nas się nie sprawdza -może dlatego ze dzialka duza a wiadomo nie wszędzie mogą być.....sama chętnie kupiłabym jakiś odstarszacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie zaskroniec był pod buda psa wiec raczej go się nie bal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeże je zjadają. Zainwestuj w jeże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaskronce nie są jadowite, wręcz są pozyeczne a przede wszystkim CHRONIONE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Najlepiej bylo by sie z bocianem zaprzyjaznic,on bardzo lubi zaskronce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×