Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mroczne książki

Polecane posty

Gość gość

poszukuję tytułów mrocznych książek, ale nie żadnych durnych horrorów czy fantastyki, bo nie jestem fanką. Chodzi mi o książki klimatyczne, gdzie akcja rozgrywa się w innym wieku najlepiej, mogą być też stare książki, gotyckie coś w stylu portretu doriana graya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szined
Książki Carla Ruiza Zafona a czystym sumieniem, mają niesamowity klimat i bardzo wciągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szined
Hej - też kiedyś lubiłam czytać takie książki dlatego odszukałam swoje konto na lubimy czytać i wyszukałam trochę tytułów. Czasy są zarówno odleglejsze jak i bardziej współczesne .Są to powieści i antologie opowiadań JR Merkle -"Czara wyroczni"-/nawiązuje do autentycznych wydarzeń/ J.Harris "Spij kochanie śpij R.Pearson-"Czerwona Róża" A. Kańtoch "Diabeł na wieży M.Allegretto-"Dom cieni" B. Erskine "Dom ech Z.Miłoszewski-"Domofon" N.Gaiman "Dym i lustra R.Starr "Fatum -błękitny dom E.Kostova -"Historyk" James Herberi "Inni"-szczególnie polecam P.Straub "Julia" oraz "Kraina cieni" Trylogia Michelle Zink"Proroctwo sióstr"/"Strażniczka bramy","Krąg ognia"-współczesna powieść gotycka M.Chattam "Krew czasu" S.Parisi "Krew marzeń" E.Moriel' Miasto poza czasem K.Motron "Milczący zamek S.Jackson "Nawiedzony J.Hawkes "Nawiedzony dom" S.Waters "Niebanalna więz" E.Hand-"Przebudzenie księżyca"-też mogę szczególnie polecić N.Mostert"Sezon czarownicy" A.Rice "Skrzypce" J.Siewierski "Sześć barw grozy" EE Schmitt "Trucicielka i inne opowiadania" J.Grzędowicz "Wypychacz zwierząt" PS Zapraszam też do odwiedzenia strony www.darkplanet.pl Na tamtejszym forum w wątkach poświęconych literaturze też możesz wyszukać jakieś interesujące Cię tytuły.Część propozycji też mam stamtąd Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szined
Stryj Silas Autor: Joseph Sheridan Le Fanu więcej informacji 6.39 (56 ocen i 7 opinii) Kup książkę Mało znany w Polsce Joseph Sheridan Le Fanu jest mistrzem prozy niesamowitej i powieści grozy w wiktoriańskich realiach. Stryj Silas opowiada dzieje pięknej i dzielnej Maud, która po śmierci ojca zdana zostaje na łaskę upiornego stryja, dybiącego na jej majątek. Autor znakomicie stopniuje napięcie i nie szczędzi czytelnikowi przerażających chwil aż do należycie szczęśliwego zakończenia. ukryj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki wielki:) już mam co czytać na urlopie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szined
To miłej lektury i wypoczynku :) Wpadłam sprawdzić czy ktoś jeszcze zapodał jakieś tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×