Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziewczyny, pomozcie, juz mam dosc... :(

Polecane posty

Gość gość

Mam sliczna, pogodna, wesola i bardzo grzeczna 10 miesieczna corke. Ale... ona nienawidzi spac, a ja juz wymiekam, ledwo zwkekam sie z lozka... WCzoraj - w ciagu dnia pospala 15 min, myslalam, ze ladnie pospi w nocy. Zasnela o 21, wstala o 21.20, 22, 00.05, 2.15, 3.00, 4.10, 5.30 (juz na dobre). Przeciez to jest nienormalne... Co zrobic aby spala jak czlowiek :( Nie jest glodna, nie chce jej sie tez pic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to zeby, moze moge jej dac cos przeciwbolowego? Albo jakas masc, melise zaparzyc? Nie wiem czy ja cos boli, nie wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może idź z nią do lekarza na konsultacje jakieś, bo to trochę faktycznie dziwne. A może mała boi się spać, boi się ciemności, zostaw jej zapaloną lampkę czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma lampke,nie wyglada tez aby sie czegos bala... lekarz pewnie da jakies zamulajace srodki. Moze jakas mama miala taki problem i sobie poradzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek 10-mies też przez pewien okres spał słabo i w nocy i w dzień. Teraz się poprawił i śpi 2 razy dziennie po 1,5 h i w nocy budzi się tylko 2 -3razy (karmie piersią), choć i tak jest to dla mnie za często:(. Gdy w dzień padałam na pysk to wkładałam go w wózek i na spacer albo w domu lulałam, musiał usnąć, myślę że i Twoje fdziecko zaśnie prędzej czy pozniej. Wiem, że usypianie w wozku nie jest rozwiązaniem, ale pozwoli Ci choc trochę odsapnąc. A w nocy może włączaj kołysanki, moj nie slucha kołysanek co prawda, ale sluchanie muzyki w radio czy w tv go uspokaja i usypia. Ma nawet swoje ulubione piosenki :). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wprowadź rutynę do waszego dnia dzieci jak mają codziennie to samo w końcu się przyzwyczajają do stałości czynności ( sory za głupie rymy) określ sobie godziny śniadania, drugiego śniadania, obiadu, drzemki, podwieczorku kolacji i na koniec rytuału mycie i spanie przez pierwszych kilka dni się pomęczysz ale w końcu dziecko przywyknie, zmęcz ją też zabawą przed dzienną drzemka i przed spaniem na noc jeśli jesteś z nią w domu to dwa razy dziennie wybaw się z nią na dworze i może daj jej więcej jeść na kolację bo czasem dziecko budzi się po prostu z głodu ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy wszystko jak w zegarku... Mala nie da sie polozyc ani w wozku, ani w lozku ani na rekach - wstaje. I konczy sie tak ze zasypia gdzie popadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mimo ze tak malo spi nie wyglada na zmeczona, tyle zetrze oczy i ziewa. Jest wiecznie usmiechnieta, zadowolona, wszystko ja cieszy. A ja...padam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tej rutynie to ja ;) spróbuj mimo wszystko powalczyć kilka dni może jak nabierze stałych nawyków to się nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno sprobuje. Moze powinnam ja brac na rece i starac sie uspac mimo prostestow? Ale bedzie strasznie plakac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba przyszedł czas byś poważnie porozmawiała z córką. powiedz że jesteś wykończona wstawaniem do niej,i że nie zawsze możesz przyjść.niech wie kto rządzi w rodzinie.jak teraz dasz sobie wejść na głowę to co będzie później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka do drugiego roku życia często się budziła, 10 miesięcy to maluszek jeszcze ma prawo tak się budzić, trzeba przeczekać niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahahhha ostatni post mnie rozbawil. 10miesieczna dziewczynka na pewni zrozumie:)a mam pytanko,czy ty pobujesz ja uspac?tzn masz juzbdosc istwierdzasz,ze pora na spanie i lulasz?bo ja mialam taki problem z mlodszym dzieckiem,nie chcial w ogole spac,jak zasnal to na pare minut a ja znow zla go usypialam i tak w kolko. A potem zaczelam go obserwowac i sie dostosowywac do niego a nie do sibie. Nie patrzylam na zegarek,ze juz pora spac. I takim sposobem to dzicko tak sobie wyregulowalo czas,ze jest prawoe jak w zegarku. Oczywiscie odchylenia +/-godzina sie zdarzaja,zalezy o ktorej dziecko wstanie. Ale wiem,ze jest w stanie iles godzin poczuwac(u nas to max2h,maly ma 4 miesiace)i musze dac mu warunki do wyciszenia sie i spania. Nawet jak jest pobudzony.przestaje wtedy zabawiac,zostawiam samego,daje najpierw sie napic,jak nie ma pory jedzeniq,daje smoka (niestety lub stety tak zasypia),maly sie wycisza i zaraz spi. Jak sie meczy,trze oczka i cos mu przeszkadza w zasnieciu,to wezme na rece,przytule,chwile ponosze i odkladam i zazwyczaj to juz pomaga. Na sile nie lulam,nie kolysze do upadlego,nie kaze spac. Bo czasem nawet polezenie w ciszy jest odpoczynkiem. Zauwazylam tez ze przetrzymanie na wieczor nie pomaga w dluzszym spaniu. Wczoraj nam przez wyjazd zmodyfikowal sie plan dnia i wrocilismy na kapiel na 22 dopiero. A maly wstal po 7 czyli wczesniej niz zazwyczaj,bo normalnie spi do 8-9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moge Ci tylko napisac ze mialam podobnie z moja corka do 2roku zycia nie rzespala calej nocy nigdy. potrafila budzic sie co godzine a w dzien tez malo co spala. chodzilam na rzesach ale jak skonczyla 2 lata wreszcie sie uspokoila. spi cale noce a i w dzien potrafi spac 2-3 h. nie wiem od czego to zalezy bo i ja sie martwilam i szukałam pomocy. I nagle samo przeszło... powiedzieli mi ze sa rozne dzieci i niektore tak mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie rozsmieszyl mnie post z.9.22:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze jeszcze ktos cos poradzi... caly dzien nie spala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×