Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość lubkova

Jaki okap do kuchni?

Polecane posty

Może sprawdzisz ofertę Kernau? W sprzedaży mają sporo modeli okapów - między innymi okapy przyścienne, wyspowe, teleskopowe, podszafkowe oraz okapy do zabudowy. Tutaj znajdziesz katalog dostępnych produktów - http://www.kernau.com/kategoria/gotowanie/okapy-kuchenne.html Ja kupowałam u nich okap do mojej kuchni i jestem zadowolona. Z tego co pamiętam to wydaliśmy na niego coś około 400 złotych i do dzisiaj spisuje się bardzo dobrze, a od zakupu minęło już trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkim znawcą nie jestem, ale najlepiej b był dostosowany pod kątem głośności do pomieszczenia (max 56decybeli), był w miarę wydajny (czyli absorbował to co jest do absorbowania) i dizajnem też do kuchni pasował. JA akurat kupiła teleskopowy na globalo.pl bo mam dosyć nowoczesną kuchnię i zależało mi by nie było go widać. Sprawdza się rewelacyjnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi bardzo tanimi okapami to trzeba uważać. My z mężem raz się na taki skusiliśmy i nie dość że nie spełniał swojej funkcji bo nie usuwał wszystkich zapachów tak jak trzeba to jeszcze bardzo głośno chodził. Przez to ostatnie to już woleliśmy go w ogóle nie włączać. Potem kupiliśmy okap Toflesza a konkretnie ten model http://www.rtvagd.sklep.pl/toflesz/ok_4_cylinder_40_bia_y_64308.php5 i wreszcie jesteśmy zadowoleni. Daje radę z mocniejszymi zapachami czy spalenizną i jest cichy ! ;-). Do tego bardzo fajnie wygląda bo jednocześnie nowocześnie i elegancko. Dodam tylko że mamy kuchnię z wyspą. W takim przypadku okap mocno rzuca się w oczy więc ten wygląd jest jednak ważny. A no i nie ma problemów z jego czyszczeniem co w poprzednim też doprowadzało mnie do szału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość internauta765
Sprawdziłam ofertę Toflesz w tym sklepie. I chyba też się skuszę ;) Ceny jak dla mnie ok. Regulamin przeczytałam - wszystko wydaje się w porządku. Zresztą w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko oszukać klienta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koniecznie odwiedźcie stronę http://cichakuchnia.com - na pewno znajdziecie tam wiele produktów w atrakcyjnych cenach. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Twoja kuchnia jest zabudowana? Może masz jakieś zdjęcie lub wytyczne? Czy wygląd tez ma dla Ciebie znaczenie? Znalazłam Ci kilka porad, może coś faktycznie Cię zainspiruje, ładne zdjęcia https://abcporady.pl/okapy-do-zabudowy-jakie-funkcje-oferuja-czy-warto-kupic-drozszy/. Może kiedyś dodasz zdjęcie po zmianach u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majsterprzem
To zależy czy ma funkcjonować jako pochłaniacz ( w obiegu zamkniętym) czy będzie podłączany do komina. Jeśli nie jest się pewnym warto wybrać okap, który można używać na dwa sposoby. Istotna jest również możliwość wymiany filtrów jak i ich czyszczenia. Mam okap firmy Berdsen z dodatkowym filtrem przeciwwęglowym. Działa jako pochłaniacz od ponad 2 lat i był to bardzo dobry wybór. Polecam, można kupić online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bratkova
Ja także jak już ktoś wyżej zaznaczył, warto odwiedzić stronę http://cichakuchnia.com. Mają szeroki wybór i świetnej jakości, nowoczesne produkty. Ze swojej strony również polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wyboru mamy okapy przyścienne, przyścienne skośne, szafkowe, wyspowe, sufitowe, no i blatowe. Ale ważniejsze od wyglądu są parametry; wydajny, cichy, z wskażnikiem zabrudzenia, timer, sensor pary, sterowanie, podświetlony, nade wszystko filtry. Do wyboru do koloru- dosłownie, ze stali nierdzewnej, ze szkła hartowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam okap z oświetleniem z przodu i jest ok. duży wybór tego sprzętu jest na avans.pl można sobie pooglądać i wybrać co się komu podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że cichość okapu to fajna rzecze, ale tak jak z odkurzaczami fizyki się nie oszuka - im wydajniejszy ciąg powietrza tym większy hałas, więc im będzie okap cichszy tym mniej skuteczny niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawistak

Niestety wpadliśmy z żoną na pomysł wymiany płyty w kuchni, więc za ciosem od razu postanowiliśmy ogarnąć okap. Powiem wam, ze jest tego sporo na rynku ale szukając najrozsądniejsze nam się wydały te nowe Hob2Hood Electroluxa. Przekonało mnie, że są zintegrowane z płytą i automatycznie za mnie myśli kiedy ma się wlączyć i jak działać. To ogromny plus, bo najczęsciej okap odpala się dopiero jak już jest za dużo zapachów żeby sobie z tym poradził. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zys

Ja mam u siebie taki model z funkcją Hob2Hood i powiem wam, ze to genialne o tyle że mogę zapomnieć w ogóle że mam okap. Wszystko działa zintegrowane z płytą indukcyjną i za mnie mysli jakby tu najlepiej zadziałać, zeby żaden zapach  z kuchni nie uciekl 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawistak
Dnia 31.05.2019 o 15:42, anka9009 napisał:

I co kupiliście ten okap Electroluxa? Jak wrażenia?

Kupiliśmy i jak dla nas to był strzał w dziesiątkę. Jeśli szukasz okapu to weż śmialo tego electroluxa pod uwagę bo warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bland

Z tego co kojarzę tego Electroluxa z funkcją lączenia z płytą jest kilka modeli. Ktory macie konkretnie? U mnie wybralismy EFV90657OK, bo żonie bardzo podobało sie jak wygląda i że ma dość spory zasięg bo 550 m3 w godzinę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palera

Dokładnie ten model  Electroluxa widziałam i się nad nim zastanawiałam.  Czy on się ząłacza automatycznie i faktycznie zapach się nie roznosi? Mam kuchnię otwartą na jadalnie i zastanawiam się czy to rozwiąże problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anita89
Dnia 2.06.2019 o 05:56, Gość bland napisał:

Z tego co kojarzę tego Electroluxa z funkcją lączenia z płytą jest kilka modeli. Ktory macie konkretnie? U mnie wybralismy EFV90657OK, bo żonie bardzo podobało sie jak wygląda i że ma dość spory zasięg bo 550 m3 w godzinę. 

Czyli na duże przestrzenie się nadaje? Ja mam salon z kuchnią i jadalnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mizer
Dnia 25.06.2019 o 11:42, Gość Anita89 napisał:

Czyli na duże przestrzenie się nadaje? Ja mam salon z kuchnią i jadalnią.

Jasne, że się nadaje. Te 550m3 w godzine to bardzo dużo. Jesli jeszcze zintegrowanie pomaga w tym, żeby okap zaczął działać od razu kiedy jest potrzeba to bez problemu poadzi sobie nawet z większą powierzchnią, bo nie dojdzie do rozprzestrzenienia się zapachów. Świetnie to Electrolux sobie wymyślił. Lubie takie inteligentne sprzęty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budka

A czy taki zintegrowany okap jest normalnie do kupienia w sklepie czy to się jakos zamawia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalamanka
1 godzinę temu, Gość budka napisał:

A czy taki zintegrowany okap jest normalnie do kupienia w sklepie czy to się jakos zamawia? 

Jak wpisujesz w google electrolux Hob2Hood to bez problemu wyskakuje, więc na pewno można normalnie kupić. Z ciekawości jak będe w jakims media coś to zobacze na AGD. Ciekawa opcja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawijak

Ja mam takiego Electroluxa Hob2Hood i zamawiałam przez internet. Powiem wam, że to duża wygoda. Wstawiając coś do gotowania na płycie okap załącza się w odpowiednim momencie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuk
1 godzinę temu, Gość zawijak napisał:

Ja mam takiego Electroluxa Hob2Hood i zamawiałam przez internet. Powiem wam, że to duża wygoda. Wstawiając coś do gotowania na płycie okap załącza się w odpowiednim momencie. 

Ale można tez jakoś nim sterowac manualnie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budowlanka
6 godzin temu, Gość zuk napisał:

Ale można tez jakoś nim sterowac manualnie? 

Oczywiście, że można. Ta funkcja Hob2Hood daje możliwość sterowania automatycznie ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby sterować manualnie. Tylko sterowanie jest z poziomu płyty indukcyjnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lotta

Strasznie się na niego napaliłam. Kupiliśmy płytę Sense Pro i teraz jeszcze chcę okap. Płyta cudowna, więc na pewno i z tego będę zadowolona. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alectrox

Nie dziwie się bo te sprzęty electroluxa są niezłe. Dużo technicznych udogodnień, a to Hob2Hod jak dla mnie wymiata. Okap działa za mnie i dla mnie a ja nie musze sobie tym zawracac glowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grossszkoa

Czy ja dobrze rozumiem ze ten okap sam wykrywa ze się coś gotuje i wtedy włącza? Łatwo go połączyć z płytą indukcyjną? Niedawno kupliśmy płytę electrolux, teraz namawiam faceta na zmianę okapu, wlaśnie o tym hob2hood myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandaibanda

Tak, łączenie jest bardzo łatwe tylko oba urządzenia musza mieć funkcję Hob2Hood. Wtedy okap wykrywa kiedy cos na płycie się gotuje i się załącza jesli jest to potrzebne i cokolwiek wydobywa się z garnka czy patelni. Prawda jest taka ze mało kto wlacza okap kiedy nalezy go wlaczyc, najczesciej jak juz jest za pozno 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajmanka

Czy to jest tylko jedna płyta i jeden okap tego Electroluxa z tą funkcją? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinka

Oczywiście, że nie. Jest dostępna w różnych modelach electroluxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×