Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

W jakich rękawiczach przewijacie dziecko?

Polecane posty

Gość wifigdańsk
ja tez pierwsze słyszę zeby używac rekawiczek do przewijania wlasnego dziecka.ciekawa jestem jak taka osoba co się brzydzi,rodzila. w gumowym kombinezonie? przeciez podczas porodu wszedzie krew spływa a i kupa czasem się zdarzy. autorko a jak ty przewijasz ze masz ręce w kupie? przeciez ja juz tyle razy przewijałam dziecko a mam juz drugie,ale ani razu moje rece nie były w kupie. zresztą jakby były to bym sie nie brzydziła,to rzecz naturalna,wymyłabym,wytarła i koniec. ale tak się jeszcze nie zdarzyło.bo przewijam prawidłowo a nie babram się w kupie. a moze ty przewijac nie umiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no po prostu nie wierzę, jak to czytam hahahaah że w usa jest moda na mycie dzieciom d**y w rekawiczkach, to wiedziałam, bo inaczej za molestowanie do pierdla wsadzaja, ale nie przypuszczałam, że to juz do polski doszlo... zawsze miałam amerykanów za tępych pustaków, ale widze, że polska za nimi dzielnie podąża :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie najbardziej przeraza to, ze niektore z tych kobiet porownuja wlasne dzieci do pensjonariuszy domow spokojnej starosci i publicznych toalet! Strach przed wytarciem tylka niemowlakowi zalatuje mi nerwica natrectw i powinno sie go leczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikawportkysiika
zalezy od czlowieka to wszystko ... ja rekawiczki zakladam do mierzenia psom temperatury , moja siostra do przewijania dzieci ... ja mogę , nie muszę ich zakładać... wszystko zależy od wrażliwości człowieka na ' takie rzeczy ' , chodzi mi o kupki, te cieple pampersy itp , no niestety ... to ze nasze mamy jak t=nam dupki obrabialy to nie zakladaly rekawiczek nie wiadomo co bd nam , np jesli moje dziecko bd przewijala bez nich , to moze ono bd sie strasznie brzydzilo przewijac tak swoje, nie ma na to reguly wiec czepiac sie nie bardzo... Jeden powie : " jak to tak wlasnego dziecka sie brzydzic ... " , a drugi " jak to tak g***o golymi rekami z dupska wycierac " :D no niestety :P A do autorki : lateksowe z apteki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja pisałam że przewijam w rękawiczkach. Może to nie jest popularne, ale mnie moda nie interesuje. Robię to dla własnego komfortu, dziecko na tym nie cierpi, koszt nieduży to w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikawportkysiika
nie wiem , moze to zaburzac wasza relacje , no bo kiedys dziecko trzeba bd nauczyc jak wycierac sb tylek .... niestety, ja np bym sie nie brzydzila, ale to kwestia czlowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jhjhjh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze nie nauczyłaś się pisać bez wielokropków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale bajer
Co jedna to głupsza na tym forum.W rękawiczkach przewijanie! Idiotyzm na maksa.Nawet nie chce mi się komentować tego świrniętego tematu😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale jak mozna napisac " jak to tak g***o golymi rekami z dupska wycierac " " . osobo to pisząca-zastanowilas się w ogóle nad tym co napisałaś? czy ty siebie słyszysz? a kto grzebie gołymi rekami w dupsku? chyba się przez chusteczki nawilżające wyciera,ewentualnie (w kryzysowych sytuacjach,choć te,rzadkie to mogą się zdarzyć) jakąś wyjałowioną jednorazową gazą czy czymś (nie wiem,czy to dobrze nazywam) którą się wyrzuca ale nie gołymi rękami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcecie zachować higienę przy przewijaniu dziecka to polecam wam jednorazowe rękawice medyczne, które w swojej ofercie ma firma www.essenticare.eu Korzystam z nich i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już podobny temat na forum ale odpowiem i tutaj 😉 Ogólnie dobrze jest korzystać z rękawiczek przy przewijaniu dziecka. Nie chodzi tylko o higienę rąk, ale przede wszystkim o dobro pociechy. Czy to będą rękawiczki nitrylowe czy takie jednorazowe rękawiczki foliowe to mniej istotne. Zarówno rękawiczki nitrylowe jak i foliowe można kupić w sklepie medycznym climedic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od stezenia i proporcji pewnych hormonow.Jak jest wysokie po porodzie to taka matka uwielbia zapach kupki swojego babelka, robi ich fotki na fejsa, moze trzymac osrana pieluche w torebce czy kieszeni, zje to co dziecko wypluje itp.Niektore maja "zaburzenia" i nie czerpia z tego przyjemnosci, wola uzywac rekawiczek i wstrzymuja oddech.Hormony w kazdym przypadku sie stabilizuja i odchody np.3 latka przestaja pachniec i fascynowac i zaczynaja obrzydzac, samo dziecko tez nie jest juz centrum wszechswiata i mniej interesuje rodzicow, czasem denerwuje.Nie sadze zebyscie odmowily rekawiczek do wymycia ledwo przytomnego 10-latka z wymiotami i biegunka, mimo ze "wlasne dziecko".Niestety hormony rzadza kobietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, emigrantka napisał:

Wszystko zalezy od stezenia i proporcji pewnych hormonow.Jak jest wysokie po porodzie to taka matka uwielbia zapach kupki swojego babelka, robi ich fotki na fejsa, moze trzymac osrana pieluche w torebce czy kieszeni, zje to co dziecko wypluje itp.Niektore maja "zaburzenia" i nie czerpia z tego przyjemnosci, wola uzywac rekawiczek i wstrzymuja oddech.Hormony w kazdym przypadku sie stabilizuja i odchody np.3 latka przestaja pachniec i fascynowac i zaczynaja obrzydzac, samo dziecko tez nie jest juz centrum wszechswiata i mniej interesuje rodzicow, czasem denerwuje.Nie sadze zebyscie odmowily rekawiczek do wymycia ledwo przytomnego 10-latka z wymiotami i biegunka, mimo ze "wlasne dziecko".Niestety hormony rzadza kobietami

Nie znam ani jednej matki, która uwielbia zapach kupy swojego bąbelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, emigrantka napisał:

Wszystko zalezy od stezenia i proporcji pewnych hormonow.Jak jest wysokie po porodzie to taka matka uwielbia zapach kupki swojego babelka, robi ich fotki na fejsa, moze trzymac osrana pieluche w torebce czy kieszeni, zje to co dziecko wypluje itp.Niektore maja "zaburzenia" i nie czerpia z tego przyjemnosci, wola uzywac rekawiczek i wstrzymuja oddech.Hormony w kazdym przypadku sie stabilizuja i odchody np.3 latka przestaja pachniec i fascynowac i zaczynaja obrzydzac, samo dziecko tez nie jest juz centrum wszechswiata i mniej interesuje rodzicow, czasem denerwuje.Nie sadze zebyscie odmowily rekawiczek do wymycia ledwo przytomnego 10-latka z wymiotami i biegunka, mimo ze "wlasne dziecko".Niestety hormony rzadza kobietami

Co? Skąd to wzięłaś? 

2 minuty temu, Iwna napisał:

Nie znam ani jednej matki, która uwielbia zapach kupy swojego bąbelka.

Dokładnie. Po prostu zapach kupy piersiowej mniej drażni nozdrza matki. Jak dziecko jest całkiem na mm, lub zaczyna się rozszerzanie diety, to kupa zaczyna matce bardziej śmierdzieć. A kupa dwulatka śmierdzi jak u dorosłego, bo dziecko jada już wszystko to co dorosły człowiek. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede teraz grzebac w necie zrodla, ale to taki koktail hormonow dajacy motywacje nad zajmowaniem sie noworodkiem, ktory tylko wrzeszczy, pije mleko i wali w pieluchy a dla rodzicow jest osmym cudel swiata.Roczne dziecko a nawer starsze niemowle juz takim cudem nie jest, nie mowiac o dalszych etapach rozwoju.Kupa noworodka "piersiowa"pachnie tylko rodzicom, ciociom i wujkom juz nie, z wyjatkiem tych swiezo po porodzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, emigrantka napisał:

Nie bede teraz grzebac w necie zrodla, ale to taki koktail hormonow dajacy motywacje nad zajmowaniem sie noworodkiem, ktory tylko wrzeszczy, pije mleko i wali w pieluchy a dla rodzicow jest osmym cudel swiata.Roczne dziecko a nawer starsze niemowle juz takim cudem nie jest, nie mowiac o dalszych etapach rozwoju.Kupa noworodka "piersiowa"pachnie tylko rodzicom, ciociom i wujkom juz nie, z wyjatkiem tych swiezo po porodzie

 

Kupa jak kupa, nie pachnie przyjemnie czy zrobi ja noworodek czy kilkulatek. Mnie nie obrzydza, ale mnie malo rzeczy rusza. Wole zmienic pieluche niz wachac smrody. Rekawiczki mi do tego nie sa potrzebne, rece i tak zawsze pozniej myje. Zreszta przed zmiana pieluchy tez. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, emigrantka napisał:

Nie bede teraz grzebac w necie zrodla, ale to taki koktail hormonow dajacy motywacje nad zajmowaniem sie noworodkiem, ktory tylko wrzeszczy, pije mleko i wali w pieluchy a dla rodzicow jest osmym cudel swiata.Roczne dziecko a nawer starsze niemowle juz takim cudem nie jest, nie mowiac o dalszych etapach rozwoju.Kupa noworodka "piersiowa"pachnie tylko rodzicom, ciociom i wujkom juz nie, z wyjatkiem tych swiezo po porodzie

 

Eee... Mi jakoś nigdy kupa nie pachniała, trzeba było zmienić pampersa i tyle. Wiadomo, że po rozszerzeniu diety śmierdziała bardziej, zwłaszcza, gdy dziecko zaczęło jeść mięso.

Co do cudów świata... Wolę moją córkę teraz, jak ma półtora roku, niż gdy była noworodkiem. 

Wnioskuję, że nie masz dzieci, skoro wypisujesz takie bzdury. Chyba, że masz i sama wąchałaś sobie ich kupki przed snem, bo tak pięknie ci pachniały 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, emigrantka napisał:

Nie bede teraz grzebac w necie zrodla, ale to taki koktail hormonow dajacy motywacje nad zajmowaniem sie noworodkiem, ktory tylko wrzeszczy, pije mleko i wali w pieluchy a dla rodzicow jest osmym cudel swiata.Roczne dziecko a nawer starsze niemowle juz takim cudem nie jest, nie mowiac o dalszych etapach rozwoju.Kupa noworodka "piersiowa"pachnie tylko rodzicom, ciociom i wujkom juz nie, z wyjatkiem tych swiezo po porodzie

 

Koktajl hormonalny jest po to, aby organizm produkował mleko. To tego wyostrza się uwaga skierowana na dziecko, kiedy ono się budzi w nocy jak jest głodne, wtedy matka też się budzi. To nie ma nic wspólnego z uwielbianiem zapachu eksterementów niemowlęcia. Kupa piersiowa powstaje z twojego mleka, z twojego organizmu, dlatego ta kupa piersiowa będzie dla ciebie bardziej znośna. Dokładnie tak, jak znośna jest dla ciebie twoja własna kupa, ale nie jest przyjemna. 

Nie wiem co ty czytałaś, ale jak znowu ci się trafi taki kwiatek, to zweryfikuj to z innym artykułem. A to, że niektórym matkom odpi/erdala jak urodzą, to już ich problem. Jak są zapatrzonymi w siebie egocentrycznymi księżniczkami, to nic dziwnego, że coś co wyszło z ich macicy jest według nich czymś cudownym. Przecież ona sama jest pępkiem świata. 

Co do samej kupy, to kupa jest odzwierciedleniem zdrowia dziecka. Jak pójdziesz na wizytę z niemowlęciem do pediatry, to pediatra zawsze zapyta o kupę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×