Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

matka chestna

Polecane posty

Gość gość

witam, od jakiegoś czasu planuje z siostra ze zostanę chrzestną jej dziecka. lecz dziś wyszedł mały problem. byłam u księdza po zaswiadczenie ze jestem wieżąca i praktykująca lecz potrzebne mu jest jeszcze swiadectwo ze szkoly ze chodze na religie - ale w tym jest problem poniewaz nie chodziłam na religie i nie wiem co mam robic. czy odposci mi i bede mogla zostac chrzestna czy nie? wymyslilam tez ze powiem mu ze nie mam swiadectwa poniewaz mam poprwke i przyniose mu swiadectwo z 2 klasy myslicie ze to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i nie chodze na religie tylko z lenistwa a w 2 klasie jeszcze uczęszczałam na lekcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19. u bierzmowania byłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kan. 874. § 1. Do przyjęcia zadania chrzestnego może być dopuszczony ten, kto: 1° jest wyznaczony przez przyjmującego chrzest albo przez jego rodziców, albo przez tego, kto ich zastępuje, a gdy tych nie ma, przez proboszcza lub szafarza chrztu, i posiada wymagane do tego kwalifikacje oraz intencję pełnienia tego zadania; 2° ukończył szesnaście lat, chyba że biskup diecezjalny określił inny wiek albo proboszcz lub szafarz jest zdania, że słuszna przyczyna zaleca dopuszczenie wyjątku; 3° jest katolikiem, bierzmowanym i przyjął już sakrament Najświętszej Eucharystii oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić; 4° jest wolny od jakiejkolwiek kary kanonicznej, zgodnie z prawem wymierzonej lub deklarowanej; 5° nie jest ojcem lub matką przyjmującego chrzest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha to tak napwde nie jest wymagane chdzienie na religie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'' zaswiadczenie ze jestem wieżąca'' przepraszam a co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze mam bierzmowanie itp. chyba bo poszłam i powiedziałam ze chciałam zaswiadczenie ze bylam u bierzmowania a ksiadz ze nie jes potrzebne zaswiadczenie o bierzmowaniu tylko ze jestem wierzaca i praktykująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za idiota ksiądz! ? Żeby być chrzestną, przedstawiasz zaświadczenie od bierzmowania i nic więcej! Z jakiej racji pyta o religię?! Gówno go to powinno obchodzić! Może jeszcze zarząda numer buta?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to, żebyś mu dała z 500 zł i wtedy żadne zaświadczenie nie będą potrzebne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no, jeśli jesteś "wieżąca" to myślę, że bez problemu możesz zostać nawet dyrektorką NASA, bo myślę, że nawet oni nie mają "wieżących" :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nawet nie byłam u spowiedzi, zaświadczenie o chodzeniu na religie zgubilam, i jakos moglam byc chrzestną. Potrzebne bylo tylko zaświadczenie o bierzmowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O jejku powiedz że albo da pozwolenie, albo nie ochrzcicie dziecka i mu ubędzie owieczek w zagrodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym jak można uzyskać zaświadczenie że wierzysz, w myśli i serce Ci nie zajrzy, a powiedzieć że jestem, to każdy może :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×