Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Porady40latki

Porady40latki

Polecane posty

Gość Porady40latki

Zapraszam do rozmowy wszystkich z problemami i tych, którzy chcą podzielić się swoim małym lub dużym szczęściem, wszystkich 40latków i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
więc zacznij sama, napisz coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malec zakalec
poradź mi jak zmienić współczesne kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dres
:-) Człowiek nie wie, co to życie, dopóki po raz pierwszy nie rozbierze kobiety. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Głęboka myśl. Godna dresu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Musze Was przeprosić, że założyłam temat i zamuliłam, ale miałam ważny telefon i biegiem musiałam wyjść, ale teraz jestem już do dyspozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Chętnie porozmawiam, o życiu, rozterkach i problemach innych, czasem dobrze jest spojrzeć z dystansem na pewne sprawy, jeśli jest ktoś kto potrzebuje spojrzenia, lub rady. Po za tym z racji swego wieku i doświadczenia życiowego na bardzo wielu płaszczyznach, mogę służyć pomocą. Nie tylko w kwestii związków, gotowania, czy innych obowiązków, ale spraw całkiem prozaicznych lub nawet tych naprawdę trudnych... Również chętnie porozmawiam z rówieśnikami bo ostatnio mam niewiele okazji do rozmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dojrzała kobieta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Pewnie dojrzała, doświadczona i nie tylko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a właściwie to dlaczego chcesz tracić na to czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w czym konkretnie jesteś doświadczona ?:) to nie jest pytanie złośliwe , choć wiem ,ze tak zabrzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
To chyba wynika z mojego charakteru. Zawsze uwielbiałam kontakt z ludźmi, przez lata pracowałam bardzo blisko, można powiedzieć, że poznawałam setki osób każdego miesiąca. Ponadto byłam wolontariuszką, spędzając wiele godzin z samotnymi, chorymi i umierającymi. Dziś mam na myśli obecnie mój kontakt jest bardzo ograniczony, a zamiłowanie pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
W czym oj mogłabym wymieniać, jest tego naprawdę dużo, może zaczynimy od tego czy chcielibyście pogadać o czymś konkretnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może i bym chciała, ale nie na publicznym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Z mego punku widzenia rozmowa nigdy nie jest strata czasu, nawet jeśli jest tylko tu w sieci. Przecież Wy też tu jesteście, czy to znaczy, że też tracicie czas zamiast skupić się na czymś kreatywnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok to poradź czy lepiej być kobietą niezamężną czy jednak wg Ciebie kobieta sama nie ma miejsca we współczesnym świecie ???? ja mam swe zdanie w temacie , ale chcę posłuchać Twojej opinii co o tym sądzisz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twoim zdaniem - jakie stanowisko ludzi samotnych , chorych - czasmi wcale nie starych - do śmierci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Ile ludzi na świeci tyle otrzymasz opinii, każda kobieta jest inna. Ja np nigdy nie mogłabym żyć bez mężczyzny taką mam naturę, to nie tylko kwestia towarzystwa tylko zapotrzebowania na odmienność płci i bycie z nią. Jednakże znam wiele kobiet, które na samą wzmiankę o mężczyźnie mają gęsią skórkę. Co innego niezobowiązujący sex a co innego mieszkanie z nim pod jednym dachem. Nie mogę Ci poradzić konkretnie na tak bardzo ogólnikowe pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
allium nie rozumiem Twojego pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielu ludzi udzielających sie na tym i nie tylko na tym forum często używa argumentu za eutanazją jakoby pensjonariusze DSS czy innych ośrodków opieki - czy to paliatywnej czy terminalnej - czasami ludzie po prostu ograniczeni czy to ruchowo czy umysłowo - chcieli śmierci . " Bo to nie jest życie i nigdy bym nie chciała być dla kogoś ciężarem " Ale z moich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego - mało kto tak bardzo chce żyć jak ludzie w chorobie , mało kto potrafi tak doceniać życie jak osoby , które w naszym pojmowaniu " nie żyją pełnią życia " Pisałaś , że byłaś wolontariuszką - jakie jest twoje zdanie na ten temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Podzielę się z Wami pewnym zjawiskiem. Ostatnio serfując w necie przypadkiem wpadłam na reklamę trumien. Nie byłoby w tym nic specjalnie dziwnego gdyby nie fakt, że modelki były nagie a właściciel firmy zachęcał do kupna kalendarza z trumnami z udziałem pięknych pań by uczcić pamięć zmarłego. Powiecie mi co o tym sądzicie. Dla mnie to przegięcie i nawet napisałam do gościa czy byłby zadowolony gdyby umarł mu ktoś bliski i od znajomych otrzymałby taki kalendarz wraz z kondolencjami. Czym kierowałby się przy wyborze trumny? brunetka, blondynka, nogami czy jak modelka komponuje się mu z przedstawionym obiektem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Ludzie którzy mają świadomość nadchodzącej śmierci, pragną żyć jak nikt na świecie. Mimo, iż lekarze w tej chwili nie kryją stanu rzeczy przed pacjentem oni do końca mają nadzieję, że może zaszła jakaś pomyła, wciąż wierzą, że może stać się cud.Poza tym, nawet jeśli morfina sprawia, że nie czują bólu, to odczuwają strach, w każdym razie duża większość umierających osób. trzymają cię kurczowo za rękę i boja się puścić. Przez 3 lata bycia wolontariuszką miałam tylko jeden przypadek, kiedy mężczyzna zmarł i był bardzo szczęśliwy, ostatnie chwile żył ze świadomością, że w końcu będzie ze swoją ukochaną żoną. Dla niego faktycznie życie na ziemi było tylko czekaniem by się z nią spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwe kwiaty
to ja która pytałam czy lepiej być samotną czy nie ? Chodzi mi o to czy uważasz że osoby np. samotne single starzy kawalerowie/panny są dyskryminowane w społeczeństwie polskim ? co Ty sądzisz o takich ludziach i ich wyborach życiowych [ czasem to ich świadomy wybór a czasem może taki ich los ...na który do końca nie mają wpływu ....] co uważasz o kobietach które nie chcą mieć dzieci ? czy uważasz że szczęście to tylko i wyłącznie drugi człowiek , nie można być szczęśliwym będąc samotnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy są dyskryminowani ? nie . bo w jaki sposób ? jeśli jest ot ich świadomy wybór , jęsli przewidują wszystkie scenariusze - to ok . Jeśli jednak singielstwo jest ucieczką od odpowiedzialności , dojrzalosci to smutne . A rachunkiem za to będize samotna starość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie chce mieć dizci bo ..... nie chcą mieć dzieci to ok . Ale jesli wyrzekają isę macierzyństwa mimo że og pragną bo - facet nie chce dzieci , bo jej sie cycki popsują , ob dziecko kosztuje , bo kariera ...to smutne i niedojrzałe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porady40latki
Szczęśliwe kwiaty - wg mnie szczęście nie zależy od tego czy jesteśmy singlami czy nie. Można nie być singlem i być bardzo samotnym w związku i to chyba jest najgorsze. Bo kładziemy się do łóżka ze świadomością, że żyjemy z kimś kto żyje obok nas, a nie z nami. Jednakże życie singla ma jakby samotność wpisaną w scenariusz i kwestią jest tylko jak my się z nią czujemy. Uważam, że społeczeństwo, przynajmniej polskie wciąż dyskryminuje takie osoby, przynajmniej w pewnym wieku. Podobnie jak wdowy czy rozwodników, nie jesteśmy narodem na tyle pewnym własnych wartości by nie czuć potencjalnego zagrożenia ze strony singla w towarzystwie. Będąc singlem też trzeba rozważyć inne rzeczy, czy naprawdę jesteśmy szczęśliwi sami ze sobą, tak bardzo odpowiada nam nasza niezależność, czy może jesteśmy singlami wcale nie z wyboru.Podkreślam, są ludzie dla których bycie singlem jak ja np byłoby po prostu tragiczne, ale to nie znaczy, że nie respektuję wyborów innych. Co do macierzyństwa, powiem krótko najgorszą rzeczą jaka może być jest matka na siłę. Sama mam dwóch synów i kocham ich ponad wszystko, ale słysząc o tych wszystkich morderstwach niemowląt chciałabym by osoby nie czujące sie matkami nie podejmowały pochopnie decyzji, w nadziei, że po porodzie może im się odmieni, to nie totolotek. ie chcesz mieć dziecka to bądź świadoma tego co robisz, nie krzywdź ani siebie ani później jego. A społeczeństwo niech się interesuje własną d**ą, ono nie pomoże Ci wychować niechcianego dziecka.Lepiej zrezygnować z macierzyństwa i być szczęśliwą niż unieszczęśliwić i siebie i to maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo jestem ciekawa w jaki sposób społeczeństwo - twoim zdaniem - dyskryminuje singli czy wdowców ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęśliwe kwiaty
dziękuję za wasze odpowiedzi Twoje i allium.. Też uważam że społeczeństwo w pewien sposób dyskryminuje singli ... A też uważam jak Wy że można być szczęśliwym będąc samemu ale można też być samotnym będąc w związku ... A bycie matką na siłę to straszne ...... Uważam ze robienie czegokolwiek na siłę wbrew sobie to tragedia psychiczna Jednak niestety istnieje część ludzi którzy nie rozumieją i nie akceptują człowieka który jest sam ale jl mówi sam Anthony de Mello człowiek powinien być szczęśliwy będąc sam z sobą , a nie uzależniając szczęścia od bycia z kimkolwiek a co sądzicie o tym linku http://www.youtube.com/watch?v=jdIn_iXY9hc&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafomankaStara
Społeczeństwo raczej nie dyskryminuje, no może w ten sposób, ze dla większości jest to powód do obmowy (single) . Z wdowami to różnie. W sumie może inaczej traktuje się wdowę 22 letnią, inaczej 50 letnią a inaczej 80 letnią. Ale tutaj też zainteresowanie nadmierne miewa miejsce. Inaczej jest z "odmieńcami " różnego typu. Generalnie ktoś, kto odstaje w jakiś sposób od średniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×