Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katis

Odstawienie tabletek

Polecane posty

Gość katis

Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Najpierw Yasmin, potem Cilest, następnie Kontracept, który biorę już od 3 lat, ale te tabletki też nie do końca mi służą i już wcześniej myślałam o zmianie, ale nie z tym mam problem. Teraz po tych 5 latach zdarzyło mi się po prostu nie wykupić kolejnego opakowania (nagły wyjazd, śmierć w rodzinie), dostałam normalnie krwawienie z odstawienia i po tej 7 dniowej przerwie po prostu nie zaczęłam kolejnego opakowania tabletek. Nie chcę rezygnować z tabletek, nie chcę ich odstawić na pół roku czy kilka m-cy, bo nie chcemy z mężem mieć dzieci i to dla nas najdogodniejsza forma antykoncepcji. Co mam teraz zrobić? Mogę iść po prostu do lekarza po nowe tabletki (już nie Kontracept, bo przy okazji chciałabym je zmienić) i zacząć je brać w 1 dniu miesiączki? Nie wiem czy za miesiąc dostanę normalnie okres, bo nigdy tabletek nie odstawiałam i nie wiem jak organizm na to zareaguje. Do lekarza jestem zapisana dopiero na za 2 tyg. a mam szereg wątpliwości. Jeżeli za miesiąc normalnie dostanę okres i w 1 jej dniu wezmę tabletkę, to czy normalnie, w pełni będę zabezpieczona od razu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po tylu latach stosowania idz do lekarza i zrób badania poziomu hormonów .Nastepnie dobierzcie nowe tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli weźmiesz pierwszą tabletkę pierwszego dnia miesiączki to normalnie będziesz od razu zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Jestem pod stałą kontrolą lekarza, mam badania krwi, wątroby, hormonów i co tam jeszcze, ale lekarz wyznaje zasadę, że tabletki dobiera się metodą prób i błędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×