Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość Aknileve
ładne te wasze imiona ,zastanawiam sie tez nad Karolinka ja tak mam na drugie :) niebieski kwiat - tak myślałam żeby stopniowo odstawiać ale dopiero po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę że to za wczesnie na imię.... nawet nie wiemy co mamy w brzuszu :) więc jak sie będziecie zwracać do dziecka jak nie wiecie czy to dziewczynka czy chlopczyk..... jedna z nas pisala że nie chce się zwracac bezosobowo..... ale nie znamy płci..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kari1333
ja mam imie dla dziewczynki tylko dlatego ze w pierwszej ciazy czulam ze to dziewczynka bedzie i wybralam, ja do mojego szkraba zwracam sie "Bąbelku" i tak zostanie dopoki nie poznam płci dzieciatka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
A ja nie wiem czy chcę znać płeć dziecka,może lepiej żeby zostało to niespodzianką aż do chwili urodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że na wybór imienia jest jeszcze za szybko - to są raczej imiona które od dawna w każdej z nas siedziały. Przynajmniej ja zawsze planowałam że jak będę miała córkę to tak jej dam na imię. A jak będzie faktycznie, to się dopiero okaże za jakieś 7 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
A czujecie już coś w brzuszku takie pulsowanie? Mocniejsze niż zwykle? Mi już nawet podbrzusze wyrównało się z sadełkiem a trochę tego miałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wklęsłe podbrzusze :( jedynie sadlo mi rośnie.....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ola
hahaha uwielbiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
Jeszcze zatęsknimy za tymi małymi brzuszkami :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxmyszka leżysz czy oszukujesz??? bo ja juz mam doscc ;( plecy mnie bola jak cholera ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
mex2 sprubój leżec na boczku -lewym ...bo to usprawnia krążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leże na prawym, na lewym na wprost...... ale to juz trwa ok 2 tyg juz wysiadam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
mex2 to może poduszka pod plecy tak żeby troszke posiedzieć ,przecież plackiem nie musimy leżeć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mex2, ja głównie leżę, ale pozwalam sobie też już na pozycję półleżącą co jakiś czas. No i we wtorek byłam u lekarza to miałam mały spacerek, dzisiaj też odwiedziłam przychodnie żeby zrobić TSH to też się dotleniłam. A ty ciągle plackiem? Zobacz, już dwa tygodnie za nami - jeszcze drugie tyle i mam nadzieję że zakaz nam zdejmą ;-) Ale powiem Ci że coraz bardziej się do takiego stanu rzeczy przyzwyczajam, co mnie martwi troszeczkę... bo jak zostanę takim leniem już na zawsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny która zna się na prawie? Chodzi mi o wysokość zasiłku macierzyńskiego, który podobno jest średnią z 12 miesięcy. Ale 12 miesięcy od porodu? Czy 12 miesięcy wstecz od zajścia w ciąże? Jak to się liczy? Dla mnie to ważne, bo miałam niedawno znaczną podwyzke....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to fakt :) mi tez z jednej strony bardzzzoooo wygodie ;) nic nie muszę robić :)) nie leżę cały czas plackiem, też półleżąco, chodze do wc, zrobic sobie herbatke czy cos do zjedzenia wziąć z lodówki ;) ale mimo to większości się leży..... no coż..... czekam do wizyty.... a Ty xxmyszka idziesz jeszcze raz tego 14-go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny proszę o pomoc. Podam fikcyjne kwoty, ale chodzi mi o zasadę... Poród mam na 6 maja. Od 1 sierpnia 2013 otrzymuję wypłatę powiedzmy w wysokości 4000 PLN netto do 31 lipca 2013 otrzymywalam wypłatę w ysokości 3000 PLN netto Ile będzie wynosiło moje wynagrodzenie na macierzyńskim??? HELP;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----- Mex2, 15 mam wizytę. Tak idę bo zwolnienie mam tylko do tego dnia. ----- Czarna Kawa bez mleka, z podstawą zasiłku czy to wynagrodzenia chorobowego sprawa wygląda tak. Średnia z 12 miesięcy jest liczona do miesiąca poprzedzającego L4, tj jeśli zwolnienie masz od 3 września to średniej wzięli twoje wynagrodzenie od 09.2012 do 08.2013. Oczywiście pod warunkiem że nie chorowałaś przez ostatnie 3 miesiące tj, sierpień, lipiec i czerwiec. Jeśli chorowałaś to masz podstawę przepisaną z poprzedniego zasiłku/wynagrodzenia chorobowego. Jak chcesz jakieś dokładniejsze info to pytaj a ja postaram sie bardziej szczegółowo Ci odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Data porodu nie ma znaczenia bo podstawę liczy się wstecz a nie naprzód. Biorąc pod uwagę te dane które podałaś, fakt że od co najmniej 3 miesięcy nie chorowałaś i założenie że na zwolnieniu jesteś od 03 września na przykład to twoja podstawa wyniesie 3083 zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno netto wyjdzie Tobie trochę więcej niż dotychczas zarabiałaś gdyż jak się jest na zwolnieniu lekarskim cały miesiąc to dostaje się wynagrodzenie za czas choroby (pierwsze 33 dni) a od tego nie odprowadza się składek ZUS emerytalnych, a potem jak się przechodzi na zasiłek chorobowy to dodatkowo nie potrącają składki zdrowotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 miesięcy kończy się na miesiącu poprzedzającym zwolnienie. Jeśli L4 od 03 września 2013 to podstawa 09.2012-08.2013, jeśli od 01 stycznia 2014 to twoja podstawa będzie od 01.2013 do 12.2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że teraz nie jesteś a dopiero będziesz potem? To tak, ale pod warunkiem że podnieśli Ci wynagrodzenie niedawno. Bo jeśli twoja pensja się nie zmieniła ostatnio i nie zmieni to nie ma znaczenia czy będziesz na zwolnieniu od teraz czy od stycznia gdy z każdy miesiąc będzie miała taka samą kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak. Jeśli zwolnienie będzie od stycznia to do obliczenia zasiłku wezmą wynagrodzenie od 01.2013 do 12.2013, czyli biorąc pod uwagę przykład który podałaś za 01-07.2013 będzie 7x3000 zł, a za 08-12.2013 wyjdzie 5x4000, co da średnia 3416 (a biorąc L4 od września wyszło 3083, a więc jest różnica)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×