Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Wzięłam pod uwagę wcześniejszy przykład, obejmujący kwoty brutto. Netto i tak wyjdzie więcej bo tak jak pisałam jak się jest na L4 to się nie odprowadza składek społecznych. Przy takim wynagrodzeniu netto jakie ty masz to będzie dodatkowo całkiem znaczna kwota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od wynagrodzenia chorobowego nalicza się jedynie składkę na ubezpieczenie zdrowotne, tj nie pobierają ci składki emerytalnej, rentowej i chorobowej, a tylko zdrowotną no i podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko czyli podsumowując: Wartość pieniędzy jakie otrzymam po urodzeniu dziecka (zasiłek macierzyński) wyliczany jest jako średnia z 12 miesięcy poprzedających miesiąc od ktorego mamy l4 , tak:) a na samym l4 dostaje się 100% wynagrodzenia też z ostatnich iluś tam miesięcy? jak to jest z l4? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, na l4 z B średnia z ostatnich 12 miesięcy ale oprócz pensji dolicznane są do wyliczenia tej średniej również np. premie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak jak napisalas. macierzyński bedzie wynosil tyle samo co zasilek chorobowy - nie beda liczyc nowej podstawy bo macierzyński potraktuja jako kontynuacje zasiłku. tyle samo tj 100% pod warunkiem ze bedziesz korzystala z macierzyńskiego 100% a potem z rodzicielskiego 60%. jeżeli wybierzesz ze chcesz korzystać z macierzyńskiego i rodzicielskiego w takiej samej wysokości to wtedy zmiejsza podstawę do 80% przez caly okres macierzyńskiego i rodzicielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie zaskoczylaś myslałam że one zawsze są wliczane, nie chciałam Was w błąd wprowadzić :) dodam jeszcze, że u mnie np. w kadrach mogą wyliczyć jaka będzie pensja jak się pójdzie teraz na zwolnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
każda kadrowa/płacowa może to zrobić - wystarczy tylko chwila czasu i trochę dobrej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Witam dziewczynki z rana :) Nie pisałam wczoraj bo z ekscytacji zrobiłam sobie dzień z dala od domu :) Przed wizytą myślałam, że umrę ze strachu, ale po już byłam szczęśliwa:D Dzidziuś prawidłowo się rozwija ma już 3 cm, były widoczne zalążki rączek i nóżek, serduszko biło co najważniejsze i mogę już powoli wracać do normalnego trybu życia:) Oczywiście bez przemęczania/ noszenia/ dźwigania... Ale nie muszę już tak leżeć. Mam nadzieje że będą już same dobre wieści. L4 mam dalej i następna wizyta za miesiąc.... ojjjjj teraz będzie czekania :P Ojej imiona, tak tak też miałam swoje, ale po czasie się pomieniały. Na razie chłopiec Alan (Nikodem też mi się podoba ale M.nie), dziewczynka Liliana, Julia. Choć wiem, że ostatecznie będzie inne:P Dla dziewczynki chodzi za mną jeszcze jakieś, ale na razie tylko chodzi :) Ja w tym miesiącu dostałam tyle co miałam normalnej wypłaty, a jakoś od lutego też miałam podwyżkę (małą ale była:)) może to tak się ułożyło, że tą różnice pokryły te składki na ub.społeczne. A mi się kończy umowa w styczniu i słyszałam, że wniosek składa się wtedy nie o urlop macierzyński tylko zasiłek macierzyński tak??? Jest w tym jakaś różnica prócz nazwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
A to imię to Jessica:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za cudowne wieści Lola! Super, a więc leżenie faktycznie działa cuda! A który u Ciebie tydzień? Jak umowe masz do stycznia, to zostaje ona automatycznie przedłużona do dnia porodu i dopiero jak urodzisz, zgłaszasz pracodawcy i on wypełnia specjalny druk który zawozisz do ZUSu. Urlop macierzyński przysługuje zatrudnionym na umowe o prace i za czas urlopu tego otrzymuje się zasiłek macierzyński. W twoim przypadku, pracodawca rozwiąże z Tobą umowe o prace z dniem porodu a więc będziesz bezrobotna, ale prawo do zasiłku macierzyńskiego będzie Ci przysługiwało. Tak różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Dziękuję myszka, o tym że do dnia porodu będę miała przedużoną to wiem i że zasiłek się przysługuje. Ale słyszałam, że są osobne formularze na to bi inaczej się nazywa. Ahhh na to i tak trochę czasu jeszcze :D NO działa działa, ale wiesz że ja trochę oszukiwałam :P ale dużo oszczędzałam się i cieszę się że wszystko jest dobrze. Niestety krwiaki czasem wracają, ale też nie muszą więc mam nadzieję, że u mnie im się nie podoba:) Ja mam 10 tydzień i 1 dzień dziś:) A prenatalne będę robiła połówkowe w 20 tyg. tak zdecydowałam po rozmowie z gin. Wtedy już powinnam płeć poznać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
xmyszka rok mojejpracy minol 17 wrzesnia ale uz wtedy bylam na zwoleniniu tydzien czy to ma znaczenie do wiliczenia macierzynskiego i umowa konczy mi sie za rok we wrzesniu , takze przy koncu macierzynskiego czy cos bede musiala zrobic by po macierzynskim pojsc na wychowawczy? chociaz umowa moja juz wygasnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytałam o wcześniejsze zwolnienia bo to ma znaczenie jeśli chodzi o wyliczanie nowej podstawy. Jeśli twoja pensja od roku się nie zmieniła to nie powinno to mieć wpływu na wysokość zasiłku. Jeśli chodzi o koniec umowy, to razem ze świadectwem pracy dostaniesz od pracodawcy specjalny druk który trzeba będzie złożyć w ZUSie i to oni będą kontynuowali wypłatę zasiłku macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
Witam dziewczyny :) Widzę że dobrze się znacie na tym co komu ile przysługuje. A czy wiecie może co mi mogło by się należeć? Nie pracuję ,ostatnio prowadziłam działalność gospodarczą ( w maju zawieszona na rok) Będę samotnie wychowującą dziecko,ojciec sam od siebie będzie pomagał finansowo i oczywiście uzna dziecko. Więc chyba tylko becikowe? A jak jest z tym becikowym? słyszałam ,że trzeba mieć zaświadcznie od lekarza z każego trymestru ciąży??? czy może wystarczy sama karta ciąży ? Coś czuje że Państwo nie zawiele mi pomoże.... Obecnie pobieram ubezpieczenie z Urzędu pracy i tez się zastanawiam bo 11stego mam podpis w UP czy jak np. odmówie pracy z powodu ciąży czy mają prawo mnie wykreślić? Bo wtedy została bym bez ubezpieczenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specjalistką od rodzinnego jest chyba przy kawie, ale z tego co się orientuję to: 1. Sama karta ciąży do becikowego nie wystarczy,potrzebne jest specjalne zaświadczenie pobrane z Działu Świadczeń rodzinnych i wypełnione przez lekarza prowadzącego ciąże. Muszą być poświadczone te trzy obowiązkowe wizyty - do 10 tygodnia pierwsza i dwie kolejne w II i III trymestrze. 2. Jeżeli nie pracujesz, a dochód netto twojej rodziny (gospodarstwa domowego) nie przekracza bodajże coś ok 500 zł to masz prawo do zasiłku rodzinnego chyba 77 zł i dodatku z tyt. urodzenia dziecka kolejny 1000 . . Ale nie jestem pewna tych info na 100% o być może coś się zmieniło ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
Dzięki,wygląda na to że tylko becikowe mi się należy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane :) xxmyszko, jesli moglabym jeszcze miec male pytanko ?:) Otoz u mnie z ostatnich 12 mies wynagrodzenia sa przeróżne , oczywiscie umiem obliczyc srednią ale chodzi o to ze premie (niekiedy 2,3 razy wyzsze niz podstawa) przychodza z opoznieniem. jestem na tzw "l4" od 1.10 i zamierzam byc "do konca;)" i teraz tak : w pazdzierniku okolo polowy - przyjdzie zaległa premia , ktora juz nie wliczy mi sie do sredniej, natomiast pod koniec pazdziernika dostane wynagrodzenie za pazdziernik. Co by bylo gdybym wrocila na dzien, dwa, 5 , do pracy w listopadzie? czy wtedy bylaby obliczana nowa podstawa wynagrodzenia (dołączając pazdziernikowy wplyw) ? dzięki z gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Claudiaaaa, z tymi premiami to jest tak różnie. U mnie w pracy one nie występują więc mogę wszystkiego na 100% nie wiedzieć. ------ A więc premie wlicza się do podstawy wymiaru zasiłku, pod warunkiem że są one pomniejszane za czas choroby. Jeżeli w regulaminie jest zapis że premia przysługuje pomimo choroby w pełnej wysokości to nie powinna być ona brana do podstawy. ------ Jesteś na zwolnieniu od 01.10 a więc do twojej podstawy wezmą pod uwagę wynagrodzenie które otrzymałaś od 10.2012 do 09.2013 (pod warunkiem że nie korzystałaś z L4 we wrześniu, sierpniu i lipcu). Jeżeli chcesz żeby uwzględnili Tobie wynagrodzenie za październik musisz wrócić do pracy na pełne 3 miesiące, tj. listopad, grudzień i styczeń i w lutym L4- dopiero wtedy ustala nową podstawę która obejmie 02.2013-01.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
xxmyszka dziekuje z tym 17 wrzesnia to bylam ja hehe tak od roku mam taka sama pensje, dzieki za info bo ja zielona jestem nawet nie wiem co i jak jak sie dziecko urodzi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
ja na l4 nie bylam przez osttanie trzy miesiacy ale co sie zmienia gdyby sie bylo? tak z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola88
Ale to wszystko pogmatwane w tej naszej Polsce:P ja miałam iść na kurs kadrowo-płacowy, ale niestety musiałam leżeć i przepadło. Może bym coś się podowiadywała:D Mi się wynagrodzenie zmieniło o 100zł od lutego, ale i tak teraz dostałam tyle co po lutym:) może to za mała różnica. Zastanawiam się jeszcze jak to jest z wypłaceniem w mojej sytuacji urlopu, bo jak nie wrócę do pracy to go nie wykorzystam i wtedy jakąś prośbę/ wniosek trzeba o to pisać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
a tak swoja droga 77 zl rodzinnego no to szal ciekawe co tym zrobic , smieszny ten nasz kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aknileve
Tu są super dziewczyny,doradzą pomogą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc ola
tez was tak bola sutki pala normalnie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----- Ola, z tymi wcześniejszymi zwolnieniami to chodzi o to że podstawa będzie ciągle taka sama tj. będą ją tobie przepisywać a nie wyliczą nowej. Oznacza to, że podstawę wymiaru kolejnego świadczenia będzie stanowiła podstawa wymiaru ustalona dla poprzednio pobieranego świadczenia. ----- Lola, automatycznie po ustaniu zatrudnienia zakład wypłaci Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Jeżeli chodzi o różnice to ciężko stwierdzić czy za mało czy odpowiednio - zależy jaką masz pensje podstawową. Jeśli na poziomie pensji minimalnej to myślę że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×