Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Porady księgowej

Porady ksiegowej za free

Polecane posty

1. nie wiem, czy w tym roku już skorzystam z księgowej, ale czy gdzieś można znaleźć dokładniejsze informacje o tych odliczeniach (niż w tej informacji rządowej)? 2. drugie pytanie: kiedy zakładałam działalość x czasu temu założyłam ją na swoje imię i nazwisko, w międzyczasie wszystko trochę ewoluowało i - gdybym miała komuś pokazywąć invoice, stronę internetową, mejle itede to jest tam nazwa fimy, pod którą prowadzę tą działalość, ale nie jest to już moje nazwisko - czy coś z tym musze zrobić? 3. W tym roku jeszcze dodatkowo założyłam spółkę partnerską (ale nie ltd.) na inną nieco działalność i się zastanawiam jak to będzie z płaceniem NI contributions - co pół roku za swoją działalność i za spółkę, a przy rozliczeniu rocznym wymaganą resztę? czy tylko za swoją firmę - jak dotąd - a resztę przy rozliczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialabym cos wiecej wiedziec o tym , aby ci odpowiedziec na to pytanie, jaka branza i ilosc godzin, kapital i inne informacje. Ogolna odpowiedz na to pytanie brzmi NIE, ale sa sposoby bardzo proste aby mozna bylo obliczyc.A nie jestem pewna czy chcialabys o tym pisac na forum publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż jest zameldowany w mieszkaniu teściowej, mam działalność gosp.. i siedzib jest analogicznie pod tamtym adresem. Teraz zrobił generalny remont mieszkania teściowej + zmienił jej wszystkie meble. Czy można sobie faktury za ten remont wrzucić w koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ma działalność", nie "mam" - pomyłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Exdebill 1. Informacje na temat sa wszedzie , nie ma z tym problemow .Chyba, ze moze chodzi tobie o to w jaki sposob to obliczyc? 2. Nie musisz, zakladam , ze masz juz nowy zarejestrowany biznes. 3. Wypelniasz potem adjustment page i to sobie wyliczasz .w wypadku niz jeden biznes , obowiazuja specjalne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki...jak to mówią - nie miała baba problemu;) co do punktu 2 to nie rejestrowąłm nowej działalności - kontynuuję starą, po prostu dla klientów jest nazwa inna niż nazwa, którą rejestrowałam w HMRC - sugerujesz, że powinnam zamknąć jedną działalność i otworzyć drugą pod właściwą nazwą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam .Mam takie pytanie pracuje obecnie w uk ,ale w polsce mam zarejstrowana dzialalnosc.Dowiedzialem sie moge wypelnic jakas forme i byc zwolnionym z oplat zusu poniewaz place to juz tutaj.Gdyby moglaby mi Pani pomoc bylbym wdzieczny.dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie o prace jako self employed, dla szefa z Londynu ( dla ktorego pracowalam przez ostatnie 2 lata na pelnym etacie). Planuje powrot do Polski, ale nadal chce pracowac dla mojego szefa na zlecenie i dalej chce sie rozliczac z urzedem w UK, tu placic podatki, skladki do ubezpieczenia itd. Dalej prowadzilabym to samo konto tu w UK. Pracuje sprzed komputera, per projekt, z domu. Wiec czy to robi roznice czy pracuje sprzed tego komputera z domu w Londynie, a w Polsce? Nie chce rozliczac sie z polskim urzedem, bo wiem, ze podatki w Polsce sa olbrzymie, a ja i tak nie bede zarabiac w Polsce, tylko tu w UK nadal. Czy jest taka zdalna praca z Polski, dla klienta z UK ( czy innego miasta UE), i rozliczanie sie z UK urzedem mozliwa? Z gory bardzo dizekuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam, pracuje w prywatnej firmie ale chcialabym zalozyc wlasna z racji ze godziny pracy mam bardzo elastyczne i pracuje tylko popoludniami. zastanaiwam sie jak to wyglada jesli zajde w ciaze chodzi mi o placeneie wyzszego zusu a pozniej o zasilek maciezynski. pozdrawiam mgr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinimexex1987yzwta
pytanie do pani ksiegowej wlasnie ukonczylam Level 2, accounting course w south thames college, gdzie moglabym znalezc prace, albo przynajmniej udac sie na praktyke np. 4-tygodniowa nawet za darmo zeby nabrac doswiadczenia Jasne http://i.ven.bz/eGFq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś by potrzebował kompleksowych usług księgowych, to polecam Tributum - biuro księgowe które jeszcze zna się na finansach, prawie i doradztwie podatkowym))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jestem na macierzyńskim który będzie trwał do konca maja /12 miesięcy. Jednak nie planowałam wracać do stałego pracodawcy a otworzyć własną dzialalnosc i pracować chociaz na polowe etatu, bo przy dziecku to nie latwe. Sytuacja sie zmienila, gdyż będzie miec kolejnego dzidziusia i nie wiem co teraz zrobić. Czy zrezygnować i dac wypowiedzenie u aktualnego pracodawcy i założyć juz self-employ czy czekać do konca maja. Chciałabym mieć możliwość pobierania maciezynskiego po porodzie. Z góry dziekuje za inf. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Chcialam zapytac czy istnieje mozliwosc zasiagnieciaporady u Panstwa. Jestem w tym momencie na urlopie maciezynkim ktory wynosi 12 miesiecy i konczy sie pod koniec maja. Wlasnie dowiedzialam sie, ze spodziewamy sie kolejnego dzidziusia i nie wiem co w tym momencie zrobic. Nie chce wracac do pracy na 3 miesiace pomiedzy kolejnym maciezynskim dlatego szukam innego rowiazania. Zastanawiam sie czy poprostu wczesniej zalozyc swoja dzialalnosc, aby stniala mozliwosc otrzymacia maciezynskiego po drugiej ciazy. A moze istnieje jakies inne rozwiazanie do ktorego mam prawo? Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuj za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,mam na imie Krzysztof i mieszkam w UK 10lat nigdy nie rozliczylem sie z revenue jak zdobyc rekord moich dochodow jezeli zgubilem wszystkie pity...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje na umowe o dzielo dla szkoly jezykowej. Chcialbym zalozyc wlasna szkole, ale mobilna, bez biura. Nie jestem zameldowana w stolicy ale tu mieszkam i chce prowadzic dzialanosc. Nie zamierzam zatrudniac lektorów na umowe o prace, ale o dzielo ew. zlecenie. Czy warto jest sie podpiac do czyjejs dzialalnosci gosp? Tak mi zasugerowala kolezanka, ktora ma tak ową w banzy catering dietetyczny i porady zdrowego stylu zycia. Co wtedy z Zusem itp? Jakie mam koszta? Bardzo prosze o info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lebaana
Ja mam swoja księgowość prowadzoną przez Tax Care i w pakiecie mam możliwość skorzystania z porad jeśli mam taka potrzebę. Poza tym na ich stronie pojawiają się świetne porady prawde róznego typu. Warto zajrzeć, bo kto wie co może nam się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina Moskal
Lebaana też mam księgowość w Tax Care i faktycznie czasem można zyskać wiele cennych informacji od księgowej. Dla mnie dużym plusem jest to, że reprezentują mnie przed skarbówką i ZUS. A poza tym mam pełną gwarancję odpowiedzialności za prowadzenie ksiąg rachunkowych mojej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek kupisz
Akurat ta firma, którą wymieniacie ma jedną z cenniejszych baz porad związanych z prowadzeniem działalności tzn. chodzi o porady księgowe. Czytacie to - http://taxcare.pl/blog/ksiegowa-radzi/ ? Faktycznie pojawiły się rozwiązania wielu zawiłych jak dla mnie problemów, takich gdzie się faktycznie musiałem naszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Madzia
Nie wiem czy jakaś księgowa udziela porad za darmo, ale mnóstwo darmowych porad księgowych można znaleźć np. w serwisie Thak.pl dostępnym pod adresem http://thak.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witkja
Tutaj http://aty.pl znajduje się wiele ciekawych artykułów z zakresu księgowości oraz prawa podatkowego. Warto tam zaglądać. Serwis A ty? jest całkowicie bezpłatny. Jest tam wiele porad i informacji dla przedsiębiorców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabell42
Jeśli masz jakieś wątpliwości, to może warto poczytać różne blogi, jak ktoś już wspominał? Ja często wchodzę na tego: http://e-poradyksiegowe.pl/ mają ciekawe wpisy i można się sporo dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenna745
W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej dopytać specjalistów. Ja już od jakiegoś czasu korzystam z usług warszawskiego biura Avalis i bardzo sobie chwalę, współpraca z nimi jest naprawdę świetna, bardzo profesjonalni pracownicy, na bieżąco z wszystkimi zmianami i regulacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha ha ha ha ha ha MARZENNA! padłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba niema czegoś takiego jak porada za free.... Ja jak czegos niewiem to nie dziaduję tylko idę do mojej ksiegowe z "ABAKS"i wiem ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andżelika  andzia
witam mieszkam w uk mam 16lat w wrześniu urodzę dziecko mój partner zarabia około f400 tygodniowo ja nie pracuje , chciałabym się dowiedzieć jakie zasiłki nam sie będą należeć gdy dziecko sie urodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam proszę o poradę robiłam osobiste przelewy z konta firmowego w jaki sposób moge je zwrócić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×