Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Prawo jazdy w UK kat B

Polecane posty

Gość gość

Czy ktos z Was robil prawo jazdy kategorii B w UK? Ile czasu Wam to zajelo? Ile Was to kosztowalo? Za ktorym razem zdaliscie? Czy polecacie robic tu prawo jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To Chyba indywidualna sprawa ta ktorym razem ktos zdal prawko nie sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdawałam prawko na B i to całkiem niedawno, bo w grudni 2012. Więc zaczynasz od aplikowania na licencję Provinsional (elkę). Do wypełnionej aplikacji musisz dołączyć zdjęcie jak do paszportu oraz swój dowód.Uiszczasz opłatę ok 60Ł (ale nie wsadzasz do koperty, tylko tzw.postal order) i całość wysyłasz.Do 3 tygodni odeślą Ci gotową elkę i twój dowód.Potem masz 2 możliwości-albo uczysz się na swoim,kolegi,rodziny samochodzie(auto musi być oznaczone czerwoną L z przodu i z tyłu, oraz MUSI być ubezpieczenie wykuipne na ciebie!za brak ubezpieczenia wiem że są surowe i wysokie kary) lub możesz znaleść na necie numery instruktorów,poczytać,popytać o opinie i umawiasz się na jazdy.Instruktor spyta co wiesz na temat obsługi pojazdu(ja zaczynałam od zera) i dobierze ci indywidualny tok nauki. Ja akurat robiłam wszystko po kolei-zakupiłam na necie materiały,płytki,pytania,uczyłam się i poszłam zdać teorię (50 pytań i 13 filmów hazard perception) jak zaliczyłam teorię,zaczęłam jazdy (teoria od dnia zdania ma ważność 2 lata , w tym okresie musisz sam zadbać o to aby zdać praktykę) Możesz równie dobrze zrobić odwrotnie-najpierw jeździć a potem się uczyć i zdać teorię.Po iluś tam godzinach jazdy, sama dokładnie nie pamiętam,instrktor zasugerował przystąpienie do praktycznego. Na prak. zabierasz ze sobą swój dowód/paszport,plastikową elkę,list potwierdzający zdanie teorii.Dostajesz egzaminatora jaki przypadnie,podpisujesz się na formularzu i idziecie do samochodu.czytasz rejestrację innego auta z odległościo 20,5 metra, zadaje ci 2 pytania show me tell me(znajdziesz w necie i pytania i filmiki) i jedziesz.Egzaminator odpowiednio wcześnie mówi ci,gdzie masz jechać,skręcić,potem każe jechać w bezpieczne miejsce i wyknujesz 1 z 4 manewrów(cofanie po łuku,zawracanie na 3, parkowanie równoległe i parkowanie do bazy) po wykonaniu manewru prosi abyś jechał dalej.Potem jest samodzielna jazda np. jedź za znakami na M1 i kierujesz się na M1.Samodzielna trwa ok 10 minut.Możesz lecz nie musisz zostać poproszony o hamowanie awaryjne,w czasie egzaminu może poprosić o zatrzymanie pojazdu w bezpiecznym miejscu.Potem zwykle kieruje cię już w stronę ośrodka.Pod ośrodkiem omawia rzeczy które ci nie poszły,sugeruje gdzie powinieneś zrobić poprawki,doszkolić się i przedstawia wynik egzaminu.Jeśli zdasz, oddajesz mu elkę,on wystawia certyfikat z datą zdania (i ta karteczka już upoważnia do prowadzenia auta) a różowy plastik przychodzi poczztą do ok 3 tygodni, jeśli nie zdałeś, mówi, że na stronie dvla musisz zabukować kolejny egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeśli zdecydujesz się na naukę swoim samochodem od znajomego,brata itp to ponadto że musi on być ubezpieczony, to musisz jeździć z odpowiednim opiekunem (musi mieć pełne prawko od conajmniej 3 lat i sam mieć skończone 21 lat) i nie możesz jeździć po autostradach ani wozić dzieci do chyba 16 roku życia.Sama dokładnie nie pamiętam wszystkich przepisów, i mogły się one też zmienić od lata 2011. Ja zaczęłam zabawę z prawkiem pod koniec sierpnia 2011 zaraz po urodzeniu dziecka, a zdałam egzamin pozytywnie w grudniu 2012. Więc to trochę się wlekło, bo to nie zawsze mogłam jeździć, oczekiwanie na egzamin praktyczny też niestety to przeciąga w czasie.Ostatecznie zdałam za 3 razem (za 1 oblałam za wymuszenie na rondzie, za 2 za brak kierunku w lewo przy parkowaniu) i za 3 jakoś poszło.Miałam 6 drobnych błędów na 15 możliwych. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, to daj znać, postaram się pomóc. :) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×