Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość asik bez log
u mnie byla tez raz ale to kolezanka to raczej to byly bardziej odwiedziny , wiecej nie potrzebuje poki co :) moja dzis postanowila od 2 do 4 sobie nie spac tylko zwiedzac haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda bez log
Hej jak tam noc dziewczyny? U mnie ok:) kiedy niemowlaczkom pojawia sie slina? Oczekujaca kiedy twoj maluch zaczal sie do ciebie usmiechac swiadomie? U mnie polozna byla juz 3 razy i zostala ostatnia wizyta, na kazdej bada malego i sprawdza moja rane i piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas noc też ok chociaż niuniek robi się marudny:P Boje się żeby się nie zaraził od nas bo kazda jedna osoba w domu chora. Na spacerze jeszcze nie byliśmy a wy wychodzicie jak jest tak wietrznie? Kubie nadal ropieja oczka i dookoła pepuszka zaczyna się coś kazać, czy to znaczy ze niedługo odpadnie czy to zle? Dzwoniłam do położnej kazała psikac octaniseptem ale trudno mi ocenić, m mówi ze jest ok. Wysłałam fotkę na meila:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
wyżej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
namodic spirytusem przemywaj bo my też osceniseptem smarowaliśmy i doszło do stanu zapalnego i ropieje i dopiero spirytusem powoli powoli się goi a było strasznie, Mój jest strasznie marudny ... od 11 nie śpi a jak już zaczyna zasynać to się budzi i płacze ... chodź jest najedzony przewinięty a jeżeli chodzi o leżenie w łóżeczku ... to szybko się nudzi i zaczyna płakać i nie mamy pomysłu co z takim malcem zrobić :( może coś podpowiecie ... ? Mam również kryzys laktacyjny ... mam bardzo mało pokarmu ale czytałam ze się pojawia ... w 3-6 tygodniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, u mnie niestety nie wesoło, byłam u pediatry w związku z tymi wzdęciami nocnymi i sie okazało, ze mały bardzo mało przybiera na wadze, a był na piersi dokarmiany mm i mam przejsc na butelke na dzien dzisiejszy, bo pokarmu jest za mało i dziecko sie nie najada kompletnie a juz widze, ze od kiedy daje butelki troche to laktacja słabnie z dnia na dzien. Dodatkowo przepisała ten delicol, podawać do piątku jak nie będzie poprawy mam przyjść i zmieniamy mleko modyfikowane bo moze to jakieś uczulenie, maly juz teskni za piersia bo placze i chce sie przytulac, ale jak lekarka kazała dawać mu już 110 ml mleczka to nie ma szansy utrzymac laktacji, laktator odciaga mi maks 30ml. esmi a w szpitalu spał z toba na lozku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruszynka33
Hej mamusie,własnie mieliśmy pierwszą wizyte położnej :-) odradziła ten oscinosept kazała przemywać spirytusem przy kazdym przewijaniu esmi mi własnie mówiła ze po tym oscinosepcie pojawiają się stany zapalne pępuszka,przepisała nam też delicol na kolki i diceflor w razie problemu z kupkami , ja też odciągam maxs 40ml mleka z piersi laktatorem :-( mały jest na mleku bebiko i niema żadnych problemów odpukać z brzusiem ,przepajam troszkę glukozą go bo ma czesto czkawki,teraz smacznie śpi i się usmiecha przez sen słoneczko moje kochane :-) dziewczyny dzięki za słowa otuchy! jesteście kochane! 33 ona właśnie co znią co u niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Esmi nie wiem, może musi się wymarudzic, gorszy dzień? Może trzeba trochę polulac? Agata nawet tak dla przytulenia piersi nie mozna dać? Szkoda, na pewno ci ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esmi90
Moze ma gorszy dzień ... Niewiem :) ale zrobił sie strasznie marudny :( nie wiem jak jego czymś zainteresować ... Dzisiaj juz trochę odciagnelan to po moim mleku szybko zasnal. Najgorsze też jest ze u nas zmieniają dach i cały czas stukaja , wierca :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
nomadic moge dac cycka, ale mleka mam malo i dziecko sie denerwuje, ssie a potem wypluwa sutka, bo jest strasznie glodny jak wstanie i zaczyna sie ryk a ja musze jeszcze isc i mleko robic, to jest wrzask a jestem sama od rana do wieczora, moj dzien w dzien w pracy do 21 i tak to wygląda, nawet nie mam jak wozka zniesc, no plakac sie chce, jeszcze maly ma asymetrie i musze isc do neurologa, i krwiaki poporodowe a terminy na wrzesien, straszny dzien.Kruszynka tez bylam na bebiku, ale potem zaczal sie problem z kupa i zmienilismy na hipp, teraz znowu problem z wzdęciami/kolkami i mamy ten delicol, zobaczymy.Esmi dzieci takie sa, maja lepsze i gorsze dni, ale nie ucz go spac z wami, bo nigdy nie zasnie w lozeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
hej dziewczyny u mnie pępek odpadl po 10 dniach uzywalam spirytusu salicylowego i leko bo sie mazał, Agata badz dzielna czasami trzeba karmic sztucznie ... i tyle a do piersi zawsze mozesz na chwile go przystawic po dla bliskosci itp :) kruszynko lepiej przepajaj zwykla woda lub rumiankiem czyms nieslodkim bo pozniej szkoda zabkow i ta glukoza fermentuje w brzuszku nie potrzebnie , i maly pozniej nie bedzie chcial pic nic co nie jest slodkie , w szpitalu dopajaja glukoza zeby dziecko bylo spokojne ale to takie troche bledne kolo .. :) moja dzis tez byla marudna pozniej przyszla kolezanka z coreczką urodzona 18 maja wiec torche poplakaly razem pospaly porobilysmy fotki i poslzysmy na spacer i znowu kropilo ale mala spi :) a na zdjeciu ze swoja kolezaneczka to jest takiej samej wielkosc jak ona hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Agata nie łam sie moja tez wrzeszczy i wiesz co niech sie dotlenia tak juz jest z dziecmi ze wrzeszcza ja staram sie odrazu nie biec tylko poczekac chwile zeby nie nauczyc jej ze odrazu na placz biegne moj maz tez dzis do roboty juz poszedl i caly dzien sama , tyle ze ja mam winde naszczescie a moze przypnij wozek na dole i malego bedziesz znosic i juz :) pamietaj z kazdej sytuacji jest jakies wyjscie nie martw sie mysl pozytywnie i odrazu bedzie lepiej zapros kogos nie siedz sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bl
MAMUSIE: tacia (30l)---------------Leoś--------- ur. 02.04.2014 klaudia ---------------Zuzanna ------ur. 07.05.2014 mamakub.(30l)---------Michaś ----ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)--------Igorek------ur. 19.05.2014 Początekcz(19L)--------Jaś ---------ur. 22.05.2014 Ewinka (29l) ------------Staś--------- ur. 23.05.2014 gość85-(28l)----------Michałek------ur 27.05.2014 Flavia23 24l-----------Krystian-------ur 30.05.2014 mammina (Rz) -------Alessio--------ur 01.06.2014 19magda91-(22l)-----Mikołaj-------ur 04.06.2014 kasia2014 (23l) ------Sandra--------ur 06.06.2014 ilonek (25l)---- ---------Pola----------ur 06.06.2014 brzuchatka 28l--------Laura---------ur 07.06.2014 A A A J (28l)-----------Anastazja-----ur 07.06.2014 asiula84 (29l)------- Marlenka-------ur 09.06.2014 mamminia22--------Michałek-------ur 09.06.2014 Jolka kolka( 32l)----Magdalena----ur 09.06.2014 Sisilka (28l) -----------Bartuś---------ur 09.06.2014 Agata89R (24l)--------Adaś-----------ur 10.06.2014 mama3chłopców.------Leoś---------ur 10.06.2014 esmi90 (23l)-------------Kubuś-------ur 14.06.2014 Justi2 (32l)-- ------------Arek---------ur 15.06.2014 87_asik (27l)------------Milenka------ur 17.06.2014 Nitka999(31l)-----------Paweł Jan---ur 18.06.2014 Nomadic-----------------Kubuś--------ur. 19.06.2014 mamowa (20l)----------Artur----------ur. 20.06.2014 Kruszynka--------------Miłoszek------ur. 24.06.2014 Gosiaczek201 ---------Franciszek----ur. ? moniapik86---------------Natalia------ur. ? swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem marika (29lat)-------------20.06-------chlopczyk 33ona (33l) ---------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- -------28.06 ---------Marta AIK--------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
tez nigdy od razu nie biegne ajk placze, ale on jest grzeczny ale w nocy cos go meczy, kolka albo wzdęcia, a teraz widze, ze on placze a jak go biore od razu sie uspokaja i zasypia a nigdy go nie nosilam, zasypial sam w lozeczku, nie wiem pewnie potrzebuje ze mna bliskosci, a najgorsze ze ja sie denerwuje, trace cierpliwosc w nocy jak tak krzyczy, no nic trzeba to jakos przetrwać i tyle, nie mam wyjscia, teraz mi wypil mleka 110 ml i ulewanie sie zaczelo, jak jadł mniej nie bylo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
moj mały chory bo zaraził sie od meza, ja tez sie zaraziłam . bylismy dzis u lekarza na szczescie nic w oskrzelach nie ma. katar i podraznienie gardła. ale sie meczy mój bidulek. nie moze spac bo nosek mu zatyka musi byc prawie na pionowo. teraz nie wychodzimy na dwór bo u nas zimno,wieje pada. u nas połozna była 3 razy i jeszcze chyba 5x bedzie bo przyjezdza do 2mies dziecka. nie wiem po co tak duzo ale czasem mozna sie cos popytac doradzi, nawet fajna babka. ja jak sciągam mleko to ok 70-80ml sciągam z obu. na małe karmienie starczy. z piersi tez daje ale teeraz mi sie maly dławi przez ten katar cholerny. u nas narazie brzuszek ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
u nas teraz noce masakra , dzis calutką noc nosiłam bo katar splywał i płakał. odciągamy frida ale chyba kupimy taka podłaczana do odkurzacza. agata jak duzo mleka dawałam to tez ulewał za kazdym razem prawie. teraz daje max 80 i nie ulewa. jutro wazenie bo bedzie połozna maluch lubi jezdzic samochodem bardzo grzeczny był i u lekarza tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
Flavia a masz inhalator dobrze miec i sama sola fizjologiczna inhalowac jak spi to nawilzy i udrozni nosek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
mam, mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
flavia a co ile dajesz te 80? moj sie 80 nie naje, polozna kazała dawac minimum 100 bo jak mowie, bardzo mało przybrał na wadze, i trzeba lepiej karmić, a on z chęcią to zjada, wazy 4570, a jak sie urodzil wazyl 4470, wiadomo spadł z wagi ale byl duzy i nie przybiera praktycznie w ogole, 100 gram na tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny nas wypuścili we wtorek 24 bo mały miał żółtaczkę i tak próbowałam trochę ogarnąć się w domku i przeczytać wszystko a trochę tego było po cc czułam się dobrze już na 3 dzień i wtedy też już się sama zaczęłam małym zajmować i od początku karmie naturalnie z tym że z nakładkami bo mam strasznie małe sutki i maluch nie chce złapać w szpitalu na początku trochę dokarmiali u nas maluszek grzeczny poje i śpi karmię tylko z piersi i tyle ile chce czasem nam schodzi nad jedzeniem godzinka czasem 2 czasem więcej zależy ile chce jeść bawić się i przytulać nie dokarmiam niczym mleka mam aż za i też muszę często zmieniać wkładki kupy robi tyle razy że nawet nie liczę buli brzuszka nie ma a jak się pręży to znaczy ze za chwilkę będzie kupa w szpitalu położne mówiły że nocne karmienie jest bardzo ważne że mleko jest wtedy inne i że powinno się co najmniej 2 razy w nocy karmić i przerwy pomiędzy karmieniem nie powinny być większe niż 4 godziny, jak karmi się w nocy to i w dzień mały spokojny tak więc mój mały to by i chyba prawie całą noc przespał ale ja go budzę max po 4 godzinach żeby sobie pojadł no i śpi cały czas w łóżeczku nie ma z tym żadnego problemu dzisiaj wietrzyłam pokój i chciałam go w wózku położyć na godzinkę to nawet nie myślał o spaniu pozdrawiam was :) jestem strasznie szczęśliwa i zakochana w moim mężczyźnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Hej mam pytanie bo ktoś tu o tym pisal,jutro wizyta u pediatry ale ja juz panikuje tzn maly nie zrobil przez dwa dni kupki a baki puszcza nie widać żeby go cos bolalo,karmie tylko piersią bez butli,ponoć na piersi niemowlę może przez kilka dni nic nie zrobić ale pytam może ktoras tak miala???proszę o wpis do tabelki Nikodem 13.06.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Hej mam problem maly od dwóch dni nie zrobili kupki ponoć to normalne przy karmieniu piersią a my tylko na piersi niby nie widać żeby go cos bolalo ale ja juz panikuje,a proszę o dodanie do tabelki Nikodem 13.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
Agata no co ok 3-3,5 godziny ale w między czasie pije jeszcze z cyca więc liczę ze z piersi tez wyssie ok 60ml. mój teraz wazy ok 5 kg, moze więcej. liczyc kilogram przybrał od wypisu bo jak wychodzilismy to miał 4080g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Tak wlasnie nie dodaje postów a potem dwa razy ta sama historia sorry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
swierszczyk nie masz czym się martwic. u nas było nawet tak ze mały nie robił 7 dni kupy tez juz się martwiłam. przyszedł czas to kupe zrobił sam z siebie, nic go nie bolało. Aż pampers nie wytrzymał tyle narobił. teraz robi co 2-3 dni i ja się tym nie martwie, widocznie tak ma. nie kazde dziecko robi kilka razy dziennie A u mnie Krystianek wcale nie chce w łóżeczku spac. juz lepiej w wózku. czesto go biorę do nas. położe do łóżeczka to od razu oczy wielkie i nie spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata to chyba Ty pisałaś o śluzie w kupie?? co na to powiedział pediatra? jeśli to nie Ty to przepraszam,ale któraś z Was pisała,bo u nas od dwóch dni zauważyłam śluz,tzn. Taką większą ilość... Poza tym wszystko w porządku,wiec nie wiem czy sie martwic czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Moja śpi w lozeczku ale na naszej dużej poduszce chyba chodzi o zapach bo w samym lozeczku nie chce spać. W nocy jak usne przy karmieniu to wtedy śpi z nami. Agata też się wkurzam w nocy jak nie mogę sobie z nią poradzić ale to chyba częste. Moja robi codzień kupki raz malutkie a czasem większe. Flavia super jest woda morska STERIMAR,fajnie się dozuje ta końcówka. Ja ściągać frida nie kupiłam katarka do odkurzacza bo nie chciałoby mi się wyciągać odkurzacza:-) Nasza Zuza jest bardzo silna,już długo trzyma główkę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asik bez log
MAMUSIE: tacia (30l)---------------Leoś--------- ur. 02.04.2014 klaudia ---------------Zuzanna ------ur. 07.05.2014 mamakub.(30l)---------Michaś ----ur. 17.05.2014 oczekująca(24l)--------Igorek------ur. 19.05.2014 Początekcz(19L)--------Jaś ---------ur. 22.05.2014 Ewinka (29l) ------------Staś--------- ur. 23.05.2014 gość85-(28l)----------Michałek------ur 27.05.2014 Flavia23 24l-----------Krystian-------ur 30.05.2014 mammina (Rz) -------Alessio--------ur 01.06.2014 19magda91-(22l)-----Mikołaj-------ur 04.06.2014 kasia2014 (23l) ------Sandra--------ur 06.06.2014 ilonek (25l)---- ---------Pola----------ur 06.06.2014 brzuchatka 28l--------Laura---------ur 07.06.2014 A A A J (28l)-----------Anastazja-----ur 07.06.2014 asiula84 (29l)------- Marlenka-------ur 09.06.2014 mamminia22--------Michałek-------ur 09.06.2014 Jolka kolka( 32l)----Magdalena----ur 09.06.2014 Sisilka (28l) -----------Bartuś---------ur 09.06.2014 Agata89R (24l)--------Adaś-----------ur 10.06.2014 mama3chłopców.------Leoś---------ur 10.06.2014 swierszczyk(26l)------Nikodem-----ur.13.06.2014 esmi90 (23l)-------------Kubuś-------ur 14.06.2014 Justi2 (32l)-- ------------Arek---------ur 15.06.2014 87_asik (27l)------------Milenka------ur 17.06.2014 Nitka999(31l)-----------Paweł Jan---ur 18.06.2014 Nomadic-----------------Kubuś--------ur. 19.06.2014 mamowa (20l)----------Artur----------ur. 20.06.2014 Kruszynka--------------Miłoszek------ur. 24.06.2014 Gosiaczek201 ---------Franciszek----ur. moniapik86---------------Natalia------ur. MAMY W DWUPAKU marika (29lat)------------20.06-------chlopczyk 33ona (33l) ---------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- -------28.06 ---------Marta AIK--------------------------29.06-----dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No wlasnie u nas śluz,innych objawów nie ma, cera jest bardzo ładna, teraz myślę,ze ostatnimi dniami zjadlam wiecej nabialu,bo naleśniki, z serem bialym i pilam kilka szklanek mleka, mozliwe,ze to dlatego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Zuzia bardzo lubi kąpiele,dziś też prawie spala w wannie. Jak ją wyciaglam i położyła na reczniku a ona całą bordowa a po chwili sina i nie oddycha,pierwszy raz się zaniósła,zaczęłam dmuchać w buzię i nic. Poleciała z nią do teściowej a ona miała zimno w pokoju i zalapala. Teraz siedzę i patrzę czy dycha. Nie życzę nikomu takiego widoku masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×