Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość 33ona
moja babcia kiedyś jak miałam 6 lat i jak sikałam "żyletkami" i to jak kot napłakał to posmarowała mi krocze mąką ziemniaczaną suchą, i ten sposób był skuteczny, ale Tobie nie radzę próbować zapalenie cewki moczowej mi przeważnie się przytrafia od przewiania,a najgorzej jak usiądę na czymś zimnym i/lub wilgotnym.Np.na kamieniu, na ławce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
esmi- to kuruj się, jesteś dobrze "nawitaminowana".W takim razie niedługo przejdzie:) uciekam z neta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esmi a czemu bierzesz kwas foliowy?mi gin kazal odstawic juz w 14tc,widze ze sporo tabletek bierzesz:)ja biore magnez3razy,witaminy1raz,eutyrox1raz,teovent2razy.jejku tak mi ciezko sie oddycha powietrza mi brakuje:/mi mama tez jak pieklo mnie tam to smarowala maka ziemniaczana i pomagalo to:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Witam:-) Agata wieczór się rusza około 23 przeważnie i zawsze czekam do tego momentu i chodzę spać jak usypiam to ją czuje ale nie wiem ile to trwa, czasem z płytkami10 może 20 minut ale to jest nawet widoczne Oczekujaca po jedzeniu trochę ale nie ma szału a w ciągu dnia jak chodzę itp to dosłownie pojedyncze kilka. Może tak ma i jej tak zostanie. Też słyszałam że współżycie pod koniec przyspiesza poród,duże dziewczyn tak robi żeby wcześniej urodzić tak jak piszecie Co do klucia w pochwie mam ale nie codziennie i np raz zakluje i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość początekczerwca
Flavia- im mniej robisz tym brzuch bardziej twardnieje przy zwyklych czynnosciach takich jak np. sikanie. Ja jak polezalam 2 tyg to nie moglam przejsc kilku krokow i zjesc na siedzaco bo brzuch mialam tak twardy jak skala. Z czasem jak zaczelam sie wiecej ruszac twardnienie przeszlo. Dopada mnie ciagle w kosciele kiedy siedze, wstaje a pozniej klecze, albo przy dlugich spacerach. Nic sie nie martw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia moze taka urodza dziecka ze malo sie rusza:)mi mowia ze ja pracowita nie moge w miejscu usiedziec to i dziecko *****iwe:) sasiadka mowila ze ona tez zadko czula ruchy a pozniej miala cesarke w 38tc bo coraz mniej sie ruszal maly a teraz daje jej tak popalic ze szok:)schudla przez5miesiecy30kg na karmieniu i zmeczeniu.mam nadzieje ze ja tez schudne po ciazy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi dziewczyny , troche się uspokoiłam, jesli wam tez brzuchy twardnieją to moze nic się nie dzieje. Mam jeszcze tak że jak czuje że za moment stwardnieje mi brzuch to szybko zmieniam pozycje i to odchodzi. Tak samo jak idę i mam twardy brzuch to szybko siadam i tez odchodzi. teraz nie twardnieje, czasem zakuje w pochwie. ja myślalm że tez mam jakis stan zapalny pęcherza ale robiłam wynik moczu i jest dobry, a jak zrobie siku to piecze mnie wejscie do pochwy tak jakby pali od moczu. musze wtedy się szybko podmyc i posmarowac maścią i przechodzi. moge na to kupic tą zurawine co pisałyście? wcześniej jak miałam taką dolegliwosc to robiłam sobie nasiadówki z gorącego rumianku. ale w ciązy nie mozna ani nasiadówek ani rumianku, więc odpada. A co do sexu to my już nie uprawiamy 2,5 mies, wtedy lekarz zabronił i pózniej tez mówił żeby się powstrzymac. Teraz jak byłam to nie pytałam, ale nawet nie mam ochoty, czuje że wszystko tam w środku mam wrażliwe, a to kłuje a to piecze, w kółko wkładanie tych tabletek do środka. Trudno mąż musi wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały b.*****iwy, chociaż wczoraj miał spokojniejszy dzień. Dziś w nocy ja obudziłam sie o 2 zaczełam się kręcic i on też zaraz zaczął się wiercic razem z mamą. kasia jak martwi cie ze za mało się rusza, to licz ruchy wtedy będziesz wiedziec jesli będzie w normie to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FLAVIA,to pieczenie zapewne jest od tabletek dopochwowych.Luteina jest tez w formie tabletek doustnych.Poproś lekarza żeby zmienil Ci na doustne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Mi też teardnieje brzuch dziś byliśmy na zakupach dla dzieci potem na obiadku i teraz odpoczywam maly na drzemke zasypia:). Flavia a co ile masz wizyty ja teraz juz co 2-3 tyg. Na szczescie mnie kasuje raz 100 potem jak bez usg 50 ( nie wliczy dopochwoweho bo szyjke zawsze mi oglada dlatego ze w poprzedniej ciazy mialam problemy) Wczoraj tez mi mówił ze ważna jest ocena ujścia szyjki zeby nie otwierała sie od wewnątrz, pokazywał mi wczoraj na usg. Jak od wewnatrz sie otwiera mowi sie ze ma ksztalt lejka czy jakoś tak i wtedy jest to niebezpieczne. Do którego tc moze sie dziecko obrócić ? W którym tygodniu mówi sie ze bedzie cięcie? Boje się ze mi np w 36 powie ze cc, ja sie nastawie a okaze sie ze sie przekreci i ze bede musiala rodzić sn, nie to ze nie chce ale wole wiedziec co mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizyty mam co 3 tyg teraz, mi lekarz też mówi że najwazniejsze że szyjka zamknięta. Nie mam pojęcia kiedy lekarz podejmuje decyzje o cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Flavia ją w poniedziałek zaczynam 25 tydz to ile powinno być ruchów? I wlicza się to każdy pojedynczy czy np kilka po kolei liczę jako jeden,może głupie pytanie ale nie wiem... Oczekujaca mam nadzieję że będzie spokojną ale nie wiem po kim;-) zwłaszcza po porodzie żeby byla spokojnym dzieckiem;-) Napewno schodniej nie przejmuj się a możesz trochę pocwiczyc? Np zacząć od spaceru na pół godziny,godzina i tak coraz szybciej,czy nie wolno ci? Ja odpoczywam po obiedzie i się dalej biorę za sprzatanie ;-) u mnie dziś znów wiosną,słońce,ptaszki śpiewają,uwielbiam to;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Cześc Kobietki, wracając do mojej szyjki:-) po prostu chciałam wiedziec jak to wygląda, bo w sumie dlaczego nie? Jak położna w czasie porodu będzie cos mowiła to przynajmniej będe wiedziała o co chodzi z ta szyjką:-) Bakterii sobie nie wprowadzałam, bo dokładnie umyłam ręcę, zreszta nie wkładałam palca głeboko tylko przy wejściu, bo nawet bym nie dosięgnęła:-)a jak mężowie z Wami się przytulaja to też niby bakterie wkładają, już nie przesadzajcie:-)no nieważne... Wróciłam od lekarza, szyjka rzezczywiście jest rozwarta na 2 cm, ale tylko na początku, a ponieważ ma 3,7 cm to póki co nie ma obaw i mam zyc normalnie, ale kontrolowac u lekarza dokładnie. I bardzo dobrze, ze poszłam, przy okazji miałam szybkie USG, sprawdzenie serduszka i wszytsko jak najbardziej w porządku. Współżycie przy prawidłowo rozwijającej się ciąży jest bardzo wskazane, przygotowuje i krocze i szyjke macicy do porodu, dzieki temu poród jest łatwiejszy, a już na pewno współżycie po 36 tygodniu jest wskazane, pisza o tym we wsyztskich książkach i mówia na szkołach rodzenia, cos tam zawarte w plemnikach sprawia, ze szyjka mięknie i lepiej przygotowuje sie do porodu:-) Nie wiem czemu kobiety z normalną i zdrową ciążą z tego rezygnują... Kasia, to znaczy, ze masz w sobie leniwe dzieciatko, w ogole sie tym kochana nie przejmuj, najwazniejsze, ze daje o sobie znac, przynajmniej nie będzie po stołach skakało i raczej adhd tez nie grozi:-):-) U nas pogoda pod psem, mżawka jakaś pada i nieciekawie, ale wypatrzyłam fajny zestaw mebli ogrodowych w przecenie i właśnie wyciągam męża na wycieczkę:-) Na koniec fajny wywiad do przeczytania, znanej położnej, pisze w nim również o pozytywach seksu w ciąży:-) Miłego dnia! http://www.styl.pl/magazyn/wywiady/news-jeannette-kalyta-dziecko-przyjme,nId,1089493,nPack,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Mi jak coś mój gin zrobi cc będe wtedy o 50% spokojniejsza. Jakie macie witaminy? I ile wychodzi cenowo na mc ja kupiłam wczoraj za 90zł na 2mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia poczytaj o tym bo ja do końca nie wiem jak to się liczy, trzeba naliczyc 10 ruchów w ciągu godziny 3x dziennie. mamakubusia- ja kupuje witaminy, luteina idzie 1 op tygodniowo, magnez i zawsze muszę miec nospę pod ręką w razie czego. wychodzi ok 150zł miesiącznie, ostatnio co pisałam o tej luteinie nierefundowanej to udało mi się jeszcze wykupic na ryczałt po 4zł 2opakowania, bo tak normalnie to po 28zł. ewinka- ktory u ciebie tyg, że szyjka się rozwarła? czy lekarz ci mówił że masz miękką szyjkę czy nic na ten temat nie mówił? skoro mówi że nic nie grozi to dobrze, ale mimo wszystko uważaj na siebie, pewnie mowił żebys nie dzwigała. A ważył dzidzie, jesli tak to napisz ile waży:) ja bym chciała już usg bo zżera mnie ciekawosc ile moj synuś waży. Pewnie będę miała dopiero ok 30 tygodnia, mam chęc isc prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Ja rozpoczęłam 27 tydzień we wtorek, szyjka jest miękka, ale to na plus (będzie łatwiej przy porodzie), za to ma 3,7 cm i na górze jest zamknięta więc nic się niepokojącego nie dzieje. Mówił, ze życ zupełnie normalnie, można cwiczyc, chodzic na basen i współżyc...a dzwigac to żadna ciężarna nie powinna... Niestety nie wiem ile dzidziuś waży, bo USG było takie szybciuchem- serduszko głównie słuchał i zobaczył, ze sie rusza i wszystko ok. Takie szczegółowe USG mam dopiero 10 marca i wtedy sie dowiem dokładnie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ewinka to dobrze że wszystko w porządku nie potrzebnie się martwilas ;-) My wspolzyjemy lecz nie często;-) ja się trochę boję ale całkiem bez tego ciężko bym miała;-) Obys miała rację co do lenistwa ;-) Flavia to ja napewno nie mam tyle ruchów ,wieczór tak ,może rano by się kilka uzbierało ale w ciągu dnia nie... Ja nazywam tylko pharmaton matruelle czy jakoś tak,płace ok 70 zł ale mam tam 60 kapsulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Kasia- Ruchy ewentualnie liczy się ale od 30 tygodnia:-) Naprawde nie masz powodu do niepokoju, to, ze u innych dzieci buszują tak, ze brzuch wygina to nie znaczy, ze twoje dzieciątko, które od czasu do czasu lekko Cie smyrnie jest jakieś nie takie:-) Najwazniejsze, ze czujesz ruchy, a czy są one mocne czy nie- nie ma to znaczenia. jak troszke rano się ruszy, troszke po obiedzie i ciutke wieczorem to znaczy, ze jest ok i nic masz sie nie martwic!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie pozniej nadrobie czytanie wiec wybaczcie jak was pomine ale na bierzaco chce skomentowac wozki moze sie przyda jogger adamexa - widzialam model inny niz alu sport i jak dla mnie wysoki wozek jakis taki i ciezki jednak bo to nie byla wersja alu ale amortyzatory sa , wykonanie ladne wiec calkiem spoko tako alive - dluga raczka przez co caly wozek dlugi zly do sklepow itp , stelaz po zlozeniu ogromny taki jumer light - jak dla mnie faworyt pod kazdym względem no moze by design zmienila bebeto - nicko, nicko plus nawet fajne wizualnie - ale pani nie polecala, w solarisie calkiem szeroka gondola ale krotka wg mnie Graco symbio fajny kompatybilny ale minus spacerówka kubelkowa Colleto matteo ideal kompaktowy fajny wozek z obrotowa rama - ale podobno psuje sie hamulec ja mam bnrzuch dzis twardy bo sprzatalam i troch podnioslam dwa wozki bo chcialam zobaczyc ten stelaz wiec ide opoczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sexu po 35tyg owszem zalecany na przyspieszenie porodu ale niestety to zrodlo infekcji ... i dlatego moga odradzac lekarze bo wiadomo czynna infekcja pochwy podczas porodu natualnego w sumie i nie tylko to zagrozenie dla malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
No Asik, ja sie obraziłam, bo nie nakrzyczałas na mnie, ze sobie w szyjce grzebię :-) hehehe oczywiście żartuję:-) Dziękujemy za opis wózków, oczywiście teraz mam kolejny cel- zobaczyc TAKO Jumper light, jesli mówisz, ze to faworyt:-) Odpoczywaj i miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie tearz to czytam i sie smieje ze rozwarcie sobie wybadalas hahah :) krzyczec nie bede aczkolwiek cie podziwiam bo ja kurde juz bym tam chyba nie dala rady sie dostac hahah :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka hmm no to naprawdę zależy od lekarza. mnie niezle nastraszyli z tą szyjką w szpitalu, a nie miałam rozwarcia. nie wiem czemu lekarze mają takie różne opinie na ten temat. Aktualnie dzidzia kopie mnie po pęcherzu i już nie mogę wytrzymac, czuje jakbym za moment miała się posikac. kasia- poczekaj ze 2 tyg ruchy pewnie się nasilą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Flaviusiu moja droga, podejrzewam, ze jakbyś była na moim miejscu to pewnie byłoby stwierdzenie, ze masz rozwarcie 2 cm i byłaby panika nie mała:-), a ja mam owszem, ale tylko na zewnętrznym ujściu szyjki, to tak jak szyja nasza ma góre i dół, najważniejsza góra, wtedy dziecko zasznurowane i nie wychodzi, a że na dole trochę się rozjechała to nic nie szkodzi:-) Ide oglądac wózki, Asik zmotywowalaś mnie, własnie znalazłam w internecie, ze jakies 2 km ode mnie jest mega sklep z różnymi rzeczami dla dzieci, więc zabieram małżona i ruszamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyjka szyjka jak ktos ma 2,5cm to normlana szyjka , ale jak tacia ma 1cm to jest roznica Flavia a tobie macica sie stawia przez to ze lezysz i miesnie zastygle a macica to miesien i to normalne ze stawia opor teraz , jakbys normlanie funkcjonowala to bys nawet uwagi na to nie zwrocila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Flavia jakbys uslyszala ze masz 2cm rozwarcia jak Ewinka to by bylo pewnie zamieszanie nie male hehe zdrowe podejscie to podstawa dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pepco jest promocja i są body na rózne rozmiary po 6 zł. dziś znalazłam kilka na prawdę niezłych jakościowo i całkiem estetycznych. Nabrałam na zapas bo body na lato będą jak znalazł.także polecam Wam spacerek do pepco jeśli chcecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jak więcej chodziłam to częsciej twardniał, a jak leżę to ok 5x dziennie. no są też gorsze dni takie jak wczoraj ale najwazniejsze że nie są to regularne skurcze. a za wiele nie mogę sobie pozwalac bo w dalszym ciągu mam L4 leżące. Najwazniejsze że juz blizej niż dalej. Nie mogę sobie wyobrazic jak to będzie jak juz będziemy mieli swoje maleństwo:) wczoraj z męzem ponownie zaczelismy rozmawiac na temat imienia i mąż podawał Mateusz, Adrian. mi się jakoś nie podobają jego propozycje. Uparłam się na Krystiana i szczerze mowiąc nie pasuje mi teraz żadne imię bo już mały jest dla mnie Krystianem w myslach:P Mąż mówi że ładne imie dla długie i trudne dla malego dziecka. Nie wiem jak dojdziemy do ugody:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
Asik a ten adamex to nie za bardzo bo ciężki i wysoki tak? Ten alu moze bylby lekki, a to ze wysoki to dla mnie duzy plus akurat ;) tylko nie mam pojecia gdzie ich wozki na slasku mozna obejrzeć bo przeciez trzeba pomacac zanim sie kupi :D czyli Ty stawiasz na tako jumper ligt tak? Ogladalam go pewnie ale juz nie pamietam nawet tyle tych wozkow bylo... Tak mowicie o tych szyjkach ze chyba w pon na wizycie poprosze zeby mi zmierzyl ile moja ma bo nigdy wczesniej nie mierzył a mnie tez to nie interesowalo i chyba glowa spokojniejsza hehe ja w ogole nie zwracam uwagi na to ze brzuch mi twardnieje np jak jestem na spacerze albo odkurzam i przy innych czynnosciach jak wstaje na siku zawsze jest twardy ale jakos mi sie wydaje ze to normalne... Ja od poczatku uwazam ze dopoki nie ma krwawienia to nic zlego sie nie dzieje tam mi tez mowil gin i tego sie trzymam ;) Ewinka co do bakterii to chyba rzeczywiście bez przesady ze od wlozenia palca cos sie zlego stanie chyba ze ktos ma duze sklonnosci do infekcji lub jakies podraznienia to wtedy nie jest to pewnie dobry pomysl ale jak wszystko ok to nie ma sie co spinac ze wszystkim ;) Ja chcialabym sie kochac czesciej z mezem ale on jakies ma dziwne podejscie jakby go brzuch obrzydzal czy cos mowi ze tam jest nasza córka i mu tak dziwnie i nie chce za bardzo :( a jak juz go najdzie to tak zeby brzucha nie widzial, on chyba juz we mnie nie widzi swojej żony kobiety tylko przyszla matke ;( mam nadzieje ze to sie zmieni po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×