Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Boje się że urodzę bardzo duże dziecko ile wazyly wasze na usg pod koniec

Polecane posty

Gość gość

jestem 36t1d ,mała waży 3300 wg usg !!! Termin mam dopiero na 7 października a ginekolog powiedział mi ze lepiej jakbym tak za poltora tygodnia urodziła zwzgl na wage...Boje się mnie porozrywa...Aha dziecko wg usg jest na 38t1d (przy czym na 100% owulacja się nie przesunęła)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież pomiary nie zawsze się zgadzają ;) ale teraz rodzi się dużo olbrzymów przez chemię, konserwanty, hormony i inne syfy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W dzierń porodu na usg waga 3800 kilka godzin później urodził się z wagą 3040g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg centyli wagi może być jeszcze większa waga płodu: 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrranca
Moj lekarz nawet mi nie mowil,ile wazy,bo on jest z takich,co nie podaja informacji,ktore w zasadzi mozna o d*pe rozbic. +/- pol kilo,czyli moze byc robieznosc kolograma - to pi co komu taka informacja. Moje dzieci mialy po 52 cm i pierwsza 4 kg,drugi 4,5. Drugi sie urodzil nawet latwiej. Glowa sie rodzi z trudem,potem to juz wystrzela jak z procy,nawet takie kloce jak te moje. Tak ze jak chcesz miec jakis pu kt zaczepienia,to pytaj raczej o obwod glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie wiele zależy od sprzętu, moje dziecko miało mieć 3300 a ur. się 3450 czyli dość blisko. Średniej wielkości dziewczynka, poród bardzo bolesny w czasie rozwierania ale samo parcie baaardzo szybko i z niewielkim nacięciem- pierworódka. Nie pamiętam obwodu główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie obawy jak autorka, w 35 tyg usg pokazało 3100g, w dodatku główka jest duża (większa niż to wynika z terminu porodu) potem trafiłam do szpitala i dostałam sterydy na rozwój płuc dziecka. gdzieś czytałam, że po takich sterydach dzieci szybciej rosną, przeraża mnie to. mój brzuch dosłownie puchnie jak balon. cała skóra mnie boli tak jest duży. w poniedziałek idę na wizytę i boję się co teraz pokaże usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój w dniu porodu wg usg 3600 a urodził sie z wagą 3180 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogóle to miałam robione usg przez 3 różnych lekarzy na 3 róznych sprzętach i każde usg podało podobną wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gwarantuje Wam, że ból porodowy nawet przy małej główce dałby Wam w kość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesadzasz, raz już rodziłam, nie było wcale źle. bolało bardziej gdy postępowało rozwarcie, a samo parcie nie trwało długo i nie było wcale straszne. 10 minut i mały był na świecie. 53cm i 4200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też lekarze mówili na każdym usg że taaaaki wielki będzie-więc jakoś w myślach pożegnałam się z moim tyłkiem który jest cały(jeszcze) :D w 36 tygodniu usg wykazało niby ponad 3,5 kg i obwód brzucha większy od obwodu głowy(!). W efekcie syn urodził się wagowo bardzo normalnie -3450, a jeśli chodzi o długość to w stosunku do innych dzieci moich koleżanek (a rodziło nas około 15 jednego roku) pokusiłabym się o stwierdzenie, że nawet ''wypierdkowaty'' bo tylko jakieś 50cm. Główka miała 34 cm.Chyba nie ma co ślepo wierzyć w wyniki usg jeśli chodzi o wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno nie ma co wierzyć ślepo w pomiary, jednak jakiś przybliżony obraz na to jaki będzie maluch dają:) w końcu po coś się je robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten sam problem mam
moj synek w 36t5d weglug USG wazyl prawie 3.5 kilo. A z kazdym tygodniem waga bedzie wzrastac mniej wiecej o 450g. Niby USG moze sie pomylic o pol kilo w jedna lub druga strone, ale jednak nie wiadomo czy pomylka jest na moja korzysc czy nie. Poza tym mam jeszcze jeden dylemat, bo moje dziecie ma gruby brzuchol a co za tym idzie- itnieje duze ryzyko, ze rowniez w ramionach bedzie szeroki (a tego niestety nie da sie zmierzyc). To moja druga ciaza, w pierwszej nie mialam zadnych obaw co do porodu,a teraz juz mecza mnie koszmary. Nie wiem co robic. Moge sie zdecydowac na cesarke, ale martwi mnie dlugi czas dochodzenia do siebie po porodzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu autorka....Już sama nie wiem. U mnie najwieksza jest głowka. Brzuch tak bardzo ni odstaje od normy tygodniami bo przy moim 36t1d jest na 36t6d a glowa na 38t3d (do 2 tygodni różnicy jest w normie tak stwierdził ginekolog). Powiedział mi ze zwykle głowa jest wieksza od reszty ciala ale u mnie wszystkie wymiary sa większe i noga i brzuch i glowa i soc tam jeszcze. Ale na pewno głowa ma obwód większy niż brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie straszyli w 36tc że już waży dziecko 3600( lekarz z ogromnym doświadczeniem),dopiero w dniu przyjęcia do szpitala młody lekarz wykonał dokładne pomiary i stwierdził 3300, syn urodził się z wagą 3290. Chyba nie ma co przejmować się za bardzo wagą z usg bo odchyły są duże... mnie wcześniej moja położna uspokajała,że jak dziecko urodzi się z 3500 to będzie góra i jak widać na moim przypadku wiedziała lepiej niż lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy takie duże dzieci bardziej rozrywają cipkę przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi wychodzilo 3200 a urodzilam 4000!!! to usg to sciema!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój na usg 3900 a po cc 4900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słuchaj tego: ja 23.01 ok godz 10-12 już nie pamiętam miałam usg i było 2500 (35tc, mam wcześniaka) 24.01 o godz 3:25 (3, nie 15) urodziłam synka 2800 koleżanka miała podobnie, ale po terminie, nastraszyli ją, że dziecko waży prawie 4 kg!!! urodziła 3200 jakoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja w dzień porodu wg usg 3900 a urodziła się 3400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za czasów kiedy ja rodziłam, nie określali wagi na usg, urodziła sie ponad 4 kg i tylko 3 h na porodówce i 3 szwy syn prawie 4 kg pół godziny wszystkiego nie dramatyzuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gin 3 kilo. Na izbie przed porodem 3700. Waga właściwa 4190. Glowa 34 cm. Parcie 10 minut. Jedno małe nacięcie bo byłam pierworodka. Szybko się zagoilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×